PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Ta konferencja to żenada. Fakt, że Playstation 5 będzie słabsze od nowego Xboxa mnie nie boli, bo jak już pisałem dla mnie liczą się gry ekskluzywne. Problem w tym że nie pokazali nic, ani gier, ani nawet samej konsoli. Zamiast konkretów było bajdurzenie o technikaliach, z którego nie wynikało nic, bo nie pokazali jakie to będzie miało zastosowanie w grach, a te parę suchych przykładów opierało się na grach z Playstation 4.
 
Cóż, liczyłem na to, że Sony jednak wyciągnęło wnioski ze startu poprzedniej generacji, tymczasem w przypadku nowego PlayStation zapowiada się kolejny falstart.
Nie wiem tylko, czy ten fatalny marketing, który objawił się kształtem dzisiejszej konferencji wynika z jakiegoś dysonansu między firmą a konsumentami, czy po prostu Sony wykłada lachę na huczną premierę konsoli i gra szeroką perspektywą - bo jak już zaczną sypać ekskluzywnymi tytułami/system sellerami to platforma nie dość, że i tak się sprzeda, to jeszcze będzie przodować w wyścigu z Microsoftem.
Jakość exów = jakość konsoli. I technikalia nie grają tu wielkiej roli.
 
Tutaj o tyle dobrze, że akurat mieli też gotową wersję PC, a całość (w jednym i drugim przypadku) hulała na Unreal 4.
Tak więc wystarczyło zmienić kilka parametrów i dać lepsze tekstury z wersji komputerowej.

Jedyne czym można się "zachwycać" to fakt iż taka "brutalna" (i szybka) konwersja działa dobrze na nowym Xbox.
Pomyślcie co się będzie działo gdy gry będą tworzone pod sprzęt, a tytuły multi-platformowe dostaną czas na jakąś optymalizację.
 
Jeśli Sony pójdzie w "magnetowid" jak w przypadku PS4 to będziemy zmuszeni do gry w (dobrze wytłumionych) słuchawkach (jak w przypadku "odrzutowca" w PS4 Pro :p ).

Z Microsoft można było się śmiać za "kolumnę" (czy "oczyszczacz powietrza" ) ale jak zobaczyło się jak dobrze ta konstrukcja jest przemyślana (zwłaszcza pod względem chłodzenia) to już można tylko chwalić Amerykanów za konstrukcje oraz odwagę w designie.

Fakt, że Japończycy nie pokazali wyglądu konsoli na (nieco ponad) pół roku przed premierą nie napawa optymizmem.
 
Jak znowu odwalą odrzutowca jak w przypadku Prosiaka to ja się mocno zastanowię nad jej zakupem na premierę... Slimka była mniej wydajna ale i sporo cichsza i po jakimś czasie trochę żałowałem, że nie kupiłem jednak wersji Slim oferującej mniejszą wydajność ale i lepszą kulturę pracy.

Ja nie rozumiem dlaczego Sony tak mocno oszczędza na materiałach, już w PS4 zarówno sama konsola jak i pad miały wątpliwej jakości materiały głównie plastiki które trzeszczały pod każdym naciskiem. Amerykanie jakoś potrafią zrobić solidną konsolę, w nowym XSX raczej nie ma co się obawiać o przegrzewanie ani o kulturę pracy. Już poprzednio przy modelu X pokazali jak się robi dobre chłodzenie. Sam pad natomiast to dla mnie wzór jak powinien wyglądać kontroler, nie ma się tam w zasadzie do czego przyczepić.

Ehh Sony ciągle mam nadzieję, że w końcu zaskoczycie czymś świat i pokażecie że warto było cierpliwie czekać. Aczkolwiek, każde rewelacje o nowej konsoli Japończyków nie napawają optymizmem, wręcz przeciwnie... Zamiast kombinować z wyglądem zrobiliby podobną bryłę jak konkurencja z porządnym systemem chłodzenia i po problemie. Wygląd to nie wszystko, kultura pracy też ma znaczenie.
 



Całkiem ładny. :)
 
Dość oryginalny wygląd, a nowe funkcje brzmią jak lekko rozbudowane i przemianowane funkcje DualShocka 4. Z drugiej strony, skoro coś działało to po co przeprowadzać rewolucję?

Ależ kapią tymi informacjami, gdzie wygląd konsoli, gdzie gry startowe? Ech...
 
W końcu coś ruszyło, przynajmniej pokazali co będziemy trzymali w łapie :DWygląda całkiem, całkiem. Te uchwyty mocno przypominają te znane z XBO ;) Dobrze, że poszli po rozum i przebudowali światełko, które widać teraz nie będzie w centrum uwagi. Pozostaje czekać na danie główne czyli samą konsolę, ehh Sony zlituj się w końcu i pokaż światu to "cudo" techniki.
 
Może warto zmienić nazwę tematu na PS5 / XBOX Series X?

A co do pada PS5 - dla mnie genialny - ciekawe czy w jakiś sposób nawiązuje designem do nowej konsoli... ;)
 
ciekawe czy w jakiś sposób nawiązuje designem do nowej konsoli...
Byłoby głupio, gdyby konsola i pad kompletnie różniły się stylistyką / kolorystyką. Chyba, że ten pad z prezentacji to jakaś alternatywna wersja i oryginalnie dostaniemy czarnego w zestawie z konsolą.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom