[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
"Mgła wojny"- alternatywa dla "?" ?

Pograłem w grę u kuzyna na ps 4 (58 calowy telewizor), gra robi piorunujące wrażenie postacie questy historia, i walka sa bardzo satysfakcjonujące. Bardzo lubię również aspekt eksploracji.System znaków zapytania jest całkiem zgrabny by nakłonić graczy do zwiedzenia świata jednakże mam wrażenie że znacznie lepiej w tym układzie świata sprawdziłby się klasyczny system "mgły wojny", gdzie nieodkryte tereny są zaciemnione i aby je odkryć trzeba tam pójść...obecnie gra nakłania do pójścia w stronę znaku zapytania ale w żaden sposób nie pokazuje który teren został odkryty i pozostały do odkrycia...


Co myślicie o wprowadzeniu takiego"ficzeru" w przyszłych patchach ?
 
Last edited:
Zaraz obok jest gość który oferuje kolejne zadanie: Albin Hart, zagadałem go tylko by sprawdzić jakie ma zadanie i odmówiłem podjęcia się go. Gość po tym jest cały czas oznaczony wykrzyknikiem, a zadania się już podjąć nie mogę (nie rozpoczynam dialogu).
Dorzucam do tego (sprawdzałem czy błąd się powtórzy, powtórzył się), jedna z odzywek gdy próbuje się do Albina zagadać to "Spierdalaj póki masz nogi."; "I jaja.",
jeżeli zaspamujemy go krzyżykiem (rozmowa), to pierwszą kwestię wypowie raz, za to "I jaja" będzie powtarzał tyle razy ile wdusiliśmy krzyżyk. Śmiechowo : P
 
Ja te znaki zapytania od razu wyłączyłem. Strasznie psuło to moją chęć eksploracji i poznawania smaczków. Jakby nie patrzeć w grach w których takich rzeczy nie masz, gracze zawsze sami poszukują ukrytych lokacji, by pochwalić się poźniej swoimi odkryciami w internecie. Inna sprawa że bez tych "?" trochę ciężko się połapać co już się zwiedziło dlatego pomysł mgły wojny powinien powstać już na początku tworzenia samej gry...
 
Masz znak zapytania czyli tam nie byłeś.
Potem ikonka robi się szara jak załatwisz sprawę ;)
Pytajników jest wystarczająco dużo dlatego dość dokładnie zwiedzimy świat.
Ja tam nie widzę z tym żadnego problemu.
 
Błąd już pewnie znany, bo zarówno na anglojęzycznej części tego forum, jak i ogólnych forach o grach został poruszony.
Chodzi o quest "Brudna Forsa" (w angielskiej wersji: "Dirty Funds"). Jeżeli odwiedzimy miejscówkę bandytów, przed uprzednim załadowaniem questa w innej miejscówce (poprzez przeczytanie ważnych zapisków), to on po prostu nie wystartuje. Co więcej - on nam się nigdy nie pojawi (tego super miecza w skrzyni u bandytów, też nie znajdziemy) i w błogiej niewiedzy będziemy myśleli, że wszystkie zadania w Białym Sadzie są przez nas wykonane. Otóż nie...

Gra jest cudowna, "liżę" każdą ścianę, zaglądam w każdy kąt i w związku z tym chciałbym mieć wszystko zaliczone na 100 %. Drogie CD Projekt RED, proszę - naprawcie to w najbliższym patchu. Z góry dziękuję.

...I dziękuję za tą wspaniałą grę :) .
 
Wiedzmin w pewnym etapie gry przestał sie chwytać krawędzi. Gdy wykonuje skok odpycha sie noga od ściany chociaż wcześniej sie jej chwytał i tak jest wszędzie
 
Propozycja zmiany, generalnie chodzi o umiejętności z drzewka inne czy ogólne albo coś takiego, dobrze by było gdyby po ich kupieniu po prostu były aktywne cały czas (pasywnie) jako jedyne bez zmuszania gracza do wrzucenia ich do aktywnych slotów, bo zajmują miejsce a nie można ich połączyć z żadnym mutagenem troche bez sensu, albo powiedzmy dodać z 2-3 sloty tylko na te umiejki : gdzieś na dole
 
Last edited:
Po 18 godzinach jak na razie natrafiłem głównie na spadki płynności w kilku miejscach jak i w cut scenkach. Zdarzyło mi się też, że po zejściu z Płotki i pójściu powiedzmy do karczmy Geralt dalej mówi, aby ta jechała. I ostatni błąd, który wsadzę w spoiler:
podczas podróży do Skellige, gdy Geralt budzi się na statku na pewien moment całkowicie wyłącza się głos.
 
Podczas pierwszej podróży na Skellige, kiedy Geralt idzie przyciąć komara, fryzura zmienia mu się na domyślną (ja mam obciętego na krótko).
 
1. Powracając do bialego sadu Geralt podróżuje na Płotce do ktorej przytwierdzony jest Gryf mimo że nie posiada już trofeum w ekwipunku. :)
2. Zrobcie proszę coś z tym deszczem. Najwieksze dropy sa z jego powodu z tego co dotąd obserwuję.
3. Brakuje bardzo skrzyni. ( dramat kolekcjonera )
4. Brak możliwości samodzielnego układania elementów w ekwipunku?

Gra wymiata :) Oby działał save z poprzedniej wersji...
 
Last edited:
angry joe napisał "The @witchergame 3 needs Item Storage and Buy Back options for Inventory, its annoying to not have these" zgadzam się całkowicie, opcja odkup(w cenie sprzedarzy) bardzo by się przydała i skrzynia do przechowywania itemów w karczmach też by się przydała
 
Witam wszystkich.
Pierwszy post i niestety o samych błędach:
1. wspomniani już kilka razy na forum "Ludzie w opałach". Jak na razie w dwóch lokalizacjach nie mam klucza (wracałem i wczytywałem save'y parę razy). Jedna z nich na północ od Drzewa Wisielców a druga na zachód (w stronę Karczmy na Rozstajach). Mapa odkryta w ok. 75%. W innym miejscu klucz leżał przy zwłokach herszta.
2. zbugowany obóz bandytów (właściwie to kanibali) na południowym-zachodzie. Wszystkie paczki pootwierane, wszystko pozbierane a znacznik dalej "biały". Bandyci pozabijani. Być może to kwestia tego, że część z nich zabiły pobliskie utopce.
3. największy mój problem jak na razie - znikająca lista petard. Mam odblokowanych/przeczytanych formuł na 8 petard i sporą część w wersjach ulepszonych lub znakomitych/wyśmienitych a w którymś momencie zniknęły mi z listy w zakładce Alchemia. Znalazłem formułę na ulepszenie którejś z petard i po wejściu na menu Alchemii po prostu część formuł zniknęła. Próbowałem wczytywania, odpalenia Alchemii u zielarzy itd.

PS. o wywalaniu aplikacji przy grze w gwinta to już nie wspominam ;)
 
Last edited:
Zakładka rzemiosło i te wszystkie schematy ekwipunku/broni to istny "zamtuz". Schematy powinny być sortowane według poziomów, bo przekopywanie się przez to wszystko jest piekłem. Dodatkowo, nie zauważyłem by można było schematy skasować.
Przydała by się także możliwość ręcznego uzupełniania zapasów.
 
Powtórzę po kimś prośbę o dodanie dodatkowej kategorii w plecaku. Żywność powinna być oddzielona od dokumentów. Bezsensowne rozwiązanie, kiedy muszę szukać kanapki z kurczakiem i przebijać się przez stos makulatury.

Szybka podróż powinna dać się uruchomić z każdego miejsca na mapie. Niech sobie docelowe będą te drogowskazy, ale droga do nich bywa katorgą, szczególnie kiedy trafia się na przeciwnika, który zabija jednym ciosem, a zapomniało się zasejwować...
 
Nie wiem czy błąd by wcześniej wymieniany(jeśli tak to przepraszam za spam) ale chodzi o to że fabularnie znajdując się na początku historii w Velen(zaraz po opuszczeniu Wyzimy)pojechałem przez przypadek do Novigradu.Wczytując save z tamtej lokacji podczas wczytywania odpaliła mi się cutscenka mówiąca o dalszej fabule,mniej więcej mówiąca:"Niestety Geralt nie odnalazł Ciri w Velen dlatego wyruszył do Novigradu gdzie już na niego czekała czarodziejka Triss Merigold".
 
Niestety Geralt nie odnalazł Ciri w Velen dlatego wyruszył do Novigradu gdzie już na niego czekała czarodziejka Triss Merigold
Hmmm to jak nie rozumiem, znalazłeś Ciri w Velen czy nie bo jak nie to się zgadza :D

Jest zabugowana kapliczka w Białym sadzie gdzie pokazuje ją jako nieodkrytą / niewykonaną a potworów nie ma, zabugowane questy gdzie np splądrujemy skarb przed zebraniem misji to gdy zbierzemy list to nie można misji pociągnąć dalej, kiedy faktycznie misję już wykonaliśmy to gra tego nie rozpoznaje

Najprościej mówiąc
jestem po rozmowie z krwawym baronem i właśnie miałem ratować jego rodzinę gdy oddałem się eksploracji i dotarłem do Novigradu.

powiem ci że jestem w tym samym / podobnym momencie i mi mówi że po prostu pojechałem szukać do novigradu bez tego że nie udało się jej znaleźć - więc to chyba bug
 
Last edited:
Najprościej mówiąc
jestem po rozmowie z krwawym baronem i właśnie miałem ratować jego rodzinę gdy oddałem się eksploracji i dotarłem do Novigradu.
 
Witam, po zainstalowaniu dodatku "Temerski Rynsztunek" na PS4 po otwarciu zakładki z ekwipunkiem nie wyświetla się postać Geralta, jest tam tylko czarna plama. Liczę na naprawę tego błędu. Pozdrawiam :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom