PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Hmmm...konsole kupuje żeby pograć w "duże" gry a nie jakieś popierdułki indie :lol:
 
A to w Niemczech nie ma VATu? Bo nie rozumiem porównania ceny z Amazonu do naszej i dodania polskiego VATu :)

W Niemczech stawka VAT to 19%, a u nas 23%. Więc już różnica na samym VAT-cie podstawowej wersji XOne to prawie 80 zł. Dochodzi jeszcze pewnie parę innych dziwnych opłat (obstawiam cło lub jakąś formę akcyzy) jakie mamy u nas i dopada nas te 200 zł różnicy...
 
W Niemczech stawka VAT to 19%, a u nas 23%. Więc już różnica na samym VAT-cie podstawowej wersji XOne to prawie 80 zł. Dochodzi jeszcze pewnie parę innych dziwnych opłat (obstawiam cło lub jakąś formę akcyzy) jakie mamy u nas i dopada nas te 200 zł różnicy...

Cło wewnątrz UE? Halo, tutaj dwudziesty pierwszy wiek. Akcyzy na elektronikę też nie ma, jest tylko na produkty energetyczne (w sensie węgiel etc.), prąd, alko, tytoń i chyba samochody, ale nie dam głowy, czy na wszystkie, czy może tylko np. na ciężarówki. Afaik jedyna różnica fiskalna w tym przypadku to VAT, ale możliwe, że jest coś jeszcze. Jednak na pewno nie cło czy akcyza.
 
Afaik jedyna różnica fiskalna w tym przypadku to VAT, ale możliwe, że jest coś jeszcze. Jednak na pewno nie cło czy akcyza.

Przecież konsole nie są produkowane w Niemczech i raczej nie w innych krajach Unii, tylko prawie na pewno na Dalekim Wschodzie. I stamtąd są do nas sprowadzane, więc prawie na pewno obłozone cłem. Co do akcyzy też się mylisz, bo istnieje coś takiego jak akcyza na towary luksusowe do których jest zaliczany między innymi sprzet elektroniczny wysokiej klasy. Kto wie, czy konsol również tym podatkiem nie obłozyli skoro swego czasu (a sądząc po cenach nie wiem czy nie nadal) podpadało pod niego specjalistyczne obuwie sportowe - czytaj firmowe buty do biegania, koszykówki, czy czego tam jeszcze. Nadal są one u nas sporo droższe niż w Niemczech przykładowo. Z czegoś te różnice w cenie sprzetu elektronicznego (bo nie tylko konsol) na naszą niekorzyść muszą wynikać.
 
@Yakin
Co do ceł - przecież w UE są, dla krajów zewnętrznych, jednolite. Na tym polega unia celna. Inaczej wszystko by wysyłano do kraju członkowskiego z najniższymi, a stamtąd, bezcłowo, rozprowadzano po reszcie Wspólnoty. Co do akcyzy:
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/927897/Stawki+2014

Okazuje sie, że ta cała nasza dyskusja i domysły nie miały większego sensu, bo... Ceny były błędne :). Opublikowanie tych cen było "błędem systemowym" :).
 
Ciekawe że ostatnio ciągle takie błędy się zdarzają. A to zawyżone ceny produktów, a to opłata za wersję demonstracyjną, a to przesadzone wymagania sprzętowe, a to coś tam. Zupełnie jakby to nie był błąd tylko test: gracze przyklasnęli to zostawiamy; narzekają i wygrażają pięściami? Usuwamy i mówimy że błąd systemu.
 
Ja nie twierdzę, czy to dobra, czy zła konsola, bo nigdy żadnej nie miałem i się nie znam na nich zbyt dobrze. Podałem informację tylko w kontekście wcześniejszej dyskusji o pierwszej ujawnionej cenie, która wynosiła 1899 zł ;).
 
PS4 za 1495zł w Empiku :)

kurdę, chyba kupię*pada od x360 i zobaczę czy daję radę w GTA IV czy Wiedźmina 2. Jeśli tak, to nie kupuję PC tylko PS4 lub xOne wyjdzie mnie 2 x taniej... chociaż, nie powiem, zrobię to z bólem... jednak należę do PCtowych graczy ale kasa też*jest dla mnie ważna, a w tym roku z nowości chciałbym tylko GTA V / Watch Dogs / AC IV w następnym W3 / Division
 
Ps4 faktycznie staniało i o opłaca się teraz kupić konsolkę dla wieśka bardziej niż nowego pc za ponad 2500 , tylko dla ciut lepszej grafiki , tylko to sterowanie padem .... Karesh gdzie widziałeś w empiku ps4 za taką cenę na stronie internetowej czy gdzieś w salonie?
 
Nie prawda . W internecie jak się trafi mnożna poniżej 200 kupić :)
edit na ceneo na liście sklepów jest za 1495zł w empiku , ale jak się wejdzie do sklepu to jest 100zł więcej taki częsty błąd ceneo:)
 
Last edited:
Wszystko zależy od sklepu, gry oraz wielu innych rzeczy (specjalne oferty itp.). W Saturnie na ogół gry są dość tanie, w dniu premiery można kupić przynajmniej 20 zł taniej niż w innych sklepach stacjonarnych. Nie wiem jak z grami konsolowymi, ale podejrzewam, że podobnie.

Półtora klocka za PS4 to niezła cena, problem w tym że póki co na PS4 jest niewiele gier (a te które są to w większości odgrzewane kotlety z PS3 lub tytuły multiplatformowe, które wcale nie robią roboty na tej platformie), a nowe gry jak słusznie zauważył mrrruczit są niestety bardzo drogie nawet w porównaniu do gier z poprzedniej generacji, a o pecetach nawet nie wspomnę.
 
No tak podsumowując... 1500zł konsola, GTA V, Watch Dogs, W3, Division, AC IV - 1000zł jeśli 1 gra po 200zł ;)

Poczekam do okolic premiery GTA V, bo w dniu kiedy trafi do sklepów zamykam się*w domu z dużą*ilością jedzenia i picia :D
 
Grał ktoś na padzie w Wiedźmina 2 na PC? Jak wrażenia? To jedyna rzecz jaka mnie powstrzymuje od kupna konsoli, wygodna jest dla mnie mysz/klawiatura i nie wiem jak sobie poradzę z padem w niektórych gatunkach gier...
 
Grał ktoś na padzie w Wiedźmina 2 na PC? Jak wrażenia? To jedyna rzecz jaka mnie powstrzymuje od kupna konsoli, wygodna jest dla mnie mysz/klawiatura i nie wiem jak sobie poradzę z padem w niektórych gatunkach gier...
Jak dla mnie wygodniej niż na klawiaturze, tak jak w każde TPP (ale mogę być stronniczy bo mam grupo ponad tysiąc godzin wygrane w Wieśka na padzie ;) ).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom