[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
Sprawa ma się nie dobrze po łatce v 1.05 gra CZĘSTO gubi dźwięk, obecnie jestem w Novigradzie więc tu napotykam ten problem, ostatnio na koncercie Cyraneczki w karczmie Zimorodek
 
Opisałem kilka BUGów w osobnych wątkach, do poprawy jest zachowanie zwłok, nie mogą lewitować albo odlatywać z wiatrem.

Przechodzenie przez ściany i wchodzenie do wnętrza statków też powinno zostać poprawione.

U mnie zepsuli się NPC przenoszący pudełka w obu łapach. Po patchu 1.05 chodzą jakby należeli do Ministerstwa Głupich Kroków. Do poprawy.
Wydaje mi się że mam tak od początku. Idiotycznie to wygląda i w wielu lokacjach takich spotykam.
 
Last edited:
Opisałem kilka BUGów w osobnych wątkach, do poprawy jest zachowanie zwłok, nie mogą lewitować albo odlatywać z wiatrem.

Przechodzenie przez ściany i wchodzenie do wnętrza statków też powinno zostać poprawione.


Wydaje mi się że mam tak od początku. Idiotycznie to wygląda i w wielu lokacjach takich spotykam.
U mnie się to pojawiło dopiero po 1.05. Wcześniej było dobrze :/
 
O ile spadków o 1-2 FPS się nie zauważa (chyba, że ktoś jest purystą), tak te o 5 FPS'ów na rynku czy 10 (!!!!!) na bagnach to już jest jakieś nieporozumienie.

I na dodatek zepsuli framerate na X1, który ponoć wielkich problemów z tym nie miał.
 
Zanim zaczniesz komentować głupimi tekstami zauważ ze spadków jest znacznie więcej niż wcześniej ;-)

Spadki były, są i będą. Szczególnie na PS4 I X1. Łatka nie miała na celu poprawy wydajności tylko załatanie większości błędów.

Co do ilości spadków, to jestem ciekawy jak to wygląda podczas 1-2 godzinnego gameplayu, a nie prezentacji 3-minutowej.

@Kuboniusz

Największy drop klatek jest taki jaki był przed patchem. 10 FPS podczas jazdy konnej w czasie deszczu.

 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    126.7 KB · Views: 42
spisie poprawionych rzeczy na PS4

Ale to nie była łatka która skupia się na wydajności. Mogli poprawić wydajność na przykład podczas
Obrony Kaer Morhen, a z tego co się orientuje to tam też były spore dropy
i jakoś tego momentu nie ma na w/w filmie.
 
Czy jest możliwe rozwiązanie problemu ze sprzedawcą kart do gwinta z Glińska w nadchodzącym patchu?
Dużo graczy skarży się na ten problem, a jest to ewidentnie wina gry. Obozowisko zostało oczyszczone z bandytów, ale klucza nie ma, więc nie mam jak uwolnić kupca, który sprzedaje 4 karty(które da się notabene kupić tylko u niego)
 
I jak tam paczyk 1.07 ponoć zawitał na PS4 :scared:

I jak W3 śmiga w końcu ? Bo nie miałem okazji jeszcze testować.
 
Doszła opcja wyłączenia efektu blur, która najprawdopodobniej miała poprawić płynność, ale na moje oko frame rate nie ulega poprawie. Co więcej, Digital Foundry pokazuje, że najnowszy patch zamiast ją naprawiać, psuje. Miejsca, które miały zostać naprawione czyli Velen, Novigrad i bagna nadal chrupią. Płotka nadal galopuje z lekką czkawką, a ja nadal czekam na stabilne 30fps. Jak dla mnie jest to największy problem Wiedźmina i dołączam się do próśb o skoncentrowanie się na nim w pracach nad kolejną łatką.

A tak na marginesie. Wersja na PS4 wg serwisu vgchartz.com sprzedała się dwa razy lepiej niż wersje na PC i XO razem wzięte. Skoro REDZI dostali tyle kasy od użytkowników konsoli Sony, to może warto zatrudnić kogoś, kto ogarnia architekturę PS4 i w końcu grę naprawi. Jeżeli gra na PC o mocy porównywalnej do PS4 śmiga o wiele lepiej niż konsolowy port, to chyba nie jest to wina sprzętu.
 
Dziś po ściągnięciu łatki 1.07 na PS4, gdy pojawiły się syreny, po raz pierwszy gra zaczęła się ciąć - dosłownie co 3 sekundy, załadowanie save'a nic nie dało. A i noszę rynsztunek z lvl 23, mając lvl 22:) Dziwnie u nich z tym ulepszaniem, co patch to nowe problemy...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom