[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

Witam,

Gram w Wiedźmina na PS4, co mi się rzuciło do tej pory (jestem cały czas w Białym Sadzie):
  1. Postać >> Zdolności >> Techniki Szoły Kota
  2. Zadania >> Zaginiony w akcji (Biały Sad | Biały Sad)
    W opisie pierwsze dwa zdania są powtórzone (poza jednym słowem), wygląda to okropnie.
  3. Zdarzyło mi się wpaść na zabitego wcześniej utopca który był martwy, lecz stał. Po chwili kręcenia się obok niego upadał.
  4. Przy wybieraniu znaków (L1) często migają 3 gniazda (AARD, i dwa prawe z przedmiotów podręcznych)
  5. Czy przy cwale, wytrzymałość nie powinna się zawsze zmniejszać? U mnie wygląda na to, że wytrzymałość się nie zmniejsza jeżeli podróżuję drogą.
  6. Gdy korzystamy z opcji trzymania się drogi (koń) koń w miejscu oznaczonym na mapie niżej (Biały Sad) utknie na wozie stojącym na drodze:
    http://i.imgur.com/kynySu0.jpg
    Tylko poruszając się na południe. Kierunek północny - OK
  7. Przytrzymując przycisk [kwadrat], chciałbym móc przeskoczyć cały dialog (albo chociaż do pierwszej opcji wyboru), a nie tylko jedną wypowiedź. Przy obecnej konfiguracji, by przyśpieszyć dialog po autozapisie przed walką z Gryfem, wciskam kwadrat przeszło 20 razy (a nie chcę się chwalić, ile miałem podejsć do Gryfa ; ) )
  8. Przy kupnie/sprzedaży, wyróżniłbym ikonę waluty, (złoty kolor? może informacja o cenie gdzie indziej?) może się czepiam, ale wydaje mi się, że jeżeli sprzedaję towar, jego najważniejszą właściwością jest dla mnie cena.
    http://i.imgur.com/iKNQrir.png
  9. Zapisy gry mogłyby mieć jakieś dodatkowe znaczniki widoczne przy wybieraniu zapisu który chcę załadować, np poziomu trudności.
  10. Przy łądowaniu zapisu ręcznie Jaskier za każdym razem wprowadza nas do danego roździału. Super, ale może można to ominąć jeżeli łądujemy zapis będąc już w tym samym rożdziale?
  11. Brakuje mi sortowania przedmiotów po wadze/cenie. Bardzo mi to pomagało w W2 w ustalaniu dlaczego brakuje mi miejsca.
  12. Sporo osób narzeka na małą czcionkę. Uspokoiło mnie to, bałem się że to już czas wybrać się do okulisty.
Przydałoby się (a może jest, tylko ja je przeoczyłem?) miejsce, w którym support informuje o znanych / rozwiązanych błędach.

Pozdrawiam,
Lef
 
Last edited:
Witam.

Mi natomiast w Białym Sadzie po kilku misjach w pewnym momencie zniknął HUD, ten z całej lewej strony ekranu (medalion, pasek życia, znak wytrzymałość itd. oraz na dole po lewej czyli jedzenie, petardy, ). Pojawia się tylko przy atakach mieczem lub użyciu znaku, po czym znów szybko znika. Jest to irytujące, bo nie wiesz ile masz energii, jaki znak lub nie wiesz jakie przedmioty i ile ich masz w podręcznym ekwipunku dopóki nie wykonasz ataku mieczem.
Chyba że to normalne, że HUD pojawia się tylko gdy walczysz, ale dlaczego do tej pory (jakieś 3h gry) był cały czas.

Próbowałem w opcjach interfejsu zmienić na włącz/wyłącz hud i nic to nie daje.
Przeinstalowanie też nic nie pomogło.


Jakieś pomysły? Lub jakiś nadchodzący patch?
Dzięki. Pozdrawiam


EDIT: Ok, już wiem co było przyczyną. Po prostu mechanika tej gry :) dla mnie trochę dziwna. To znaczy: jak masz pełny pasek życia to HUD po lewej po prostu znika, jak jesteś zraniony to dopiero wtedy się pojawia i pokazuje, że masz mniej energii itd.
Swoją drogą ja bym wolał by był widoczny cały czas...
No nic, każdemu nie dogodzisz.

Ok, wracam do tej wspaniałej gry :)
 
Last edited:
Przydałaby się jakaś skrzynia gdzie moglibyśmy wrzucać tam swój loot który chcemy zachować na później i nie nosić go cały czas ze sobą.. Może jest gdzieś w późniejszej części gry.. Ale jeśli nie ma to chyba przydałby się wszystkim.
 
Już po kilku minutach gry dojrzałem mały błąd w ustawieniach gry > ustawienia sterowania. Wartość czułości prawego drążka można zmieniać co 0,01. Między wartościami 0,93 a 0,95 wyskakuje wartość 0,9399999999. Taki mały błąd stylistyczny.
 
Podczas zadania 'Stosy Novigradu' występuje błąd uniemożliwiający dalsze przejście. Należy wejść w interakcje z pewną cegłą niestety nic się nie dzieje podczas naciskania przycisku związanego z tą czynnością (Baardzo dużo osób posiada ten sam bład - występuje na wszystkich platformach.)Tutaj filmik pokazujący ten błąd: www.youtube.com/watch?v=sJmfGXNtxOQ
 
[*]Kartacz - biały sad - wysadziłem dwa gniazda ghouli, mój kartacz nie zniknął, został w ekwipunku ze statusem 0/2 co uniemożliwiło stworzenie nowego kartacza. Musiałem najpierw zniszczyć moje zero kartaczy, by stworzyć kolejne.
[/list]
Lef

Wszelkie petardy i oleje odnawiają się w czasie medytacji, podobnie jak eliksiry. Nie trzeba ich robić na nowo.


Po dłuższym czasie spędzonym na Ziemiach Niczyich zdarzyło mi się zanotować kilka dosyć poważnych spadków płynności, aczkolwiek wszystkie wynikają z dosyć głupich rzeczy, mianowicie:

1. Deszcz - takowy sprawia, że płynność w niektórych lokacjach spada. Głupi deszcz. Zauważyłem, że zasięg wczytywania spadających kropli jest dosyć daleki. Zmniejszenie go powinno rozwiązać problem, szczególnie że z takich odległości krople deszczu nie są widoczne w rzeczywistości (podczas gry prezentują się one jako wielkie białe krechy w tle).

2. Dym, pył i efekty magiczne - natężenie, a czasem samo pojawienie się niektórych z tych efektów, szkodzi płynności (misja z porońcem podczas walki z upiorami). Mam nadzieję, że da się je jakoś lepiej zoptymalizować.

To tyle. Z niecierpliwością wyczekuję patcha, który zaadresuje te problemy. Niemniej gra jest świetna ;)
 
Last edited:
Dzięki JF, usunąłem ten punkt, zastąpiłem go powtarzającymi się w kilku miejscach uwagami dotyczących zbyt małej czcionki.
 
wstawiłem to do sugestii na pc a tu jest ps4 nie zauważyłem:

1. Podobno walka na koniu miała sprawiać że nie odnosi się obrażeń, ja jadąc na koniu zbieram wszystkie hity 100% wartości, chyba że to wina ostatniego poziomu trudności na którym gram, ale nie jest to nigdzie napisane, albo chyba że był to bug.
2. Dlaczego karze się graczy mniejszym ekspem za zadania na wyższym poziomie trudności? rozumiem w sumie dlazcego - żeby utrudnić, ale przydałby się suwak do rozgrywki bo chciałbym mieć możliwość normalnie tak jak na niższych poziomach zdobywać exp ale mieć wyzwanie w walce, ale nie przeszkadza mi to zbytnio.
3. Wiadomo koło wyboru znaków wywalić obracanie 2 analogami zostawić tym od kamery, wywalić potwierdzanie przyciskiem - wybór przez najechanie i puszczenie przycisku odpowiadającego za odpalenie koła wyboru.
4. Czcionka - na pewno do poprawy mała jak cholera przyklejony jestem do telewizora normalnie.
5. Spożywanie eliksirów / jedzenia jest fatalnie, nie chodzi o to że w biegu itd ale o to że sa 2 sloty. Choć nie przeszkadza to aż tak bardzo bo można zmieniać zawartość slotów w biegu.

+ to

A właśnie jak można zasugerować poprawkę na lepsze to np. po użyciu reset miksturki żeby dało się ponownie uaktywnić miejsca mocy i dały one punkty umiejętności, ale żeby trzeba i można było do nich podejść jeszcze raz. Jakaś kara to jest, bo zabiera czas itd, ale nie odbiera nam bądź co bądź kilkanaście punktów umiejętności permanentnie...

Nie wiem czy to bug czy tak ma być ale zdarzyło mi sie że podczas walki z gryfem czy innymi potworami, ja się odturlowywałem będąc w połowie lub 3/4 a przeciwnik zabijał mnie w ruchu :D Pewnie tak ma być. Gryf się zamachiwał z rozpędu i żadne turlanie się odskoki nie pomagały, nie szło tego uniknąć, chyba że mam taki kiepski timing.

---------- Zaktualizowano 12:37 ----------

O przypomniało mi się teraz nie pamiętam w której rozmowie ale na pewno w biały sadzie w niektórych przerywnikach filmowych dialogi są poucinane np. wiem że babka gadała i w połowie wypowiedzi przechodzi do następnej kwestii
 
Last edited:
Srebrny miecz cechu Żmii ma wygląd zwykłego miecza srebrnego, pochwa, statystyki i ikonka są ok. Taki mały bug.
 
Parę problemów, sugestii

Witam,
wersja gry 1.02 pobrana z Ps store.

To co najbardziej się rzuca w oczy to że gdy ustawimy kamerę aby ukazywała Geralta na jakimś jasnym terenie to dookoła jego widać nie naturalny kontur całej postaci znacznie odznaczając go od reszty świata (nie jest to kwestia wyostrzenia ustawionego na tv ponieważ zmiana tego parametru w pełnym zakresie nic nie zmieniła). Wygląda to jak czarna rozmyta aura dookoła postaci. Nie zawsze to występuje. Dodatkowo zdarzyło się że podczas zmierzchu na plaży cień postaci był biały.

Deszcz w ciągu dnia jest prawie nie zauważalny, słyszałem że leje w głośnikach kina domowego i to porządnie a na ziemi widać że pada. Patrząc w oddal nie widać aby padało. W nocy deszcz jest lepiej zauważalny. Co dziwne podczas deszczu nie widać aby przedmioty/budowle były mokre, ziemia też nie uległa zamoczeniu a jedynie widać że niby krople padające na nią. Podczas deszczu jest spory spadek FPS gdy mamy w polu widzenia jakieś efekty cząstek bądź walczymy. Na Geralcie też nie widać żadnych zmian podczas ulewy.

Dziwi mnie też fakt że nie zmienił się mi wcale model miecza srebrnego. Mianowicie wykonałem miecz srebrny cechu żmij. Wg obrazka rękojeść powinna być zakończona typowym dla Wiedźminów znakiem głowy wilka. Miecz wygląda identycznie jak ten który mamy od samego początku :/

Błagam o dodanie "Gods ray " do cyklu nocy.

Ps. Kawał dobrej roboty:)
 
Last edited:
Jak dla mnie, powiększenie/przybliżenie mapy jest zbyt małe. Często czuję dyskomfort przy korzystaniu z mapy. Pomniejszenie/oddalenie również wydaje się mieć zbyt mały zakres. Zbyt małe napisy interfejsu, pochylam się często do telewizora. To jest troszkę rozpraszające, mało wygodne. Chętnie zobaczę możliwość powiększenia czcionki w opcjach gry.
 
właśnie oddalenie mapy powinno pozwalać na więcej i przejście do pełnej mapy zrobić nie wiem kliknięciem R3 bo strasznie irytuje chce mape odddalić a tu koniec i pełna mapa
 
Trzeci dzień grania i kilka moich przemyśleń:
Zastanawiam się czy istnieje możliwość by zrobić jakiś "skrót" do szybkiego zapisu? Np. podwójne wciśnięcie R3? Cholera mnie bierze z tym wchodzeniem do menu...
Swoją drogą ekran zadań i ekwipunku też możnaby ulepszyć. Do poprawy moim zdaniem koniecznie:
-zakładki z rodzajami zadań trzeba za każdym razem rozwijać.
-brak podglądu miejsca zadania na mapie bezpośrednio z ekranu zadań
-brak możliwości zaznaczenia na mapie więcej niż jednego zadania
-przerzucanie pomiędzy rodzajami przedmiotów (ekwipunek, do użytku...) powinno być pod L2 i R2
-czas otwierania mapy też powinien być szybszy...

To tak na szybko najbardziej denerwujące rzeczy w nieintuicyjnym interfejsie :p
 
Tylko jeden skrót na touch padzie (ślizg w górę - mapa)? Powinno być coś w ten deseń:
Ślizg w lewo - plecak.
Ślizg w prawo - zadania.
Ślizg w dół - alchemia.
Opcja szybkiego zapisu także bardzo by się przydała.
Przycisk zwiń/rozwiń wszystkie zakładki w zadaniach, alchemii i rzemiośle.
 
Last edited:
Tylko jeden skrót na touch padzie (ślizg w górę - mapa)? Powinno być coś w ten deseń:
Ślizg w lewo - plecak.
Ślizg w prawo - zadania.
Ślizg w dół - alchemia.
Opcja szybkiego zapisu także bardzo by się przydała.
Przycisk zwiń/rozwiń wszystkie zakładki w zadaniach, alchemii i rzemiośle.

Popieram. Fakt, że touchpad obsługuje tylko jeden gest, to marnotrawstwo funkcjonalności. Na pewno przydałby się skrót do quicksave'a, ekwipunku i zadań (a najlepiej możliwość przypisania okna do gestu).
 
Zarzucę pomysłem, który mi przyszedł podczas zwiedzania świata. Można byłoby wprowadzić coś takiego jak tryb fotograficzny, co prawda pojawiło się to już w inFamousie, ale myślę, że tutaj taki bajer miałby lepsze zastosowanie. Tam chodziło głównie o fajnie wyglądające moce, a w Wiedźminie są genialne krajobrazy. Jakby ktoś chciał mógłby zrobić screena, pobawić się kamerą, do tego jakiś filtr i myślę, że mogłyby wyjść z tego ciekawe efekty. Oczywiście kiedyś, kiedy większość błędów zostanie wyeliminowana. Gorzej z realizacją, bo Xbox z tego co się orientuje nie posiada na razie funkcji robienia screenów/filmików. Jeśli chodzi o PC i PS4 to raczej nie byłby to problem

EDIT. Last of Us bodajże też coś takiego posiada ;)
 
Gdzieś ktoś napisał że na patchu 1.03 prawdopodobnie nie bedą nam działać sejvy :/
Mma nadzieje że to bujda!
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom