Pytania do twórców GWINTA

+
Czy pojawi sie opcja w stylu "Spotkanie przy kominku" z HS'a? Fajnie bylo by zorganizowac taka mala impreze w Gwinta.
 
Nigdy o to nie spytałem ale od zmiany mnie to zastanawiało...dlaczego jest tylko jeden art danej brązowej karty np dziki gon czy syren lub tarczowniczki :D kiedyś było więcej wersji kart tego typu :p Na pewno już było to wyjaśnione i mi umknęło ale gdyby ktoś wiedział było by miło xD Przyjemniej by się patrzyło na stół na różne wersje artów i to kart premium.

PS..ten art bardzo mi się podoba :p
https://i.imgur.com/2obiV79.jpg
 
Balanced_MindPL;n10583762 said:
1.Jeśli pracujecie na innych urządzeniach, to czy będzie można się zalogować przez np PC i konsole na smartfonie i jeśli pracujecie na mini konsolach typu PSP "Posiadam jedynie na płyty nie tak jak inne przez neta kupować grę xd"

Skupiamy się obecnie na PC, PS4 i Xbox One ;)

"
Planujecie jeszcze dodać jakiś tryb przygodowy ponieważ kampania będzie zaliczana jako gra przygodowa."

Nasz zespół skupia się obecnie na wydaniu Wojny Krwi (Thronebreaker), później zobaczymy :)

"
Może pytanie się pojawiło, ale je zadam. Przepraszam jeżeli pytania się powtarzają!"

"
Czy jest możliwość wprowadzenia edytora na odwrocie kart między innymi zmieniać kolor na inny odcień np. Niebieski, Jasnoniebieski itp niektóre kolory są zablokowane w danej frakcji np. Czarni mają kolor czarny mogą posiadać wszystkie oprócz zielonych, niebieskich czerwonych i fioletowych i na odwrocie karty mamy logo danej frakcji możliwością dodania herbu, czy innego loga związanej z frakcją."

Myśleliśmy nad rewarsami, ale nie mam konkretów :)
 
Ostatnie pytanie! Chodzi o kartę Shani ponieważ ona tak jakby wskrzesza kartę z cmentarza i wchodzi na pole walki, czy ona później będzie leczyła gdy dana jednostka będzie zraniona lub po prostu będzie dawała ulepszenie/boosta?

Dziękuje za odpowiedzi.
 
Last edited:
Kiedy zbalansujecie coin flip bo nic z tym nie robicie od startu gry.

Kiedy naprawicie arenę bo niektóre karty nie działają jak trzeba. Mimo że nie miałem duplikatów shup nie zadziałał tak samo nie zadziałał Olgierd siedział sobie w grobie i nie wyszedł w drugiej rundzie.
 
Last edited by a moderator:

Guest 4136390

Guest
(...)


3. Podczas grudniowej aktualizacji, gdzie Gwint mocno się zmienił pod względem wizualnym pojawiła się informacja, że "puste okienka" podczas wyboru znikną. Czyli zamiast 10 okienek, gdzie w 3 są karty a kolejne 7 jest pustych będą tylko konkretnie te 3 na środku z kartami do wyboru. Od 3 miesięcy nic o tym nie słyszałem, będzie w końcu coś takiego w którejś aktualizacji czy nie? Domyślam się, że nie jest to priorytet.

4. Będzie tryb spectatora? Słyszałem, że coś jest robione w tym kierunku i niebawem ma coś się pojawić.

5. Przyglądacie się przyznawaniu punktów na grach rankingowych i możliwe, że coś zostanie z nimi zmienione? Dużo jest niezadowolonych osób z tego powodu, że grają na tą samą rangę, ale przez różnice punktów mmr za przegrany mecz tracą sporo więcej niż udałoby się im zyskać, przez co muszą kolejne 2 gry wygrać, żeby odrobić tą przegraną. Kiedyś sam zrobiłem sobie taki eksperyment mając 4000 mmr. Wygrałem 10 gier i przegrałem celowo 10 gier. Różnie to robiłem, raz wygrałem, raz przegrałem. Ogólnie patrząc na wynik to byłem 100 mmr w plecy. Myślę, że jestem w stanie trochę zrozumieć osoby, które mają o to pretensje bo jest to demotywujące.

6. Nawiązując do pytania poprzedniego planujecie wprowadzić jakieś serie wygranych, dodatkowe punkty za to przyznawane czy coś innego związanego z serią wygranych?

7. Jakieś rozbudowanie profilu, dodanie informacji o wygranych Arenach?


9. Jakieś wewnętrzne turnieje w grze? Zbiera się kilka osób i po prostu grają po wcześniejszym włożeniu do puli nagród x sztuk złota. Jest to waluta tylko do zdobycia w trakcie gry, więc to dobra sprawa. Wygrany zgrania całość czy większy %. To tylko taki przykład co może być i dobrze działać. Nie mówię tutaj tylko o e-sporcie, bo żeby zakwalifikować się przez Pro Ladder trzeba grać 24/7. Takie wewnętrzne turnieje dla weteranów to nowe, fajne i ciekawe urozmaicenie. Myślę, że mogę zaliczać się do takich osób a ze złotem w grze tak naprawdę nie mam co robić. Mam większość kart a na pewno te, które były i są grane. Nowych beczek nie ma sensu kupować, Arena to miejsce zarabiania złota i co na co mam wydawać złoto, którego mam 14000 sztuk? Ok, wejdą nowe karty to kupi się za to beczki ale do tego czasu będę miał go 2x więcej. Jakiś turniej, wkładam 1.5k i jest zabawa. Raz wygram, raz przegram, są emocje i o to chodzi.



Burza46 Alicja. Vattier
 
Last edited by a moderator:
Dlaczego zmianie uległy nazwy kart, Jadeitowa figurka (na Artefaktową kompresję), i Sukkub z Vergen (na Miruna, nawet nie wiem skąd ta nazwa, w grze nie miał żaden Sukkub chyba tak na imię)?
Poprzednie nazwy nie były wszak złe, i oddawały dobrze ducha tych kart, dlatego zmiany tej nie rozumiem.
 
1.Czy można oczekiwać jakiegoś spisu zasad, reguł, właściwego funkcjonowania danych mechanik ? Przeszukując forum odnalazłem jedynie informację w jakiej kolejności następują zdarzenia na planszy oraz że remisy rozwiązywane są losowo. Przydatny byłby taki spis gdzie jasno byłaby określona zasada danej mechaniki. Tak wiem, mamy "dymki" z informacjami ale są one dostępne tylko podczas gry. W menu budowy talii czy podczas otwierania beczek już ich nie ma. Dodając że są to bardzo skromne informacje.

2. Odnośnie otwierania beczek. Podział kart na podstawowe, rzadkie, epickie i legendarne jest sztywny i nie będzie zmieniany? Wiadome że siła kart kształtuje się względem aktualnej mety i bezsensownym byłoby ciągłe zmienianie ich przynależności do danej grupy ale, niektóre rzadkie karty naprawdę "rzadko" się widuje w taliach :D

3. Dlaczego szpiedzy nilfgaardu nie mają przynależności do żadnej kategorii ? Można ich np otagować mianem "szpiega" :D Pomijając już takie pomniejsze braki opisowe, które z każda aktualizacją idą ku lepszemu, bardzo przeszkadza że spora liczba kart nie posiada bardzo ważnego tagu "fatum" a takie ma działanie.



 
Czy będzie można powalczyć w przypadku pojedynków frakcji o ramki, które już były np potworów czy pojedynki będą o totalnie nowe ramki. Pytam bo chciałbym zdobyć wszystkie, z których musiałem zrezygnować na rzecz innych :p

EDIT: Super, że można zdobyć poprzednie :D Mam nadzieję, że pojedynki będą tak poprowadzone aby dało się zdobyć każdą xD Mi będzie brakować jeszcze KP oraz SK...o potwory walczę teraz :p
 
Last edited:
Czy planujecie wprowadzić kopiowanie decków? Na przykład chcę z modyfikować swoją ulubioną talię, ale jej nie ruszając, bo nie sprawdza się w nowej mecie. Teraz muszę stworzyć od początku ten sam deck, opcja "kopiuj deck" ułatwiła skróciła by ten czas.
 
Czy można liczyć na dodanie w przyszłości avatarów z innymi postaciami, takimi jak Krwawy Baron, Keira, Cerys, Janek etc etc?
Osobiście chciałbym avatar z Cerys, bo oprócz Brana (który był tylko dla najbardziej wytrwałych) nie ma innych, które pasowałyby do ramki wyspiarzy.
 
Regnarson;n10614912 said:
Kiedy zbalansujecie coin flip bo nic z tym nie robicie od startu gry.

Kiedy naprawicie arenę bo niektóre karty nie działają jak trzeba. Mimo że nie miałem duplikatów shup nie zadziałał tak samo nie zadziałał Olgierd siedział sobie w grobie i nie wyszedł w drugiej rundzie.

Testujemy potencjalne rozwiązanie problemu coinflipa - chcemy dodać liderom Inicjatywę, która decydowałaby kto rozpoczyna pierwszą rundę.


Mateszar;n10634711 said:
(...)


3. Podczas grudniowej aktualizacji, gdzie Gwint mocno się zmienił pod względem wizualnym pojawiła się informacja, że "puste okienka" podczas wyboru znikną. Czyli zamiast 10 okienek, gdzie w 3 są karty a kolejne 7 jest pustych będą tylko konkretnie te 3 na środku z kartami do wyboru. Od 3 miesięcy nic o tym nie słyszałem, będzie w końcu coś takiego w którejś aktualizacji czy nie? Domyślam się, że nie jest to priorytet.

4. Będzie tryb spectatora? Słyszałem, że coś jest robione w tym kierunku i niebawem ma coś się pojawić.

5. Przyglądacie się przyznawaniu punktów na grach rankingowych i możliwe, że coś zostanie z nimi zmienione? Dużo jest niezadowolonych osób z tego powodu, że grają na tą samą rangę, ale przez różnice punktów mmr za przegrany mecz tracą sporo więcej niż udałoby się im zyskać, przez co muszą kolejne 2 gry wygrać, żeby odrobić tą przegraną. Kiedyś sam zrobiłem sobie taki eksperyment mając 4000 mmr. Wygrałem 10 gier i przegrałem celowo 10 gier. Różnie to robiłem, raz wygrałem, raz przegrałem. Ogólnie patrząc na wynik to byłem 100 mmr w plecy. Myślę, że jestem w stanie trochę zrozumieć osoby, które mają o to pretensje bo jest to demotywujące.

6. Nawiązując do pytania poprzedniego planujecie wprowadzić jakieś serie wygranych, dodatkowe punkty za to przyznawane czy coś innego związanego z serią wygranych?

7. Jakieś rozbudowanie profilu, dodanie informacji o wygranych Arenach?


9. Jakieś wewnętrzne turnieje w grze? Zbiera się kilka osób i po prostu grają po wcześniejszym włożeniu do puli nagród x sztuk złota. Jest to waluta tylko do zdobycia w trakcie gry, więc to dobra sprawa. Wygrany zgrania całość czy większy %. To tylko taki przykład co może być i dobrze działać. Nie mówię tutaj tylko o e-sporcie, bo żeby zakwalifikować się przez Pro Ladder trzeba grać 24/7. Takie wewnętrzne turnieje dla weteranów to nowe, fajne i ciekawe urozmaicenie. Myślę, że mogę zaliczać się do takich osób a ze złotem w grze tak naprawdę nie mam co robić. Mam większość kart a na pewno te, które były i są grane. Nowych beczek nie ma sensu kupować, Arena to miejsce zarabiania złota i co na co mam wydawać złoto, którego mam 14000 sztuk? Ok, wejdą nowe karty to kupi się za to beczki ale do tego czasu będę miał go 2x więcej. Jakiś turniej, wkładam 1.5k i jest zabawa. Raz wygram, raz przegram, są emocje i o to chodzi.



Burza46 Alicja. Vattier

4. Planujemy wprowadzić taki tryb, ale nie w tym roku.

5. Stale monitorujemy kwestię punktacji gier rankingowych. Niedawno dostosowywaliśmy progi punktowe rang.

6. Ciekawy pomysł. Na razie nie planujemy jednak wprowadzania takich wyzwań.

7. W chwili obecnej nie mamy planów rozbudowywania profilu gracza.

9. W chwili obecnej nie planujemy wprowadzać takiej opcji.
 
Reunion33;n10643161 said:
Dlaczego zmianie uległy nazwy kart, Jadeitowa figurka (na Artefaktową kompresję), i Sukkub z Vergen (na Miruna, nawet nie wiem skąd ta nazwa, w grze nie miał żaden Sukkub chyba tak na imię)?
Poprzednie nazwy nie były wszak złe, i oddawały dobrze ducha tych kart, dlatego zmiany tej nie rozumiem.

Kompresja Artefaktowa zamienia przeciwnika na Jadeitową Figurkę. Kompresja Artefaktowa to nazwa czaru - dlatego tak nazywa się karta, którą mamy w talii. Jadeitowa Figurka to przedmiot - dlatego tak nazywa się karta, która pojawia się na polu bitwy po rzuceniu Kompresji Artefaktowej.

Odnośnie zaś Sukkuba z Vergen - postać na karcie wygląda inaczej niż postać w grze, więc zdecydowaliśmy się zmienić nazwę karty i wymyśliliśmy jej nowe imię.


Klim-AS-88;n10644901 said:
1.Czy można oczekiwać jakiegoś spisu zasad, reguł, właściwego funkcjonowania danych mechanik ? Przeszukując forum odnalazłem jedynie informację w jakiej kolejności następują zdarzenia na planszy oraz że remisy rozwiązywane są losowo. Przydatny byłby taki spis gdzie jasno byłaby określona zasada danej mechaniki. Tak wiem, mamy "dymki" z informacjami ale są one dostępne tylko podczas gry. W menu budowy talii czy podczas otwierania beczek już ich nie ma. Dodając że są to bardzo skromne informacje.

2. Odnośnie otwierania beczek. Podział kart na podstawowe, rzadkie, epickie i legendarne jest sztywny i nie będzie zmieniany? Wiadome że siła kart kształtuje się względem aktualnej mety i bezsensownym byłoby ciągłe zmienianie ich przynależności do danej grupy ale, niektóre rzadkie karty naprawdę "rzadko" się widuje w taliach :D

3. Dlaczego szpiedzy nilfgaardu nie mają przynależności do żadnej kategorii ? Można ich np otagować mianem "szpiega" :D Pomijając już takie pomniejsze braki opisowe, które z każda aktualizacją idą ku lepszemu, bardzo przeszkadza że spora liczba kart nie posiada bardzo ważnego tagu "fatum" a takie ma działanie.

1. Tak, planujemy zrobić w przyszłości zbiór zasad Gwinta. Prawdopodobnie pojawi się on bliżej premiery Gwinta - na chwilę obecną gra wciąż jest w fazie betatestów i niektóre zasady mogą się jeszcze zmienić.

2. Na chwilę obecną nie planujemy wprowadzać zmian w podziale kart z zestawu podstawowego.

3. Tagi nie są jeszcze finalne i mogą się zmienić.


hertores;n10653561 said:
Czy będzie można powalczyć w przypadku pojedynków frakcji o ramki, które już były np potworów czy pojedynki będą o totalnie nowe ramki. Pytam bo chciałbym zdobyć wszystkie, z których musiałem zrezygnować na rzecz innych :p

EDIT: Super, że można zdobyć poprzednie :D Mam nadzieję, że pojedynki będą tak poprowadzone aby dało się zdobyć każdą xD Mi będzie brakować jeszcze KP oraz SK...o potwory walczę teraz :p

Ramki będą pojawiać się ponownie w kolejnych pojedynkach frakcji.


5ander5;n10690861 said:
Czy można liczyć na dodanie w przyszłości avatarów z innymi postaciami, takimi jak Krwawy Baron, Keira, Cerys, Janek etc etc?
Osobiście chciałbym avatar z Cerys, bo oprócz Brana (który był tylko dla najbardziej wytrwałych) nie ma innych, które pasowałyby do ramki wyspiarzy.

Planujemy w przyszłości dodawać awatary z postaciami ze wszystkich frakcji.
 
Po uruchomieniu pełnej wersji gry (po zakończeniu open bety) jedyne karty jakie będziemy mieć w kolekcji będą pochodzić (podobno) z beczek kupionych za pieniądze.
1. karty zdobyte na arenie przepadną? (wolę dopytać dla 100% pewności)
2. co ze skrawkami, pyłem i złotem? wszystko się wyzeruje?
 
1. Kiedy zostanie naprawiony błąd z "blokującą" się kartą z którą nic już nie można zrobić po naciśnięciu ppm.
2. Kiedy/czy zostanie naprawiona sytuacja gdy na stół wchodzi karta która zadaje dmg i w przypadku braku oponenta ale obecności sojuszniczej jednostki jesteśmy zmuszeni zaatakować sojusznika...
3. Czy są w planach jakieś efekty, animacje pojawiające się po zagraniu chociaż złotych kart?
 
BloodthirstyRacoon;n10741241 said:
Po uruchomieniu pełnej wersji gry (po zakończeniu open bety) jedyne karty jakie będziemy mieć w kolekcji będą pochodzić (podobno) z beczek kupionych za pieniądze.
1. karty zdobyte na arenie przepadną? (wolę dopytać dla 100% pewności)
2. co ze skrawkami, pyłem i złotem? wszystko się wyzeruje?

Nie planujemy takich resetów. Chcemy aby gracze zachowali całą swoją kolekcję w stanie nienaruszonym, wraz ze wszystkimi zgromadzonymi zasobami (skrawki, pył itd). Dodatkowo, tak jak wspominaliśmy w liście otwartym, po zakończeniu projektu Homecoming i betatestów planujemy przez pewien czas umożliwić niszczenie kart za pełną wartość, tak aby każdy mógł dostosować swoją kolekcję.


Balanced_MindPL;n10778581 said:
Czy można połączyć w jedną całość zakładki sklepy, gry i bibeloty czy tak zostaną.

W ramach projektu Homecoming menu oraz sklep zostaną zaprojektowane od nowa.


Victarion90;n10780761 said:
1. Kiedy zostanie naprawiony błąd z "blokującą" się kartą z którą nic już nie można zrobić po naciśnięciu ppm.
2. Kiedy/czy zostanie naprawiona sytuacja gdy na stół wchodzi karta która zadaje dmg i w przypadku braku oponenta ale obecności sojuszniczej jednostki jesteśmy zmuszeni zaatakować sojusznika...
3. Czy są w planach jakieś efekty, animacje pojawiające się po zagraniu chociaż złotych kart?

Ad. 1. 2.
Do zakończenia projektu Homecoming, poza kolejnymi sezonami, Pojedynkami Frakcji i wyzwaniami Krzywego Zwierciadła Areny, ukażą się jeszcze dwie duże aktualizacje. Pierwsza z nich zaplanowana jest na kwiecień — wprowadzi ona brakujące karty premium oraz frakcyjne skórki planszy. W maju ukaże się natomiast aktualizacja usprawniająca balans rozgrywki (w tym Tancerzy Ostrzy) oraz zmianę w działaniu mechaniki “Utwórz”.

Ad. 3.
Planujemy gruntownie przebudować warstwę wizualną gry, od A do Z. Ponadto, w ramach projektu Homecoming interfejs (UI) i wrażenia płynące z gry (UX) zostaną uspójnione.
 
Czy rodzaje ramek są losowe czy podpięte pod dowódcę? Zauważyłem, że ramki przynajmniej KP i Potworów się różnią czyli jest parę wersji ale jeśli nie są losowe a zależą od wybranego dowódcy to W KP jest błąd ponieważ grając Henseltem miałem Herb po prawej stronie ramki Temerii a grając Foltestem Aedirn :D Powinno być odwrotnie.
 
Top Bottom