PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Kolega na weekend pożyczył PS4 i wrażenia po przetestowaniu... wszystko było by super ale jeden mankament jak dla niego i to bardzo duży!
-Konsola pod obciążeniem jest bardzo głośna niczym odrzutowiec :) przekreśla to dla niego całkowicie granie na konsoli, może dlatego że przyzwyczajony do ciszy (PC praktycznie niesłyszalny, gdyby nie dioda aktywności dysku nie było by pewności czy jest włączony) a plejka pod obciążeniem chodzi jak wściekła, aż się zażenował że można taki sprzęt sprzedawać.

Testował na standardowej wersji wiadomo prosiak jest trochę cichszy, a slimka daje najlepszy komfort, ale sam mówi że oo nie zajawka na konsole mu przeszła, ma swojego PC bardzo cichego i po wekendzie z takim odrzutowcem, ceni sobie bardzo mocno jego kulturę pracy.
 
Tak... też mnie zdziwiło jak te maszynki potrafią huczeć (zwłaszcza w bardziej wymagających produkcjach).

U mnie PS4 Pro wyje (jak jest odpalone coś lepszego), a PC jedynie miarowo cicho szumi.

Miejmy nadzieję, że PS5 będzie cichsze.
 
Jeśli wasze czwóreczki coraz głośniej wyją to może warto pomyśleć o oddaniu do serwisu na gruntowne czyszczenie i wymianę pasty? Powinno pomóc. Moją slimkę mam już grubo ponad rok, a kupowałem używkę więc nie była pierwszej świeżości i nie wyje, nie widzę nawet potrzeby czyszczenia. Przy niektórych bardziej wymagających tytułach zdarzało jej się nieco głośniej pracować w pewnych momentach, ale nie nazwałbym tego wyciem. W żadnym wypadku nie przeszkadzało to w graniu.
 
wiadomo prosiak jest trochę cichszy,
Czyżby? Chyba, że mowa o najnowszej rewizji to ta podobno jest cichsza bo poprzednie, w tym moja wyją okrutnie pod obciążeniem... Momentami bez słuchawek ciężko zrozumieć co mówią w grze.
Jeśli wasze czwóreczki coraz głośniej wyją to może warto pomyśleć o oddaniu do serwisu na gruntowne czyszczenie i wymianę pasty?
Tia... Moja była w ramach gwarancji na czymś takim, tzn nie wiem dokładnie co oni z nią tam robili. W dokumentacji jaką otrzymałem ujęli to jako udrożnienie systemu chłodzenia. Może gdzieś przez tydzień pracowała z akceptowalną kulturą pracy, później znowu włączył jej się odrzutowiec i tak zostało jej do dzisiaj... Najlepszą chyba opcją jest Slimka, zapewnia dobry stosunek pomiędzy wydajnością a kulturą pracy.
Teraz PS4 używam tylko do exów, pozostała reszta leci na pececie gdzie jest błoga cisza. Liczę, że PS5 dostanie w końcu porządny system chłodzenia jak u konkurencji, gdzie nawet ten najmocniejszy Xbox jest ledwo słyszalny pod obciążeniem.
 
Mam problem - z zakupionym niedawno PS4 lub grą Days Gone. Pojawiły mi się problemy gdzie prawy joystick uporczywie samoczynnie kieruje obrazem podczas gry w dół. Co ciekawe, raz się tak dzieje, raz nie - najczęściej po kilku minutach od rozpoczęcia gry.

Jedyną grę pełną jaką mam to Days Gone, więc wypróbowałem pada w demach Detroit, Yakuza 6 czy Uncharted - błędu nie ma lub się nie pojawił - demo Detroit ograłem całe, więc powinien się pojawić bo grałem na pewno dłużej niż kilkanaście minut.

Days Gone - najnowsza wersja 1.6. Co radzicie? Czy jeśli usunę grę z dysku to stracę także zapisy z gry? Nie mam obecnie PS+.
 
Wygląda jak typowy 'wariat', wymiana analoga i po sprawie. Co prawda problem powinien występować we wszystkich grach, ale zdarza się że tylko w niektórych. Nie pamiętam już czy ostatecznie kupiłeś nówkę czy używkę więc nie wiem jak z gwarancją, ale warto podejść do jakiegoś serwisu lub sklepu, który oferuje również usługi serwisowe żeby jakiś fachowiec rzucił na to okiem.

Co radzicie? Czy jeśli usunę grę z dysku to stracę także zapisy z gry?

Ręki sobie uciąć nie dam, ale zapisy znikną razem z grą. Powinno się jednak dać zgrać na pendrive.

Z innej beczki, zwróćcie uwagę na płytkę :p




Robią sobie jaja czy też ujawniają coś czego ujawniać nie powinni?
 
@HuntMocy ostatecznie kupiłem nową w Media Markt, więc mam pełną gwarancję. Jeszcze popróbuję i zaniosę do nich w celu reklamacji/gwarancji. Jedyne co mnie powstrzymuje od tego, to to, że dostanę nie nowego lecz odświeżonego pada, więc w sumie słabo.
 
Czyli nie chcą podnosić ceny za konsole, tylko zaczynają sprzedawać ją w częściach nie do końca opcjonalnych przy postępującej gigantomani rozmiarów gier.
 
Moim zdaniem całkiem dobry wybór. Jeśli potrzebujesz konsoli już teraz, a nie chcesz przepłacać to po prostu kupujesz podstawowy model i już. Najwyżej będziesz grał w jedną grę na raz. Jeśli jednak chcesz więcej miejsca to dopłacasz, a przecież nie musisz tego robić już w momencie zakupu konsoli tylko za jakiś czas.

Znacznie lepsza opcja niż wypuszczać teraz średni produkt, a za dwa lata kolejny model PRO.
 
Znacznie lepsza opcja niż wypuszczać teraz średni produkt, a za dwa lata kolejny model PRO.
Jestem przekonany w 100% że wersja PRO tak czy inaczej się pojawi, szybciej (gdy Scarlet okaże się mocnym konkurentem dla PS5) lub później (aby dać nowy impuls do sprzedaży PS5)

Jeszcze jakiś czas temu Sony mówiło że szykuje najmocniejszą konsole, ale ostatnio wycofali się z tego, czyżby mieli oddać pole MS?
Mogą nie mieć teraz tak łatwo ponieważ Microsoft mocno się dozbroił, kupił wiele studiów developerskich.

A cały manewr z wymiennym SSD, ciekawa ucieczka przed podniesieniem ceny i przekroczeniem magicznego progu 499$, niby cena zostanie po staremu, ale realnie konsola będzie droższa, w wariancie z 2TB pewnie o wiele droższa.

Zresztą takie dopłaty to nic nowego już w czasach N64 Nintendo sprzedawało dodatkową pamięć 8MB do konsoli, co w niektórych grach skutkowało lepszą oprawą, więc nie ma się co burzyć na zapas że nagle trzeba będzie coś dokupywać.
 
To, kto wygra kolejną generację konsol okaże się dopiero po jakimś czasie od premiery. Natomiast na ten moment jednak odnoszę wrażenie, ze Sony ma lepsze gry ekskluzywne i raczej to się nie zmieni.
 
I już się sporo ludzi śmieje z wyglądu, lub też narzeka na gabaryty.
A ja powiem inaczej, na wygląd nie będę narzekać i wielkość ważne żeby to było ciche!.
Jestem w 100% przekonany że wole mieć takiego "klocka" i ciszę, niż bardziej kompaktowy wygląd od Sony ale za to odrzutowiec pod obciążeniem.

Ps. A tak naprawdę to wygląda jak PC tylko w trochę mniejszej budzie.
 
Też mi się właśnie to od razu skojarzyło z takim mini pc ;) Poza tym MS przy okazji obecnych konsol pokazał, że potrafią zrobić konsolę która będzie wydajna a jednocześnie cicha. Wygląd to kwestia subiektywna, Sony może zrobić ładniejszą ale co z tego jak znowu oleją chłodzenie i finalnie wyjdzie odrzutowiec na miarę Prosiaka. Chociaż liczę, że i oni się czegoś nauczyli i nie popełnią ponownie tego błędu...
 
Wygląd jest ok, tylko że takiego pudła już raczej nie postawisz na półce pod telewizorem. Jeśli ktoś ma mało miejsca to będzie musiał sprzęt stawiać gdzieś z boku na podłodze.
 
Wygląd jest ok, tylko że takiego pudła już raczej nie postawisz na półce pod telewizorem. Jeśli ktoś ma mało miejsca to będzie musiał sprzęt stawiać gdzieś z boku na podłodze.

Konsola może być ustawiona poziomo.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom