[PS4] Gra w wersji 1.20 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Po ostatnich zmianach dzieją się cyrki, wykrywanie kolizji wyparowało z gry:
- wiwerna która znajduje się koło Samotnej Skały jak również bazyliszek który znajduje się na prawo od tego miejsca przelatują przez skały jak również bez problemu latają pod ziemią
- utopce pływają na lądzie do tego nie obejmuje ich efekt krwawienia
- npc zapadają się po kolana w ziemie, stoją jak kołki w kupie przenikając przez siebie ewentualnie w jakiś obiektach np. beczka, stół itp.
- włosy Geralta jak również npc już nie tylko przenikają przez części ubrania ale również przez ciało ( kitka geralta zapada się w plecy) do tego wyglądają jak płaskie tekstury pozbawione jakiejkolwiek fizyki
- futra zwierząt tęż znacząco odbiegają od tego co było
- kwadratowe bąbelki powietrza podczas nurkowania
- uderzenia miecze zadane przez Geralta jak i przeciwników które trafiają w powietrze w magiczny sposób sięgają celu bez żadnego dźwięku
- ramiona npc zapadają się w ciało
View attachment 51241
View attachment 51231
View attachment 51251
View attachment 51271
View attachment 51281

W raz z ostatnią łatką gra zaliczyła ogromny downgrade w stosunku do wyglądu premierowego :facepalm2:
 

Attachments

  • Velen_3.jpg
    Velen_3.jpg
    222 KB · Views: 36
  • Velen.jpg
    Velen.jpg
    207 KB · Views: 39
  • Velen_4.jpg
    Velen_4.jpg
    253.2 KB · Views: 30
  • Velen_5.jpg
    Velen_5.jpg
    295.2 KB · Views: 34
  • Velen_6.jpg
    Velen_6.jpg
    320.5 KB · Views: 36
Last edited:
Quest: Wróg Publiczny

Czegoś nie rozumiem w queście Wróg Publiczny.
W dziale zadań mam napisane aby pogadać z Triss o krysztale View attachment 51601
Jak to zrobię to wyskakuje mi że nie zaliczyłem gadulca z Yennefer o_O Ale nie ma mowy o tym nigdzie... View attachment 51611

Postanowiłem więc sprawdzić co się stanie jak pogadam z Radowidem i nie oddam mu kryształu. Ku mojemu zdziwieniu zaliczyło Questa, nawet gadkę z Triss... O Yen nawet nie ma wzmianki... Kryształ nadal jest w ekwipunku questowym. A Triss już nie ma ochoty o nim gadać. Coś tu jest nie tak... Naprawcie to :-/ View attachment 51621

Swoją drogą to jak pogadam z Triss i oddam jej kryształ to czy później to czymś zaowocuje?
 

Attachments

  • Triss.jpg
    Triss.jpg
    277 KB · Views: 44
  • Yen.jpg
    Yen.jpg
    325.6 KB · Views: 34
  • Rad.jpg
    Rad.jpg
    299.7 KB · Views: 36
Tragiczne loadingi, na czas walki z Dettlaffem musiałem obniżyć poziom trudności na najniższy, żeby w drugiej fazie nie oglądać po 5 minut ekranu ładowania. Płotka gubi ogon, czasami mam wrażenie, że gra nie rejestruje prawidłowo przycisków, zamiast silnego ataku robi rozpłatanie lub w ogóle nie reaguje na przycisk. W zadaniu dotyczących mutacji po otrzymaniu listu od Triss w opisie zadania mam informację sprawdź mapę od Yenefer. Przeglądanie ekwipunku nie należy do przyjemnych, gdy mamy dużo przedmiotów gra się przycina. Nie wiem czy to błąd, ale przechodnie mówią, że moje ulubione wino to Geralt z Rivi zamiast biały wilk czy inna wybrana nazwa w zadaniu awantura o wino.
 
Nie wiem czy to błąd, ale przechodnie mówią, że moje ulubione wino to Geralt z Rivi zamiast biały wilk czy inna wybrana nazwa w zadaniu awantura o wino.

A zauważyłeś że tę kwestię mówią tylko kobiety, i to figlarnym tonem? Ja uważam że to było zamierzone ;)
 
a więc zgłaszałem już problem z kolorami na stojakach zbroi wilka oraz żmii
teraz zgłaszam kolejny - zupełnie inny wygląd zbroi cechu mantikory - inaczej wygląda na Geralcie, inaczej na stojaku
View attachment 50381
View attachment 50391

Potwierdzam to samo u mnie :p a szkoda bo żmiji bardzo ładnie w czernii..

@DamimavPL
Nawet nie wiedziałem, że jest możliwość pogadania z Yenn lub Triss (Questa oddawałem po ucieczce czarodziejów także brak Triss zrozumiały) ale Yenn?? God damn..
 
Zacząłem Nową grę +, i zauważyłem coś takiego, chyba to błąd. Na screenie zaznaczyłem kółkami. W kolumnie po lewej widać niższy wymagany poziom przedmiotu, niż po prawej, w opisie przedmiotu. Np miecz Harpia po lewej widać, że wymaga 67 poziomu, a w opisie już 90. Czy rzeczywiście można dojść do 90 poziomu postaci, czy to błąd?View attachment 52131
 

Attachments

  • harpia.jpg
    harpia.jpg
    248.7 KB · Views: 33
Potwierdzam to samo u mnie :p a szkoda bo żmiji bardzo ładnie w czernii..

@DamimavPL
Nawet nie wiedziałem, że jest możliwość pogadania z Yenn lub Triss (Questa oddawałem po ucieczce czarodziejów także brak Triss zrozumiały) ale Yenn?? God damn..

Jako że moje zapisy z poprzedniej przygody się posypały na najnowszej aktualizacji (ujemne doświadczenie i brak możliwości lewelowania), zacząłem grać od nowa. Postanowiłem robić questy w troszkę innej kolejności i zobaczyć co się stanie ;-) Swoją drogą questa Triss z magami można zrobić tuż przed samą droga na Skelige co pozwala odczarować wszystkie figurki.
 
Da się coś zrobić z przenikaniem włosów przez pancerze/kurtki/koszule ? Najgorzej jest gdy ma się "Długie rozpuszczone włosy". Zauważyłem że po prawej stronie (gdy patrzy się na twarz Geralta) włosy bardziej przenikają pancerz. Te po lewej zdecydowanie mniej :)
 
Jako że moje zapisy z poprzedniej przygody się posypały na najnowszej aktualizacji (ujemne doświadczenie i brak możliwości lewelowania), zacząłem grać od nowa. Postanowiłem robić questy w troszkę innej kolejności i zobaczyć co się stanie ;-) Swoją drogą questa Triss z magami można zrobić tuż przed samą droga na Skelige co pozwala odczarować wszystkie figurki.

Można też go zrobić wcześniej i, kiedy Triss jest w Szałwii i Rozmarynie, odczarować figurki na spokojnie. Też przetestowane. :)
 
Kolejny irytujący błąd w grze. Występuje losowo na każdej lokacji. Nie idzie nic kupić od wędrujących kupców.
 
Kolejny irytujący błąd w grze. Występuje losowo na każdej lokacji. Nie idzie nic kupić od wędrujących kupców.

Mnie bardziej martwi dlaczego pojawia się drugi sprzedawca, a ten do którego zagadałeś sobie dalej idzie w tle ;D
 
Mnie bardziej martwi dlaczego pojawia się drugi sprzedawca, a ten do którego zagadałeś sobie dalej idzie w tle ;D

No właśnie mam tak "prawie" cały czas z tymi sprzedawcami. Zazwyczaj blisko lokacji gdzie dzieje się "Serce z Kamienia"
Na skelige miałem tak tylko dwa razy. I raz jak zagadałem do jednego to mnie teleportowało na inną wyspę :-/
 
Wg. przewodnika do gwinta mam wszystkie karty. Sprawdzałem z poradnikiem i ten też mówi, że wszystkie zebrałem, ale zadanie jak i trofeum nie wpadło. Czyżby wrócił błąd z 1.07?
 
Wg. przewodnika do gwinta mam wszystkie karty. Sprawdzałem z poradnikiem i ten też mówi, że wszystkie zebrałem, ale zadanie jak i trofeum nie wpadło. Czyżby wrócił błąd z 1.07?

Ten cały przewodnik jest zepsuty. Ja zdobyłem trofeum a w przewodniku ma napisane że brakuje mi 6 kart.
Nie kieruj się nim. Lepiej obczaj jakiś z neta i sam sprawdzaj jakie masz a jakich nie masz.
 
Ten cały przewodnik jest zepsuty. Ja zdobyłem trofeum a w przewodniku ma napisane że brakuje mi 6 kart.
Nie kieruj się nim. Lepiej obczaj jakiś z neta i sam sprawdzaj jakie masz a jakich nie masz.
Ale przewodnik na necie też mówi mi, że mam wszystkie
 
Ale przewodnik na necie też mówi mi, że mam wszystkie

A karty przywódców masz wszystkie?

---------- Zaktualizowano 05:54 ----------

W Ker Moren jest pewna wieża gdzie umieściliście szkielet z listem i mieczem.
Po podniesieniu zawartości można zapisać grę i wczytać ponownie i znowu podnieść zawartość.
Dobry sposób na nabijanie kasy. Na obrazkach widać że zrobiłem to trzy razy. Naprawicie to?

View attachment 55181 View attachment 55191

I kiedy najnowszy update dla konsoli? Wczoraj dostały PC a my nic....

Chciałem też umieść zrzuty z gry z konsoli PS4 aby pokazać że gra nie ma Anty Aliasingu ale nie wiem dlaczego na obrazkach go widać mimo ze w grze go nie ma :-/

View attachment 55291 View attachment 55301

Podczas gry Ciri nie można wybierać jej umiejętności. To normalne czy to błąd?
View attachment 56071
 

Attachments

  • Velen.jpg
    Velen.jpg
    241.2 KB · Views: 27
  • Menu główne.jpg
    Menu główne.jpg
    256 KB · Views: 43
  • Menu główne_1.jpg
    Menu główne_1.jpg
    262.1 KB · Views: 44
  • Ker.jpg
    Ker.jpg
    250.2 KB · Views: 32
  • Ciri.jpg
    Ciri.jpg
    94.4 KB · Views: 34
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom