PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Oficjalne ceny Xboxa One w Polsce -> CLICK

Nawet tańsza opcja jest o jakieś 200 zł droższa niż platforma konkurencji. Polski wydawca jak zwykle rucha rodaków, bo cena w Europie wynosi ok 400 euro co w przeliczeniu daje jakieś 1600 zł z kawałkiem czyli dokładnie taką kwotę jaką życzy sobie Sony za swoją maszynkę. Śmieszne jest też to że gry dorzucają w formie kodów, po cholerę w ogóle napęd optyczny skoro tak promują cyfrówki? Wywaliliby to i cena by nieco spadła.
 
Oficjalne ceny Xboxa One w Polsce -> CLICK

Nawet tańsza opcja jest o jakieś 200 zł droższa niż platforma konkurencji. Polski wydawca jak zwykle rucha rodaków, bo cena w Europie wynosi ok 400 euro co w przeliczeniu daje jakieś 1600 zł z kawałkiem czyli dokładnie taką kwotę jaką życzy sobie Sony za swoją maszynkę. Śmieszne jest też to że gry dorzucają w formie kodów, po cholerę w ogóle napęd optyczny skoro tak promują cyfrówki? Wywaliliby to i cena by nieco spadła.

Ale to właśnie z tych 400€ (czyli na dzień dzisiejszy 1660 PLN) po uwzględnieniu VAT (23%) wychodzi coś blisko 2041,8 PLN.
Wersja bez Kinecta będzie kosztować 1899 PLN, a ze "szpiegiem" 2199 PLN.

Wedle niemieckiego Amazonu ceny przedstawiają się następująco:
X-box ONE*:
- 399€ [co daje na dzień dzisiejszy 1646,30 PLN - po dodaniu VAT** 2024,95 PLN ]
- (z Kinect) 449€ [co daje na dzień dzisiejszy 1867,50 PLN - po dodaniu VAT** 2291,92 PLN]
PS4*:
- 399€ [co daje na dzień dzisiejszy 1646,30 PLN - po dodaniu VAT** 2024,95 PLN ]

Ceny w Polsce (według zestawień cen na ceneo.pl):
PS4*:
- (w wersji 500GB )1622 PLN (darmowa wysyłka)
X-box ONE***:
- 1899 PLN
- (z Kinect) 2199 PLN

Nie jest więc tak strasznie.

* - w powyższe zestawienie tyczy się samych konsol, bez dołączonych gier
** - wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę z tym VAT'em
*** - ceny na podstawie newsa (http://www.cdaction.pl/news-38812/ujawniono-oficjalne-polskie-ceny-xboksa-one.html)
 
Czyli PS4 sprzedają u nas bez vatu? ??? Bo za granicą obie konsole (X1 bez Kinecta) kosztują tyle samo: 399 euro. Pierwszy lepszy przelicznik walutowy podaje ok 1600 zł po przeliczeniu, a jednak to Xbox One jest droższy o te +/- 200 zł. Nie widziałem żadnego sklepu sprzedającego PS4 za ponad dwa tysiące.

@whitewarrior, nikogo, bo? Po tym jak wycofali się z wielu bzdurnych, restrykcyjnych funkcji i wywalili Kinecta oferując tańszą wersję, Xbox One stał się bardzo interesującą konsolą, która już teraz ma kilka ciekawych tytułów ekskluzywnych, a kolejne są w drodze. Mając odpowiednio dużo kasy chętnie bym zakupił obie maszyny, bo każda z nich do zaoferowania mnóstwo ciekawych gier i funkcji, których nie znajdę u konkurencji.
 
Odwieczna wojenka miedzy dwoma nacjami musi być :cool:

Jakoś specjalnie nie śledzę poczynań na tym polu ale wydaje mi się że wybrałbym PS4 że to lepsza konsola po prostu
 
Po stronie Sony chociażby takie serie jak Uncharted, God of War, Killzone czy InFamous, wszystkie będą kontynuowane na PS4, chętnie zagrałbym też w Heavy Raina, a do tego inne ciekawie zapowiadające się nowości jak np. The Order: 1886 czy Bloodborne. W przypadku Microsoftu mamy serie Halo (pierwsze odsłony mnie nie kręciły, ale te ostatnie wzbudzają zainteresowanie) i Gears of War, a z nowości Ryse czy nadchodzący Quantum Break. Do tego dochodzi cała masa gier japońskich, które na pecetach pojawiają się bardzo rzadko.

A jeśli chodzi o funkcje to chociaż takie rzeczy jak kontrolery ruchowe czy głosowe. Póki co są wykorzystywane głównie do popierdółek czy gier imprezowych, ale mają potencjał na wykorzystanie w czymś ciekawszym.

Oczywiście pewnie zaraz napiszesz, że przytoczone przeze mnie funkcje są głupie i bez sensu, a gry nie są niczym szczególnym, bo na PC jest wiele gier podobnych i lepszych, ale takie już twoje prawo podobnie jak moje ;) Jestem starym pecetowcem, który nigdy nie miał w domu dużej konsoli i w przypadku tytułów multiplatformowych wolałbym grać na PC. Jest jednak wiele gier, które na PC nigdy nie wyjdą, a każda konsola ma swoje tytuły ekskluzywne i dlatego mając wystarczająco dużo kasy zainwestowałbym w obie.
 
Jakie ciekawe gry i jakie ciekawe funkcje?
Jak to co? Zamówi pizze z Pizzy Hut do domu :p

Poza tym jakoś tak dziwnie się czyta wypowiedź osoby, która nigdy nie miała dłuższej styczności z konsolą :p
Masz rację, muszę napisać, że przytoczone funkcje są głupie i bez sensu choćby dlatego, że z Kinecta już raczej nie skorzystasz. MS odblokowując dodatkową moc zarezerwowaną dla niego w konsoli dla producentów sam przyznał się do błędu. Nie mówiąc już o wywaleniu go z pudełka z konsolą. Ten gadżet jest już praktycznie zdechły i nie ma co go przytaczać(To samo stało się z Move i to samo stanie się z goglami VR). Ciekawostki na chwilę jak Wii.
 
Konsole mają dwie rzeczy:
1) Ekskluzywne gry
1) Prostotę (nie każdy wie co to są sterowniki, jak zmienić rozdzielczość, jak ustawić detale itp.) - punkt pomijalny jeśli chodzi o tu obecnych

Wszystkie bajery typu Move, Kinect itd to własnie bajery, póki co nie przekładają się na nową jakość wydawanych gier. A jeśli chodzi o Exclusivy to moim zdaniem Sony jakiś czas temu zmasakrowało M$, który jakiś czas temu jakby przestał walczyć. Wraz ze startem nowej generacji znów się starają, ale zobaczymy co z tego wyniknie - póki co obie strony zaczęły marnie (Ryse jest śliczny, ale potwornie słaby gameplayowo, Killzone też ładny i też miałki; IMAO najlepszą grą nowej generacji jest Resogun, co świadczy o nowej generacji).
 
Uncharted, God of War, Killzone czy InFamous (...) The Order: 1886 czy Bloodborne. (...) Halo (..) Gears of War (...) Ryse (...) Quantum Break.
Meh, meh, meh, infinite meh. Same strzelanki i gry akcji, które mają szokować grafiką.

A jeśli chodzi o funkcje to chociaż takie rzeczy jak kontrolery ruchowe czy głosowe.
Parafrazując cytat z filmu „Dobry, zły i brzydki”: bo widzisz, przyjacielu, na tym świecie są dwa rodzaje ludzie – ci, którym 200 kilo nie pozwala wstać z kanapy i ci, którzy myślą, że wykrzykiwanie komend to mniejszy wysiłek niż wciśnięcie przycisku na pilocie.
 
Byłem szczęśliwym posiadaczem PSXa i PS2 – obie konsole miały sporo świetnych gier. Od PS3 (włącznie) jestem konsolowym abstynentem.
 
A to w Niemczech nie ma VATu? Bo nie rozumiem porównania ceny z Amazonu do naszej i dodania polskiego VATu :)
 
Dlatego trzeba się uważnie przyglądać co się dzieje w dziale "indie" :)
 
Fark won't allow you to look at the URL called /images/cache/850/J/JU/fark_JU0-VnCMWhsiuDTbSDs-3Luavnk.gif?t=r6OKESiVWidWVX55kn65cA&f=1404705600 ... someone spill beer on yer keyboard again?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom