Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

+
Nexxurio;n9018130 said:
Nie. Ta liczba oznacza ile punktów rankingowych jest potrzebne do osiągnięcia danej rangi, a bez grania gier rankingowych nie awansujesz w randze.
Tak tez mi sie wydawalo ale kto pytan, nie bladzi, dzieki. W sumie realne, nie ma nic za darmo ;) tak jak mowilem nie jest mi to potrzebne, jakos przezyje
 
Ta gra zaczyna mnie śmieszyć, dobra, jest o niebo lepsza od hs'a, ale to co się wyprawia czasami woła o pomstę do nieba. Może mi ktoś odpowiedzieć, jakim cudem już 2 moich przeciwników dzisiaj (nie pamiętam nicków, jeden to był jakiś gen84hu albo podobne) gdy byli przeze mnie niszczeni, i nie mieli żadnych szans na wygraną to jakimś magicznym trickiem poddawali się i ja przegrywałem... Może mi też ktoś wyjaśnic, dlaczego na remisie dzisiaj też straciłem 7 pkt, gdy przeciwnik był o 3 rangi wyżej? Jeśli twórcy nie wprowadzą jakiegoś anti-cheata to gra padnie, bo jest jeszcze w becie a już jakieś ruski i węgry szaleją na dziwnych skryptach. Przegrałem w krótkim czasie ponad 100h, i w krótkim czasie chyba odejdę chwilowo od tej gry, bo jest jeszcze w becie a już są do niej cheaty. eDIT- Kolejne -7 na remisie gdy przeciwnik 2 rangi wyżej, pozdrawiam.
 
Last edited:
SztefanBiceps Drop hacking to znany devom exploit, ma być naprawiony w najbliższym patchu. A ranga nie odzwierciedla obecnego poziomu mmr przeciwnika, od którego to zależą punkty zdobywane/tracone za mecze.
 
ja mam dwa pytania:
1. do kiedy, albo ile trwa sezon rankingowy, czy jest to miesiąc, 3 (sezon - pora roku) czy może póki co nieokreślone, czyli najprawdopodobniej do większej aktualki?
2. co to za ranga "zbrojny" i co to za ramka? czy to jakiś GM, technik był czy jak? :u jestem ciekaw co mnie dziś tak ładnie rozgromiło

 
tdannz;n9036390 said:
ja mam dwa pytania:
1. do kiedy, albo ile trwa sezon rankingowy, czy jest to miesiąc, 3 (sezon - pora roku) czy może póki co nieokreślone, czyli najprawdopodobniej do większej aktualki?
2. co to za ranga "zbrojny" i co to za ramka? czy to jakiś GM, technik był czy jak? :u jestem ciekaw co mnie dziś tak ładnie rozgromiło


1. Pierwotnie sezony miały trwać po 2 miesiące, ale ostatni trwał jakieś pół roku, więc dokładnie nie wiadomo.
2. Pomarańczowe tytuły, jak np. "zbrojny" były nadawane za miejsce w top1000 bodajże na koniec pierwszego sezonu, czyli po zakończeniu zamkniętej bety. Dodatkowo dostawało się też specjalną ramkę.
 
GODLIK3R;n9036650 said:
2. Pomarańczowe tytuły, jak np. "zbrojny" były nadawane za miejsce w top1000 bodajże na koniec pierwszego sezonu, czyli po zakończeniu zamkniętej bety. Dodatkowo dostawało się też specjalną ramkę.
Tylko zbrojny był a ta ramka jest naprawdę wyśmienita i żałuje, że tego nie mam. Najlepsza jest i jedyna swoim rodzaju.
 
Akuumo;n9036060 said:
SztefanBiceps Drop hacking to znany devom exploit, ma być naprawiony w najbliższym patchu. A ranga nie odzwierciedla obecnego poziomu mmr przeciwnika, od którego to zależą punkty zdobywane/tracone za mecze.

Jeśli jest to dobrze znany cheat to czy jest to tak trudne do zniszczenia? Jeśli w becie nic nuie robią z "dobrze znanym" haxem to nwm jak będzie pełnoprawna gra wyglądała...
 
A wiadomo wgl kiedy gra wychodzi z bety? Chyba jeszcze długo będzie w becie jak takie rzeczy się dzieją :\ A wgl jak już wyjdzie to ranga będzie resetowana i czy otwarte beczki będą zwrócone? Bo nwm :D
 
SztefanBiceps Ironicznie ale prawdziwie: wychodzi kiedy wychodzi, są plotki (?) o jesieni, ale nie chcę niczego potwierdzać. Żadnych resetów nie będzie. Nie wiem co ma exploit do długości bety.
 
Pozdrowienia dla całej ekipy CD PROJECT RED

Do tej pory wyłącznie czytałem forum ale postanowiłem napisać coś od siebie. Dziwi mnie jedynie, że nie mogę założyć nowego tematu bez naklepania 10 odpowiedzi wcześniej - nie mam zwyczaju nabijać sobie postów jeśli moja wypowiedź nie wniesie niczego konstruktywnego ale jak widać inaczej się nie da co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jako, że jest to temat poświęcony pytaniom do twórców będę pytał a przy okazji zwrócę uwagę na kilka istotnych dla mnie kwestii. *****Czy ten wymóg 10 wcześniejszych wypowiedzi zostanie zniesiony?

Na początek kilka kwestii technicznych:
-Bywa, iż w drugiej lub trzeciej rundzie nie dostaje możliwości wymiany karty, runda po prostu od razu się rozpoczyna, przeciwnik wymienia a ja nie mogę - tak mam wówczas jeszcze karty w talii.
-Od czasu do czasu przy starcie drugiej lub trzeciej rundzie zaciemnienie ekranu nie znika - przeciwnik gra normalnie a ja praktycznie nie widzę stołu co zmusza mnie do poddania się - gra w ten sposób dostarcza mi jedynie frustracji.
-Zaciemnienie o którym wyżej jest według mnie zupełnie zbędne w grze i nie wiem jaki jest jego cel, jako że nie widzę tego co mam w ręce ale jak kliknę prawym na kartę w ręce to i tak ją widzę.
****Czy CD PROJECT RED zdaje sobie sprawę z powyższego i czy planowane są jakieś zmiany?

Teraz kilka spostrzeżeń odnoszących się do poruszanych wcześniej tematów na forum:
-Balans, którego wszyscy tak bardzo pragną jest niemożliwy do osiągnięcia i według mnie nigdy nie zostanie wprowadzony - intencjonalnie. Weźmy na przykład Hearthstone Blizzarda - nadmienię, iż nie reklamuję tej gry a wręcz odradzam poświęcenie jej choćby minimum playtime - sam przerzuciłem się na Gwinta i jestem zadowolony w HS już raczej nigdy nie zagram. W HS wprowadzono standard, ponieważ zbalansowanie gry z tak dużą ilościa kart było nie do osiągnięcia. Dzięki temu balans jest pozornie zachowany + Blizzard kontroluje metę. Po wejściu standardu balans pomiędzy klasami był już możliwy, jednak zupełnie by się nie opłacał. Jeśli gracz preferował by grę jedną ulubioną klasą, która była by równie silna jak wszystkie pozostałe nie odczuwał by potrzeby inwestowania w grę czasu i pieniędzy. Raz paladyn jest w topce, raz szaman, raz warrior - to zmusza graczy do budowania wielu różnych decków zależnie od mety, którą obecnie USTANOWIŁ blizzard - nie gracze.Jeśli ktoś uważa, że gracze mają wpływ na mete jest w błędzie - wszystkie numerki obliczane są przez Blizzard i to bardzo dokładnie, co dodatkowo bardzo ułatwili sobie wprowadzeniem 'standardu'. Dodatkowo Blizzard musiał poczuć odpływ pewnej rzeszy fanów na rzecz Gwinta, jako że wprowadzili zmiany odnośnie kart legendarnych - odpowiedź na 3 legendy do wyboru w modelu CD PROJECT RED.
****Czy CD PROJECT RED ma zamiar wprowadzić wspomniany 'balans'? czy chce jednak kontrolować mete tak jak do tej pory tzn. NG > SK > co w takim razie następne?
-Skellige, tak bardzo znienawidzone obecnie przez graczy gfaktycznie wydaje się trochę zbyt mocne, jednak ogólny hejt na Kambiego nie jest uzasadniony. Gram deckiem zbudowanym na Kambim z wykluczeniem wielu obecnie uważanych za OP kart ze Skellige. Przegrywam jednak w większości wypadków, kiedy przeciwnik posiada choć jedną sztukę kajdan. Czy włożenie jednych jedynych kajdan i trzymanie ich do końca w ręce w wypadku kiedy gramy na Skellige jest aż tak trudne i bolesne, że gracze wolą przegrywać i płakać jaki to Kambi nie jest op? Irracjonalne.
****Czy CD PROJECT RED uważa, iż mechanika Kambiego jest niezbalansowana i czy planowane są jakieś bezpośrednie zmiany w jego mechanice?

Domyślam się, iż istnieje szansa, że ta odpowiedź zostanie usunięta lub przeniesiona nie mniej jednak uprzejmie proszę o udzielenie mi odpowiedzi - w miarę możliwości.
 
Nikt nie narzeka na Kambiego >.> (znaczy oprócz mnie, ja tej karty nienawidzę i uważam za zły design i najchętniej usunąłbym z gry), nie Kambi jest siłą Skellige. Jak sam piszesz, grasz bez większości "OP kart", jak sam mówisz przegrywasz. Skellige ma inne problemy, Kambi to płotka. Nikt o niego nie płacze.
 
1976kogut;n8975910 said:
Hej,
mam pytanie związane z dostępem do gry z różnych platform ale trochę z innej strony :)
Gram w Gwinta na ps4, czy jest w planach dostęp do mojego konta i wszystkich opcji po za graniem z innego systemu np. poprzez komputer lub aplikację z telefonu.
Rozumiem, że nie będę mógł grać na tym samym koncie na różnych platformach ale fajnie gdybym mógł sobie pootwierać beczki albo tworzyć talie np. jadąc sobie autobusem do domu :)
Coś jak Fifa na PS4 i Fifa Companion na telefon albo Web App na PC

Przypominam się z pytaniem :)
 
Balanced_MindPL;n9075580 said:
P.S
Ile mniej więcej by kosztowało za zapłacenie kampanii?

Znając Redów to pewnie tanio... Mi się wydaje że około 40 zł.
Wolałbym żeby to była całość od razu, a nie takie bawienie się w DLC do DLC.
Pewnie i tak dłuższe niż 7 godzin nie będzie.

 
5ander5;n9090850 said:
-Czy rangi co nowy sezon się zerują? W zamkniętej miałem 3, po rozpoczęciu otwartej też miałem 3...
Wydaje mi się że powinny się resetować (tylko wtedy ma to sens) ale u mnie była ta sama.

-Beczki i złoto to w sumie to samo. Powinniście wywalić złoto a zamiast tego dawać beczki, mniej klikania.

Może przygody będą za jakąś wartość złota jak w HS.
 
1976kogut;n9070160 said:
I mam też kolejne pytania:
Czy w przyszłości przewidziane jest taka zmiana aby na karcie była widoczna cyfra określająca bazową siłę jednostki?
Nie znam wartośc kart ze wszystkich talii na pamięć i czasem ciężko jest podjąć decyzję o rzuceniu resetu na czyjąś podrasowaną kartę bo nie wiem do jakiego poziomu karta się obniży i czy to będzie dla mnie opłacalny ruch :)
np.karta z bombą dwimerytową, ktoś zagrywa dopasioną jednostkę z siłą 15, liczba oznaczona na zielono czyli wiadomo, że jej siła jest podniesiona ale do ilu się zresetuje - tego już nie wiadomo, trzeba znać wartości bazowe kart na pamięć albo zaryzykować. Chyba, że jest to gdzieś podane?

Czekałem na odpowiedź dotyczącą tego posta ;]
 
yolk77;n9163320 said:
Czy po zakończeniu sezonu planujecie reset MMR, a jeśli tak to miękki czy twardy? No i ponawiam pytanie, czy udostępnicie grafiki z Gwinta w wysokiej rozdzielczości np. jako tapety?

Tutaj masz tapety
 
SyberiansHusky;n9222011 said:
1. Kiedy przewidywany jest koniec obecnego sezonu?
2. Po zakończeniu otwartej bety sezony będą trwały określoną ilość czasu, czy jest to informacja bliżej nieokreślona?

Skoro na Gamescomie ma być turniej, i ma być wzięte do niego 7 najlepszych graczy, wnioskuję że po wakacjach.
 
5ander5;n9222421 said:
Teraz jest tak, że to co wygram jest prawie równe temu co przegram, i już nie mogę wbijać kolejnych rang bo stoję w miejscu.
Jeżeli tak jest to najwyraźniej to jest twoje miejsce w rankingu. Skoro przegrywasz połowę meczy to niby dlaczego miałbyś mieć wyższą rangę?
 
5ander5;n9222041 said:
Skoro na Gamescomie ma być turniej, i ma być wzięte do niego 7 najlepszych graczy, wnioskuję że po wakacjach.
Na Gamescomie ma być wziętych 7 najlepszych graczy w rankingu z dnia 1 sierpnia o godzinie 16:00. Równie dobrze ten moment może oznaczać koniec sezonu. Ale nic takiego jak na razie nie ogłoszono.
 
Top Bottom