PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Ciekawe, ciekawe...

Ciekawe też czy nowe konsole naprawdę wyjdą w tym, czy dopiero w kolejnym roku (czytaj - jak pandemia wpłynie na produkcję jednostek i na sam popyt).
 
Ciekawe, ciekawe...

Ciekawe też czy nowe konsole naprawdę wyjdą w tym, czy dopiero w kolejnym roku (czytaj - jak pandemia wpłynie na produkcję jednostek i na sam popyt).
Coś mi się wydaje że jeżeli na kogoś wpłynie to na Sony, a nie na MS, bo to jednak Sony jest bardzo powściągliwe w newsach jeśli idzie o nową konsole tak jakby sami jeszcze nie byli do końca zdecydowani co wsadzić finalnie do środka.

TSMC czyli glowna fabryka która produkuje chipy dla AMD m.in. CPU i GPU nie ograniczała produkcji i pracuję cały czas normalnie.
Problemem może być logistyka lub sama obecność wirusa na świecie powiedzmy w tym listopadzie 2020 i jak to wpłynie na kalendarz wydawniczy na świecie.
 
MS nie przestaje zaskakiwać, widać wzięli sobie do serca i głowy to jak poprzednio jakby nie patrzeć zawalili premierę i tutaj cały czas udowadniają, że są pewni tego co chcą ludziom finalnie zaprezentować. O konsoli wiemy już praktycznie wszystko z wyjątkiem ceny. Dziwi mnie konkurencja która do tej pory nie pokazała praktycznie nic. Nie wiadomo co siedzi w środku, jak wygląda konsola ani jaka będzie cena PS5. Takie milczenie bywa zastanawiające bo albo nie są pewni tego co chcą dać światu ewentualnie mają jakieś problemy albo chcą przywalić z grubej rury i pozamiatać wszystko. Hmm...
Mnie osobiście zaczyna coraz bardziej interesować nowy klocek i nie wykluczam, że u mnie zagości. ;) Już poprzednio miałem chęć kupić klocka ale ostatecznie zrezygnowałem na rzecz blaszaka, może teraz się złamię.
 
MS nie przestaje zaskakiwać, widać wzięli sobie do serca i głowy to jak poprzednio jakby nie patrzeć zawalili premierę i tutaj cały czas udowadniają, że są pewni tego co chcą ludziom finalnie zaprezentować. O konsoli wiemy już praktycznie wszystko z wyjątkiem ceny. Dziwi mnie konkurencja która do tej pory nie pokazała praktycznie nic. Nie wiadomo co siedzi w środku, jak wygląda konsola ani jaka będzie cena PS5. Takie milczenie bywa zastanawiające bo albo nie są pewni tego co chcą dać światu ewentualnie mają jakieś problemy albo chcą przywalić z grubej rury i pozamiatać wszystko. Hmm...
Mnie osobiście zaczyna coraz bardziej interesować nowy klocek i nie wykluczam, że u mnie zagości. ;) Już poprzednio miałem chęć kupić klocka ale ostatecznie zrezygnowałem na rzecz blaszaka, może teraz się złamię.
Albo X-box wprawił ich w osłupienie i wszystko muszą pozmieniać :D. Mi wystarczy wczesna kompatybilność z tytułami które już mam w bibliotece =]
 
Konsole konsolami, ale i tak najważniejsze będą gry. Xbox One X był potężniejszy od Playstation 4 Pro, ale to i tak Sony wygrało generację swoimi exami. Teraz Microsoft uderza z grubej rury, bo na start planują wydać nowe Halo. Byłoby fajnie gdyby i Sony zaczęło generację od mocnego tytułu np. kolejnego Horizona czy God of Wara. Martwi mnie ich milczenie :(
 
Microsoft na pewno zdaje sobie sprawę, że poprzednio zawalili również z grami których była znikoma ilość głównie exów. Teraz z racji tego iż kupili studia deweloperskie można mieć nadzieję, że pod tym względem będzie lepiej ;) Kurde Sony w końcu ruszyłoby tyłek i uchyliło rąbka tajemnicy bo ile można się tak chować...
 
Konsole konsolami, ale i tak najważniejsze będą gry. Xbox One X był potężniejszy od Playstation 4 Pro, ale to i tak Sony wygrało generację swoimi exami. Teraz Microsoft uderza z grubej rury, bo na start planują wydać nowe Halo. Byłoby fajnie gdyby i Sony zaczęło generację od mocnego tytułu np. kolejnego Horizona czy God of Wara. Martwi mnie ich milczenie :(
Potwierdzone Days Gone 2 mi wystarczy jako ex dla PS5 =]].
Post automatically merged:

Microsoft na pewno zdaje sobie sprawę, że poprzednio zawalili również z grami których była znikoma ilość głównie exów. Teraz z racji tego iż kupili studia deweloperskie można mieć nadzieję, że pod tym względem będzie lepiej ;) Kurde Sony w końcu ruszyłoby tyłek i uchyliło rąbka tajemnicy bo ile można się tak chować...
Popsuli sobie renomę przed premierą X-Boxa one już nie pamiętam co to było, ale to były straszne ograniczenia i wycofywali sie rakiem do ich polityki. Teraz może trochę będą udawać dobrego wujka sama, aby w następnej generacji powrócić do tamtym zapowiedzi =]
 
Last edited:
to były straszne ograniczenia i wycofywali sie rakiem do ich polityki

Chodziło o zablokowanie rynku wtórnego na rzecz konta z opcją dzielenia się na wzór family sharing oraz konieczność stałego podłączenia do sieci i używania Kinecta. Ze wszystkiego się wycofali kiedy zostali wyśmiani.
 
Microsoft na pewno zdaje sobie sprawę, że poprzednio zawalili również z grami których była znikoma ilość głównie exów.
Microsoft już na starcie kilkoma wpadkami zsabotował sobie generacje. Przegrał generacje Kinectem który był niezbędny według MS, a którego nikt nie chciał, dodatkowo jeszcze ludzie mieli obawy co do prywatności w obliczu używania Kinecta.
Polityka wobec używanych gier, braku odsprzedaży również mocno położyło generacje, Microsoft mocno sobie strzelił w kolano już na starcie.
Wypuszczenie OneX poprawiło nieco sytuacje, ale to już było stanowczo za późno na jakąkolwiek walkę.
Dziwnie obecnie wygląda Sony i ich podejrzana cisza.
 
Chodziło o zablokowanie rynku wtórnego na rzecz konta z opcją dzielenia się na wzór family sharing oraz konieczność stałego podłączenia do sieci i używania Kinecta. Ze wszystkiego się wycofali kiedy zostali wyśmiani.
Ja kojarzę jeszcze jakiś pomysł z wykrywaniem twarzy, żeby na danym koncie mógł grać tylko dany użytkownik i jego rodzina, a nie np. jego znajomy, który wpadł z wizytą?

Nie wiem czy to nie fejk, ale brzmi jak coś, co mogło się zrodzić w główce pana od excela i szybkiego wzrostu sprzedaży.
 
Ja kojarzę jeszcze jakiś pomysł z wykrywaniem twarzy, żeby na danym koncie mógł grać tylko dany użytkownik i jego rodzina, a nie np. jego znajomy, który wpadł z wizytą?

Nie wiem czy to nie fejk, ale brzmi jak coś, co mogło się zrodzić w główce pana od excela i szybkiego wzrostu sprzedaży.
Już nie na takie pomysły branża wpadała.
 
Japończycy i tak są już trochę "z tyłu" za Amerykanami i musieliby coś naprawdę porządnego pokazać aby zwrócić uwagę ogółu ludzi (których Microsoft od kilku ładnych miesięcy karmi smakowitymi informacjami o swojej konsoli).

Tak czy inaczej, czekamy.
 
Niech podadzą jakie exy wyjdą w pierwszych miesiącach od premiery PS5 i nic więcej mi nie trzeba :)

Jasne, z rozpędu moim faworytem tez jest PS5, ale nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem tego, co Phil Spencer osiągnął od chwili gdy przejął stery. Praktycznie uratował martwy produkt, wprowadził serię pro konsumenckich kroków, wprowadził jedna z najlepszych (crossplatformowych) subskrypcji na rynku, dodatkowo, zakupił kilka obiecujących studiów.

Exclusive'y, to wciąż najmocniejsza karta Sony, ale nie wiem czemu wydaje mi się, że są zbyt pewni siebie. Wygrali poprzednią generację, bronili się rekami i nogami, przed crossplayem, dziwnie flirtują z cenzurą, milczą (miejmy nadzieję, jutro wrzuca coś mocnego) odnośnie konsoli.

Sony miało kilka niesamowitych gier (i według plotek, w nowej generacji znów się skupiają na singlowych doświadczeniach, co się bardzo chwali), ale tak naprawdę, gdybym przeszedł do ekosystemu MS, bolałby mnie tylko brak gier od Naughty Dog.

Na tą chwilę skręcam bardziej w kierunku Sony, ale jeśli się okaże, że PS5 będzie wyraźnie słabsze od XSX, tudzież wymyślą coś głupiego, to nie będę miał większych problemów by kupić XSX.
 
Ja mam dziwne wrażenie (zapewne mylne), że oni się dogadują między sobą i na zmianę ustalają kto ma być górą :D PS2 było niekwestionowanym mistrzem i pierwszy Xbox nawet nie miał startu. Przy kolejnej generacji Sony kozaczyło podczas gdy Microsoft zakasał rękawy i początkowo to oni wiedli prym, PS3 dopiero po jakimś czasie odrobiło straty. W przypadku obecnej generacji PS4 pozamiatało zostawiając konkurencję mocno w tyle, a teraz zapowiada się że znowu będzie na odwrót :p

Ja jednak zawsze byłem i będę graczem pecetowym i nie ma to związku z zamiłowaniem do potęgi sprzętu czy fanowskich modyfikacji (choć oczywiście jest to miły dodatek). Po prostu o wiele wygodniej jest mi grać na klawiaturze i myszce siedząc przy biurku niż na padzie leżąc rozwalonym na kanapie niczym wór ziemniaków. Po konsolę sięgnąłem tylko ze względu na gry, które nie wyjdą na PC. Microsoft prawie wszystko* wydaje zarówno na swoją konsolę jak i peceta więc wybór był i nadal jest oczywisty. Jeśli Horizon Zero Dawn nie okaże się wyjątkiem i z czasem wszystkie gry od Sony będą trafiały też na peceta to konsola stanie się dla mnie zbędną zabawką. Póki co się na to nie zapowiada więc jestem skłonny poświęcić moc sprzętową dla świetnych singlowych gier ekskluzywnych od Sony, bo w ekskluzywy Microsoftu i gry multiplatformowe i tak zagram na kompie. U Sony martwi mnie tylko dziwne podejście do cenzury, bo nie lubię jak ktoś na siłę cenzuruje wytwory popkultury.

Dlatego na jutrzejszej prezentacji bardziej interesują mnie zapowiedzi gier niż mierzenie penisów teraflopów i mam nadzieję że faktycznie pokażą jakieś tytuły startowe. Dodatkowym plusem odkrycia kart u obu głównych graczy jest też to że może inni wydawcy wreszcie ruszą tyłki i zaczną pokazywać co szykują, bo ileż można czekać na zapowiedzi nowego Batmana czy Assassin's Creeda?

*Boli mnie tylko brak całej serii Gears of War na PC, bo to jedyny ex Microsoftu, który autentycznie mnie jara. Na kompie mogę zagrać tylko w odświeżoną jedynkę oraz czwórkę i piątkę, omija mnie natomiast dwójka, trójka i Judgment. Kiedyś w końcu się złamię, pożyczę sobie Xboxa One z roboty, wykupię game passa na ten miesiąc czy dwa i przejdę całą serię :p No, chyba że w końcu wydadzą resztę na PC co nie jest takie nieprawdopodobne biorąc pod uwagę, że doczekaliśmy się serii Halo na PC (nie całej jeszcze, ale co się odwlecze...).
 
Po prostu o wiele wygodniej jest mi grać na klawiaturze i myszce siedząc przy biurku niż na padzie leżąc rozwalonym na kanapie niczym wór ziemniaków.
CoD WarZone siedzę tak z myszką i klawiaturą na konsoli :D, jak żona w sims'y gra na pc :D
 
Klawiatura i myszka są oficjalnie wspierane we wszystkich grach na konsoli wraz z możliwością konfiguracji klawiszy? Jakoś mi się nie wydaje.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom