PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
https://www.komputerswiat.pl/gamezi...l&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Wyciekło dobre sobie zawsze mnie to rozbraja, w takim wypadku nic nie dzieje się bez przyczyny.
Na podstawie

http://www.jeuxvideo.com/news/10065...eux-prochaines-xbox-devoilees-a-l-e3-2019.htm

Ameryki nie odkryli od dłuższego czasu się mówi że MS może szykować dwie wersje konsoli na start nowej generacji, więc w zasadzie nic nowego tutaj nie ma, tylko potwierdzenie krążących plotek, więc mozna powiedzieć że nabierają one większej wagi.

Jedno jest pewne samo przejście w konsolach z słabiutkiego Jaguara na świeżutkiego zen2 da nowej generacji niemiłosiernego kopa, 60fps nie powinno być wyzwaniem wtedy, ale standardem.
 
Last edited:
https://www.komputerswiat.pl/gamezi...l&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Wyciekło dobre sobie zawsze mnie to rozbraja, w takim wypadku nic nie dzieje się bez przyczyny.
Na podstawie

http://www.jeuxvideo.com/news/10065...eux-prochaines-xbox-devoilees-a-l-e3-2019.htm

Ameryki nie odkryli od dłuższego czasu się mówi że MS może szykować dwie wersje konsoli na start nowej generacji, więc w zasadzie nic nowego tutaj nie ma, tylko potwierdzenie krążących plotek, więc mozna powiedzieć że nabierają one większej wagi.

Jedno jest pewne samo przejście w konsolach z słabiutkiego Jaguara na świeżutkiego zen2 da nowej generacji niemiłosiernego kopa, 60fps nie powinno być wyzwaniem wtedy, ale standardem.
60fps w 4k? No nie wiem. Na konsoli nie gram, ale gdybym grał, to jako konsument wolałbym, by dodatkowa moc byłaby przeznaczona na lepszą grafikę, niż 60 fps. No ale zobaczymy, według wielu plotek nowy xbox i ps ma mieć gpu o wydajności minimum 12 teraflopów więc kto wie. Może dostaniemy nową jakość oprawy i 60fps
 
60fps w 4k? No nie wiem. Na konsoli nie gram, ale gdybym grał, to jako konsument wolałbym, by dodatkowa moc byłaby przeznaczona na lepszą grafikę, niż 60 fps. No ale zobaczymy, według wielu plotek nowy xbox i ps ma mieć gpu o wydajności minimum 12 teraflopów więc kto wie. Może dostaniemy nową jakość oprawy i 60fps
A czy ja gdzieś napisałem o 4K 60fps? chodziło mi o ogół że 60fps powinno być osiągalne bez problemu, oczywiście pewno na 4K60 przy tytułach AAA nie ma co liczyć, ale jakieś indyczki czy z retro grafiką to co innego.

Ciekawe kto lepiej wyjdzie na starcie nowej generacji? Sony które zrezygnowało z E3 (a nową konsole mają zapowiedzieć na jesień) czy MS który na E3 się pojawi i będzie chciał jak najlepiej wykorzystać nieobecność konkurencji.
Microsoft może niezły hype nakręcić na E3 2019.
 
Fakt, że na E3 nie pojawi się Sony pewnie ostatecznie nie będzie miało żadnego znaczenia. Co z tego, że Microsoft zgarnie teraz całą uwagę, skoro z drugiej strony Sony będzie mogło to obserwować z boku, robić notatki, analizować ewentualne błędy Microsoftu i na tej podstawie przygotować jeszcze mocniejsze uderzenie przy zapowiedzi swojej konsoli. Koniec końców gracze i tak sięgną po ten produkt, który zaoferuje więcej i który bardziej zapadnie im w pamięci. E3 to dość "tłoczny" event, może nawet lepiej dla Sony, że zorganizują swoją imprezę która ściągnie 100% uwagi :)
 


Czyżby nowe konsole jednak dostały możliwość aby obłużyć Ray Tracing?
Jeżeli z tym demem technologicznym poradziła sobie Vega56 to i spokojnie poradzi sobie nowa generacja konsol.

Z konsol można wyciskać zasoby do cna, na 100%, więc jeżeli konsolowe Navi ma mieć wydajność zbliżoną do RTX2070/1080TI, a w DX.12 zauważalnie lepszą wydajność, no to chyba można oczekiwać że konsole dostaną jakąś tam forme Ray Tracingu.

Trochę szczegółów odnośnie Dema

"All scenes are rendered in real-time in-editor on an AMD Vega 56 GPU. Reflections are achieved with the new experimental ray tracing feature in CRYENGINE 5 - no SSR.
Neon Noir was developed on a bespoke version of CRYENGINE 5.5., and the experimental ray tracing feature based on CRYENGINE’s Total Illumination used to create the demo is both API and hardware agnostic, enabling ray tracing to run on most mainstream, contemporary AMD and NVIDIA GPUs. However, the future integration of this new CRYENGINE technology will be optimized to benefit from performance enhancements delivered by the latest generation of graphics cards and supported APIs like Vulkan and DX12. "
 
Last edited:
Słowo klucz "demo technologiczne" :p ...


Powyżej demo technologiczne sprzed siedmiu lat i powiedzmy sobie szczerze - czy dzisiaj grafika w grach prezentuje zbliżony poziom?
Nie?

Dobrze, obudźcie mnie za 5 do 10 lat, to może tam będziemy :ROFLMAO:.
 
Powyżej demo technologiczne sprzed siedmiu lat i powiedzmy sobie szczerze - czy dzisiaj grafika w grach prezentuje zbliżony poziom?
Nie?

Na moje oko owszem, od razu przyszły mi na myśl nowe Tomb Raidery czy Senua's Sacrifice, które według mnie prezentują nawet wyższy poziom niż powyższe demo. Ba, Wiedźmin 2 mi się nawet bardziej podoba jakościowo od tego co tutaj zobaczyłem.
 
Słowo klucz "demo technologiczne" :p ...


Powyżej demo technologiczne sprzed siedmiu lat i powiedzmy sobie szczerze - czy dzisiaj grafika w grach prezentuje zbliżony poziom?
Nie?
Tak.
Wszystkie duże exclusivy na ps4 mają nawet lepszą grafikę.
Co do rt w konsolach, to będzie to nic innego, jak wyrzucenie wydajności w błoto.
 
The Vanishing of Ethan Carter zjada to demko na śniadanie (pomijając modele postaci, ale dziś jest masa gier o równie dobrych albo i lepszych). Wiedźmin 2 IMO nie bardzo, kolorystyka i oświetlenie zwłaszcza boli w oczy. Boli bardzo.

Progres w jakości grafiki zwalnia mocno. Od momentu premiery Crysisa branża pod tym względem wlecze się jak ślimak, a wymagania rosną (nawet, gdy grafika się pogarsza albo mamy do czynienia z prostymi platformówkami). Jakość znaną z dzisiejszych demek technologicznych zobaczymy pewnie za jakieś dwie generacje konsol (optymistycznie patrząc)
 
Wiedźmin 2 IMO nie bardzo, kolorystyka i oświetlenie zwłaszcza boli w oczy. Boli bardzo.

Jestem jedną z niewielu osób, której chyba ten styl się często podobał :D A nawet dodawał uroku miejscami.

Wszystko zależy od tego jaki krok zrobią konsole. Poprzednie kroku do przodu nie zrobiły praktycznie żadnego, stąd też był okropny zastój.
 
Słowo klucz "demo technologiczne" :p ...


Powyżej demo technologiczne sprzed siedmiu lat i powiedzmy sobie szczerze - czy dzisiaj grafika w grach prezentuje zbliżony poziom?
Nie?

Dobrze, obudźcie mnie za 5 do 10 lat, to może tam będziemy :ROFLMAO:.

Dziwi mnie trochę wybór tego dema, bo według mnie cała masa gier wygląda lepiej.

Myślę, że po raz pierwszy, realnie zbliżamy się do granicy "fotorealizmu".

 
Demo było pierwsze z brzegu, a z tezą iż cała masa gier wygląda lepiej się nie zgodzę.

Pojedyncze elementy (główna postać) może miejscami są blisko (w subiektywny sposób, zależy jak się na to patrzy). Jednak chodziło mi o całokształt oprawy. Czy w takim Assassin czy W3 (albo dowolnej dużej grze) postacie (poza tą sterowaną przez gracza) wyglądają równie dobrze?
Nie?
A co z samym otoczeniem, które bardzo często przeżywa regres.

Poza tym trzeba odróżniać model z cutscen, od tego użytego podczas rozgrywki (bo to powinno być miarodajne).

W skrócie - zmierzam do tego, że dema sobie, a gry (i rzeczywistość) sobie. Stąd nie ma co się podniecać nowymi pokazami technologii, bo takiego poziomu realnie zapewne przez (około) dekadę nie zobaczymy.

A jakbym miał już specjalnie wybierać dema...


... tylko co z tego :rolleyes:.
 
Najważniejsze w tamtej prezentacji jest sam przekaz że Ray Tracing jest jak najbardziej realny i mozliwy na mainstreamowym GPU, czyli tym samym jest możliwe żeby to trafiło do konsol, a to jak grafika będzie się prezentować aż takim priorytetem nie jest.
Spory atut dla marketingu danej firmy że mamy sprzęt który jest w stanie dać graczom Ray Tracing

(mimo że hybrydowy, ale na Nvidii też jest rozwiązanie hybrydowe i to się szybko nie zmieni)
 
Właśnie, ów Ray Tracing to wciąż "sztuczki"...

Jeszcze nie jesteśmy tam (z mocą obliczeniową lub jakimś "genialnym rozwiązaniem" ), ale marketingowcy już to promują.

Będzie można mówić o prawdziwym przełomie gdy wspomniana technologia będzie wykorzystana do odzwierciedlenia zarówno oświetlenia (w tym cieni) jak również odbić, a w grze będziemy mogli uświadczyć tych efektów w płynnych 60 fps w 4K (i to nie na kilku kartach droższych od topowych TV, czy całkiem już niezłych samochodów :p ).

Wątpię, że coś takiego zrobią (nowe) konsole.
No, chyba że wrócimy do 720 dpi przy 30 klatkach :ROFLMAO: ...
 
Właśnie, ów Ray Tracing to wciąż "sztuczki"...

Jeszcze nie jesteśmy tam (z mocą obliczeniową lub jakimś "genialnym rozwiązaniem" ), ale marketingowcy już to promują.
No właśnie żeby wszystko poszło w miarę bez żadnych ściem tylko real-time to karty musiały by zwiększyć moc o ponad x30 ! ! i wtedy dopiero dało by to radę, a część developerów to mówi i o ponad 50 krotnie wydajniejszych kartach.

Chociaż samo Id Software mówiło o wymaganej mocy większej o ok.35x od obecnych kart, gdzieś tam w niedawnym wywiadzie, więc na grafikę bez ściem to sobie jeszcze poczekamy.

Skoro średnio co generacje zwiększa się moc o 30-40%
 
Ja osobiście bym wolał 1080p i 60fps, to powinien być standard w nowych konsolach. Pchanie się na siłę w to 4k gdzie gry ledwo trzymają 30fps a czasami grubo poniżej jest bez sensu. Na pecetach może ma to jakiś sens gdy posiadamy topowy sprzęt ale na konsoli która jest w cenie karty graficznej ze średniego segmentu mija się to z celem.

To samo ray-tracing, jakoś nie wyobrażam sobie tego na konsolach, chyba że będą to jakieś ustawienia ultra low. Karty za grube tysiaki mają z tym problem a co dopiero biedne konsole za 1/3 ceny :ROFLMAO:
 
To samo ray-tracing, jakoś nie wyobrażam sobie tego na konsolach, chyba że będą to jakieś ustawienia ultra low. Karty za grube tysiaki mają z tym problem a co dopiero biedne konsole za 1/3 ceny :ROFLMAO:
Sam Ray Tracing wymaga też sporo od procesora więc jeśli nowe konsole beda mieć przyzwoitego zen2 to nie będzie aż takie niemożliwe, poza tym technologia dopiero wchodzi pod strzechy jeszcze można sporo dokonać w kwestii optymalizacji i wykorzystania zasobów.
Sam układ graficzny nowych konsol bedzie też mieć nowe "ficzery" których obecnie nie ma żaden układ od amd więc kto wie co wymyślą, nie na darmo Sony szuka inżynierów od Ray Tracingu, może coś jest na rzeczy, nikt nie powiedział że rozwiązanie Nvidii jest optymalne wydajnościowo, wszystko dopiero startuje.
 
Ja osobiście bym wolał 1080p i 60fps, to powinien być standard w nowych konsolach. Pchanie się na siłę w to 4k gdzie gry ledwo trzymają 30fps a czasami grubo poniżej jest bez sensu. Na pecetach może ma to jakiś sens gdy posiadamy topowy sprzęt ale na konsoli która jest w cenie karty graficznej ze średniego segmentu mija się to z celem.

Po pierwsze już raz 4K (w większości skalowane, ale zawsze) uświadczyliśmy w obecnej generacji, więc ludzie będą oczekiwać tego samego (jeśli nie więcej, czyli prawdziwe 4K), a po drugie rynek telewizorów 4K już chyba osiągnął taki poziom (przynajmniej w "cywilizowanym świecie" ), że odpalanie na tym Full HD byłoby grzechem.

P.S. A 8K już puka do drzwi :eek: ...

 

Wszystko już kolejny raz powtórzone że nikogo nie dziwi, ciekawe czy cena się sprawdzi no i wsparcie DXR

Ciekawe terminu Holiday to się uzywa zarówno do wakacji jak i świąt, więc sprzęt może wyjść przed wakacjami (pózna wiosna) albo przed gwiazdką czyli póznia jesień.
 
Last edited:
Lepszy (z punktu marketingowego) zapewne byłby jednak okres przedświąteczny 2020 roku.

Tak więc mamy (pewnie) jeszcze z 16-18 miesięcy spokoju...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom