[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
Witam.

Mam mały, ale dość irytujący problem z wyświetlaniem się na mapie oznaczeń wszelkiego rodzaju kupców (karczmarzy, kowali, płatnerzy i zielarzy). Otóż pojawiają się one tylko w momencie kiedy jestem na tyle blisko, aby wyświetlały się na minimapie. Po odejściu oznaczenia znikają z głównej mapy, co bardzo utrudnia późniejsze znalezienie odpowiedniego handlarza, jeśli nie pamięta się, w którym miejscu się znajdował. Z tego co mi wiadomo to problem ten występuje we wszystkich wersjach. Czy istnieje możliwość poprawienia tego w najbliższych patchach?
 
Witam.

Mam mały, ale dość irytujący problem z wyświetlaniem się na mapie oznaczeń wszelkiego rodzaju kupców (karczmarzy, kowali, płatnerzy i zielarzy). Otóż pojawiają się one tylko w momencie kiedy jestem na tyle blisko, aby wyświetlały się na minimapie. Po odejściu oznaczenia znikają z głównej mapy, co bardzo utrudnia późniejsze znalezienie odpowiedniego handlarza, jeśli nie pamięta się, w którym miejscu się znajdował. Z tego co mi wiadomo to problem ten występuje we wszystkich wersjach. Czy istnieje możliwość poprawienia tego w najbliższych patchach?

A nie powyłączałeś tego w filtrach w opcji mapy?
 
Wcześniej specjalnie sprawdziłem filtry, niestety nie mają wpływu na ten problem.
 
Wcześniej specjalnie sprawdziłem filtry, niestety nie mają wpływu na ten problem.

Wiadomo że niektóre znaczniki kupców czy rzemieślników się pojawiają jak się znajdziesz w odpowiedniej odległości. Ale nie wiem czy to bug czy celowe...
Prosimy o zabranie głosu w tej kwestii Panie @Marcin Momot
 
Wiadomo że niektóre znaczniki kupców czy rzemieślników się pojawiają jak się znajdziesz w odpowiedniej odległości. Ale nie wiem czy to bug czy celowe...
Obstawiałbym, że znaczniki kupców i rzemieślników, to znaczniki osób a nie miejsc, przez co pojawiają się tylko jak te osoby się zespawnują, co dzieje dopiero się jak gracz jest w pobliżu miejsca ich pobytu.
 
Obstawiałbym, że znaczniki kupców i rzemieślników, to znaczniki osób a nie miejsc, przez co pojawiają się tylko jak te osoby się zespawnują, co dzieje dopiero się jak gracz jest w pobliżu miejsca ich pobytu.

Też bym tak obstawiał, co zapewne miało ułatwić sprawę przy godzinach "urzędowania" tych NPC - postać nie pracuje, nie ma jej na mapie.
Z drugiej strony problem ten nie dotyczy alchemików, oni na mapie widoczni są przez cały czas. Co prawda są też dostępni 24h, ale wątpię, żeby gra cały czas trzymała ich w pamięci.
 
@Marcin Momot
Ja proponuję naprawić Novigrad bo w najnowszej łatce same błędy są. To doczytywanie tekstur, to znikające budynki czy cienie a nawet obiekty świata..
Oto próbka, niewidzialny NCP a takich jest pełno w mieście :-/

 
@Marcin Momot
Ja proponuję naprawić Novigrad bo w najnowszej łatce same błędy są. To doczytywanie tekstur, to znikające budynki czy cienie a nawet obiekty świata..
Oto próbka, niewidzialny NCP a takich jest pełno w mieście :-/


Podbijam, też mi się zdarzyły takie błędy, dodatkowo o ile ktoś o tym nie wspomniał miałem kilka razy sytuacje w środku i na końcu gry, że nie można było wezwać Płotki, gra nie reagowała na naciskanie L3 a jak już udało się ją wezwać to nie dało się na nią wsiąść.
 
Nie wiem gdzie mam pisać, w moim temacie i innych z tym problemem żaden odpowiedzialny za grę człowiek się nie wypowiedział. Chodzi o klucze do klatek z zadań Ludzie w opałach. Błąd występuje u wielu osób. Klucze to chyba losowa rzecz bo jednym daje 2 innym żadnego. Dlatego zwracam się z prośbą o rozwiązanie tego problemu który jest denerwujący i nie pozwala w pełni cieszyć się grą. Moim pomysłem byłoby wprowadzenie uniwersalnego wytrycha który otwierałby zamki do klatek z tych właśnie zadań z Ludźmi w opałach
 
po wejściu i wyjściu z menu ubranie Geralta i NPCkow staje się mokre

U mnie podobnie. Po szybkiej podróży Geralt jest mokry (pomimo słonecznej pogody), NPC są mokrzy podczas deszczu, pomimo że siedzą w pomieszczeniu i ogólnie jedna wielka ruletka, kiedy Geralt się robi mokry.
 
Proponował bym powrócić do ustawień graficznych z patcha 1.03, w obecnym gra wygląda fatalnie, działała płynnie na poprzednich ustawieniach w patchu wiec po co było to zmieniać. Teraz zasięg traw i zbóż na polach wczytują się ze 30 metrów przed postacią, no proszę was tak nie może być by tak to zj****ać! aż odechciewa się grac, tak samo pojawiające się światła w chatach dopiero gdy do nich dochodzimy, a nie było tak poprzednio, oraz pojawiające się nagle statki w porcie.
Wcześniej można był przystanąć na wzniesieniu i podziwiać krajobraz, ale teraz niestety jest fatalnie, cały efekt psuje łysość grafiki, zamiast pól goły placek i to w niedalekiej odległości od bohatera. Novigrad to już szkoda nawet gadać tekstury które doczytują sie powoli albo cienie się pojawiają i znikają. Wielka szkoda że zainstalowałem tego patcha, i jestem wściekły że nie mogę go usunąć. Wróćcie do ustawień graficznych z patcha 1.03 był najlepsze!
 
CP RED gdzieś napisało oficjalną informacje na temat tego czy zmniejszyli grafike w grze. Napisali ze nie. Dla mnie to bzdura bo gołym okiem widac ze zmniejszyli ustawienia na konsoli PS4! Zrobiliśmy porównanie z wersją 1.01 a 1.04 na dwóch konsolach. Roznica jest kolosalna!
 
Mnie się wczoraj bandyci w obozowisku załadowali po kilkunastu sekundach. Chodzę po obozie, zdziwiony że nikogo nie ma i nagle się trzech bandytów zespawnowało za plecami. Wesoło.
 
Ja proponuję jednak umieszczenie czarnoskórych mieszkańców świata. Jak czytam te zabobony na serwisach i czepianie się o to twórców to mnie szlak zalewa. Dajcie im czego tak pragną, ale zróbcie to aby pasowało do gry... czarnoskórych niewolników brakuje im tak bardzo... statki niewolnicze na Skelige albo w Novigradzie. Czasy niewolnictwa i sie może odczepią. Ewentualnie arene z gladiatorami lub cos :p
 
Nawet jeśli jest różnica pomiędzy patchem 1.01 a 1.04, to twierdzenie o różnicach 1.03/1.04 jest moim zdaniem bzdurą. Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się, że po prostu po nowym patchu bardziej przyglądacie się, czy są jakieś zmiany i dopiero teraz zauważacie problemy z oświetleniem czy doczytywaniem się roślin.
DigitalFoundry po raz kolejny opublikowało filmik z porównaniem, na nim doskonale widać, że ani nie doszło do downgrade'u, ani do specjalnej poprawy wydajności:

 
Last edited:
@up- różnica miedzy grafika w patchu 1.03 a 1.04 jest wielka! I nie interesuje mnie filmik który pokazuje ilość klatek bo u mnie wszystko działało dobrze wiec mam gdzieś to co jest pokazane na filmiku. Chodzi mi o zje*****ne doczytywanie tekstur i znacznie zmniejszony zasięg widoczności traw i zbóż, ogólnie jest łyso w porównaniu do poprzednich ustawień.
 
@R2r Filmik pokazuje bzdurę i tak naprawdę nie wiadomo czy to jest nagrane na łatce 1.03 i 1.04!
Mam tak samo jak @Tibii i reszta graczy. Gra na łatce 1.04 wygląda koszmarnie i zostały zmniejszone detale!
Nie wiadomo czy to celowe czy błąd w programie.
Z reszta jedni gracze zakańczają questy a inni nie na tych samych łątkach więc obstawiam coś z programem łatania gry :-/
 
1. Bug w zadaniu "Brudna forsa" nadal nierozwiązany.
2. Opuszczone miejsce na południu Velen, mimo sprowadzenia tam ludzi nadal widnieje jako ?
3. Problem z gwintem - zostały mi do zebrania 23 karty, wszystkie do wygrania od NPC. Problem w tym, że opcje dialogowe z grą w gwinta nie stają się szare i przez to nie wiem czy z kimś grałem czy nie. Jest możliwość jakiegoś naprawienia tego błędu i zaznaczenia z kim mógłbym jeszcze zagrać, żey wygrać jakąś kartę? Odwiedziłem przed chwilą prawie wszystkich kupców na Skellige, gdzie grałem najmniej a mimo to wygrywam od nich gwoździe i tym podobne
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom