Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

+
akilis;n8601270 said:
Zachowam się trochę niegrzecznie bo nie na temat wątku, ale albo jestem ślepy albo zniknął gdzieś wątek w którym można było zgłaszać złe opisy kart lub niewłaściwe działania efektów. Zechce mnie ktoś wyprowadzić z błędu?

Nie zniknął. Jest TUTAJ.
 
Yakin;n8622260 said:
Wystarczy zajrzeć do FAQ. To też uwaga do pozostałych. Zanim zadacie pytanie tutaj, zajrzyjcie do wzmiankowanego tematu, bo wiele kwestii zostało tam wyjaśnionych.

FAQ czytałem przed zadaniem tego pytania. Niestety nie ma w nim odpowiedzi na to pytanie. Gdybym zadał pytanie "kiedy się zakończą testy" to ok. Ale pytanie jest troszkę inne. Przy starcie zamkniętych beta testów dostaliśmy informacje, że planowane zakończenie tej fazy (zamkniętych testów) jest przewidywane na wiosnę 2017. Tutaj nie mamy żadnych nawet przybliżonych informacji ile mają potrwać Publiczne beta testy. Czy planowane jest zamknięcie się w miesiącu, kwartale, półroczu itd.
Jak najbardziej rozumiem kwestię dobrego zbalansowania, ale takie może nigdy nie nastąpić, gdyż niezwykle trudno dobrze zbalansować grę karcianą i praktycznie zawsze coś się znajdzie co wyłamie się z balansu. Dlatego też zapytałem o PRZEWIDYWANY czas trwania, a nie o konkretną datę (bo tę to do ostatniej chwili można nie przewidzieć).

Nie wykluczam też innego powodu niż podany w FAQ braku informacji na ten temat (wszak konkurencja nie śpi). Niemniej są to testy, a co za tym idzie część osób chciałaby wiedzieć jak rozplanować w czasie swoje działania w nich.
 
Dariusz77;n8623900 said:
FAQ czytałem przed zadaniem tego pytania. Niestety nie ma w nim odpowiedzi na to pytanie. Gdybym zadał pytanie "kiedy się zakończą testy" to ok. Ale pytanie jest troszkę inne. Przy starcie zamkniętych beta testów dostaliśmy informacje, że planowane zakończenie tej fazy (zamkniętych testów) jest przewidywane na wiosnę 2017. Tutaj nie mamy żadnych nawet przybliżonych informacji ile mają potrwać Publiczne beta testy. Czy planowane jest zamknięcie się w miesiącu, kwartale, półroczu itd.
Jak najbardziej rozumiem kwestię dobrego zbalansowania, ale takie może nigdy nie nastąpić, gdyż niezwykle trudno dobrze zbalansować grę karcianą i praktycznie zawsze coś się znajdzie co wyłamie się z balansu. Dlatego też zapytałem o PRZEWIDYWANY czas trwania, a nie o konkretną datę (bo tę to do ostatniej chwili można nie przewidzieć).

Nie wykluczam też innego powodu niż podany w FAQ braku informacji na ten temat (wszak konkurencja nie śpi). Niemniej są to testy, a co za tym idzie część osób chciałaby wiedzieć jak rozplanować w czasie swoje działania w nich.

Pytanie jak i odpowiedź są dokładnie takie same jakie zadałeś. Nie ma czegoś takiego jak przewidywany czas trwania. Gdyby ktoś podał przewidywany czas trwania bety na powiedzmy pół roku, to jednocześnie określiłby przewidywaną datę zakończenia. A czegoś takiego nie ma. Beta potrwa tyle czasu na ile twórcy uznają to za konieczne, dokładnie tak jak stoi to w FAQ. Przypominam też, że tamten temat nie służy do dyskusji, a wyjaśnianie wątpliwości dotyczących uwag moderatorskich odbywa się poprzez PW. Prośba o zapoznanie się z FAQ przed zadaniem pytania w tamtym dziale była skierowana do wszystkich użytkowników.
 
Last edited:
smykPL;n8630970 said:
witam, mam pytanie.

Czy mamy gwarancję że po otworzeniu jakiejś określonej liczby beczek jest 100% szansy na złota kartę ? Tak jak ma to miejsce w HS że co 40 paczek jest minimum 1 legenda. Jeśli nie ma takiej gwarancji to chciałbym wiedzieć jaka jest szansa w % na legendę / epika z beczki. Pozdrawiam

Na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji. Jeśli Cię interesują kwestie statystyki na ilości 300 beczek (ogólnie to mała ilość jak na testy, ale zawsze coś) to zerknij tu: http://gwintarena.pl/jak-czesto-wypadaja-dobre-karty/

ps. Wczoraj otworzyłem 55 beczek, z czego miałem 5 legend.
 
smykPL;n8630970 said:
Czy mamy gwarancję że po otworzeniu jakiejś określonej liczby beczek jest 100% szansy na złota kartę ? Tak jak ma to miejsce w HS że co 40 paczek jest minimum 1 legenda. Jeśli nie ma takiej gwarancji to chciałbym wiedzieć jaka jest szansa w % na legendę / epika z beczki. Pozdrawiam

Gwarancji brak. Ale jest szansa. Po otwarciu ~100 beczek widzę, że nie zmieniała się wiele jeżeli w ogóle od czasów closed bety.

Zatem szansa na kartę z beczki:
- legendarną: ~4%
- epicką: ~23%
 
Ja z tymi procentami tak bym się nie zapędzał. na 95 beczek trafiłem 3 legendy, 12 epików i 80 rarów (to były karty w 1 z 3) natomiast jako dodatkowe trafiłem 0 legend, 4 epiki i dużo rarów. Możliwe, że miałem pecha, ale na samym forum widzę mnóstwo osób, które piszą, że mają 1 legendę na 50+ beczek.
 
Azdacha;n8665580 said:
Planujecie dodać jeszcze jakieś karty? Bo paru brakuje, np: Szczurów, Tissai De Vries, postaci z książek

Naprawdę zapytałaś twórców karcianki czy do swojej karcianki zamierzają dodać więcej kart? Jak myślisz, jak może brzmieć odpowiedź?
 
Last edited:
Akuumo;n8665780 said:
Naprawdę zapytałaś twórców karcianki czy do swojej karcianki zamierzają dodać więcej kart? Jak myślisz, jak może brzmieć odpowiedź?

Tak, naprawdę. Bo mogę, jakbyś nie zauważył, a jak interesuje mnie, czy dodadzą określoną kartę to się pytam, więc po co się czepiasz? A jak bym zaczęła biadolić, że jakiejś nie ma, to Ty byś marudził, że się czepiam zapewne
 
Azdacha Cóż, po prostu wydawało mi się logiczne, że z czasem będziemy dostawać kolejne karty. Tak jak to działa w innych karciankach. Wszystkich.
 
Azdacha;n8665580 said:
Planujecie dodać jeszcze jakieś karty? Bo paru brakuje, np: Szczurów, Tissai De Vries, postaci z książek

Karty będą ciągle dodawane, wraz z aktualizacjami, do końca roku ma być bodajże 400. A jak widać karty z książek też się pojawiają (Np. Leo Bonhart).
 
yoghurciq;n8676290 said:
Z tego co się dowiedziałem Gwint jest grą "kros-platformową". Dlatego mam pytanie;
-czy zaistnieje możliwość przyjacielskiej gry ze znajomymi, którzy grają na innej platformie, nie przez GoG'a? Np. gdybym chciał się zmierzyć z kolegą, który gra na PS4, podczas gdy ja używam komputera.
Zarazem zadam drugie pytanie;
-czy zaistnieje możliwość logowania się do jednego konta gry z rożnych platform?


pozdrawiam, Yoghurciq!


Hej - pomogę trochę moderatorowi:
1. Na chwilę obecną nie ma możliwości gry ze znajomymi pomiędzy różnymi platformami (jest oczywiście szansa, że w ramach rozgrywek rankingowych gra Was połączy - przy podobnej ilości punktów rankingowych)
2. Póki co nie ma możliwości technicznych by w ramach jednego konta można było korzystać na różnych platformach.

ps. ten wątek był poruszany już w innych tematach
 
Last edited:
iPopess;n8717100 said:
Obecnie beczki można kupić tylko za usd w globalnym sklepie. Czy cdpr planuje możliwość zakupu beczek za polską walutę?

Myślę, że polacy oczekują od polskiej gry równego traktowania, a nie ssania jak to robi blizzard.

Myślę, że troszkę się mylisz. Beczki można kupić nie tylko za USD, ale też za inne waluty w tym za PLN. Myślę też, że kluczem do interpretacji Twojej wypowiedzi jest słowo "tanio" zawarte w temacie. Obojętnie w jakiej walucie zakupisz beczki, cena będzie podobna, a jeśli szukasz czarnego rynku to pomyliłeś miejsca. Dodatkowo CDPR nie można zarzucić braku równego traktowania. Wszyscy są równo traktowani i nagradzani odpowiednio do ich zasług. A czy beczki są tanie czy drogie to już subiektywna opinia każdego klienta. Dla jednych cena za jedną beczkę będzie mocno wygórowana dla innego to są drobne których braku nawet nie poczuje.
 
Witam.
Czy istnieje możliwość zmiany godziny kiedy następuje reset tzw "daily" czyli nowy dzień? Najlepiej z 2 na 3.
Wiele osób siedzi do późna, z rozmów ze znajomymi wiem, że też strasznie na to narzekają.
Bardzo to frustrujące jak się ma 23/24 punkty i nagle bum, new day. Zwłaszcza, że w grze nie ma licznika.
Jeśli by się okazało, że twórcom to bez większej różnicy, może warto byłoby zrobić jakieś głosowanie w tej sprawie.
A jeśli nie, to chociaż dodajcie zegar, żeby gracze wiedzieli ile mają czasu do resetu.
Nie każdy chodzi spać o 22 ;(


 
W większości znanych mi gier reset następuje ok. godz. 14.00 (przynajmniej na serwerach europejskich, ale nie tylko, np. w RE, nastawionych głównie na rynek amerykański i azjatycki). Trudno zrozumieć dlaczego akurat w Gwincie uparto się na środek nocy.
 
Aurelinus;n8733280 said:
W większości znanych mi gier reset następuje ok. godz. 14.00 (przynajmniej na serwerach europejskich, ale nie tylko, np. w RE, nastawionych głównie na rynek amerykański i azjatycki). Trudno zrozumieć dlaczego akurat w Gwincie uparto się na środek nocy.

W Hearthstone nowe zadanie dzienne pojawia się dokładnie o północy.
 
W Last Chaos reset zadań następuje także o północy (ach - grało się, kilka postaci na 185 lvl wbity, bez cashu, bez ani jednej platy expa :)
 
Last edited:
Mam pytanie, na jakiej zasadzie są przyznawane punkty za zwycięstwo ? Powiedzmy, że wygrałem, raz dostaje 20 pkt rankingowych a raz 70, patrzyłem na rywali i ich "siła" nie ma tutaj znaczenia, potrafię dostać 70 pkt za wygranie z 11 poziomem gracza a 30 za 15 poziom
Pozdrawiam
i dzięki
 
Last edited:
Top Bottom