[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
Skoro grasz w Wiedźmina na kompie to po kiego się wypowiadasz w sekcji dla PS4?
Odpal sobie grę w nocy podczas burzy na bagnach lub w Novigradzie na łatce 1.03 to pogadamy ;-)
Na łatce 1.04 jest lepiej ale nadal są spadki animacji.

A ty wreszcie zrozum że jest jedna wersja PS4 z tymi samymi bebechami. Nie ma szybszej czy wolniejszej.
Dopiero będzie nowa wersja z dyskiem 1TB ale bebechy zostają te same!

Ale skoro tak się upierasz to zrób filmik i wrzuć na portal. Obadamy tą twoją płynność ;)
Tutaj masz moje filmy z gry na łatce 1.03. FPS zwalnia poniżej 20!


Gram w Wiedźmina na PS4, wolę grać na konsoli.

---------- Zaktualizowano 15:34 ----------

Zgadzam się z toba ze tnie ale nie wszędzie.
 
Last edited:
Gram w Wiedźmina na PS4, wolę grać na konsoli.

---------- Zaktualizowano 15:34 ----------

Zgadzam się z toba ze tnie, ale po co wczesniej pisales ludziom ze Tobie nie tnie, ze oni maja tylko problemy. Za kłamstwa powinieneś zostać zbanowany ćwieku! Jak nie pamiętasz kiedy to ma zapisane.

Za tego ćwieka masz raport kolego!
Pisałem że mi nie tnie bo tego nie widziałem i nie zwracałem na to uwagi.
Dopiero po nakręceniu filmiku i go oglądnięciu zauważyłem że gra ma spadki animacji.

Nadal nie widzę tego jak gram chociaż teraz omijam granie w środku nocy i podczas burzy :p
 
Za tego ćwieka masz raport kolego!
Pisałem że mi nie tnie bo tego nie widziałem i nie zwracałem na to uwagi.
Dopiero po nakręceniu filmiku i go oglądnięciu zauważyłem że gra ma spadki animacji.

Nadal nie widzę tego jak gram chociaż teraz omijam granie w środku nocy i podczas burzy :p

W ogóle mama czy tatta kupił Tobie konsolę? Może od tego zależy czy tnie animacja, hm??
 
Wszystkim osobom biorącym udział w dyskusji sugerowałbym zachowywać się kulturalnie i nie obrażać innych. No bo i po co? O łamaniu Regulaminu (podczas bycia niekulturalnym) nawet nie wspominam, bo to przecież oczywiste :p
 
W ogóle mama czy tatta kupił Tobie konsolę? Może od tego zależy czy tnie animacja, hm??

Drogi kolego @tomski proszę sprawdzić wiek osób do których piszesz, zanim wypocisz bardzo intelektualny tekst...
Skoro się upierasz że gra na twojej PS4 działa płynnie i bez przycinek to proszę to udowodnić nagrywając swój gameplay i udostępnienie go na tym forum.
Bez tego nie mamy o czym pisać!
 
Kiedy patch 1.05 na pleja, wiadomo coś ?

Jeszcze nic nie wiadomo. Jak zapowiedzą łatkę 1.06 na PC to pewnie i od razu będzie 1.05 na PS4 i XO
Należy tez pamiętać że łatka 1.04 to ta sama co 1.05 na PC.

Kurcze powinni ujednolicić te numeracje bo się pogubić można :/
 
Są to tylko moje przypuszczenia, ale REDzi powinni coś zrobić jeśli chodzi o bug z Katakanem, który podczas misji "Teraz albo nigdy" jest niemożliwy do pokonania na trudniejszych poziomach. Zmniejszyć mu punkty regeneracji albo odciąć mu je praktycznie całkowicie, żeby mógł użyć ich tylko raz lub dwa. Podczas walki regeneruje mu się 120 życia na sekundę. Bez jakiegoś sposobu na ciągłe uderzanie nie ma mowy o przejściu go. Zbicie mu życia do połowy i odejście chociaż na chwilę kończy się tym, że natychmiastowo ma je ponownie całe.
 
Drogi kolego @tomski proszę sprawdzić wiek osób do których piszesz, zanim wypocisz bardzo intelektualny tekst...
Skoro się upierasz że gra na twojej PS4 działa płynnie i bez przycinek to proszę to udowodnić nagrywając swój gameplay i udostępnienie go na tym forum.
Bez tego nie mamy o czym pisać!
Przepraszam za mój tekst. Jeszcze raz przepraszam za moje gimnazjalne zachowanie.
 
Last edited:
Redzi próbują ratować strone techniczną gry jak sie da ale niestety ze złymi skutkami.
Po najnowszym patchu w Nowigradzie często nie wczytują się tekstury budynków.
Co mnie najbardziej rozwala to nagłe pojawianie się źródeł światła czasem 2-3 sekundy po tym jak staniemy obok świeczki itp.
 
Są to tylko moje przypuszczenia, ale REDzi powinni coś zrobić jeśli chodzi o bug z Katakanem, który podczas misji "Teraz albo nigdy" jest niemożliwy do pokonania na trudniejszych poziomach. Zmniejszyć mu punkty regeneracji albo odciąć mu je praktycznie całkowicie, żeby mógł użyć ich tylko raz lub dwa. Podczas walki regeneruje mu się 120 życia na sekundę. Bez jakiegoś sposobu na ciągłe uderzanie nie ma mowy o przejściu go. Zbicie mu życia do połowy i odejście chociaż na chwilę kończy się tym, że natychmiastowo ma je ponownie całe.

A petarda blokująca regenerację?
 
Witam,

Zarejestrowałem się po to by zgłosić kilka sugestii:

1. Wiejący wiatr - dmucha przez całą dobę równomiernie i wzmaga się przy deszczu. Wygląda to bardzo nienaturalnie, bo praktycznie cały czas wierzchołki drzew mało nie łamią się pod wpływem wiatru. Ja wiem, że to świat fantasy, ale chyba nie pod wpływem czaru. Granie przez dłuższy czas w tak rozwianym świecie powoduje moim zdaniem spadek koncentracji i pogorszenie samopoczucia. Nie od dziś wiadomo, że silnie wiejący wiatr w pogodzie wpływa na stany depresyjne :) Panowie programiści i designerzy - weźcie proszę pod uwagę psychologiczny aspekt. Albo po prostu pobserwujcie otoczenie. Z reguły wiatr wzmaga się w godzinach 10 - 18, apogeum przyjmuje na 12-15, a później już tylko ledwie dmucha. Noce w większości są bezwietrzne. /tyle w życiu realnym. Polecam meteo.pl :) Fajnie byłoby móc ustawić w opcjach symulację warunków pogodowych / wiatru, albo na sztywno ustawić w zależności od pory dnia. Moim zdaniem dmucha za bardzo i odbiera trochę przyjemności obcowania z tym pięknym światem. Wiatr jest za silny! Człowiek ma poczucie, że cały czas ktoś go goni, gdzieś musi się spieszyć itp. A szkoda, bo jest co podziwiać.

2. Może już było, ale najnowszy patch tego nie poprawił. A może to nie błąd? Po wykorzystaniu eliksiru (np. jaskółka, grom), w ekwipunku pozostaje pusta butelka 0/3. Przechodzę do alchemii i próbuje stworzyć nowy eliksir, na co gra odpowiada, że już takowy posiadam. A mam zaledwie pustą fiolkę. Dopiero wyrzucenie jej z ekwipunku pozwala na nowo stworzyć taki eliksir. To celowy zabieg?

3. Przydałaby się kombinacja klawiszy na szybki zapis. Dwa dowolnie przypisane buttony z pada, wciśnięte razem powodują automatyczny zapis bez wchodzenia do menu.

4. Analogicznie z wyświetleniem mapy.

5. Zmniejszcie proszę częstotliwość "rozmwy" Geralta z Płotką. Teraz praktycznie po każdym wychyleniu drąga, zwolnieniu czy przyspieszeniu, Geralt w kółko powtarza te same kwestie. Do znudzenia i nienaturalnie.

6. Przy znalezionym przedmiocie od razu można wyświetlić jego opis i statystyki (np. po wciśnięciu dodatkowego klawisza pojawi się małe okno szybkiego podglądu). Teraz trzeba go zabrać i dopiero w ekwipunku porównać czy jest do czegoś przydatny (np. miecz), a tak od razu byłoby wiadomo, czy danym przedmiotem warto obciążać Geralta, czy lepiej zostawić go w tym miejscu.

Pozdraiwm
 
2. Może już było, ale najnowszy patch tego nie poprawił. A może to nie błąd? Po wykorzystaniu eliksiru (np. jaskółka, grom), w ekwipunku pozostaje pusta butelka 0/3. Przechodzę do alchemii i próbuje stworzyć nowy eliksir, na co gra odpowiada, że już takowy posiadam. A mam zaledwie pustą fiolkę. Dopiero wyrzucenie jej z ekwipunku pozwala na nowo stworzyć taki eliksir. To celowy zabieg?
Celowy, jak masz zużyty eliksir, to wystarczy pomedytować i się automagicznie odnawia (o ile masz jakiś alkohol na stanie).
 
2. Może już było, ale najnowszy patch tego nie poprawił. A może to nie błąd? Po wykorzystaniu eliksiru (np. jaskółka, grom), w ekwipunku pozostaje pusta butelka 0/3. Przechodzę do alchemii i próbuje stworzyć nowy eliksir, na co gra odpowiada, że już takowy posiadam. A mam zaledwie pustą fiolkę. Dopiero wyrzucenie jej z ekwipunku pozwala na nowo stworzyć taki eliksir. To celowy zabieg?

To nie błąd! To celowe bo odnawiasz eliksiry medytując. Do odnowy musisz posiadać alkohol!
 
Witam!
Dla mnie dosyć kłopotliwa jest prędkość Geralta. Jego normalne tempo chodzenia(maksymalne wychylenie gałki) jest za szybkie(szybsze chyba nawet niż u konia). Powoduje to chaos w poruszaniu się i psuje imersję. Wiem, że mogę regulować prędkość gałką, ale jest to nie wygodne. Potencjalne rozwiązania problemu:

• Powinien po prostu przy maksymalnym wychyleniu gałki poruszać się o ok.30 % wolniej. W końcu mamy sprint i konia;)
• Możliwość uruchomienia alternatywnego sterowania gdzie domyślnie Geralt by chodził, pod X by biegał tak jak teraz porusza się przy maksymalnym wychyleniu gałki, a przy podwójnym kliknięciu X rozpocząłby sprint. Upraszczając; sterowanie Geraltem jak koniem;). Ten rodzaj sterowania można porównać do innych gier takich jak assassin's creed lub red dead redemption.
• Wprowadzenie na PS4 tak jak na PCie przełącznika chodzenie/bieganie(L3?)

Obecnie chodzę na obciążeniu(przełączam to jukami), ale to dosyć specyficzne rozwiązanie. CDPR proszę się nad tym pochylić.
 
przełącznik chodzenie/bieganie by się przydał bo mnie też denerwuje to wychylanie delikatnie gałki analogowej :/
 
3. Przydałaby się kombinacja klawiszy na szybki zapis. Dwa dowolnie przypisane buttony z pada, wciśnięte razem powodują automatyczny zapis bez wchodzenia do menu.

4. Analogicznie z wyświetleniem mapy.

Co do 3 punktu podpisuję się pod nim rękami i nogami. Wyświetlić mapę można 'miziając' touchpada w górę lub w dół. Podobnie wchodzi się do ekwipunku przytrzymując go.

Ja oponowałbym za możliwością większego oddalenia mapy. Przewijanie tego wte i wewte jest trochę uciążliwe.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom