Pytania do CD Projekt RED (tylko pytania!)

+
Status
Not open for further replies.
OKi, wiemy juz, ze w grze beda opady sniegu i deszczu.Czy opady sniegu (i ogolnie lezacy na ziemi snieg) beda tylko w jednym (kilku?) okreslonych miejscach, czy tez bedzie on padal niezaleznie od miejsca, we wszystkich czesciach swiata ? Czy padajacy snieg bedzie tworzyl nowa pokrywe na ziemi, oraz czy bedzie sie po jakims czasie topil?
 
Wlasnie wiem. Cholernie mi sie ten pomysl podoba Ale jest chyba niemozliwy do zrealizowania Thx Yarpen
 
jesli chodzi o miejsca to klimatycznie aż tak bardzo północne królestwa się od siebie nie różniły, a czas i miejsce gry sa przecież dosyć ograniczony. Chyba bardziej będą zależeć od czasu. Tzn mam nadzieje, że będzie...
 
Czemu tródne do zrealizowania? Wystarczy nałożyć na planszę dodatkowe śnieżne (+ jakieś przejściowe kałuże) tekstóry i po prostu jak śnieg pada stają się one coraz bardziej widoczne, a jak świeci po tym słońce tekstura robi się coraz bardziej przeźroczysta :)
 
staszeek said:
Czemu tródne do zrealizowania? Wystarczy nałożyć na planszę dodatkowe śnieżne (+ jakieś przejściowe kałuże) tekstóry i po prostu jak śnieg pada stają się one coraz bardziej widoczne, a jak świeci po tym słońce tekstura robi się coraz bardziej przeźroczysta :)
Ja sie tam na tym nie znam, ale skoro w zadnej grze tego jeszcze nie bylo ... to moze takie latwe to wcale nie jest
 
staszeek said:
Czemu tródne do zrealizowania? Wystarczy nałożyć na planszę dodatkowe śnieżne (+ jakieś przejściowe kałuże) tekstóry i po prostu jak śnieg pada stają się one coraz bardziej widoczne, a jak świeci po tym słońce tekstura robi się coraz bardziej przeźroczysta :)
Nie no cos Ty. przeciez to by dennie wygladalo . Odrazu bylo by widac, ze to tylko tektura. Tutaj chodzi o to aby to byla nowa warstwa, ktora nie pojawiala by sie od przezroczystosci do 100%, a odpowiednio nakladala na poprzednia warstwe. Byla juz o tym rozmowa i zdaje sie, ze wnioskiem bylo to, ze to raczej nie do zrealizowania jak na obecne mozliwosci kart graficznych uwzgledniajac to aby gra dzialala jakos sensownie
 
Wierzcie mi ,że to co Nam wydaje się czasami banalne i łatwe do wykonania nader często okazuje się jednak piekielnie trudne - nie wiem jak jest w tym przypadku ale pochopnie niie oceniałbym tego w ten sposób. Ja się na codzień spotykam z tym,że komuś się coś wydaje łatwe a ja potem "czaszkuje" jak to zrobić.....
 
Napisałem tamtego posta strasznie ogulnikowo... Wiem, żeby pożądnie to wyglądało trzeba byłoby mieć albo 2 wersje tekstór i modeli mapy (przecież śniek to nie tylko pyłek na ziemi ale i metr w góre jak mocno pada, a i niezawsze równy metr w każdym miejscu) albo bawić sięz płynną deformacją powierzchni, albo nałożyćtrzebabyłoby mapy przemieszczeń(?) + trzebabyłoby sprawić aby gdzieniegdzie pojawiła się kłuża. Tak tylko się mądrze, bo się tym profesjonalnie nie zajmuję... Ale jak tak na to patrzeć to zajełoby to nieco mocy obliczeniowej, a komputera niestety nie mam cobym mugł sobie na nim pograć w U3 albo TES4 (no, może w 320x240 ;))...
 
staszeek said:
Czemu tródne do zrealizowania? Wystarczy nałożyć na planszę dodatkowe śnieżne (+ jakieś przejściowe kałuże) tekstóry i po prostu jak śnieg pada stają się one coraz bardziej widoczne, a jak świeci po tym słońce tekstura robi się coraz bardziej przeźroczysta :)
Może i to by nie była takie głupie, gdyby jakoś ładnie wyglądało. Ja wolę mieć przez całą grę identyczną pogodę niż przez jej część dennie wykonany śnieg. Lepszym rozwiązaniem byłoby chyba "znikanie" teksturki w niektórych miejscach ("lepszym" nie oznacza "dobrym"!). Bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić kałuży, która zmienia swój poziom przezroczystości , wyświetlając pod sobą zieloną trawkę...
 
Nie znam się na tym, ale myślę, że śnieg nie stanowi znacznie większego wyzwania niż deszcz, o ile nie będzie się na nim pozostawiało śladów... Bo to, że ma zrobić "warstwę" na ziemi obiąży komputer pewnie w porównywalnym stopniu jak rozpryski kropel i ślady ich udeżeń w kałuże..
 
Jak mówiłem, z nieanimowanym śniegiem nie powinno być wielkich problemów - now teksturka ziemi, dodanie może kilku zasp i tyle. Gorzej by faktycznie było, gdybyśmy zostawiali na nim ślady. I przypuszczam, że jednokolorowa płaska ogromna bitmapa mniej obciąża komputer niż kilka animowanych kałuż...
 
Nightmare said:
Jak mówiłem, z nieanimowanym śniegiem nie powinno być wielkich problemów - now teksturka ziemi, dodanie może kilku zasp i tyle. Gorzej by faktycznie było, gdybyśmy zostawiali na nim ślady. I przypuszczam, że jednokolorowa płaska ogromna bitmapa mniej obciąża komputer niż kilka animowanych kałuż...
Gdyby bylo cos takiego jak opisujesz to i musialy by byc slady. Dziwne by bylo gdyby zastosowano taki stopien komplikacji graficznej, a nie dano takiego "banalu" jak slady. A czy abrdzo obciazaja? Hmm...W GW postac zostawia slady dzieki czemu czasami mozna sie odnalesc w tym swiecie , a mimo to gra chodzi bardzo dobrze.
 
witam!już nie mogę się doczekać waszej gry :)uwielbiam wiedźmina jako postać, film, serial i już same screeny mi wystarczają za argument iż wasza gra będzie boska!!!ale mam pytanie :Czy muzyka filmowa znajdzie sobie miejsce w grze?Soundtrack z Wiedźmina jest SUPER , i myśle że super by wpadała nutka w ucho.Tymbradziej , żemoża super się wczuć w role Białego Wilka ,gdy się słyszy muzyke podczas walki w grze taką samą jak w filmie !!! :Dpozdrawiam
 
Z tego co ja kojarzę, to muzyka z gry będzie (była) robiona od nowa.I z tego co dostaliśmy do tej pory (w trailerach i na WGSie) to jest bardzo klimatyczna i naprawdę dobrze brzmi.
 
aa to też dobrze :)ale szkoda ,że choć pierwszy kawałek ten introwy pt'. "wiedźmin" nie będzie w grze :(
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom