[PS4] Gra w wersji 1.20 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
[PS4] Gra w wersji 1.20 - błędy, propozycje zmian, sugestie

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkich błędów i problemów zauważonych w grze. Mile widziane są również stricte techniczne uwagi i sugestie.

DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRY W WERSJI 1.20 NA PLATFORMIE PS4

Proszę nie zgłaszać niepotwierdzonych błędów - pytania / prośby o pomoc itd. należy zadawać w osobnych wątkach.
 
Last edited:
Nadal nie mogę ukończyć zadania "Nie tylko dla orłów". Skrzynia nie podświetla się na czerwono, jedynie szkielet z innego ukończonego zadania.
 
Liczyłem że naprawią brak Anty Aliasingu w grze :(
Jedyne co mamy to Temporal Anty Aliasing i działa on tylko podczas poruszania się.
Jak stoimy w miejscu krawędzie stają się znowu widoczne co psuje jakość obrazu.
Oczywiście mowa o wersji na PS4. NA XBO lub PC tego nie ma. Tam działa to normalnie jak powinno!

Jakieś informacje na ten temat od twórców?
Od poprzednich dwóch łatek tego nie naprawiliście. Kiedy wreszcie się za to weźmiecie?
 
Odnoszę wrażenie że jest trochę lepiej z frame rate :) Biegałem po Novigradzie (deszcz/dużo ludzi/noc) i było ok. Wiadomo nie 30fps, ale już tak nie "tnie" jak ostatnio. Chyba frame rate jest taki jak w 1.10. Przynajmniej takie było moje pierwsze wrażenie :)
 
Moja płotka jest czarna :D Jednak była nią już przy poprzedniej wersji gry, nie wiem dokładnie kiedy się zamieniła z tą brązową.
 
Witam
1. Płotka zgubiła ogon.
2. Geralt w dalszym ciągu nie może nurkować ani wyskoczyć z łódki na główkę, dopiero jak zostanie wciągnięty pod wodę pływa normalnie do wynurzenia.

Po zainstalowaniu KiW problem z pływaniem, nurkowanie ustąpiły.
 
Last edited:
Witam,
1. Dziwna sprawa, u mnie pokazuje że mam wersję 1.20 i że jest to najnowsza dostępna wersja.
2. Gram na NG+, posiadam 70lv i obecnie mam -18000pkt, nie wiem o co chodzi ???
Jeśli piszę w złym temacie to przepraszam, ale nie mogłem się doszukać lepszego.
 
Witam,
1. Dziwna sprawa, u mnie pokazuje że mam wersję 1.20 i że jest to najnowsza dostępna wersja.
2. Gram na NG+, posiadam 70lv i obecnie mam -18000pkt, nie wiem o co chodzi ???
Jeśli piszę w złym temacie to przepraszam, ale nie mogłem się doszukać lepszego.

Witam serdecznie, u mnie sprawa wygląda dokładnie tak samo jak u kolegi
 
Geralt nie zużywa wytrzymałości przy walce mieczami można cały czas klepać atak szybki, szybki, mocny itd. Młynek i znaki normalnie zużywają wytrzymałość.
 
Najnowsza łatka psuje całkowicie grę. Nic nie działa jak powinno. Wytrzymałość zawsze jest na 100%, Zatrucia zabijają na 30%, Na PS4 brak Anty Aliasingu co sprawia że gra jest strasznie poszarpana (Zwłaszcza roślinność) Znikają całe budynki a nawet woda w oddali. Masa nieśmiertelnych mobów biega po mapie!
Menu przycina gorzej niż w poprzedniej wersji (Zwłaszcza jak nosimy masę gratów). Ukończone questy w poprzedniej wersji gry nagle stały się nie ukończone? WTF? Ta cała księga z kartami to jakaś kpina. Wg niej zebrałem wszystkie księgi a trofeum brak. Bzdura brakuje mi 2 kart!

Tak się wnerwiłem że wywaliłem zapisy gry z PS4 i zacząłem grę od nowa! A tu zonk! Gerald nie dostaje doświadczenia. Mam 1 poziom i zapełniony pasek na maksa :( Kto to testował?
 
Najnowsza łatka psuje całkowicie grę. Nic nie działa jak powinno. Wytrzymałość zawsze jest na 100%, Zatrucia zabijają na 30%, Na PS4 brak Anty Aliasingu co sprawia że gra jest strasznie poszarpana (Zwłaszcza roślinność) Znikają całe budynki a nawet woda w oddali. Masa nieśmiertelnych mobów biega po mapie!
Menu przycina gorzej niż w poprzedniej wersji (Zwłaszcza jak nosimy masę gratów). Ukończone questy w poprzedniej wersji gry nagle stały się nie ukończone? WTF? Ta cała księga z kartami to jakaś kpina. Wg niej zebrałem wszystkie księgi a trofeum brak. Bzdura brakuje mi 2 kart!

Tak się wnerwiłem że wywaliłem zapisy gry z PS4 i zacząłem grę od nowa! A tu zonk! Gerald nie dostaje doświadczenia. Mam 1 poziom i zapełniony pasek na maksa :( Kto to testował?

Ja też nie mogę awansować cały czas 2000/2000 i nic... zakładki ekwipunku wczytują się dosyć długo. Gram w krew i wino i głupio tak nie awansować ponieważ za chwilę będę miał za silne potwory...
 
Dla mnie 10/10. Ale zawsze można coś poprawić:
- kiedy uźywa się czarnego barwnika na zbroi, to zamienia się w niebieski
- czasami fps-y lecą ostro w dół (i nie mówię tu o sejwach)
- menu zamula
- trudno jest znaleźć nowe przedmioty w ekwipunku (niby jest pomarańczowy znaczek ale nie pomaga) proponuję dodać w opcacj sortowania "nowe przedmioty)
- średni antyaliasing

A tak na marginesie to redzi zrobili niezły prezent na Dzień Dziecka z dlc Krew i Wino - takie gry kosztują w dzisiejszych czasach po 250 zł
 
Proponuję dać opcję usunięcia efektu viniety. Gra we wszystkich rogach ekranu jest rozjaśniona co przeszkadza w ciemnych miejscach i tylko irytuje. Co ciekawe na wstawakach dialogowych efekt znika i obraz jest ostry.
 
Niemożna namierzyć, zablokować kamery na przeciwniku.
Wrzucenie książek razem z rupieciami to nie porozumienie.
Grzywa płotki wystaje na wierzch z pod siodła lamentowy kropierz.
 
Last edited:
Też mam kłopot z lockowaniem się na przeciwników. Problem występuje tylko na sejwie który zacząłem na wersji 1.12. Jak rozpoczynam nową gre z 1.20 wszystko jest ok.

Co do proponowanych zmian, to przydało by się umieszczenie ze 2-3 kieszonek w szybkim menu na Oleje. Strasznie męczy używanie ich z poziomu menu, szczególnie kiedy mamy zagracony ekwipunek i ekran owego strasznie "zamula"

Druga propozycją jest automatyczne zbieranie ziół. Dodaliście ładne nazwy i "wchodzenie w pojemnik" jest teraz już moim zdaniem zbędne. Wystarczy sama interakcja, widzimy w końcu co zbieramy.
 
Last edited:
Ukończyłem grę na 70 poziomie, nowa gra plus, serca z kamienia na najwyższym poziomie trudności - przyszedł czas na krew i wino oraz nowy patch 1.20, zainstalowałem, uruchomiłem i pograłem kilka godzin. Okazało się że poznikały moje recepty, połowa olei najwyższego poziomu, brakowało w ekwipunku petard i wielu innych rzeczy jak recepty alchemiczne i rzemieślnicze. Postać przestała awansować na kolejne poziomy a zamiast tego moje doświadczenie wyglądało tak : -18000/2000, po kilku questach w krwi i winie -12000/2000. Trafiałem na coraz trudniejsze sytuacje gdzie ginąłem od 1 uderzenia zwykłego parobka i znudziłem się już oglądaniem ekranów wczytywania. Postanowiłem uruchomić nową grę od zera i okazuję się że wszystko wygląda normalnie , doświadczenie i lewelowanie działa. Sfrustrowany pousuwałęm moje savy przy których spędziłem setki godzin, możecie sobie wyobrazić z jakim bólem i sfrustrowaniem podjąłem taką decyzję. po 20 minutach nowej gry niektóre potwory okazały się nieśmiertelne a pasek wytrzymałości nieskończony, płotka przemalowana i bez ogona. Nie mam sił zaczynać gry od początku zwłaszcza w jej aktualnym stanie. Jestem zawiedziony i zły. Platforma ps4.
 
Po rozpoczęciu "Krwi i wina" nie mogę zablokować kamery na przeciwniku. Na starszych save'ach mogę.
Jest też błąd w zadaniu z robotnikiem przygniecionym krową. Nie można go ukończyć, gdy przychodzę po nagrodę zleceniodawca nie chce ze mną rozmawiać.
 
Last edited:
Zgłaszam problem: menu ekwipunku strasznie laguje, im więcej ma się przedmiotów (mam tego trochę) tym wolniej chodzi cały ekwipunek i bardzo klatkuje. Nowy wygląd jest świetny, ale bardzo powolny. Gram normalnie na PS4 z płyty.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom