[PS4] Gra w wersji 1.30 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
[PS4] Gra w wersji 1.30 - błędy, propozycje zmian, sugestie

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkich błędów i problemów zauważonych w grze. Mile widziane są również stricte techniczne uwagi i sugestie.

DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRY W WERSJI 1.30 NA PLATFORMIE PS4

Proszę nie zgłaszać niepotwierdzonych błędów - pytania / prośby o pomoc itd. należy zadawać w osobnych wątkach.
 
Problem z dźwiękiem/muzyką o którym napisałem w 1.23 nadal jest :( Krzywouchowe Moczary. Problem jest "losowy" raz muzyka/dźwięk jest ok, innym razem nie. Wczytanie save'a pomaga, ale warto to naprawić :)
 
Last edited:
Z pewnością jest problem z czasem loadingów. Podczas ładowania scen miedzy rozmowami (np płatnerz, kowal) ekran najpierw przechodzi w blur a następnie, po dłuższej chwili wczytuje się dalsza kwestia dialogu. Na chwile obecną spotkałem się z tym podczas rozmów w Novigradzie. Dotyczy to użytkowników bez dodatku Krew i Wino oraz Serce z Kamienia. Nie pomaga restart gry ani całej konsoli. Reszta gier pracujących z dysku działa poprawnie
 
Mi się właśnie zaczęły długo wczytywać dialogi oraz obraz się w ich trakcie rozmywa. Nie tylko u handlarzy ale również w trakcie misji fabularnych... Masakra jakaś! Wcześniej tego nie było, dopiero to zaobserwowałem na patchu 1.3 w dodatku Serca z Kamieni.
 
Potwierdzam, po instalacji Patcha 1.30 (wersja cyfrowa gry), nie da się w to grać, podczas jakiegoś dialogu non stop blur i ekrany wczytywania po wyborze każdej odpowiedzi,to samo z handlarzami,kupcami itp przez to każdy dialog wydłuża się kilkukrotnie- i w zasadzie uniemożliwia normalną rozgrywkę. Gra mi się pobrała już dawno. ale zauważyłem ze jak odpalę grę to w informacjach o grze jest stan pobierania 43,527/43,527 czy jakoś tak.. gdy grę wyłączę w statusie pobierania jest : pobrano. Coś jest ewidentnie nie tak, pobieram grę od nowa,zobaczę czy pomoże
 
Po ostatniej aktualizacji, która wyszła do Wiedzmina 3 (chodzi o podstawę - Dziki Gon, wersja pudełkowa) na PS4 przy każdej rozmowie następują doczyty trwające od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund co jest na tyle irytujące, że nie mam ochoty kontynuować rozgrywki. Dzieje się tak nie tylko przy rozpoczynaniu rozmowy, ale przy każdym wyborze którejś opcji odpowiedzi bądź pytania. Pogorszony stan rzeczy dotyczy większej ilości graczy, więc proponuję zająć się tym tematem. Dodam, że przed ostatnią aktualizacją wszystko było jak należy w dialogach. Zero opóźnień/lagów. CD Projekt, co Wy na to?
 
Zgadzam się z przedmówcami. Kupiłem Wiedźmaka od razu z dodatkiem Serca z Kamienia. Do patcha v1.30 wszystko działało poprawnie, bez zarzutów :) po aktualizacji wybranie opcji dialogowych łączy się z blurem i loadingiem (zarówno przed wyborem jak i po wyborze). Jest to o tyle upierdliwe, że zacząłem akurat quest w Novigradzie 'Niech żyje sztuka' i samo przedstawienie trwało około 45-60 minut :/ było to spowodowane blurem i ładowaniem po każdym(!) zdaniu wypowiedzianym przez kogokolwiek i przed wyborem naszej kwestii. Nie staram się pisać zbiorczego buga, tylko dodam, że ten błąd wciąż występuje i uniemożliwia np. wykonanie zadania 'Gangi Novigradu'. Po przyjściu do Tasaka i wybraniu jakiejkolwiek opcji dialogowej, mamy blur i ładowanie, które trwa i trwa, po czym Geralt wstaje i mówi, coś pokroju 'nieważne, pogdamy potem', a Tasak nie wypowiada żadnej kwestii. Także nie tylko questy poboczne, ale również linia fabularna jest zbugowana
 
Witam
skrzynia w jaskini kolo wsi toderas na schemat ulepszonch butow kota I nie chce sie otworzyc nawet nie podswietla sie na zolto...
 
Po aktualizacji 1.30 gra staje się niemożliwa.
W kwestiach technicznych o ile to pomoże w autorom w rozwiązaniu problemu:
- Gra w wersji pudełkowej
- Zaktualizowana przed rozpoczęciem.
- Do Novigradu wszystko OK
- W Novigradzie problemy z dialogami (blur, doczytywanie)
- Całkowite zawieszenie gry w trakcie misji "Stosy Novigradu" po wejściu na podwórze za złodziejem znalezionym na rynku (kilka podejść, za ostatnim czekałem ponad godzinę by zobaczyć czy coś ruszy).

Na zagranicznych forach doczytałem, że w niektórych przypadkach pomaga doinstalowanie DLC - jednakże ja ryzykować nie mam zamiaru. Poczekam. Oby krótko.
 
Odległość rysowania obiektów na PS4 jest nadal mocno kiepska, żeby nie powiedzieć tragiczna. Ja wiem, że konsola to nie jest demon prędkości, ale miło wspominam czasy przed patchem 1.2, kiedy gra działała fajnie i odległość rysowania obiektów była dobra. W chodzeniu pieszo aż tak bardzo to nie przeszkadza (choć często rażą gołe tekstury np łąk, które widzimy w oddali) ale jazda konna to już często pokaz wyskakujących przed oczami geralta obiektów (zwłaszcza trawy), która mocno psuje wrażenia z gry. Najlepszym przykładem są np mijane przez nas pola, gdzie na kilka metrów przed nami widoczne są łany zbóż, ale już trochę niewiele dalej widać gołe, rozmyte tekstury tego samego pola...Nie marudziłbym gdybym nie pamiętał sytuacji "kilka patchy temu", gdzie nic takiego nie miało miejsca...
 
Witam!
- W najnowszej wersji po nowym rozpoczęciu gry (od 0 a nie gra +) i zebraniu wszystkich kart dostępnych w grze (w przewodniku po gwincie nie ma już dostępnych do zebrania kart) nie zostało zaliczone mi osiągnięcie.
- Podczas każdej scenki z Ciri, która ma miejsce w wspomnieniach na ekranie znajdują się 2 postacie Ciri - jedna właściwa, druga, która przez cały czas stoi w miejscu i lekko się kołysze.
- Po wygraniu wyścigów w Novigradzie jest opcja ścigania się dla Tasaka, podczas ładowania się pierwszej gonitwy nie wczytało świata tylko samego Geralta, a po chwili zaliczono wyścig jako porażkę, pomimo tego, że nie zdążył się nawet rozpocząć.
- Długie wczytywanie filmików oraz niedoczytywanie tekstur.

 
Ja nie wiem, dlaczego nie potraficie dopracować tej gry, jak należy i sprawić, aby spadki fps nie były tak widoczne... kiedyś przed patchem 1.09 gra działała aż miło, nie doświadczałem spadków fps i można by rzec, że grałem stabilnie w 30 klatkach, a od patcha 1.09 bądź 1.10 grać na PS4 się po prostu nie da. Spadki FPS są notoryczne, taaaak super bo naprawiliście problem z bagnami gdzie, klatki u wiedźm spadały do 20, ale poza tym w wielu innych miejscach jest tak tragiczna optymalizacja, że ta gra po prostu kuleje, a szumne zapowiedzi, że wersja na PS4 pobije X1 itd. były wyssane z palca. Dziękuję i pozdrawiam, a przy okazji żałuje, że kupiłem Wieśka na PS4, najgorzej wydane pieniądze
 
Witam posiadam pakiet dodatków kupiony na PS4 i najnowszą aktualizację gry 1.31 lecz w dodatku Krew i Wino nie nam polskiego głosu, nawet usta postaciom się nie ruszają. Nie wiem jak to naprawić próbowałem nawet dubbing angielski i rosyjski ale nic żaden nie dziala. Nie chce grać z napisami bo głos Geralta jest genialny. Jest to bardzo nie w porządku ponieważ czytałem że takie problemy były już dawno zgłaszane. Ogólnie *****.. mam nadzieję że ktoś to naprawi i to szybko bo nie po to wydałem 100 żeby nie grać w najnowszy dodatek. Pozdrawiam i miło by było żeby ktoś się tu odezwał pomógł lub wytłumaczył jak temu zaradzić.
 
Last edited by a moderator:
Witam, w fabule pojawił sie błąd, a mianowicie. Podczas zbierania "składników" dla UMA , żeby go odczarować. Watek ostatnia Próba z Lambertem pojawia się błąd. Dwa pozostałe działają bez zarzutu. Już na początku nie atakują Harpie, po dotarciu do Łodzi, pojawia się informacja Idź do łodzi i zabij utopce. Jednak one nie atakują, do łodzi nie da się wsiąść i cała akcja jest zatrzymana. Dalej w gre nie da się grać. Nie rusza się nic, nawet po dotarciu do kręgu żywiołów. Nie pojawiają sie trole, duch waltera ani nic innego. Czy da się to jakoś naprawić? Próbowałam już wgrywać poprzedni zapis, ominąć wątek z łodzią i nic. Cały czas ten sam błąd.
 
Hej! [PS4, v1.31]

Mimo iż Wiedźmin 3 wyszedł już kawał czasu temu, to ja dopiero teraz zająłem się ową grą. Dotarłem do momentu kiedy mam szukać sojuszników do obrony Ker Morhen.
Jednak wcześniej zainstalowałem sobie kilka DLC i postanowiłem skompletować EQ Szkoły Wilka na poziomie podstawowym. Ale już tu pojawił się problem. Nie mam możliwości otwarcia skrzyni, podjęcia jakiejkolwiek interakcji z otoczeniem (poza śmieciami w innych skrzynkach). Nie pomogły reinstalacje dodatków, samej gry, cofania zapisów czy nawet rozpoczęcie gry w trybie NG+.

Spędziłem długie godziny na szukaniu odpowiedzi na forach, ale żadnej nie znalazłem prócz lamentu.

Mam zamiar kupić kolejne dodatki ale pod warunkiem że uzyskam tu pomoc, ponieważ nie wywalam pieniędzy w błoto, a obawiam się iż sytuacja może się powtarzać w innych wątkach podczas exploracji świata dodatków.

Niezwłocznie proszę o odpowiedź czy to jest do naprawy, a jeżeli tak to jak?

Pozdrawiam.
 
Top Bottom