[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
Czy tylko ja mam tak, że gdy atakuję przeciwników na koniu, a potem z niego zsiądę, to Geralt porusza się z kilkukrotnym przyśpieszeniem? Sprintując osiągam prędkość jak na koniu. Mogę wrzucić nagranie jak trzeba.
 
Problemów z płynnością ciąg dalszy... Do efektów magicznych, pyłu i dymu dochodzą:

1. Mgła - jej natężenie szkodzi płynności podobnie jak powyższe efekty. Liczę na lepszą optymalizację.

2. Bagna - framerate na bagnach zamieszkanych przez Panie Lasu jest straszny. Z delikatną ulgą pożegnałem rozgrywające się tam przygody. Mam nadzieję, że nadchodzący patch to poprawi.
 
Patch poszedł do certyfikacji, mam wielką nadzieje że ta optymalizacja się poprawi , bo z walki na walkę jest coraz gorzej, przy wykonywaniu misji krwawego barona , gdy podążałem za duchem to wielki spadki fps miałem ... :(
 
Velen - ziemia niczyja, obozowisko bandytów przy Diablim Dole:
Przed wejściem na teren obozowiska jest brama. W moim przypadku bandyci nie potrafili przejść przez otwartą bramę, w konsekwencji stojąc wystarczająco blisko bramy spaliłem z Igni sześciu nie potrafiących jej przejść bandytów.
 
Ile trwa certyfikacja? nie ma szans by patch był np w piątek? i co tydzień czekać :) z nadzieją ze optymalizacja zostanie poprawiona tak?
 
Z tego co redzi mówili w wywiadzie dla eurogamer to certyfikacja trwa od 1 dnia do nawet 7 ... wszystko zależy od zasranego sony by łaskawie wpuściło na serwery
 
na PS4 mam bug przy pobocznej aktywności
Mam to samo, chociaż myślałem że to pochodna innego błędu - z bandytów którzy stali przy uwięzionym kupcu spora część mi po prostu zniknęła (z czterech, w tym jeden opisany jako przywódca), myślałem że to on mógł mieć klucz.
Ganiałem się z nimi kilka minut, w międzyczasie wyciągając po 1-2 i gubiąc resztę, zgarnąłem także bandytów z innej grupy. Gdy wróciłem do klatki, przywódcy i jego druhów nie było.

Zaraz obok jest gość który oferuje kolejne zadanie: Albin Hart, zagadałem go tylko by sprawdzić jakie ma zadanie i odmówiłem podjęcia się go. Gość po tym jest cały czas oznaczony wykrzyknikiem, a zadania się już podjąć nie mogę (nie rozpoczynam dialogu).

Inne:
Naprawa - przydałoby się jakieś dodatkowe oznaczenie na liście przedmiotów które są w danym momencie w użyciu (ramka? ikona?), nie wiem jak później, w tej chwili cały sprzęt który noszę jest podobny do siebie, więc muszę przeklikać wszystkie 6 mieczy żeby ustalić który w tej chwili noszę.

Zalecane poziomy - skończyłem Biały Sad wykonując (tak myślę) wszystkie misje poboczne i czyszcząc wszystkie miejsca, do kolejnej lokalizacji dotarłem na poziomie 4, a pierwsza misja jaką dostaję w Velen ma zalecany poziom 7. Jak żyć? : P
Podbić poziom misjami pobocznymi? Opisani wyżej bandyci przy uwięzionym kupcu mają poziomy 9-10, i są już oznaczeni na czerwono.
Tzn generalnie nie narzekam, lubię wyzwania i na pewno sobie poradzę. Podnoszę temat tylko by upewnić się, że tak miało być.
 
Naprawa - przydałoby się jakieś dodatkowe oznaczenie na liście przedmiotów które są w danym momencie w użyciu (ramka? ikona?), nie wiem jak później, w tej chwili cały sprzęt który noszę jest podobny do siebie, więc muszę przeklikać wszystkie 6 mieczy żeby ustalić który w tej chwili noszę.
przydała by się po prostu opcja napraw wyposażony ekwipunek

---------- Zaktualizowano 11:18 ----------


Podbić poziom misjami pobocznymi? Opisani wyżej bandyci przy uwięzionym kupcu mają poziomy 9-10, i są już oznaczeni na czerwono.

mogę ci powiedzieć że ciekawe misje są w obozie nilfgardu na południowym wschodzie gdzie jest front armii środek o ile pamiętam :D ciekawe i nie są super trudne przynajmniej kilka ;D

no i przy okazji:
Dowiemy się czy przeżyła kiedy wejdziemy do obozu
 
Błędy na które ja natrafiłem:
1. Spadki płynności animacji w przerywnikach
2. Płotka blokująca się na przeróżnych ogrodzeniach
3. Przede wszystkim mała czcionka w ekwipunku, bestriariuszu itp. na telewizorze 50'' po 20 minutach rozbolały mnie oczy, musiałem przenieść się około max 1.5 m od tv żeby jako tako móc przeglądać te informację (btw. nie mam wady wzroku;))
4. Podczas karcianki zdarzyło mi się, że gra wysypywała się (od tej pory unikam gry w Gwinta)
 
Last edited:
PS4 szybszy wybór znaków - sugestia .

Szanowni deweloperzy moj pomysł odnośnie znaków tyczy się ich wyborów z poziomu klawisza R1 , mianowicie wybór znaków mógłby polegac tylko na przytrzymaniu klawisza R1 wyboru znaku i po wybraniu zaraz przejscie do walki z wybranym znakiem bez konieczności przyciskania "X" walka stała by się jeszcze bardzej dynamiczna.
 
Korzystanie z olejów jest strasznie uciążliwe, nie widać efektu na mieczu i trzeba liczyć uderzenia. (Nie wiem czy to bug czy zamierzone działanie.)
Zakłada z olejami i miksturami wygląda tak:
Oleje - masa książek - mikstury/petardy - jedzenie. Naprawdę przydało by się lepsze sortowanie lub całkiem nowe zakładki.
Za każdym razem gdy chcę użyć lub zmienić miksturę czy jedzenie/bombę, muszę przekopać się przez masę książek których i tak nie czytałem bo zbyt mała czcionka męczy oczy.
Same zakładki w ekwipunku użytkowym przeskakują bardzo wolno, co także nie ułatwia szybkiego korzystania z przedmiotów.
 
Dołączam się do prośby o lepsze zagospodarowanie touchpadem. Daje on sporo możliwości teoretycznie, a w praktyce w ogóle z niego nie korzystam, bo w mapę wchodzę i tak przez kliknięcie, nie przesuwanie. Powinniście rozszerzyć jego zastosowanie o szybki save, medytację, ekwipunek i zadania.

Liczę też na to, że nowy patch nie sprawi, że nie wczytam zapisu, bo już trochę gry przeszedłem i się sporo namęczyłem przy tym :)

Przydałoby się też czytelniejsze rozplanowanie plecaka. Mam już zawalony totalnie i nie wiem, co mi jest potrzebne, a co nie. A przy zakupach gra potrafi nieźle zamulić się, kiedy wchodzę w użytkowe rzeczy lub składniki, tyle tego badziewia się nazbierało.

No i ponownie trzeba zwrócić uwagę na czcionkę. Napisaliście masę fajnych tekstów, a kompletnie nie chce się ich czytać, bo mikroskopijne literki strasznie męczą i psują całą zabawę w mola książkowego.
 
Last edited:
-brak możliwości zaznaczenia na mapie więcej niż jednego zadania
Przydało by się w ogóle dać możliwość odznaczenia zadań żeby nic nie śledzić bo wkurza mnie ta ciągła kropka do głównego zadania, jedno zadanie zawsze musi być zaznaczone i nie da się nic nie śledzić... :D chyba że się wyłączy minimapę, ale ja chce minimapkę ale nie chce śledzić zadania tylko eksplorować :)
Gdzieś ktoś napisał że na patchu 1.03 prawdopodobnie nie bedą nam działać sejvy :/
Mma nadzieje że to bujda!
ktoś pisał o niekompatybilność wsteczną, co mu wytłumaczyłem a nie do przodu, starsza gra po prostu noweszego sava ci nie wczyta, a na odwrót już tak...
Oleje - masa książek - mikstury/petardy - jedzenie. Naprawdę przydało by się lepsze sortowanie lub całkiem nowe zakładki.
przydała by se osobna na książki osobna na oleje i mikstury, osobna na artykuły alchemiczne i osobna na rzemieslnicze - teraz jest miszmasz
Powinniście rozszerzyć jego zastosowanie o szybki save, medytację, ekwipunek i zadania.
Ekwipunek już jest zaimplementowany w tuchpadzie wystarczy przycisnąć i przytrzymać to przechodzi do ekwipunku
 
Geralt podczas szybkiego pływania pod wodą schodzi na dno, to trochę denerwuje, do obniżania i wypływania służą osobne przyciski, więc byłoby wygodniej gdyby pływając z X Geralt pływał nie przybliżając się do dna.

@leferty
Fakt, Gerlat nie reaguje zbyt dobrze podczas naciskania wynurzania (kółko) w większości przypadków trzeba przycisnąć 2x kółko by zareagował, to samo z zanurzaniem (kwadrat).
 
Last edited:
Generalnie pływanie przynajmniej dla mnie jest bardzo mało intuicyjne. Wciskając przycisk wynurzenia (kółko?) Geralt nie zawsze wygląda jakby mu bardzo zależało na wynurzeniu : P

No i czy to tylko ja? Przy ustawianiu jasności na początku gry nie widziałem znaku wilka nawet przy najjaśniejszym ustawieniu.
 
No i czy to tylko ja? Przy ustawianiu jasności na początku gry nie widziałem znaku wilka nawet przy najjaśniejszym ustawieniu.

Dokładnie, nie wiem o co chodzi z tym znakiem nie widac go w ogóle.
Jak rozjasniłem na maxa czyli suwak w prawo dopiero widziałem znak wilka, ale to nie o to chodzi
 
Kamera podczas walki jest strasznie daleko, lock on trochę pomaga, jednak kiedy walczymy z grupą przeciwników takie "zahaczanie się" na przeciwniku jest praktycznie samobójstwem. Odległość kamery podczas walki bez target lock, mogłaby być taka jak podczas target lock.
To samo tyczy się eksploracji, Geralt jest (moim zdaniem) za daleko, propozycja o udostępnienie kamery w opcjach, takiej jak w momencie przeciążenia lub do kolan.
 
Last edited:
Lock ogólnie słabo działa, trzeba bardzo blisko podejść żeby zaznaczyć sobie przeciwnika.
Natomiast ja tu z inną prośbą, jak zapewne większość już wie na PC można sobie w prosty sposób podmienić paletę barw, dzięki czemu nie musimy zmagać się z uderzającymi nas zewsząd kolorami jak w bajkolandzie, dało by radę zaimplementować coś takiego w wersji PS4 czy tam Xbone?
Wiem że np. The Forrest które na razie jest tylko na PC ma coś takiego, normalnie wybierasz z menu w jakiej tonacji i nasyceniu chcesz grać. Raczej wątpie żeby na ps4 z tego zrezygnowali.
Nie będę ukrywał że tylko tego mi do szczęścia brakuje, bo grafika jest w porządku, na miarę sprzętu.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom