PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Czy ja wiem?


(Szopka, a nie oficjalny wariant - żeby nie było :D )
Symbole strzałek, logo i figury geometryczne będą białe plus zielone podświetlenie jak w obcym albo razerach :p


EDIT:
da.jpg
 
Last edited:
Zastanawia mnie jedna kwestia. Coraz więcej twórców wspomina, że nadchodzące gry ich produkcji wyjdą od razu na obie generacje (PS4 i X1 oraz PS5 i XSX) albo doczekają się ulepszonych wersji wydanych później. Jak to się jednak ma do wstecznej kompatybilności? Do nowych konsol będzie można wrzucić płytę ze starszych konsol i wtedy będzie wyglądała tak samo jak starsza wersja (ew. będzie działać nieco szybciej) i dopiero zakup wersji na nowe konsole da nam wyższą jakość? Jaki to ma sens?
 
@HuntMocy
Jeśli chodzi o Microsoft to zacytuję wypowiedź Phila Spencera o usłudze Smart Delivery:
"This technology empowers you to buy a game once and know that–whether you are playing it on Xbox One or Xbox Series X–you are getting the right version of that game on whatever Xbox you’re playing on. We’re making the commitment to use Smart Delivery on all our exclusive Xbox Game Studios titles, including Halo Infinite, ensuring you only have to purchase a title once in order to play the best available version for whichever Xbox console they choose to play on. This technology is available for all developers and publishers, and they can choose to use it for titles that will be [released] on Xbox One first and come to the Xbox Series X later."
Kupując Cyberpunka na obecną generację dostaniesz darmowy upgrade do lepszej wersji. Pytanie tylko czy inni wydawcy będą równie wspaniałomyślni.
 
Dlatego ja chociaż i tak zamierzam zakupić obie nowe konsole zaczynając od Xboxa to obecnie zakupiłem CP na komputer na GOGu. Później pewnie kupię na konsolę Xboxa dodatkowo z W3 i W2 aby móc pograć sobie wygodnie na kanapie xDDD
 
A co powiecie na "plotkę" odnośnie ceny Xbox Seriex X na polskim rynku, która (jakoby) ma wynieść 2 499 PLN w dniu premiery?

W moim mniemaniu prezentuje się to całkiem nieźle (jeśli oczywiście cena się potwierdzi) jak na next-gen. Ciekawe jak na to odpowie Sony, które poza logo i padem nie pokazało praktycznie nic (tak wiem, ujawnili specyfikację ale ...).
 
@I_w_a_N wiesz, odnoszę wrażenie, że Sony, może trochę balansując na krawędzi, ale jednak pozwala sobie na dawkowanie informacji, bo po prostu może to robić. Hype jest duży. Oczekiwania są duże. Jeśli Japończycy spełnili wszystkie wymagania graczy - fajny wygląd konsoli (nowoczesny, nie magnetowid), sprawnie działając interfejs konsoli, dobrą specyfikację i wsteczną (przynajmniej z PS4) kompatybilność to są pewni swojego zwycięstwa. W połączeniu z grami jakie są dedykowane na ich platformę na wyłączność, są wygranymi. A przynajmniej tak się czują.

EDIT. Ten żółto czarny pad CP2077 powyżej - mega sprawa! Redzi powinni dogadzać się z Sony i dać swoją wersję PS5
 
Kompatybilność z PS4 (i PS4 Pro - jakby to było coś innego :p ) mamy jako pewnik.

Tyle, że Microsoft zapewnia kompatybilność (w najnowszym "pudełku" ) ze wszystkimi swoimi poprzednimi konsolami.
 
Ja też wolałbym tą drugą opcję, przynajmniej wtedy można by mieć nadzieję, że system chłodzenia i tym samym kultura pracy będą na lepszym poziomie niż w przypadku PS4.
 
Sony raczej nie będzie miało jaj i pójdzie w coś bliższe magnetowidowi (może nieco grubszemu i o bardziej fikuśnych kształtach - na wygląd devkita bym jednak nie liczył).

Pytanie kiedy to zobaczymy...
 
Sony raczej nie będzie miało jaj i pójdzie w coś bliższe magnetowidowi (może nieco grubszemu i o bardziej fikuśnych kształtach - na wygląd devkita bym jednak nie liczył).

Pytanie kiedy to zobaczymy...

Jeśli w plotkach o problemach z chłodzeniem jest ziarno prawdy, nieprędko.
 
No, ale kiedyś (na kilka miesięcy przed premierą) muszą to zaprezentować.
Nie mogą trzymać ludzi w niepewności do (powiedzmy) listopada.

Tym bardziej, że konkurencja nie śpi i punktuje u konsumenta (pełna wsteczna kompatybilność, wyższa moc obliczeniowa, wydajne i zapewne ciche chłodzenie, obłędnie wyglądający Hellblade 2).
 
Ludzie zdążą zapomnieć o Xboksie i wtedy Sony będzie miało przewagę "świeżego hajpu" gdy w końcu zaprezentują swoją konsolę, zapewne jednocześnie z prezentacją sporej ilości nowych gier. Będzie się wtedy gadać tylko o PS5 bo o Xboksie już prawie wszystko wiadomo, pozostaje zobaczyć tylko ekskluziwy w akcji.

Te fanowskie koncepty dosyć brzydkie :p
 
Tak, tyle że gdy "ludzie zdążą zapomnieć o Xbox", wówczas już spora część, z tych konsumentów, zdąży zamówić konsolę Microsoftu w pre-orderze (bo jakoś wątpię aby Sony nagle wyszło tutaj na prowadzenie).
 
Będzie się wtedy gadać tylko o PS5 bo o Xboksie już prawie wszystko wiadomo, pozostaje zobaczyć tylko ekskluziwy w akcji.

Nah, koniec końców sukces konsoli jest uzależniony od ekskluzywnych gier. Tabelki są spoko, ale właściwy hajp zaczną generować dopiero gry, MS jedynie nieco podrażnił zmysły zwiastunem Halo, czy Hellblade'a. Mikromięki wciąż nie pokazał jeszcze swoich asów i ma sporo amunicji, by karmić marketing do chwili premiery.
 
Zamykamy ten temat, który ewidentnie przestał służyć swojemu pierwotnemu celowi. Nowa generacja puka do naszych drzwi, więc dedykowany temat należy się jej jak psu buda.

Zapraszamy do kontynuowania dyskusji w tym wątku:

 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom