Pytania do CD Projekt RED (tylko pytania!)

+
Status
Not open for further replies.
Zaś ja mam następujące pytanie.1) Czy strzały lub bełty których główny bohater nie odbije będą wbijały się w ciało jeżeli tak to na jak długo oraz czy to wpłynie na jego szybkość i reakcje w walce?2) Czy będzie możliwość walki konnej?3) Jaka jest zakładana liczba potworów w grze czy wystąpią w niej smoki?
 
1) nie jestem w stanie dokladnie odpowiedziec2) nie bo nie bedziemy jezdzic konno, moze jakis przeciwnik na koniu ale watpie3)smokow raczej nie spotkamy bo Geralt takich nie zabijal, ale odmiany inne niz smok wlasciwy raczej sie pojawia
 
1. Strzały, które Geralt nie odbije pewnie po prostu zadadzą mu obrażenia... bez przesady, po pięciu minutach gralibyśmy jeżem.2. Nie będzie walki konnej, więcej konie nie pojawią się w ogóle.3. O smokach nic mi nie wiadomo... bo więcej informacji odsyłam do tematu: "Bestiariusz"
 
Co do pierszwego pytania :W tym przypadku jest to zbyt uproszczona forma gry nienaturalna i mająca mało z realizmem.Co do drugiego pytania :utorzy w jednym z wywiadów powiedzielli że będzie możliwa jazda konna.
 
Powiedzieli chyba ze bedziemy poruszac sie miedzy lokacjami konno, po lokacji juz sobie nie pojezdzisz
 
Poza tym między tymi lokacjami to chyba chodziło i takiego konika poruszającego się po mapie świata.
 
Dokładnie, mapa podzielona jest na 3 duże obszary i tylko MIĘDZY nimi będziemy jeździć konno, i ta jazda będzie symboliczna a nie rzeczywista.
 
Poniżej dwie wypowiedzi Twórców na interesujący Cię temat 3xM. Mam nadzieję, że rozwieją one wszystkie twe wątpliwości :Ciężko jest dokładnie określić wielkość terenu na jakim toczyć się będzie gra, gdyż przez dużą jej część bohater znajdował się będzie w pomieszczeniach. Poza tym trzeba by dokładnie zdefiniować termin "teren gry". Weźmy np. lokacje położone wokół miasta Wyzima... wszystkie one łączą się w jedną całość, otaczając malownicze jezioro, które rozciąga się na dziesiątki kilometrów kwadratowych. Czy powinniśmy je więc zaliczyć do "terenu gry"? Czy nie? Powinniśmy brać pod uwagę cały obszar, czy tylko miejsca, które można odwiedzić? Niektóre lokacje umieszczone są w górach - czy powinniśmy uwzględniać nieosiągalne szczyty czy tylko ścieżki, którymi można bezpiecznie podążać?Z powodu tych wszystkich wątpliwości wolimy unikać informacji mogących doprowadzić do nieporozumień. Dość rzec, że obszary otwarte są na tyle duże, że gracz wolał będzie użyć mapy do podróżowania na dalekie dystanse. Poza tym będą dwa olbrzymie miasta, liczne wnętrza i wielopoziomowe lochy, których rozmiar ciężko nawet oszacować. Największą metropolię w grze stanowią połączone miasta Starej i Nowej Wyzimy - prawdopodobnie jedne z najwspanialszych miast kiedykolwiek pokazanych w grach RPG na komputery PC. W Wiedźminie postanowiliśmy zrezygnować z bazującego na segmentach systemu znanego w Neverwinter Nights czy Diablo i idei ujednoliconych, schematycznych krajobrazów. Dzięki temu możemy do każdej lokacji podchodzić osobno, by zaprojektować ją zgodnie z naszymi pomysłami i ambicjami, zamiast redukować naszą wizję do możliwości oferowanych przez technologię. Gracze będą więc mogli podziwiać wiele zapierających dech w piersiach krajobrazów - górskie szczyty, lasy, pola, tereny skalne czy nawet jeziora.Ale to nie sam ich wygląd stanowić będzie największą siłę gry. Jeszcze ważniejsza będzie wyjątkowość każdego miejsca i związana z nim historia. W jednym z lasów gracz odnajdzie olbrzymie szczątki nieznanego potwora, inny kryć będzie ruiny starożytnego, elfickiego miasta. Każda lokacja ma swoją historię, z każdą wiążą się pytania, na które odpowiedzi znaleźć będzie musiał gracz. To właśnie ta heterogeniczność ma być największą zaletą gry.
 
mam pytanie zainspirowane figura z napisem "elven traitor" : czy takie motywy jak napisy na scianach/karczmach itd. w grze beda w jezyku takim jak tlumaczenie czy planujecie wersje runiczne?
 
Napisy pewnie będą, co do napisów runicznych to wątpię bo napisy napisane przez ludzi muszą być zrozumiałe(podobnie jak z mową gdyby miała być taka jaką posugują się ludzie i nietylko na kontynecie to nikt nie znający celtydzkiego by nic nie zrozumiał), a elfie(napisy) geralt pewne też umiał by przeczytać. A run krasnoludzkich nikt nie zna na tyle dobrze by pisać nimi po murach( z resztą jaki sens pisać po murach jeśli nikt tego nie zrozumie?).
 
Patrząc na nowe screeny coraz bardziej zaczynam watpic czy moj sprzet pociagnie wiedzmina na przyzwoitych ustawieniach. np screeny natury wygladaja dosc zasobozernie
 
Wg mnie to jest zrobione na zasadzie speedgrassu. Karta graficzna renderuje tylko jedno źdźbło trawy, reszta jest powielana. Pozwala na tworzenie mało zasobożernych trawy, chwastów, krzaków czy czego tam.
 
Ja mam pytanie do CDPR:Czy Michał J. Adamczak (znany wszystkim z Śgk jako manJAk) bierze udział w tworzeniu gry? Z tego co wiem pracowal przy jakichs polonizacjach w cdprojekcie i ciekaw jestem czy ma takze swoj udzial w tworzeniu witchera :)
 
Tibor said:
1. Strzały, które Geralt nie odbije pewnie po prostu zadadzą mu obrażenia... bez przesady, po pięciu minutach gralibyśmy jeżem.(...)
Chyba martwym jeżem. Mam nadzieję że niebędzie takich sytuacji w krtórych nasz heros biega nic sobie nie robi z strzał (jedna celna nieodbita strzała=śmierć)
 
Mysle ze 10 strzal moglo by usmiercac wiedzmina, jesli byly by to syrzaly w okolice nog i rak to 15 moze nawet 20
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom