PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Hostile said:
Myślę, że możesz się zdziwić, bo ja daję góra 3-4 lata, kiedy taka grafika w grach będzie osiągalna ;P
Grafika grafiką, ale taka animacja to zbyt ciężka sprawa ;p Nie da się obecnie zrobić tak by wszystko w grze się naturalnie poruszało :p
 
@up,
Rozwój technologi jest raczej szybki i można sp[odziewać się takich cudów w relatywnie krótkim czasie. To na pewno.
 
robert70r said:
@up,
Rozwój technologi jest raczej szybki i można sp[odziewać się takich cudów w relatywnie krótkim czasie. To na pewno.
Ja powątpiewam w taki szybki progres, ale się zobaczy ;p
 
Gregmastergruda said:
Gdzieś ostatnio czytałem że jakaś ważna persona z sony się wypowiedziała że pełną moc nowych konsol wycisną za 3-4 lata właśnie ;)/>/>
Możliwe. Z PS3 też tak było. No, ale tam jest inna technologia.
2007:

2011:
 
Co do animacji to tutaj za przykład podam absolutnie genialne Red Dead Redemption. Silnik fizyczny Euphoria spisał się świetnie. Główny bohater poruszał się jak normalny człowiek. Idąc sam od siebie zdejmował kapelusz i ocierał czoło z potu lub kopnął kamień, kłaniał się ludziom. W mechanice strzelania też dobrze to wyglądało. Strzelając w kolana przeciwnikowi, on zaczynał się czołgać i krzyczeć. Polecam zagrać.

E: zi3lona, jak się człowiek spieszy to się moderator cieszy :D/>/>/>
 
Już w GTA 4 animacje były ładne. Głównie animacje twarzy i głównie głównych bohaterów.
ViQu said:
Strzelając w kolana bandycie czołgał się i krzyczał. Podobnie z innymi częściami ciała.
Inne części ciała też się czołgały i krzyczały?
A tak na serio i trochę offtopowo:
RDR też jest takie duże i długie (przez co trochę męczące) jak GTA 4?
 
Co said:
RDR też jest takie duże i długie (przez co trochę męczące) jak GTA 4?

Jest lepsze. Ja po ukończeniu na 100% miałem 40h. I nie męczy. Genialna fabuła, najlepszy model jazdy na koniu, mechanika strzelania oraz wiele aktywności pobocznych oraz niesamowity żywy świat. Grafika nadal wygląda bardzo ładnie, choć polecam wersję na X360. Ja oceniam 10/10. Taki offtop.
 
Grałem rdr , ale nie skończyłęm głównie dlatego , że średnio znam angielski i niewygodnie mi się gra w takie gry na padzie , ale jeśli chodzi o konsole to sam się zastanawiam czy kupić ps4 czy kompa nie długo wybór trzeba będzie zrobić .
 
Jeżeli masz duże fundusze to opłacałoby się kupić high endowy komputer, bo zawsze gry będą wyglądać lepiej na PC, z drugiej strony jak masz kupić średniaka i jeździć na średnich, to może lepiej wybrać konsolę, żeby nie martwić się o nic?
 
Co said:
Możliwe. Z PS3 też tak było. No, ale tam jest inna technologia.
2011:
ożeszwmorde, to jest screen z gameplaya nie poprawiany? nie wiedziałem że uncharted 4 tak dobrze wygląda ;p
 
Swooneb said:
ożeszwmorde, to jest screen z gameplaya nie poprawiany? nie wiedziałem że uncharted 4 tak dobrze wygląda ;p

Po pierwsze Uncharted 3 ...

Mamy tutaj raczej odpowiedni dobór sceny oraz ustawienia kamery, ale i tak jest ładnie. Jednak jak się człowiek zacznie przyglądać innym detalom grafiki widać już, jakie są kontrasty. Poza tym nie zapominajmy, że to konsole, a tam chyba docelowy obraz to 1280x720 (z przeplotem).
 
Róznica w grafice i animacji między U1 i U2 była już zauważalna.
Red Dead Redemption nie nudzi, bo jest zróżnicowane i ma świetne postaci niezależne, poza tym dziki zachód w grze to dodatkowy powiew świeżości. I to zakończenie...
 
Swooneb said:
ożeszwmorde, to jest screen z gameplaya nie poprawiany? nie wiedziałem że uncharted 4 tak dobrze wygląda ;p
Nie, raczej nie jest poprawiany. Jak już zostało napisane, jest to odpowiedni dobór sceny.
Nie zmienia to faktu, że ta gra jest najładniejszą grą, w którą dane mi było zagrać (The Lust of Us prezentuje podobny poziom, ale jest mniej zróżnicowane). Ładne cienie, ładne ubranka, oświetlenie i pomniejsze detale, jak np. rozsypujący się pod nogami piasek (prosta sztuczka rodem z CoD4 nie mająca nic wspólnego z odziaływaniem na siebie różnych elementów). Są też słabsze elementy np. ogień, który ma taką samą wadę jak ten z Wiedźmina 2 - elementy w jego otoczeniu zamieniają się w jakieś jarzeniówki. Ale ogólnie to gra jest prześliczna, tylko szkoda, że jest na chama reżyserowana, przez co kamera denerwuje przez całkiem sporą część gry.

Swooneb said:
Poza tym nie zapominajmy, że to konsole, a tam chyba docelowy obraz to 1280x720 (z przeplotem).
Nie orientuję się w tych przeplotach i innych rzeczach, ale na pudełkach niektórych gier napisane jest samo 720p, a na innych jest 720p, 1080i, 1080p.
 
Osobiście nie grałem w żadnego Uncharteda, ale obserwowałem, jak młodsze rodzeństwo ciśnie na PS3 każdą część po kolei i powiem, te trójka to faktycznie bardzo ładna gra.


Ale jednego się nie spodziewałem - że ja, rdzenny i zatwardziały pecetowiec, w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności stanę się przypadkowym autorem wątku o nowej generacji konsol, które, delikatnie mówiąc, średnio mnie obchodzą ;P Ech, życie jest pełne niespodzianek ;P
 
WhiteWarrior said:
Okrojone w jakim sensie?

Rozdzielczość chyba 1146xileś tam. Dobitnie pokazał to BF3, który miał takie paski czarne u góry i dołu na PS3 i X360. Do wyższych rozdzielczości gry konsolowe się skalują. Śmieszne jest to, że na nowych konsolach w większości będzie "tylko" 720p.
 

meJKu

Forum veteran
Next-geny... Przez pierwszy okres czasu nowych konsol gry i tak będą wyglądały na poziomie Battlefielda 4, czy takiego Crysisa 3. Tak jak w poprzednich generacjach, ich całkowite "możliwości" zostaną ujawnione dopiero pod koniec ich istnienia ; ) Od 2007 roku mamy next-genowy CryEngine 2 i co z tego? Konsole były w modzie to i rozwój technologi stał w miejscu. PS4 i XONE niestety tylko zrówna poziom PCtów i konsol na jakiś czas.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom