PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Trudno się z tym nie zgodzić. Szczególnie w tych wymagających graficznie tytułach wentylator w wersji Pro daje mocno o sobie znać. U mnie poziom hałasu momentami przekraczał grubo ponad 60dB. Podobno najnowsza rewizja z oznaczeniem CUH-7200 jest znacznie lepsza pod tym względem, więc jak już kupować Pro to tylko najnowszą rewizję ;)

Czy jest to 60dB to nie powiem, ale jest czasami PS4 Pro bardzo, ale to bardzo głośne (zwłaszcza w porównaniu z moim stosunkowo cichutkim PC). Aż mnie momentami korciło aby otworzyć to cholerstwo i zmienić wiatrak na bardziej wydajny, ale wówczas straciłbym gwarancję, a tak może sprzedam (za "grosze", ale zawsze) jak kupię kiedyś PS 5.
 
Proszę powiedzcie mi jeszcze, czy jak kupię PS Plus na 30 dni i tylko w te miesiące, gdzie będą mnie interesować konkretne gry - to czy potem one znikną czy z powrotem się aktywują po odnowieniu subskrybcji?

Przykład: kupuje PSP na 30 dni za 37zł - w tym miesiącu zyskałbym The Last Of Us Remastered - czy jak kupię w grudniu subskrybcję na rok to TLOU mi się pojawi czy nie?
 
Gry z Plusa, które dodasz do konta będą zawsze dostępne kiedy będziesz miał opłacony abonament. Kiedy abonament wygaśnie to stracisz do nich dostęp, ale jak opłacisz znowu to gry ponownie będą dostępne.
 
I to jest bardzo dobra wiadomość. Szkoda, ze podjąłem decyzje z kupnem ps4 dopiero teraz bo tak w lipcu kupiłbym na miesiąc PS plus by dostać Detroit :/

Z tego co widzę, do konsoli dostaje się także PS plus na 14 dni na próbę wiec rozumiem, ze aktywując go np 27 października załapie się na gry z dwóch miesięcy :) <cebula> No i nie co miesiąc są gry, które mnie osobiście interesują, wiec w sumie na razie nie mam sensu kupować abo na rok, bo w pierwszej kolejności ograć chce Days Gone (trafiłem za 129 zł) :)
 
Tyle, że Sony wyda swoją konsole pod koniec przyszłego roku było raczej oczywiste (chociaż do oficjalnego potwierdzenia pozostawało w sferze domysłów).
 
Cóż, data nie jest żadnym zaskoczeniem, parę innych plotek też się potwierdziło. Pozostaje zatem kluczowe pytanie: co z grami? Start Playstation 4 to był śmiech na sali, dwa kijowe exy + gry multiplatformowe, z których większość była też obecna na starszej generacji. Potem jeszcze przez długi czas raczyli odbiorców remasterami hitów z Playstation 3, ale z racji wstecznej kompatybilności, taka sytuacja już się chyba nie powtórzy, bo i po co?

Jak myślicie, wyciągnęli wnioski i tym razem rzucą na premierę konsoli coś lepszego czy jednak sytuacja się powtórzy? Spośród gier debiutujących na PS4, co najmniej kilka aż się prosi o kontynuację w trybie now. Horizon Zero Dawn, Bloodborne, God of War, Spider-man. Jakby taki pakiecik wyszedł na start o rzucałbym się na piąteczkę jak dzika świnia na trufle, ale to pewnie nierealne. W najlepszym razie dostaniemy tylko jednego mocarnego exa i pewnie będzie to Horizon.
 
Ja myślę, że na starcie PS5 będzie CP2077, Redzi nie przepuszczą takiej okazji :)

Myślę, że to kwestia czasu:

Adam Kiciński zapewnia, że CD Projekt RED poważnie myśli o przeniesieniu CP 2077 na konsole następnej generacji. Na pytanie, czy gra ma szansę ukazać się na nieogłoszonych jeszcze konsolach, odpowiada: Tak, ma szansę i wręcz jest taki można powiedzieć plan. Myśmy już powiedzieli publicznie, że nasza technologia jest tworzona z myślą o kolejnej generacji. RED Engine został zbudowany od podstaw w taki sposób, by móc być rozwijany z generacji na generację. W związku z tym, jeśli mielibyśmy szansę wydać Cyberpunk’a na kolejnej generacji, jeśli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli.

Źródło.
 
No i może lepiej, ze nie ex bo osobiście delikatnie wkurzają mnie takie dystrybucje gier. Specjalnie kupuje ps4 by ograć exy.

Tak a propos - czy ktoś kojarzy jakikolwiek sklep (stacjonarny lub internetowy) gdzie dają 24 mc gwarancji na ps4? Jakoś nie ufam tej dwuletniej rekojmi.
 
Tak a propos - czy ktoś kojarzy jakikolwiek sklep (stacjonarny lub internetowy) gdzie dają 24 mc gwarancji na ps4? Jakoś nie ufam tej dwuletniej rekojmi.
Dziwne ale Komputronik na Allegro sprzedaje z gwarancją 24m (zakładka Gwarancja na dole strony), a na swojej stronie tę samą konsolę sprzedają już z gwarancją 12m ;)
 
To są błędne informacje - na mediaexpert też jedna z wersji miała na stronie 24mc gwarancji a w sklepie otworzyliśmy pudełko i w karcie gwarancyjnej było 12mc.
 
Zawsze można ich zapytać poprzez "Pytanie do sprzedającego". Ciekawy też jestem jak to wygląda od strony prawnej, jeśli jest taka informacja w ofercie to czy muszą potem dotrzymać umowy? Bo gdyby nie to każdy mógłby sobie pisać co chce, że gwarancja 5 lat.
 
No tak tylko wiesz problem w tym, ze tutaj gwarancji nie daje sprzedawca tylko sprzedawca w imieniu producenta błędnie informuje o dłuższym okresie gwarancyjnym. Teoretycznie ktoś mógłby to sprawdzać - wiele firm daje tylko rok rekojmi na nowe przedmioty gdzie powinno to być obligatoryjnie 2 lata.
 
Gwarancja i rękojmia, to są dwie różne rzeczy. Gwarancji udziela producent i może być ona na różny okres. Rękojmia obowiązuje sprzedawcę i jej okres ustawowo wynosi 2 lata. Lepiej sobie poczytać jakie są jeszcze między nimi różnice.
 
@Karesh, ty przypadkiem nie planowałeś kupić PS4 żeby ograć parę exów, a potem odsprzedać? Po co ci taka długa gwarancja? :D
Tak, ale co przyszłość przyniesie? Może nie będzie mnie stać na nowy PC i Ps5 w następnym roku ;)
Gwarancja i rękojmia, to są dwie różne rzeczy. Gwarancji udziela producent i może być ona na różny okres. Rękojmia obowiązuje sprzedawcę i jej okres ustawowo wynosi 2 lata. Lepiej sobie poczytać jakie są jeszcze między nimi różnice.
Wiem, douczyłem się. Dlatego osobiscie uważam, ze najlepiej mieć przez 24 mc i gwarancje i rękojmie.
Ciekawe tez ile do czasu ps5 wyjdzie gier ekskluzywnych i czy na początku PS5 będą wydania gier osobno dla nowej i starszej platformy.
 
Ciekawe tez ile do czasu ps5 wyjdzie gier ekskluzywnych

Na Playstation 4? Wszystko wskazuje, że z dużych gier AAA jeszcze tylko trzy: Death Stranding w przyszłym miesiącu, The Last of Us 2 w lutym przyszłego roku i jakoś po nim (pewnie w maju) Ghost of Tsushima. Potem będą już skupiać się na promocji Playstation 5.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom