[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
Velen:
Zadanie: Po omacku:
Cel: Używająć wiedźmińskich zmysłów znajdź coś, co kojarzy się z koniem Ciri o imieniu Kelpie
- "zbadanie" symbolu psa za każdym razem mnie zabija... to tak ma być?

Zadanie: Magiczny kaganek:
- Praktycznie pod koniec zadania, gdy wracaliśmy Keira Metz zablokowała mi się na skarpie.
https://www.youtube.com/watch?v=6oAWdKtD9Qw

Zadanie: Zaproszenie od Keiry Metz:
- w pierwszym opisie zadania czytamy: "że czarodziejka zaprosił wiedźmina do swojej chaty"

Dodatkowo:
Kilka razy podczas walki z mocniejszymi przeciwnikami zdarzyło mi się, że przeciwnik umierał dość.. nieoczekiwanie (mając jeszcze 1/4 poziomu zdrowia)
https://www.youtube.com/watch?v=WY9IhnAJCm4

Po niektórych dialogach wywołujących partię gwinta (np "A czy nie chciałbyś odsapnąć od handlu i zagrać ze mną w karty?") nastaje chwila niezręcznej ciszy, którą można pominąć tak samo jak dialog (kwadrat - pomiń)

PS4 od niedawna ma opcję, dzięki której przy zdobywaniu achievementów automatycznie robi się screenshot. Sporo z moich automatycznych screenów wykonuje się podczas ekranu ładowania (dymek achievementa pojawia się właśnie wtedy). Niby nic, i chyba przy innych grach też to widziałem, no ale...

Uploadowałem też błąd który zgłaszałem wcześniej (powtarzanie drugiej kwestii gdy wymusiliśmy kilka razy pierwszą):
https://www.youtube.com/watch?v=0lAFAfQwVCM
 
W przypadku dwóch dokumentów: zlecenia "zaginieni żołnierze" i mapy z miejscami wiedźmińskiego rynsztunku szkoły niedźwiedzia.po przeczytaniu nie rozpoczyna się żądne zadanie.
 
I to się nazywa człowiek nie nerwowy z dystansem hehe ;)
Cieszę się że pomogłem :smiling:
No nie aż tak jak bym chciał ale zawsze to jakieś rozwiązanie problemu ;D kupuje sshd a do tego czasu będę się skradał :D pozdrawiam :D
 
Witam mam maly problem z questami chodzi o Dorwac Juniora, nie moge otworzyc ukrytych drzwi i zamiast urzyc pochodni do otwarcia poprostu postac ja gasi i zapala, a drugi blad mam przy spotkaniu z Rochem na moscie gdy ide na wskazane miejsce, nikogo tam nie ma, a Roch nie rusza sie ze swoijej kryjowki i w tym momencie nie moge wykonac juz zadan glownych.
Co mam robic w takiej sytylacji? Nie mam wczesniejszego zapisu gry, a do tego momentu sporo przeszedlem i niechcialbym wszystkiego robic od nowa.
 
Bardzo dużo przedmiotów związanych z Questami pozostaje w ekwipunku po wykonaniu Questa. Tylko zagracają :-/
 
Zauważyłem, że na Skellige rozgrywając partię gwinta z jednym z kowali spotkałem TEGO SAMEGO kowala w dwóch innych lokacjach - miał lekko poszarzałą opcję dialogową z partią gwinta i wygrać się dało jedynie jakieś itemki. Łysy umięśniony z wąsem i tatuażem na ramieniu.
 
Zauważyłem, że na Skellige rozgrywając partię gwinta z jednym z kowali spotkałem TEGO SAMEGO kowala w dwóch innych lokacjach - miał lekko poszarzałą opcję dialogową z partią gwinta i wygrać się dało jedynie jakieś itemki. Łysy umięśniony z wąsem i tatuażem na ramieniu.

Pełno w tej grze klonów ;-)
 
Walka z leszym, gdy mam alternatywnego queena to nie blokuje go i leszy zabija mnie pomimo aktywnego queena w postaci bańki :D
 
Nie chodzi o klona w sensie wyglądu, ale o tę samą postać.

U mnie jest to dokładnie to samo. Może to trzech braci jednojajowych bliźniaków?

Swoją drogą, po tym patchu (mimo reinstalacji - jak mi radzono) pojawia się więcej błędów niż w wersji 1.02, o czym pisałem wcześniej. Sporo graficznych pierdółek jak tekstury na murach, po których przy zbliżaniu się falują cienie (powodowane jest to tym, że tekstury są podmieniane na wyraźniejsze) - podobnie z kamieniami, które zmieniają kształt przy podejściu bliżej. Jak znów to znajdę nagram filmik. Gra zauważalnie dokłada szczegóły, co wcześniej nigdy się tak nie rzucało się w oczy, a teraz jest to bardzo widoczne na otwartych terenach. Rozumiem ograniczenia techniczne, ale tak drastyczne zmiany z patcha na patch są trochę nie na miejscu. Wierzę, że sytuacja się poprawi, bo gra jest fenomenalna :)

Kilka z błędów na jakie trafiłem i które wrzuciłem, żeby nie było, że wymyślam:
Lewitujące postaci:
https://pbs.twimg.com/media/CGVlL3cXEAAi_2V.jpg:large

Geralt i szybko nakładająca się zbroja podczas podróży na Skellige *SPOILER-Cutscenka* (to akurat wygląda komicznie):
https://www.youtube.com/watch?v=Z7e4YMM2mhM

Zbrojownia z Mieczy i Pierogów:
https://www.youtube.com/watch?v=3eflORT_dfg

Żałuję tylko, że nie udało mi się nagrać znikającej karczmy oraz tego, gdzie postać zawiesza się w fazie umierania - tzn. wróg umarł, ale przy dialogu z kimś stojącym w pobliżu, co kilka sekund ta postać wstaje wstaje by ponownie umrzeć w agonii. Absurdalnie to brzmi i żałuję, że nie nagrałem z tego filmu, ale to pojawiło mi się już około trzech razy, w zadaniach głównych.
 
Żałuję tylko, że nie udało mi się nagrać znikającej karczmy oraz tego, gdzie postać zawiesza się w fazie umierania - tzn. wróg umarł, ale przy dialogu z kimś stojącym w pobliżu, co kilka sekund ta postać wstaje wstaje by ponownie umrzeć w agonii. Absurdalnie to brzmi i żałuję, że nie nagrałem z tego filmu, ale to pojawiło mi się już około trzech razy, w zadaniach głównych.
Też to miałem najkomiczniej to wyglądało w dialogu z baronem i jego córką na bagnach po tym jak pokonałem bestie-oh,ehhh,łeeee i wstaje po czym to samo :D

Mam nadzieje że jak najszybciej poprawią błąd ce-34878-0 bo jest to żenujące,następnie niektóre lokacje ludzie w opałach nie da się otworzyć klatki po mimo że znalazło się klucz.Czasem a nawet za często jak Gerald zaczyna walkę to nie wyciąga miecza i startuje do wrogów z pięściami :p
Jak dla mnie bieganie jest lipne Gerald mógłby normalnie chodzić a dopiero po przytrzymaniu X mógłby biegać,byłaby wtedy lepsza kontrola przy exploracji miejsc.Podobnie z pływaniem bedąc blisko ściany i dając kwadrat/kółko zamiast płynąć w dół/w góre robi fikołki nie dzieje się tak za każdym razem ale już się kilka razy utopiłem przez to.
Wyskakiwanie okienek z trofeami tak z kilka sekund za późno
 
Last edited:
Witam niewiem czy błąd wystąpił tylko u mnie lecz nie pozwala toczyć dalej gry mianowicie podczas wykonywania zadania Stosy Novigradu nie można wcisnąć cegły by otworzyć tajne przejście pod domem szmuglera
 
To i ja dorzucę kilka sugestii.

Z bardziej irytujących kwestii, jest szybkość przeglądania ekwipunku (co robi się często). Przełączanie się pomiędzy zakładkami jest mozolne, zwłaszcza jeśli nagromadzimy dużo dóbr/eliksirów. Ponadto nakładamy często oleje (co 10 uderzeń, czyli na okrągło), a także przy każdym spotkaniu ze sklepikarzem.

Odnośnie samych olei, ich nakładanie jest czynnością tak częstą, że fajnie by było gdyby także dostały klawisze skrótu (jak eliksiry) - po jednym oleju na miecz.

To niewielka sprawa, ale przy dłuższej grze strasznie irytująca. Kiedy jedziemy konno (a zwłaszcza kiedy galopujemy) i chcemy skręcać lewym analogiem, minimalne odchylenie do siebie powoduje natychmiastowe zatrzymanie konia. Dzieje się to notorycznie, a wystarczyłoby oprogramować odpuszczenie "X" jako zatrzymanie i cały lewy analog tylko do skręcania.

Kolejna sprawa to szyny na drogach dla konia - są po prostu niedopracowane i często koń wpada na przeróżne przeszkody. Poza tym nie do końca panuję nad tym, kiedy szyny się załączają - często wbrew mojej woli ściągają konia jak magnes, a czasami nie mogę sprawić by "koń w nie wpadł".

Kolejna sprawa, to błędnie oznaczone drogi na minimapie. Znalazłem kilka miejsc, gdzie minimapa pokazuje drogę, której w rzeczywistości nie ma. Jedno z takich miejsc to Podgaje (tam gdzie zagadujemy chłopa na temat Keiry Metz). Kolejne miejsce jest w okolicy przeprawy przy polu bitwy na północ od drzewa wisielców w Velen (całkiem długi odcinek).

Oczywiście, wszystko to problemy pierwszego świata, ale cholernie irytujące kiedy nie korzysta się z szybkiej podróży i dużo jeździ.

Tak jeszcze odnośnie życzeń - znaczniki w kolorze szarości i bieli łatwo się mylą. Zwiedzone miejsca mogłyby być np. koloru błado-zielonego czy dowolnego innego co jednoznacznie by je wyróżniało.
 
Uważam że w pierwszej kolejności powinno się załatać bugi nie pozwalające grać/ukończyć zadania... Trafiłem na taki jeden o którym dałem post... Pal licho że mi postacie lewitują czy że karczma się ładuje i nie ma tekstur skoro nie mogę zrobić żadnego progresu w grze... Ja i wiele innych graczy :) Uważam że w pierwszej kolejności trzeba załatać takie bugi a potem zacząć dodawać nowe smaczki i polepszenia, bo już mnie cholera bierze jak nie mogę skończyć misji fabularnej, tylko siedzę i czekam na jakiegoś patcha... :(
 
A propos, w zadaniu na Skellige, Złe Wieści (podajże) nie mogę przekazać kowalowi listu od matki, który znalazłem przy zwłokach jego siostry. Gra doprowadza mnie do postaci, ale zadania zakończyć nie mogę - nie wyświetla się odpowiednia opcja dialogowa.
 
Nigdy w zyciu tak zbugowanej gry niewidzialem, masakra jakas bede czekal kolejne pare tyg modlac sie o poprawki aby moc zaczac spowrotem grac :/
 
Nigdy w zyciu tak zbugowanej gry niewidzialem, masakra jakas bede czekal kolejne pare tyg modlac sie o poprawki aby moc zaczac spowrotem grac :/

To czuj się szczęśliwy ja już widziałem niejedną duuzo bardziej zbugowaną.

---------- Zaktualizowano 10:02 ----------

wkuzający jest bug / glitch że jak idziemy z Keirą czy triss nei wiem jak reszta czarodziejek, niby walą ale zadają 0 obr. To po uj w ogóle włączają się do walki jak dają 0 dmg
 
wkuzający jest bug / glitch że jak idziemy z Keirą czy triss nei wiem jak reszta czarodziejek, niby walą ale zadają 0 obr. To po uj w ogóle włączają się do walki jak dają 0 dmg
Przydają się do odwracania uwagi, a poza tym dla zrównoważenia tego, że nie dają dmg to również nie otrzymują dmg (z wyjątkiem niektórych momentów gdy trzeba je chronić).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom