PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Sam jestem ciekaw jak to z tym będzie...ogólnie czekam na nową generację bo zamierzam przejść na konsolę...Zdecydowanie taniej wyjdzie mieć dwie niż PC-bestię aby była lepsza od takiej konsoli + kwestia gier na wyłączność...Takiego God of War'a bym przytulił razem Gears of War'em (cała seria) xD
Niby fajnie jakby od razu wersja Pro by wyszła tylko co by do niej wrzucili...może mają Asa w rękawie i coś mocnego mają w zanadrzu. Tak czy siak Ps5 na pewno zakupię ale jak będzie Xbox mocniejszy to i jego bym przygarnął traktując tan sprzęt jak mini PCet do grania w multi platformówki.
 
Niby fajnie jakby od razu wersja Pro by wyszła tylko co by do niej wrzucili...może mają Asa w rękawie i coś mocnego mają w zanadrzu.

Nie wierzę w jakąś sprzętową fragmentację bazy już na samym starcie generacji. Myślę, że to całe "pro" (które jestem przekonany nie będzie się tak nazywać) jeśli w ogóle się pojawi, będzie się sprowadzało do większego dysku, dodatkowych usług w ramach jakiegoś tam czasu (np. rok ps+ "za darmo"), bundla w postaci premierowych gier sprzedawanych z konsolą, dodatkowego sprzętu w pakiecie (np. headset, vr, dodatkowy pad) itd.
 
W sumie też nie bardzo jestem skory wierzyć w ten news, czy raczej plotkę.
Podałem go bardziej na zasadzie ciekawostki.

Po pierwsze odbijałoby się to na cenie (która i tak pewnie będzie wygórowana - u nas dojdą jeszcze dojdą niemałe marże, a i Janusze biznesu poczują okazję).
A po drugie Microsoft chyba wycofał się z podziału na mocniejszą i "słabszą" konsolę, więc czemu konkurencja miałaby przy takim rozwiązaniu pozostać?
 
Poczekajmy do oficjalnych informacji. Z resztą ja i tak zakupię pewnie za dwa lata. Niedługo zacznę odkładać. Swoją drogą Telewizor muszę nabyć do mieszkania. Z 50 cali styknie. PCeta do premiery Cp 2077 z upgreduje (ponad 5tyś) czyli średnia półka. Nowa generacja już będzie mocniejsza xD
 
Myślę że te ploty o wypuszczeniu na premierze jednocześnie PS5 i Pro to w zasadzie plotki bez pokrycia, i w zasadzie jest puszczona na zasadzie aby się mówiło, aby o nas gadali, jakoś nie chce mi się wierzyć aby Sony zrobiło coś takiego.

Ciekawe czy krążące plotki się sprawdzą o Next-Genach czyli prezentacja MS już na tę jesień październik-listopad nie pamiętam dokładnie, a Sony PS5 miało by pokazać na swojej własnej imprezie w lutym, bodajże 12go.

Jednocześnie się zastanawiam czy plany CDPR wypalą odnośnie wymagań CP2077 na PC, bo @Lilayah w podcaście mówiła że chcą podać wymagania nieco przed premierą aby nie były na ostatnią chwilę tuż przed 16 kwietnia, pewno aby każdy z nas miał czas się oswoić :) więc wymagań można się spodziewać w styczniu lub w lutym nawet.

Wracając do tematu, ciekawe czy w jakiś sposób na next-geny nie wpłynęły wojenki na cła między USA a Chinami, niektórzy producenci już się żalą że uderzyło ich to po kieszeni, ciekawe czy nie uderzy też to w konsole i ostatecznie to konsumenci będą musieli dać trochę więcej za nowszy model, no ale raczej Sony czy MS nie będą się tym chwalić, prędzej odbiją sobie ewentualną stratę na peryferiach.
 
Mam pytanko w związku z grami cyfrowymi, a pudełkowymi...(Post może trochę nie w temacie ale nie wiedziałem gdzie go umieścić. ) Bo cyfrowe wiadomo. Działa to pewnie jak w przypadku Steama czyli przypisuje się grę do konta i gdy są patche to pobiera automatycznie chyba. A jak to jest w przypadku pudełkowych? Jak płyta mi się zniszczy do rozumiem, że to by było na tyle. Nie ma kopii zapasowej. I jak to działa w przypadku łatek. Po odpaleniu gry z płyty konsola wyszukuje ewentualną łatkę? Czy nic takiego nie ma w przypadku płyt i stan gry jest taki jak na płycie czyli np wersja 1.0 czy coś w ten deseń.
 
Jak płyta mi się zniszczy do rozumiem, że to by było na tyle.

Tak.

I jak to działa w przypadku łatek. Po odpaleniu gry z płyty konsola wyszukuje ewentualną łatkę?

Samo się wszystko łata. Na PS4 zwykle możesz pominąć aktualizację (choć nie zawsze) i od razu grać, a wszystko się będzie robiło w tle. W przypadku Xboxa One raczej zawsze musisz aktualizować, dociągać pliki itd.

Zasadniczo to współczesne konsole nie różnią się aż tak bardzo od pecetów. Główną różnicą jest to że wydania pudełkowe możesz pożyczać lub sprzedawać, bo nie ma żadnych kodów aktywacyjnych. Na minus z kolei jest płatne multi, co więcej, zapisy są robione na dysku jeśli nie opłacasz abonamentu więc ewentualne problemy z konsolą (np. z dyskiem) zaowocują utratą zapisów. Jeśli opłacasz abonament to zapisują się też w chmurze choć tutaj nie jestem pewien na 100% jak to działa, bo żadnych abonamentów nie płacę.
 
Kurczę, czy dzisiaj się opłacać kupić nową PS4 dla dosłownie kilku exclusivów? Mam na myśli Days Gone, Last of us, Uncharted 4, Spider man itd?
 
Ty

Tylko, ze ja jestem PC’towym graczem a nie konsolowych. Wiec pomyślałem tylko w kontekście ps4 - kupić, pograć, sprzedać.
Ja też PC'towym...ale jak już kupię konsolę to chce ją jak najdłużej wykorzystać więc PS4 średnio mi się opłaca.
Zawsze możesz kupić używaną aby taniej było. Ps4 myślę, że max 2 lata pociągnie skoro PS5 za rok
 
Ja też PC'towym...ale jak już kupię konsolę to chce ją jak najdłużej wykorzystać więc PS4 średnio mi się opłaca.
Zawsze możesz kupić używaną aby taniej było. Ps4 myślę, że max 2 lata pociągnie skoro PS5 za rok
Jasne masz racje natomiast ps5 to będzie duży wydatek plus trzeba czekać minumum rok. A ja bym chciał nadrobić kilka gier na wyłączność dla obecnej generacji.
Pytanie czy używana to nie loteria, nie lepiej dorwać nowa np na czarny piątek?

EDIT: w następnym tygodniu PS4 oraz Xbox One maja być przecenach na Allegro Smart Week. Może będzie dobra cena. W zestawie 3 gry. W sumie zależy mi na pierwszy ogień na Days Gone.

 
Last edited:
Kurczę, czy dzisiaj się opłacać kupić nową PS4 dla dosłownie kilku exclusivów? Mam na myśli Days Gone, Last of us, Uncharted 4, Spider man itd?

Jeśli patrzysz na tytuły ekskluzywne od Sony i cię skręca, że nie są dostępne na twoim sprzęcie to jak najbardziej. Jeśli natomiast lubisz po prostu popykać w gierki to niekoniecznie. Zamiast Uncharted możesz przecież pograć w Tomb Raidera. Zamiast Bloodborne'a masz Dark Souls i Sekiro. Zawsze znajdzie się zamiennik, niekoniecznie lepszy czy bardziej dopracowany, ale też niekoniecznie gorszy.

Ja też jestem graczem stricte pecetowym i konsolę kupiłem tylko dla tytułów ekskluzywnych. Ponieważ nie kręcą mnie gry od Nintendo, a niemal wszystko z Xboxa jest też na PC to wybór był prosty i nie żałuję. Do gier multiplatformowych mam kompa, a do ekskluzywnych PS4 (no i gdzieś tam się jeszcze kurzy PS3). Jeśli PS5 faktycznie zaoferuje wsteczną kompatybilność to odsprzedam to co mam i kupię nowy sprzęt. Jeśli nie to będę trzymał, bo kiedyś pewnie najdzie mnie ochota żeby wrócić przynajmniej do niektórych tytułów.

Jeśli podobnie jak ja jesteś osobą preferującą jednoosobową rozgrywkę nastawianą na opowiedzenie konkretnej historii to konsola Sony jest świetnym wyborem. Większość ich tytułów na wyłączność to gry skupione na solowym doświadczeniu nie tylko pozbawione multiplayera, ale nawet bzdurnych funkcji sieciowych, które tylko rozpraszają. A nawet w tych grach, które oferują tryby sieciowe to kampania albo jest równie ważna jak multi, albo nawet ważniejsza. W grach multiplatformowych coraz częściej ewentualna kampania solowa jest jedynie małym i niezbyt ciekawym dodatkiem, ot treningiem przed grą w sieci. Gry od REDów czy Rockstara są chlubnymi wyjątkami wśród gier nie tworzonych na wyłączność (mówię oczywiście o dużych grach AAA za grubą kasę, nie indyczkach czy nowych 'klasykach' od Obsidianu).

Pytanie czy używana to nie loteria, nie lepiej dorwać nowa np na czarny piątek?

Używka kupiona w sklepie raczej spoko. Jeśli sklep jest porządny to pozwoli ci sprawdzić sprzęt na miejscu, a do tego wystawi gwarancję i w razie problemów zaoferuje serwis bądź wymianę na inny egzemplarz. Loterią natomiast na pewno będą wszelkiej maści aukcje czy oferty z OLXa, te bym odradzał, bo nigdy nie wiesz co kupujesz, a dochodzenie potem swoich praw bywa upierdliwe.

I bierz raczej slimkę, faty to faty. Miały przynajmniej dwie iteracje i te późniejsze powinny nie być takie awaryjne, ale to nadal starszy sprzęt. Lepiej już dopłacić stówkę czy dwie i kupić coś nowszego. Pro moim zdaniem nie ma sensu jeśli zamierzasz jedynie ograć parę gier dla fabuły i odsprzedać, szkoda kasy.
 
No właśnie to miało być moje kolejne pytanie - czy Slim czy Pro. Teoretycznie i tak pewnie sobie wrzucę na raty 0 wiec czy będę spłacał 65 zł czy 85 na miesiąc nie robi mi za bardzo różnicy. Tylko pytanie czy jest po co dopłacać. Konsole mają rok czy dwa gwarancji? Bo widzę w wielu miejscach, ze tylko rok.
 
Sprawa jest taka, że Pro bywał dosyć głośny (nie mam porównania z normalnym PS4, ale ludzie w sieci piszą, a ja mogą potwierdzić, że w niektóre tytuły lepiej grać na słuchawkach), więc chyba bardziej opłaca się Slim.

Oczywiście o ile kalkuluje się kupowanie konsoli na nieco ponad rok przed premierą kolejnej generacji (a jeśli nawet, czy lepiej nie poczekać z zakupem na Black Friday), dodatkowo mającej posiadać kompatybilność z wcześniejszą maszyną.
 
No tak ale ludzie też piszą, ze np. takie Days Gone o wiele lepiej działa na Pro niż Slim. Jeśli nadal nie będzie zapowiedzi RDR2 na PC to może zagram w ten tytuł także na ps4. Teraz waham się także nad CP2077.

Swój PC muszę gruntownie zmodernizować przed CP2077.

Czy wiecie jak jest z tą gwarancją?
 
Czy wiecie jak jest z tą gwarancją?

Domyślnie jest to rok + ew. drugi rok na zasadzie rękojmi. Czasem sklepy oferują też możliwość wykupienia większej gwarancji, ale to już musisz pytać. Oczywiście mówimy tutaj o nówce z gwarancją od producenta.
 
Z tego, co się orientuję, gwarancja zależy od producenta, rekojmia ustawowo to dwa lata i odpowiedzialność za wady ponosi sprzedawca. Imo, jest korzystniejsza od gwarancji.
 
Sprawa jest taka, że Pro bywał dosyć głośny (nie mam porównania z normalnym PS4, ale ludzie w sieci piszą, a ja mogą potwierdzić, że w niektóre tytuły lepiej grać na słuchawkach), więc chyba bardziej opłaca się Slim.
Trudno się z tym nie zgodzić. Szczególnie w tych wymagających graficznie tytułach wentylator w wersji Pro daje mocno o sobie znać. U mnie poziom hałasu momentami przekraczał grubo ponad 60dB. Podobno najnowsza rewizja z oznaczeniem CUH-7200 jest znacznie lepsza pod tym względem, więc jak już kupować Pro to tylko najnowszą rewizję ;)
 
Zatem postanowione. W najbliższym czasie będę śledził oferty na PS4, raczej PRO.

Chyba, że Allegro Smart Week rzuci na kolana ceną i za slim i gry będzie super hiper świetna cena, wtedy przemyślę zakup tej. Dzięki wszystkim za pomoc. Mam nadzieję, że uda mi się przesiąść z myszki i klawiatury na pada od PS4 ;)

EDIT: Jednak SLIM - 699 zł jednak to dobra cena a dopłata 1000 zł do PRO raczej nie jest tego warte ;)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom