[PS4] Gra w wersji 1.20 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Ps4 Płyta + season pass. Gram NG+ plus i Droga ku zagładzie.
W domu uciech Dzwony Beuclair po rozmowie z burdelmamą nie ma możliwości skorzystania z uciech. Nie pojawiają się serduszka tak jak to było w podstawce. Taki mały bug.

Od turnieju rycerskiego nie mogę już zalokować się na przeciwnikach.
Nie mogę także skorzystać ze stołu alchemicznego mimo że mam dwa mutageny do rozbicia - echnidy i wilkołaka. Nie ma opcji użyj.
 
Last edited:
Ps4 Płyta + season pass. Gram NG+ plus i Droga ku zagładzie.
W domu uciech Dzwony Beuclair po rozmowie z burdelmamą nie ma możliwości skorzystania z uciech. Nie pojawiają się serduszka tak jak to było w podstawce. Taki mały bug.

Fakt serduszek niema ale z usług normalnie można skorzystać (3 Panie), po pierwszym razie pojawiają się serca.
 
Witam. Bugi występujące u mnie:
1) Wersja gry wyświetla się jako 1.20
2) Nie można zablokować kamery na przeciwniku (wersja 1.20). Na zapisanej grze z wersji 1.12 lock-on działa poprawnie.
Mam wersję płytową plus oba dodatki
 
Witam. po zainstalowaniu patcha 1.2 zniknęła muzyka podczas gry w gwinta, nie ma też muzyki podczas walk z potworami oraz części efektów dźwiękowych związanych z walką np. świstu miecza czy uderzenia klingi w ciało stwora.
 
Ja wiem że to mało istotny problem ale temat się już pojawił i był wałkowany na temat nieszczęsnego licznika czasu gru, od premiery nie działa właściwie.
U mnie resetował się wcześniej co 33 godziny, u mojego brata nalicza się czas x5, po ostatniej łatce 1.2 licznik totalnie ześwirował, skacze to w góre to w dół, a wczoraj się całkowicie zresetował do 0.
Nie znam się, może faktycznie zrobienie takiego TIMERA poprawnie to nie lada wyzwanie dla programistów, nie wpływa też na rozgrywke, ale chciałbym choć raz podczas przechodzenia Wieśka wiedzieć ile czasu tak naprawdę w nim spędziłem. Może kiedyś się doczekam poprawnie działającego :D
 
Najpierw brak Anty Aliasingu w grze na PS4 a teraz to rażące w oczy rysowanie się trawy podczas biegania. O jeździe konno już nie wspomnę bo wtedy mam atak popingu obiektów na ekranie. Dlaczego to zostało zmniejszone? Przywróćcie ustawienia z wersji 1.1. Rysowanie trawy i dlaczego podczas przerywników (rozmowy) gra wyświetla Anty Aliasing i wszystkie efekty a podczas rozgrywki już nie? Brak AA widać najbardziej na roślinności i gałęziach oraz dalekich obiektach :-/
 
Z panter zostają od razu składniki rzemieślnicze (płat futra i wyprawiona skóra).
Błąd z tworzeniem ekwipunku arcymistrzowskiego wilka.Jak mamy założony mistrzowski set to po wytworzeniu arcymistrzowskiego pojawia się w ekwipunku ale mistrzowski zostaje dalej założony. Jak mistrzowski set wisi na wieszaku w posiadłości to z wymagań arcymistrzowskiego setu znika wymóg posiadania części z niższego poziomu.
Po wyzwoleniu hanzy u płatnerza można wykonać mistrzowski set wilka a pozostałe tylko do wyśmienitego .

W zadaniu poszukiwanie arcymistrzowskiego setu gryfa gdy mamy już wszystkie schematy i wychodzimy do jaskini gdzie atakują nas 2 wampiry wyciszają się wszyskie efekty zostaje tylko muzyka, po odejściu od jaskini wszystko wraca do normy.

Propozycja
Ekwipunek na oleje, petary, mikstury i odwary powinien wyglądać tak: mikstury 2x9 (wysokość x szerokość) pod spodem oleje 3x5 obok petardy 3x4 i niżej odwary 5x9 wszystko się mieści na jednej stronie bez przewijania oraz z powrotem przydała by się osobna zakładka na książki.
 
Last edited:
Kilka bugów ode mnie:

- nie mogę ukończyć zadania "Skazany na zapomnienie". Jest napisane żebym znalazł szkatułkę ze skarbem, ale ja już ją znalazłem i wziąłem z niej przedmioty

- jakaś kobieta ciągle za mną biega, klasze i wrzeszczy "Wiwat czempion turnieju!

- w zadaniu "Gwint: Talia Skellige" w jednym z podpunktów miałem napisane że znalazłem 30/19 kart, a nie było ono zaliczone. Zadanie zaliczyło mi przy 34/19 kart.

- podczas przechodzenia dodatku miałem trzy bugi wywalające całą grę oraz jeden niekończący się ekran wczytywania

- w dolnej części jaskini gdzie zginął wiedźmin, a później walczyłem w niej też z szarlejem, nie wczytała mi się mapa

- oczywiście masa problemów z płotką zatrzymującą się na kraweżnikach, freezami gry, mocno widocznym pop upem, kończynami wiszącymi w powietrzu itp.

- było tego dużo więcej, ale teraz z głowy pamiętam tyle.
 
Mnie dopadł bardzo denerwujący bug. Podczas turnieju rycerskiego zbugowało mi się lockowanie przeciwników i do tej pory nie działa. Stało się to po drugiej konkurencji, już podczas walki na pięści nie działało. R3 mam oczywiście sprawne, filtrowanie w ekwipunku przykładowo działa.
 
Napisałem do pomocy technicznej maila dwa dni temu. Zero odpowiedzi :(
Prosiłem w mailu aby dodali opcję włączenia lepszego AA w grze i wyłączenia opcji sharpen bo nie da się z tym grać.
Na 48 calach jest strasznie rozpikselowany obraz. Czekam na odpowiedz...
 
Mnie dopadł bardzo denerwujący bug. Podczas turnieju rycerskiego zbugowało mi się lockowanie przeciwników i do tej pory nie działa. Stało się to po drugiej konkurencji, już podczas walki na pięści nie działało. R3 mam oczywiście sprawne, filtrowanie w ekwipunku przykładowo działa.

Też to miałem. Odbugowało się samo pod koniec gry, więc przynajmniej dwie ostatnie walki mogłem toczyć normalnie.
 
Misja Rekonstrukcja z dodatku krew i wino
Po rozpoczęciu walki z posągami udałem się na górę po schodach (nie wiem czy ktokolwiek jest sobie w stanie z nimi poradzić bez tego bugu - bo ci przeciwnicy tam nie wchodzą - to już jeden błąd)
Drugi błąd jest taki, gdy uda się zapisać grę i zginie po wczytaniu gra uznaje,że Geralt poradził sobie z przeciwnika i włącza filmik. Po filmiku przeciwnicy dalej są i atakują wiedźmina po paru chwilach. Niestety Geralt nie uznaje już ich za wrogów i nie przechodzi w tryb walki (przez co ciężko ich trafić)
 
Moja propozycja: Usuńcie proszę do jasnej cholewki tą kolczugę z mantikory, lub dajcie obie wersje do zrobienia na NG+ Żeby było śmieszniej, kiedy się ją powiesi w domu, to wygląda tak jak powinna wyglądać, beż żadnego metalu. Poczułem się jakbym dostał strzała w pysk, masz se pooglądaj a jak założysz to trololo.



Jeszcze mały bug. Jak widać na zdjęciu, żmija zmieniła kolor po wywieszeniu, żadnych kolorów nie zmieniałem.

Po ulepszeniu pancerza kota na poziom arcymistrzowski, ulepszenie od zaklinacza słów zostało skasowane, zbroja znów posiada trzy wolne sloty.
 
Last edited:
do wycraftowania arcymystrzowskiego stalowego miecza gryfa, potrzebny jest mistrzowski stalowy miecz kota, co, jak podejrzewam, jest błędem.
 
Set żmiji na stojaku wygląda tak okropnie, że się boje wchodzić do domu Geralta :)
W arcymistrzowskim secie wilka nie trzeba było mistrzowskiego setu wilka. Tak ma być czy jakiś błąd?
 
Panowie nie wiem jak u was ale ja się naciąłem na taki oto psikus
View attachment 48051
Jak widać na screenie w spisie postaci szlag trafił opis Geralta... to raczej nie jest zamierzony ruch ze strony REDów. Co do problemów z lockiem również potwierdzam zdarzyły się ale po kilku questach ustąpiły. Na dodatek parę razy gra potrafiła się wywalić głownie podczas walk z szarlejem (na arenie i w jaskini).

EDIT! A i warto by poprawić bestiariusz - dwa wpisy o dziku raczej nie są potrzebne :)
 

Attachments

  • Dolina Sansretour.jpg
    Dolina Sansretour.jpg
    153 KB · Views: 72
Panowie nie wiem jak u was ale ja się naciąłem na taki oto psikus
View attachment 48051
Jak widać na screenie w spisie postaci szlag trafił opis Geralta... to raczej nie jest zamierzony ruch ze strony REDów. Co do problemów z lockiem również potwierdzam zdarzyły się ale po kilku questach ustąpiły. Na dodatek parę razy gra potrafiła się wywalić głownie podczas walk z szarlejem (na arenie i w jaskini).

EDIT! A i warto by poprawić bestiariusz - dwa wpisy o dziku raczej nie są potrzebne :)

Mam to samo z kilkoma questami. Wszystko działa aż tu nagle bum i są questy ale brak opisów czy celów jakie mamy wykonać :(
Już 7 raz podchodzę do tej gry aby ją skończyć na (droga ku zagład)y i się nie da! Kur.... kiedy naprawicie tą grę!

Gra działała najlepiej na łatce 1.1. Późniejsze łatki tylko pogarszają grafikę i dodają nowe błędy!
 
Last edited:
1. Kiedy wchodzę do Zamku Królewskiego w Wyzimie jestem przeciążony, mimo, że w ekwipunku mam 85/170
2. Czasem Geralt mówi w trakcie walki "Ale jesteś paskudny", a w napisach wyświetla się "Ale jesteś paskudna".
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom