[PS4] Błędy - propozycje zmian w nadchodzącym patchu

+
Status
Not open for further replies.
Błąd w wersji 1.11 na PS4 w zadaniu Wiedźminśki rynsztunek Szkoły Wilka (I) - z DLC:

Po kupieniu odpowiednich dokumentów u Hattariego w Novigradzie rozpocząłem to zadanie, jednak jest blokada już na samym początku - przeszukując wieżę sygnałową nie mogę znaleźć portalu (krzaki od portalu nie pozwalają na interakcję). Błąd prawodpodobnie wynika z tego, że wcześniej (przed zainstalowaniem DLC) spenetrowałem tą lokalizację (nieświadom konsekwencji) i opróżniłem wszystkie skrzynki. Czy jest na to jakaś rada czy trzeba czekać na path, o ile takowy wyjdzie? :(
 
Zauważyłem dwa mniejsze błędy w wersji 1.11
1. Handlarz we wsi Jawornik - mimo, że pojawia się na mapce i jest podpowiedź o możliwości interakcji, to naciskanie przycisku X nie powoduje żadnego efektu,
2. Klatka umiejscowiona na mapie poniżej Rezydencji Aeramasa - mimo uwolnienia elf dalej siedzi w klatce i nie ma możliwości interakcji.
 
U siebie zauważyłem 2 błędy. Jeden z nich jest znany drugi nie wiem czy miał miejsce u kogoś innego. Dla mnie to trochę przykre ze próbuję zrobić drugą misję poboczną w Sercach z Kamienia i druga już jest zbugowana. Nie mogę przeszukać kryjówki bandytów w zadaniu "Z dalekiego Ofiru" a w zadaniu "zaklinanie - jakość kosztuje" nie mogę podnieść kilofa wiedźmińskie zmysły nie zaznaczają mi go. Próbowałem ponownie wczytywać stan gry. Pomijam już tutaj brak pochew na miecze u wiedźminów czy w moim przypadku w dalszym ciągu brak NG+ (pomimo ukończenia głównego wątku i zapisywanie starych saveów na nowo). Szkoda, ze gra z patcha na patch robi się coraz mniej grywalna.
 
W wersji 1.11 nie ma możliwości rozpoczęcia zadania "Obrońca drobiu". Tytułowy drób czasami się pojawia czasami nie, jego właścicielka - nigdy, więc nie ma możliwości zastartowania questa.
Miło by było gdyby to ktoś przeczytał przed następnym patchem :)
 
macie problem też na Sonce, że po zsiadaniu z konia przy wodzie (gdy jesteśmy na lądzie obok brzegu; czy większej kałuży) Geralt nagle łapie animacje skakania do wody i przejścia w pływanie?
 
Zgłaszam znaleziony błąd. W wersji 1.11 w Wyzimie po przejściu prologu gdy wracam do ambasadora var Attre popytać o stan wojny w przerywnikach w których Geralt i ambasador sobie rozmawiają nie wyświetla się mapa i w ogóle cały stół z mapą. Figurki lewitują w powietrzu. Po przejściu do rozgrywki, wszystko jest na swoim miejscu.
 
Zgłaszam znaleziony błąd. W wersji 1.11 w Wyzimie po przejściu prologu gdy wracam do ambasadora var Attre popytać o stan wojny w przerywnikach w których Geralt i ambasador sobie rozmawiają nie wyświetla się mapa i w ogóle cały stół z mapą. Figurki lewitują w powietrzu. Po przejściu do rozgrywki, wszystko jest na swoim miejscu.

Faktycznie, u mnie ten sam problem wystąpił.
 
Błąd w glosariuszu (postacie)

Na początku gry wybrałem opcję że Sheale zabiłem/nie uratowałem w W2, a w glosariuszu jest jej opis, tak jakbym wybrał wcześniej opcję (początek gry) że ją oszczędziłem w W2. Uratowałem 1 czarodziejkę i nie było tam Sheale, ale jest opis w glosariuszu że "...z wdzięcznością przyjęła szansę, by zginąć godną śmiercią".


Nie mogę zmienić fryzury (balwierz w Novigradzie). Wyjątek to "upięte włosy", reszta nie działa. Podobnie z goleniem. Mogę mieć bródkę lub "na 0" :) Reszta opcji odpada. Wcześniej było ok.
 
Last edited:
Sven we wsi Ferlund na Ard Skellig, po poparciu opcji Haralda i stanięciu w jego obronie, jest negatywnie nastawony, co nie byłoby takie złe jeśli możnaby go spokojnie skrócić o głowę. Po pokonaniu go i opuszczeniu wsi respawnuje się w nieskończoność.
Trzeba było zasiec leszego
bo przez ten bug quest skończył się tak samo, tyle, że bez ryku :)
 
Zayważyłem dość poważny problem poczas pływania. Bardzo często zdarza mi się, że bohater nie chce zanurkować mimo naciskania odpowiedniego przycisku. Dopiero wczytanie save załatwia sprawę.
 
Wiem że wiele gier ma problem z "włosami", ale może da się coś z "tym" zrobić :)


 

Attachments

  • 12363137_10204334665441812_8358716430949981013_o.jpg
    12363137_10204334665441812_8358716430949981013_o.jpg
    141.7 KB · Views: 43
  • 12370633_10204334667641867_8937499252983530322_o.jpg
    12370633_10204334667641867_8937499252983530322_o.jpg
    51.4 KB · Views: 33
Proszę autorów gry o dodanie możliwości rozpoczęcia Nowej Gry++ po ukończeniu poprzedniej rozgrywki Nowej Gry+. Czyli chodzi o możliwość wczytania save z nowej gry przy kolejnej nowej grze. :p
 
Naprawa błędu odnośnie rynsztunku szkoły wilka gdzie w Kear Mohren w wieży strażniczej jest stalowa skrzynia potrzebna do zaliczenia zadania a która się nie otwiera. Niestety uniemożliwia to skąpletowania zbroii wilka.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom