[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
bugi typu podskakujace postacie czy cos mi nie przeszkadzaja az tak, bardziej wkurzaja mnie takie co wplywaja na questy...

1. Zbugował mi się quest "Bezimienny", jeden z celów zadania to 'wskocz do studni' wskoczylem zrobilem questa do konca, a on nie zaliczyl sie bo nie załapało *skoku do studni* (wszystkie stepy w quescie na zielono a jeden nie zaliczony). Na szczescie fabuła ruszyla sie dalej do przodu (nast questy) ale niestety ten został i wisi. No więc wrócilem tam i wskoczylem jeszcze raz - załapało, ale teraz mam wszystkie steps na zielono a quest dalej wisi. Jest to wkurzajace bo jak skoncze kazdego questa fabularnego to przełącza mi automatycznie na 'Bezimienni' z pustym info co dalej (HUD pod mapką mam 'Bezimienni' na szaro a pod spodem nic nie ma - np 'zrób to i to'...

2. ma PS4 nie mozna sprawdzic ile sie poswiecilo na granie - bo liczony jest caly czas uruchomienia gry a nie tylko spedzony w niej czas. Ja np Wieśka nie wyłączam - usypiam konsole a gra sie hibernuje takze tydzien od premiery mialem... tydzien przegrany :D Czas gry: 7dni 12h itd... teraz pewnie juz mam ze 2 tygodnie...

Mam nadzieje ze bedzie jakieś solution na kasowanie questów.
 
Prawie za każdym razem jak wchodzę do budynków lub podziemi, minimapa przestaje pokazywać układ pomieszczeń, tylko brązowe tło. Reinstalacja gry nie pomogła.
Przydało by się, by mapy pomieszczeń i podziemi były dostępne także na mapie głównej.
Znacznik kierunku północy po wyłączeniu minimapy także były przydatny.
 
Mam problem z zadaniem Brudna forsa. Eksplorowałem teren, zabiłem jednych bandytów a następnie kolejnych. Po zajrzeniu do questów zauważyłem, że muszę przecztać list. Przeczytałem wszystkie jakie miałem, nic się nie zmieniło. Po przeszukaniu forum okazało się, że ten list miał mnie doprowadzić do tych drugich bandytów, których już załatwiłem. Zadanie jest teraz niewykonalne, czy jest szansa, żeby to naprawić?
Drugi problem to jedna z wiosek, które oczyściłem i zamieszkali w niej ludzie. Otóż ta wioska mimo sprowadzenia tam ludzi, na mapie dalej widnieje jako biały ?, nieodkryta lokacja. Będzie to rozwiązane?
Trzeci problem/propozycja: uważam, że opcja usunięcia z mapy zrobionych (szarych) znaczników ułatwiłaby poszukiwania niezrobionych lub ominiętych rzeczy. W Velen jest ich mnóstwo, nie wszystkie robi się po kolei, niektóre wymagają wyższego poziomu. Czy moglibyście dodać taką opcję przy mapie?
Dzięki za świetną grę, która nie pozwala zająć się sesją :c
 
A co powiecie na tymczasową opcje RESETUJ QUEST?
Pozwoli to na nowo rozpocząć zabugowane questy i może je ukończyć oraz odkryć gdzie leży problem a następnie zaraportować RED co i jak;-)
 
To byłoby dobre bo mam dwa questy których nie zaczynałem a są jako niedokończone no i ten sam błąd co mikha_el z brudną forsą.
 
A co powiecie na tymczasową opcje RESETUJ QUEST?
Pozwoli to na nowo rozpocząć zabugowane questy i może je ukończyć oraz odkryć gdzie leży problem a następnie zaraportować RED co i jak;-)

to raczej zly pomysl, bo czesto nastepne questy zaleza od wyborów w poprzednich, a resetujac moglbys dokonywac innych wyborów co by mieszalo w grze. chyba ze byloby to juz zablokowane (np na szaro wyjscie ktorego nie wybralismy)
 
to raczej zly pomysl, bo czesto nastepne questy zaleza od wyborów w poprzednich, a resetujac moglbys dokonywac innych wyborów co by mieszalo w grze. chyba ze byloby to juz zablokowane (np na szaro wyjscie ktorego nie wybralismy)

Tylko rozpoczęte questy nie zakończone. Zresztą i tak się da to ominąć robiąc zapisy i loadingi przed questami ;-)

---------- Zaktualizowano 13:02 ----------

i immersja poszła by się je...

Na rozpoczętych questach wątpię ;-)
 
Dwa bugi, które zapewne zostały już wytknięte, lecz pozwolę sobie przypomnieć, bo warto je złatać:

1. Reset czasu gry - na 1.02 było wszystko, ok po aktualizacji do 1.03 i pograniu jakiś czas, całkowity czas gry (w statystykach, zresetował się) podejrzewam, że była to okolica 32-34h, pierdołka, ale zapewne nie wróci ten czas do statystyk?

2. Zbugowane zadanie "Racja Stanu" - po (SPOJLER) wykończeniu Dijkstry zadanie sie zalicza, wszystkie podpunkty są na zielono, ale zadanie po pchnięciu gry dalej i popłnięciu statkiem z elfem (pomimo zaliczenia) wskakuje do questów nieukończonych.
 
Marcin Momot said:
stanek1235 said:
Witam mam maly problem z questami chodzi o Dorwac Juniora, nie moge otworzyc ukrytych drzwi i zamiast urzyc pochodni do otwarcia poprostu postac ja gasi i zapala, a drugi blad mam przy spotkaniu z Rochem na moscie gdy ide na wskazane miejsce nikogo tam nie ma, a Roch nie rusza sie ze swoijej kryjowki, i w tym momencie nie moge wykonac juz zadan glownych.
Marcin Momot said:
stanek1235 said:
Co mam robic w takiej sytylacji? Nie mam wczesniejszego zapisu gry, a do tego momentu sporo przeszedlem i niechcialbym wszystkiego robic od nowa.

Pozdrawiam i licze na szybka ospowiedz Stanley.



Witam,

Dziękujemy za zgłoszenie. Oba bugi są nam znane i będą naprawione w najbliższym patchu.

Pozdrawiam,
Marcin



Wiec trzeba czekac na patcha =)
 
Moje osobiste propozycje na PS4 to:

1. Zwiększenie ilości ludzi w miastach bo ulice są strasznie puste. Biegam po ulicach i spotykam trzy lub cztery postacie. Mało to naturalne i psuje trochę klimat.
2. Zwiększenie rysowanie trawy i roślinności.
3. Błagam naprawcie efekty oświetlenia (często z dnia robi się wieczór a z ulewy nagle robi się jasno - żadnego przejścia. Przed patchem 1.03 na PS4 było wszyto OK
4. Naprawcie cienie bo mimo że widać je przed nami to nie wszystkich obiektów. I gdy podchodzimy nagle się rysują magicznie przed nami.
5. Przywróćcie efekt DOF podczas grania (na filmikach jest OK)
6. Magiczne skrzynie na graty w miastach, wsiach, np. Przy znakach szybkiej podróży.
7. Pojawiające się przedmioty świata tuż przed nami, skrzynki, krzaki, kamienie a nawet NCP
 
Pewnie milion osób Wam pisało, mimo iż ignorujecie temat to ponowie i tutaj - poprawcie brak expa za szare i czerwone qesty. Dziekujemy
 
Czyli jednak się okreslili ? do tej pory pisali że poprawiają zielone niektóre qesty które nie dawały expa. Dasz link do wpowiedzi gdzie sie przynają do tego ?
 
Czyli jednak się okreslili ? do tej pory pisali że poprawiają zielone niektóre qesty które nie dawały expa. Dasz link do wpowiedzi gdzie sie przynają do tego ?

Tu masz orginalnego posta: CLICK

A tu tłumaczenie: (skopiowane z innego portalu)
Geralt nie będzie już aktywować świec położonych w pobliżu szkatułek ze skarbami i innych elementów.
Ogólna poprawa działania gry i framerate’u.
Znacząco zwiększony interfejs i elementy HUD (łącznie z czcionką) na konsolach i w mniejszej mierze na PC.
Poprawiono płynność obracania kamery.
Poprawiono zachowanie gry w trakcie niektórych cut-scenek.
Wyeliminowano problem z ładowaniem gry w niektórych sytuacjach.
Poprawiono działanie interfejsu.
Poprawiono błędy w następujących questach: Wandering in the Dark, Lord of Undvik, Ciri’s Story: Fleeing the Bog, Wandering in the Dark, Blindingly Obvious, Eye for an Eye, Pyres of Novigrad.
Poprawiono błąd przez który Geralt mógł się „zaciąć” w ruinach zamku Turseach.
Poprawiono błąd przez który Geralt nie mógł wskoczyć w siodło Płotki.
Poprawiono błąd z wyświetlanym w nieskończoność ekranem ładowania podczas questa King’s Gambit.
Poprawiono spawnowanie Simuna w trakcie questa An Unpaid Debt.
Poprawiono błąd, który można było wywołać w trakcie rozmowy z Dijkstrą w queście Count Reuven’s Treasure.
Wyeliminowano glitch XP.
 
Którą naprawili
No... niezbyt, poprawili te karygodne błędy itd ale postacie bedą się doczytywać 2 metry przed Arno dalej tak samo :D już nie będę się nad tym rozwodził ale nie jest to gra naprawiona - powiedzmy sobie jest ledwo grywalna, ale można ją przejść.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom