Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

+
5. Mechaniki


Kilka wybranych pomysłów na mechaniki/karty w grze:

OSŁONA –dla jednostek preferujących 2 rząd, jednostka ma zwiększoną siłę bądź aktywuje umiejętność gdy w rzędzie przed nim stoi jednostka, czyli łucznik stojący w rzędzie 2(ten który aktualnie ma w grafice luk) zadaje 1 dmg co tury jeśli przed nim w rzędzie pierwszym stoi jednostka, liczba jednostek w 1 rzędzie musi być większą niż w 2 aby zadziałało

MUR -> dla jednostek preferujących 1 rząd, jednostka daje jednostkom stojącym za nią premie w postaci zwiększenia siły bądź aktywowania umiejętności, czyli jednostki stojące w drugim rzędzie zyskują dzięki tej jednostce premie

OSŁONA i MUR tworzyłyby synergie, dla przykładu ELFI łucznik ma 7 siły, jeśli przed nim stoi jakakolwiek jednostka ELFI łucznik zadaje co turę DMG równy sila/4 czyli 7 /4 to jest 1 dmg, jeśli przed ELFIM łucznikiem stoi KRASNOLUDZKI obronca jego siła wzrasta do 8, czyli co ture zadaje 8/4 to jest 2 DMG, to przykład w praktyce byłoby by kilka opcji wzmacniania jednostek przed odpowiednie pozycjonowanie, kontra na tego typy zagrania bylyby wszystkie karty przemieszczające jednostki do innych rzędów oraz karta taka jak PRZERAZA (dopóki zyje nie można ustawiać jednostek w 1 rzędzie)

MORALE -> pasywna zdolność, dotycząca miedzy innymi krasnoludów, jeśli w jednym rzędzie jest minimum 3 krasnoludów, wzmacniają się one o 1 za każdym razem gdy pojawi się następny

SKELGIJSKA KREW -> zdolność pasywna, za każdy razem gdy sila wybranych jednostek skelige spadnie o 50%, jej bazowa siła zwiększa się o 50%, ale jednostka się nie leczy,
Dla przykłady rębacz klany an craite ma 10 sily, dostaje 5 dmg, jego sila wynosi 5 ale dzięki zdolność jego bazowa siła wynosi już 15, także gdy go uleczymy będzie miał 15 siły -> myślę ze to całkiem dobrze oddaje naturę wikingów, cała zabawa polegałaby na umiejętnym leczeniu

PRZEKLĘTA PIEŚŃ-> daj wrogiej jednostce 5 sily, po śmierci trafia na TWÓJ cmentarz, aktywność zdolność bardów ze skellige

Nilfgardzkie złoto -> jeśli w przeciwnym rzędzie jest o 2 jednostki mniej niż w Twoim, przejmij kontrole na losowa jednostka przeciwnika

GŁOS CESARZA -> zdolność pasywna większości wybranych jednostek nilfgardu, jednostki w chwilach największego zagrożenia zdają się na cesarza, za pierwszym razem gdy jednostka powinna zginać, zostaje na polu bitwy z 1 punktem sily

CHŁOSTA -> zdolność wybranych oficerów nilfgardu, wychłostaj dana jednostkę, obniż jej sile do 1, aktywuj umiejętność(zazwyczaj zemstę, czyli dzięki temu mamy podwójna zemstę)

I wiele wiele innych, myślę ze najlepsza umiejętność jaka wymyśliłem jest ta stworzona dla frakcji potworów, ale już mi się czas kończy

Na koniec dodam, ze ciekawy byłby również system nagród za głowę przeciwnika, to znaczy ktoś nas zirytował, wiec możemy za jego głowę wystawić nagrodę powiedzmy max 100 złota, inni gracze na specjalnej tablicy ogłoszeń to widzą i mogą zapolować na danego gracza, czyli z poziomu tablicy ogłoszeń rzucić mu wyzwanie na które będzie musiał odpowiedzieć automatycznie po skończeniu wcześniejszej gry, jeśli nie uda mu się uciec(szansa sukcesu uzależniona byłaby od ilość medali/osiągnieć) musi walczyć, jeśli przegra traci równowartość nagrody za jego głowę, jeśli wygra z 3 łowcami głów to jemu należy się nagroda, naturalnie byłyby limity na to ile zleceń na czyjaś głowę możemy wystawić oraz ile zleceń na nasza głowa może zostać wystawioneJ


aha to tylko moje przemyślenia, każdy może myśleć inaczej:)
 
Od razu zaznaczę, że jako randomowego gościa z internetu po prostu Cię nie lubię. Wydajesz się szukać dziury w całym i jak najbardziej działać ludziom na nerwy
Haha.. dowaliłeś fraszkę niczym Geralt.

Randomowy gościu z internetu jakiej dziury, o czym Ty w ogóle piszesz?

Działam ludziom na nerwy, bo chce się dowiedzieć, kiedy premiera Homecoming? No to musisz być bardzo nerwowym człowiekiem skoro takie rzeczy wprowadzają Cię w taki stan.

Wyraziłem swoje obawy czytając właśnie posty i jakoś przeoczyłem wspomniane przez Ciebie 100% potwierdzenie Pawła Burzy, iż Homecoming będzie zdecydowanie w październiku. Pokaż mi proszę tego posta.

Thronebreaker - wielokrotnie było powtarzane, iż wyjdzie wraz z Homecoming. Nie spędzam godzin na czytaniu wszystkich postów, jakie pojawiają się na forum, bo mam ważniejsze rzeczy do robienia. Dlatego utworzyłem posta z pytaniem, bo nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Czy coś się zmieniło? Po raz kolejny (gdzie jest o tym mowa?)

Wyluzuj, weź jakieś tabletki na uspokojenie czy zaparz jakiejś herbatki z ziołami, bo atakujesz ludzi zupełnie bez powodu.
 
Bez powitania od razu z kopa czy wy macie pojęcie jak lekko mówiąc jest skopany system doboru czyli matchmaking graczy? Rozpocząłem ponownie grę od zera na PS 4 i odbiłem się od niej jak od betonu. Na +/- 20 meczy 19 jest rozegranych z graczami od 3-6 lvli wyżej! Czy to jest normalne ? Co z tego że połowę umiem wygrać lecz co jeśli ktoś nie posiada zaawansowanych umiejętności taktycznych? Żałuje każdego grosza wydanego na starter pack bo za taki badziew nie powinno się pobierać opłat. Różnica lvli to nie tylko różnica w doświadczeniu ale gigantyczna przepaść w możliwości doboru kart. 2 lvle to jakieś 10 kart ekstra z którymi nijak nie można rywalizować a co dopiero walka z kimś o 6 lvli wyżej. Problem z MM ciągnie się od początku serii PC. Dopiero po przeskoczeniu 20 lvlu zaczyna sie zacierać różnica. Macie fart że nie mam siły przebicia ale mam nadzieje że ktoś kto ją ma wam tym walnie prosto miedzy oczy. Nie pozdrawiam.
 
Bez powitania od razu z kopa czy wy macie pojęcie jak lekko mówiąc jest skopany system doboru czyli matchmaking graczy? Rozpocząłem ponownie grę od zera na PS 4 i odbiłem się od niej jak od betonu. Na +/- 20 meczy 19 jest rozegranych z graczami od 3-6 lvli wyżej! Czy to jest normalne ? Co z tego że połowę umiem wygrać lecz co jeśli ktoś nie posiada zaawansowanych umiejętności taktycznych? Żałuje każdego grosza wydanego na starter pack bo za taki badziew nie powinno się pobierać opłat. Różnica lvli to nie tylko różnica w doświadczeniu ale gigantyczna przepaść w możliwości doboru kart. 2 lvle to jakieś 10 kart ekstra z którymi nijak nie można rywalizować a co dopiero walka z kimś o 6 lvli wyżej. Problem z MM ciągnie się od początku serii PC. Dopiero po przeskoczeniu 20 lvlu zaczyna sie zacierać różnica. Macie fart że nie mam siły przebicia ale mam nadzieje że ktoś kto ją ma wam tym walnie prosto miedzy oczy. Nie pozdrawiam.

Hehe też tak miałem. Większość moich znajomych grywa jedynie na PS4, więc chciałem zacząć Gwinta na konsoli. Oj bolało, bolało...z tym kickstarterem praktycznie nic nie można ugrać. Po dziesięciu meczach po prostu zrezygnowałem z gwinta na PS4 i skupiłem się jedynie na wersji PC.

Tutaj się zgadzam z slepy1903. Dla tych, co pierwszy raz odpalają Gwinta na konsolach gra poprzez różnice w kartach staję się strasznie zniechęcająca.
 
Ciekawe, ciekawe :)
Wiesz jak jest.
Kupując Ferrari lub Lambo (czyt.Gwint:sneaky:) zawsze się znajdzie ktoś kto go oklei złota folią za 100k dolców.
Nie chodzi o pay to play tylko bling bling.
Murica lubi kupować takie rzeczy i możesz mi wierzyć nie zrobicie krzywdy graczom którzy maja takie rzeczy w poważaniu, bo ich nie zmuszacie do niczego.
Małym nakładem pracy dzięki zarobionym na gadżetach orenach możecie finansować Turnieje, oprawy eventów itp bez wyciągania łap po pieniądze graczy bez parcia na dodatki, świecidełka i chrom na zderzakach :cool:
Wybaczcie za OT.

PS.Daje do myślenia co? ;)
 
Last edited:
Widać już ładny progres względem pierwszego video, złote ramki kart prezentują się znacznie lepiej :)
 
Last edited:
Kurcze...a ja się spodziewałem że jednak wiewiórki będą bardziej kolorowe, zielone itd...no ale rozumiem że ma być mroczniej i połówki stołu nie mogą się diametralnie od siebie różnić. Mam nadzieję że główny filmik wszystko objaśniający już niebawem się ukaże.
 

Guest 3974940

Guest
I te paskudne animacje liderów naprawdę mają zastąpić dotychczasowe piękne ilustracje kart? "Ciriously"??? :(
Arty kart w Gwincie to rewelacja i jeden z najmocniejszych punktów gry. Wyeliminowanie choć jednego z nich na rzecz czegokolwiek innego to jak dla mnie strzał w kolano. Nadmiar wodotrysków może być naprawdę gorszy niż ich brak.
filavandrel.png
 
Zakładam, że Gwent Masters będzie w całości rozegrane jeszcze na obecnej wersji gry? :) W związku z tym czy nie powinniśmy na dniach poznać daty i miejsca wielkiego finału?

Z tego co mi wiadomo to jednak rozegrają finałowy turniej na nowej wersji. Ale nie mam linka na potwierdzenie, więc proszę to brać z przymrużeniem oka.
 
Wszystko zostało przesunięte proleader nie będzie uruchomiony w listopadzie nawet. Master na nowej wersji oczywiście, bo jak uczestnicy mieli by się przygotować ? =]
 
Czy braliscie pod uwage jako rozwiazanie problemu coina, prosta mini gierke: kamien, papier, nozyce?

Przeciez to najlepsze rozwiazanie, o tym kto zaczyna decyduje prosty pojedynek, a dodatkowo teraz jak sa animowani dowodcy mozna by to bylo ladnie przedstawic...

Nigdy się niektórzy nie nauczą, że zmiana sposobu określania, kto zaczyna nie zmienia nic. Co to za różnica, czy coina wygrywa ten, kogo wylosuje gra czy ten, kto wygra w jakąś minigierkę. Bez znaczenia.
 
New #1,074
Mam pytanie odnośnie Płotki. Co z nią teraz będzie? Będzie goldem, który się wysypuje z decku po zagraniu innego golda? A może zupełnie inna zdolność? Czy po prostu zniknie?
Ciekawa byłaby opcja, że jeśli Geralt jest w stole, gracz może w dowolnej chwili zagwizdać i wtedy pojawia się Płotka + można przenieść Geralta do innego rzędu :) Albo coś w tym stylu
 
a tak z innej beczki... czy myśleliście może o wprowadzeniu nowej rzadkości kart, powiedzmy karty mityczne byłyby możliwe do zdobycia na drodze serii mozolnych, wymagających questów. Takich kart mogłoby być powiedzmy 3 na każdą frakcję ale do zdobycia tylko 1 z każdej frakcji na konto.
Gdyby takie karty weszły to by zdominowały mete, w każdej talii by były. xd
 
Często to pytanie się przewijało do CDPR, dotyczące ps4 i pc, więc wkleje tutaj:

https://www.reddit.com/r/gwent/comments/9j2pzy
Post automatically merged:

Gdyby takie karty weszły to by zdominowały mete, w każdej talii by były. xd
Wtedy byłby dopiero krzyk, że jest jak w HS. Tam są takie karty i questy, aby je zdobyć =]
Post automatically merged:

Dzisiaj pokaz o 16 wojny krwi chyba 1 godzinny
 
Last edited:
Mam kilka pytań o moją kolekcję.
1 Co się stanie z kartami które zbierałem dotychczas?
2 Czy jeśli zostaną mi odebrane dostanę rekompensatę?
3 Jaka to będzie rekompensata bo rozumiem że dostanę skrawki i pył z tych kart?
4 Po jakim kursie bo wiele z tych kart kupowałem po 400 800 skrawków i premiowałem po 400 pyłu ?
5 Wiem że usuwacie srebrne karty co z nimi po jakim kursie dostanę za nie zwrot czy też wyrzucicie je a graczom nic nie dacie?
6 Co z moim złotem pyłem i skrawkami które mam obecnie?
7 Co z moimi zdublowanymi kartami (mam wiele powtórek których jeszcze nie zmieliłem)?
8 Co z beczkami które posiadam ?
9 Co z moimi nagrodami po sezonach ?

1. Zostaną one zniszczon
2,3,4,7.Oczywiście. Dostaniesz pełną rekompensatę w skrawkach ( Za zwykłą złotą 800, za animowaną 1600 itd.)
5. Karty te zostaną zmielone za ich właściwą wartość (Za zwykłą srebrną 200, za animowaną 400)
6,8. Twoje złoto,beczki i pył nie zostanie zabrane
9. Nagrody sezonowe pozostają. Z tego co słyszałem sezon który jest obecnie (Sezon Kota) działa już na zasadach, które będą używane po Homecoming.
Post automatically merged:

To ja mam pytanie jak będzie wyglądało palenie i tworzenie kart po HC? Tzn. czy jeśli bezpośrednio po wprowadzeniu HC spalę karty za pełną cenę w scrapach i stworzę inne karty, których jeszcze nie mam, czy będę mógł je jeszcze przez jakiś czas spalić za pełną cenę, czy będzie to dotyczyło tylko kart uzyskanych przed HC? Chodzi o to że mam zamiar najpierw za uzyskane skrawki stworzyć całą kolekcję kart nieanimowanych, a następnie za resztę skrawków które mi zostaną kupić interesujące mnie karty animowane i jednocześnie pozbyć się ich podstawowej wersji ale nie jestem pewien czy będzie to możliwe.

Po HC wszystkie twoje karty zostaną zmielone za pełną wartość (800 zwykła 1600 animowana) Po tym nie będziesz mógł już niszczyć jednostek za pełną wartość.
Post automatically merged:

Czy będzie można nabyć Wojnę Krwi w wydaniu pudełkowym, a nie cyfrowym?

Z tego co było mówione nie będzie takiej możliwości...
 
Last edited:
Top Bottom