[PS4] Gra w wersji 1.20 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Co do Ciri to raczej niepotrzebny interfejs a nawet zbędny... bo wszystkie trzy umiejętności na ekranie są przypisane do przycisków (aktywator to bodajże R1 a mignięcie i szarża pod trójkątem bodajże.. i chyba R2 przytrzymana) klawisze mogłem pomylić ale na pewno są... A to koło cóż.. u Geralta ma więcej sensu (więcej znaków i w ogóle). A ten miecz a no babol... ta wieża chyba jest przeklęta... :)
 
Co do Ciri to raczej niepotrzebny interfejs a nawet zbędny... bo wszystkie trzy umiejętności na ekranie są przypisane do przycisków (aktywator to bodajże R1 a mignięcie i szarża pod trójkątem bodajże.. i chyba R2 przytrzymana) klawisze mogłem pomylić ale na pewno są... A to koło cóż.. u Geralta ma więcej sensu (więcej znaków i w ogóle). A ten miecz a no babol... ta wieża chyba jest przeklęta... :)

Potwierdziłeś tylko co napisałem wyżej? Pytam się po co?
Nie obraź się ale po ostatnich aktualizacjach gra ma więcej błędów niż na początku.
Znajomi namawiają mnie na otworzeniu kanału "Glitch Finder" lub coś podobnego...

A najbardziej wkurza brak odpowiedzi od twórców. Mogli by napisać że już nad tym pracują i dać znać że ktoś nasze wypociny czyta. Nie wiem kto testuje te ich gry ale powinni zmienić ludzi! Gracze najlepszymi testerami!
 
Last edited:
@DamimavPL obawiam się, że wszystkie (albo większość) zgłaszanych tutaj postów jest pomijane, szybciej będzie jak zgłosisz to przez odpowiedni formularz opisując problem. Ja zrobiłem tak kilka razy, a odpowiedź była błyskawiczna, poprawili również zgłoszone błędy. Zgłosiłem na forum też kilka, ale właśnie te pozostały bez odpowiedzi.

---------- Zaktualizowano 09:00 ----------

@DamimavPL obawiam się, że wszystkie (albo większość) zgłaszanych tutaj postów jest pomijane, szybciej będzie jak zgłosisz to przez odpowiedni formularz opisując problem. Ja zrobiłem tak kilka razy, a odpowiedź była błyskawiczna, poprawili również zgłoszone błędy. Zgłosiłem na forum też kilka, ale właśnie te pozostały bez odpowiedzi.
 
Problem z misją "Awantura o Wino".
Po rozmowie z tym urzędnikiem podchodzili do mnie przyszli kupcy, ale wybierałem opcję, że później pogadam o ich zleceniach. W menu zadań widnieje jako zakończone, ale w ich posiadłościach nie ma zleceniodawców tylko stoją cały czas przy urzędniku. Jak próbuję z nimi porozmawiać to Geralt rozmawia wyłącznie z urzędnikiem.
 
Mam nadzieje że nowy patch nie pogorszy frame rate :) Oby wszelkie błędy zostały naprawione i nie było nowych :)

.
Problem w końcowej fazie zadania "Beauclarskie Safari". Postać zleceniodawcy nie reaguje.
W pewnym jeziorze (KiW) nie można normalnie nurkować. Jedynie gdy się zeskoczy z pomostu jest możliwe nurkowanie.
Ruiny warowni Astre. Szczątki zabitych zgnilców unoszą się w powietrzu :)

Mam nadzieje że ktoś czyta nasze wypociny :)
 
Last edited:
W zadaniu szepczące wzgórze serce drzewa straciło głos, w zadaniu Panie Lasu wiedźmy też straciły głos ale tutaj wyłączenie i włączenie gry pomaga.
Z propozycji zmian chciałbym aby pojawiła się możliwość wyłączenia w opcjach odrastania brody, nie chcę mi się latać co któreś zadanie do fryzjera tylko po to żeby Geralt wyglądał jak człowiek.
 
W zadaniu szepczące wzgórze serce drzewa straciło głos, w zadaniu Panie Lasu wiedźmy też straciły głos ale tutaj wyłączenie i włączenie gry pomaga.
Z propozycji zmian chciałbym aby pojawiła się możliwość wyłączenia w opcjach odrastania brody, nie chcę mi się latać co któreś zadanie do fryzjera tylko po to żeby Geralt wyglądał jak człowiek.

Dobry pomysł z brodą :) Krótki zarost jeszcze jest ok, ale ten największy... :disgust:
Najlepiej się Geralt prezentuje jak ma gębę ogoloną :) lub delikatny zarost.
 
Last edited:
W zadaniu szepczące wzgórze serce drzewa straciło głos, w zadaniu Panie Lasu wiedźmy też straciły głos ale tutaj wyłączenie i włączenie gry pomaga.
Z propozycji zmian chciałbym aby pojawiła się możliwość wyłączenia w opcjach odrastania brody, nie chcę mi się latać co któreś zadanie do fryzjera tylko po to żeby Geralt wyglądał jak człowiek.

Nie wydziwiajcie już. Broda? Serio? Po to jest ten cały fryzjer. Pomysł z zarostem jest świetny i taki jaki jest ma pozostać.
 
Od kilku miesięcy czytam twój płacz odnośnie AA. I pytanie jaki masz telewizor i na ile masz ustawioną ostrość? Wiedźmin ma nałożony filtr wyostrzający to fakt, ale u Ciebie jest coś nie tak z telewizorem, gdyż tylko Ty masz ten problem. Popup ok, ale AA jest w porządku.
 
Tv jest ok. Jest to nowy model LG i problem jest tylko w Wiedźminie od patcha w którym wprowadzono to cale wyostrzanie obrazu. Posiadam TV LG 47 cali. Bawiłem się już z opcjami tv ale jak napisałem wcześniej tylko problem jest na Wieśku. Inne gry wyglądają normalnie. Z reszta jak masz AA w grze to chyba grasz w inna grę. Nawet na 22 calach widać brak AA i DoF. Wystarczy stać nieruchomo i patrzeć na roślinność czy nawet miecze postaci na plecach.

Odpalona gra z PC na tym TV i wyłączenie tych opcji naprawia problem. Gładkie krawędzie. Włączenie opcji na PC kaszani obraz i wygląda to identycznie jak na PS4.
Dlatego walczę o opcje wyłączenia tego efektu z menu gry na konsoli jak ma to miejsce z Bloomem.
 
Last edited:
Ludzie, jak macie problemem z zarostem, to albo jesteście kobietami, albo prawiczkami z piczym wąsem. Jak określił Geralt "broda dodaje powagi", a problem posiadania jej u was jest jakiś dziwny.
 
Tv jest ok. Jest to nowy model LG i problem jest tylko w Wiedźminie od patcha w którym wprowadzono to cale wyostrzanie obrazu. Posiadam TV LG 47 cali. Bawiłem się już z opcjami tv ale jak napisałem wcześniej tylko problem jest na Wieśku. Inne gry wyglądają normalnie. Z reszta jak masz AA w grze to chyba grasz w inna grę. Nawet na 22 calach widać brak AA i DoF. Wystarczy stać nieruchomo i patrzeć na roślinność czy nawet miecze postaci na plecach.

Odpalona gra z PC na tym TV i wyłączenie tych opcji naprawia problem. Gładkie krawędzie. Włączenie opcji na PC kaszani obraz i wygląda to identycznie jak na PS4.
Dlatego walczę o opcje wyłączenia tego efektu z menu gry na konsoli jak ma to miejsce z Bloomem.


Mam telewizor ustawiony zgodnie z pewnym serwisem, który zajmuje się tego typu rzeczami. Owszem Wiedźmin jest ostry przez filtr, ale wciąż ma AA. W innych grach tego nie widzisz, bo nie mają tego filtru. W LG powinno się ustawić ostrość na 50/50. Dopiero wtedy masz oryginalny obraz bez artefaktów, które tworzy włączenie "ostrości". Ostrość nigdy nie wpływała na ostrzejszy obraz, poprawianie detali, a na wyostrzaniu linii prostych tworząc jednocześnie białe "widma". Im większa wartość, tym bardziej dostrzegalny ten mankament. W Samsungach np. ostrość powinno być na "0" na 100 punktów.

W której/po której wersji Wiedźmin wyglądał dla ciebie dobrze?
 
Mam telewizor ustawiony zgodnie z pewnym serwisem, który zajmuje się tego typu rzeczami. Owszem Wiedźmin jest ostry przez filtr, ale wciąż ma AA. W innych grach tego nie widzisz, bo nie mają tego filtru. W LG powinno się ustawić ostrość na 50/50. Dopiero wtedy masz oryginalny obraz bez artefaktów, które tworzy włączenie "ostrości". Ostrość nigdy nie wpływała na ostrzejszy obraz, poprawianie detali, a na wyostrzaniu linii prostych tworząc jednocześnie białe "widma". Im większa wartość, tym bardziej dostrzegalny ten mankament. W Samsungach np. ostrość powinno być na "0" na 100 punktów.

W której/po której wersji Wiedźmin wyglądał dla ciebie dobrze?

Twoje porady co do tych ustawień nic nie dają. Już sprawdziłem wszytko. Co do wersji to nie pamiętam, ale zrobiłem testa i odpaliłem grę czystą bez łatek (sama płytka w napędzie i odpalenie bez patcha) Gra wygląda normalnie, ma AA a tak na marginesie to znacznie mniejszy poping (czyli w łatkach mamy kolejny dowgrade). W wersji 1.0 nie ma tego całego wyostrzania. Po zainstalowaniu łatki wszystko się kaszani.
 
Twoje porady co do tych ustawień nic nie dają. Już sprawdziłem wszytko. Co do wersji to nie pamiętam, ale zrobiłem testa i odpaliłem grę czystą bez łatek (sama płytka w napędzie i odpalenie bez patcha) Gra wygląda normalnie, ma AA a tak na marginesie to znacznie mniejszy poping (czyli w łatkach mamy kolejny dowgrade). W wersji 1.0 nie ma tego całego wyostrzania. Po zainstalowaniu łatki wszystko się kaszani.

Dla mnie to wyostrzenie dodaje w pewnym sensie uroku grze. Nie wiem jak wygląda bez filtru i wolę nie patrzeć. Lepiej żyć w nieświadomości. Szkoda jednak, że nie zostałeś wysłuchany i nikt nie dał takiej opcji.
 
Też posiadam telewizor marki LG i zupełnie nie rozumiem problemu, może gramy w różne gry, bo żadnych poszarpanych krawędzi na roślinach czy mieczach nie mam.
 
Też posiadam telewizor marki LG i zupełnie nie rozumiem problemu, może gramy w różne gry, bo żadnych poszarpanych krawędzi na roślinach czy mieczach nie mam.

LG - LG Nie równy! Jaki masz model?
Na moim LG 47LB670V-ZA webOS TV jest bardzo poszarpany obraz i widać brak AA. W grze jest zaimplementowany na PS4 Temporal Anty Aliasing a w pierwszej wersji gry był stały (chyba nawet to był FXAA) Sęk w tym że nie działa on podczas gry jak powinien. Temporal się aktywuje gdy nic nie robimy a dezaktywuje gdy jesteśmy w ruchu. Na PS4 ma to odwrotny efekt. Zresztą odpalcie sobie grę bez łatki na 1.0 to zobaczycie różnice w grafie ;-)
pełny AA i DoF na dalekim planie. Znacznie mniejszy poping i znacznie większa odległość rysowania roślinności. I nie widzę aby gra działała jakoś gorzej...

I to nie jest tak że tylko ja mam ten problem. Zgłaszane było na ich formularz kontaktowy już dziesiątki razy.
ZERO odpowiedzi. Olali zgłaszających. Brak odpowiedzi najbardziej wkurza.

Dopadłem od znajomego dziś SAMSUNGA XL2270HD i nie ma różnicy. Nadal brak AA i DoF...

No nic, zgłosiłem po raz kolejny problem ze szczegółowym opisem co jest nie tak. Liczę że tym razem się uda i coś z tym zrobią...
 
Last edited:
Mój model to 42LA620S-ZA i zero problemów, a jako były pecetowiec jestem na to wyczulony. Uważasz że screeny są sztucznie upiększane więc może udostępnij jakiś konkretny filmik gdzie będzie to widoczne. W sumie to na tym forum chyba tylko Ty płaczesz na ten temat ale też nie śledze go na bieżąco więc może niech się też ktoś inny w końcu wypowie.
 
Mój model to 42LA620S-ZA i zero problemów, a jako były pecetowiec jestem na to wyczulony. Uważasz że screeny są sztucznie upiększane więc może udostępnij jakiś konkretny filmik gdzie będzie to widoczne. W sumie to na tym forum chyba tylko Ty płaczesz na ten temat ale też nie śledze go na bieżąco więc może niech się też ktoś inny w końcu wypowie.

Filmik? Serio? Miałeś odczynienia z nagrywaniem filmów na PS4 z gier? To powinieneś wiedzieć że grasz w 1080p a nagrywasz w 720p.
Obraz jest przeskalowany co niweluje wszelkie niedogodności. Co do screenów to umieszczałem już nie jeden. I na screenach widać AA a w grze go brak.
Porównajcie sobie menu główne gdzie Gerald medytuje pod drzewem. Przypatrzcie się roślinności i porównajcie ją w grze. W menu jest pełne AA i brak wyostrzania.

Spróbuję jeszcze zrobić screene w KerMoren bo tam jest całkowity brak AA.
Kilka screenów prosto z gry wykonanych przez PS4. Ale jak mówiłem tu jest wszystko rozmyte. Ale i tak widać brak AA na krawędziach łódki czy roślinności. Co ciekawe AA jest podczas burzy lub w nocy o_O
Ale i tak jest to wszytko rozmyte i brak ostrości na obrazkach.
View attachment 57641 View attachment 57671
View attachment 57651 View attachment 57631
View attachment 57661

Kolejna sprawa to ludzie którzy piszą że płacze i czytają moje wypociny i twierdzą że u nich jest wszytko OK
Proszę darujcie sobie to. Zgłaszam co jest u mnie a nie co jest u was. Ja mam z tym problem wiec zgłaszam.
Macie wg was OK obraz to OK, ja tak nie mam!
 

Attachments

  • Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160621205111.jpg
    Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160621205111.jpg
    302.9 KB · Views: 42
  • Wyspy Skellige.jpg
    Wyspy Skellige.jpg
    172.7 KB · Views: 51
  • Wyspy Skellige_1.jpg
    Wyspy Skellige_1.jpg
    264 KB · Views: 42
  • Wyspy Skellige_2.jpg
    Wyspy Skellige_2.jpg
    296.3 KB · Views: 42
  • Velen.jpg
    Velen.jpg
    227.8 KB · Views: 48
Last edited:
Filmik? Serio? Miałeś odczynienia z nagrywaniem filmów na PS4 z gier? To powinieneś wiedzieć że grasz w 1080p a nagrywasz w 720p.
Obraz jest przeskalowany co niweluje wszelkie niedogodności. Co do screenów to umieszczałem już nie jeden. I na screenach widać AA a w grze go brak.
Porównajcie sobie menu główne gdzie Gerald medytuje pod drzewem. Przypatrzcie się roślinności i porównajcie ją w grze. W menu jest pełne AA i brak wyostrzania.

Spróbuję jeszcze zrobić screene w KerMoren bo tam jest całkowity brak AA.
Kilka screenów prosto z gry wykonanych przez PS4. Ale jak mówiłem tu jest wszystko rozmyte. Ale i tak widać brak AA na krawędziach łódki czy roślinności. Co ciekawe AA jest podczas burzy lub w nocy o_O
Ale i tak jest to wszytko rozmyte i brak ostrości na obrazkach.
View attachment 57641 View attachment 57671
View attachment 57651 View attachment 57631
View attachment 57661

Kolejna sprawa to ludzie którzy piszą że płacze i czytają moje wypociny i twierdzą że u nich jest wszytko OK
Proszę darujcie sobie to. Zgłaszam co jest u mnie a nie co jest u was. Ja mam z tym problem wiec zgłaszam.
Macie wg was OK obraz to OK, ja tak nie mam!

Szczerze to nie wygląda to tak źle. Biorąc pod uwagę, że gramy na budżetowych konsolach, to i tak dobrze, że jest jakiekolwiek AA. W niektórych grach go brak.
 
Szczerze to nie wygląda to tak źle. Biorąc pod uwagę, że gramy na budżetowych konsolach, to i tak dobrze, że jest jakiekolwiek AA. W niektórych grach go brak.

Tak to wygląda na obrazkach. W grze jest znacznie gorzej :(
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom