Pytania do twórców GWINTA

+
Skoro w przyszłym tygodniu wrzucicie listę uczestników Challengera to kiedy możemy się spodziewać informacji o tym gdzie odbędzie się ten turniej ?
Czy umiejętność każdego lidera ulegnie zmianie ?
Czy szpiedzy znikną na dobre z gry ? Nie chodzi mi tu o tych szpiegów z trzynastoma punktami siły, ale chodzi mi o tych z nilfgardu np. emisariusz. Krótko mówiąc czy archetyp szpiegów pozostanie w grze. Marzy mi się taki Jan Calvit jak kiedyś który przeciągał szpiegów na swoją stronę stołu :D

  • Podamy informację w przyszłym tygodniu
  • Nie wszystkich
  • Znikną szpiedzy CA
 
Mam pytanie o kolekcję kart. Czy karty, które dostaliśmy za darmo (czytaj: karty Geralta, Triss, liderów z wyzwań i inne dostępne za darmo lub na starcie) będą potraktowane jako nasze i dostaniemy za nie pełną wartość w skrawkach? Czy w zamian za to dostaniemy po prostu nowe karty startowe, a wyzwania na liderów będziemy mogli zrobić od nowa?

Pełna wartość, plus nowe decki startowe, liderów będzie można zrobić od nowa w nowych wyzwaniach.
 
Nie ma możliwości dania nam np na dwa dni przed HC full refundu na wszystkie karty tak aby chętni mogli sobie sami zmielić kolekcję przed tym jak zrobi to wasz skrypt? Bez urazy, ale jestem pewien, że wasz skrypt narobi tyle baboli, że wolałby najpierw sam sobie zmielić karty.

Nie ma takiej możliwości :)
 
1. @Burza46 czy jeżeli mógłbyś na swojej klawiaturze mieć jeden dodatkowy klawisz to byłby to "Soon" czy "Ciekawy pomysł"?
2. Czy po HC w "core set" będzie 5 frakcji?
3. Czy karty spoza "core set" bedą w postaci nowych frakcji czy kart dodatkowych do już istniejacych talii?
4. Jaka będzie żywotność dodatków (kart spoza "core set")?

P.S. @Burza46: dzięki za Twoją ostatnio wzmożoną aktywność na forum!

1. Soon(tm)
2. Tak, 5 frakcji plus równe liczby kart w każdej frakcji :)
3. Poza core set wejdą dodatki albo w postaci frakcji albo dodatków (expansion)
4. Nie myślimy jeszcze o systemie rotacji i formatów - za wcześnie :)

P.S. Cała przyjemność po mojej stronie :)
 
Prawdopodobnie tylko fragmenty :)

Dla pełnej jasności, jeśli zdecydujecie się na same fragmenty to za złotą karę premium dostaniemy 1600 fragmentów(zamiast 800 fragmentów i 400 pyłu), za srebrną karę premium 800 fragmentó(zamiast 200 fragmentów i 300 pyłu), itd?
 
Kiedy zamierzacie odpalić PTR? Czy plebs jak na przykład moja szanowna osoba ma szansę wziąć udział w testach?
 
Skoro będzie automatyczne "resetowanie" kont, to czy zostaną zachowane inne waluty takie jak np. złoto, pył, fragmenty kart, beczki? Czy też wszystko zostanie wyzerowane, a jedynie fragmenty z kart zostaną dodane do konta?
 
Mam kolejne pytania:
1. Wiemy, że liczba tutorów zostanie ograniczona. Czy w związku z tym, planujecie wprowadzić więcej umiejętności dobierających i zagrywających karty (co jednak sprzyja niezdrowym kombinacjom), lub ewentualnie dodać tutorom znacznie większe ograniczenia w wyciąganiu kart, bądź sprowadzić ich siłę bazową do minimalnej, aby zapobiec dużym combom? W mojej opinii jednostki wyciągające inne karty są fajne, ale obecnie jest ich za dużo, co w połączeniu z 25 kartami minimum prowadzi do zbyt szybkiego przewijania pewnych decków, które dzięki temu łatwiej dobierają potrzebne karty.
2. W związku z mniejszą ilością/jakością tutorów i ograniczeniem kart do 10, czy karty dobierające karty obu graczom (Albrich, Avallac'h) pozostaną w grze?
3. Nadal eksperymentujecie z systemem punktów, które wykorzystujemy do budowania talii czy jest już ustalony i tylko doszlifowujecie?
4. Ostatnie pytanie. Czy pula punktów, które będziemy wykorzystywać do budowy talii będzie wyznaczana przez naszego dowódcę/frakcje i czy łącząc karty pasującymi do siebie ich koszt będzie się zmniejszał? Czy system będzie podzielony w zależności od koloru karty np. złote za 16, srebrne za 8, brązowe za 4 itp?
Bardzo dziękuję i doceniam @Burza46 za Twoją aktywność na forum i chęć do odpowiadania dociekliwym graczom :)
 
Czy przez nowe mechaniki jakie dojdą w HC (manualne aktywowanie umiejętności kart) wydłuży się limit czasu na ruch gracza, a co za tym idzie cała rozgrywka ? Czy ten limit zostanie nie zmieniony ?
 
1. Wiele myśli przechodzi nam przez głowę ;)
2. Tak to jedyne ograniczenia
D
@Burza46 1. W odniesieniu do pytania jednego z graczy o płatną Wojnę Krwi, czy przeszło Wam (deweloperom) przez myśl udostępnienie kampanii za walutę w grze (złoto)?
2. Czy ograniczenia w budowie talii (pulą punktów) + dwie karty brązowe będą jedynymi ograniczeniami dla kart w Homecoming? Czy testowaliście jakieś rozwiązanie, zakładające ograniczenia w zagrywaniu kart na stół podczas rozgrywki (nie chodzi mi o system many, tylko np. o zagrywanie kart złotych i srebrnych, lub także kart liderów, że np. nie będziemy mogli zagrać złotej karty na starcie rozgrywki lub zanim nie zgromadzimy jakiejś ilości punktów z zagrywania innych kart brązowych itp.)
Czy wprowadzenie tylko po dwie kopie kart brązowych nie spowoduje upodobnienia do HS i przez to także większego RNG i jeszcze większego podobieństwa do wyżej wspomnianej gry. Gram w Gwinta od zamkniętej bety i właśnie różnice przyciągnęły mnie do tej karcianki a z każdym kolejnym patchem coraz bardziej się zacierają, wprowadzenie kart z losowymi właściwościami, podobny deck builder, tego nie było na początku i boję się że po Homecoming po prostu zrezygnuję z gry jak pewnie wielu ze względu na to że moje umiejętności nie będą miały wielkiego znaczenia a zdobyłem rangę 18 w jednym sezonie i to grając codziennie od 6 do 18 rund żeby mieć przyjemność z grania, ostatnio zostaję przy 15 i tyle mi wystarczy. Ciężko jest wylosować z całego decku właściwe karty, przy trzech kopiach w talii zdarza się że coś nie pójdzie po naszej myśli ale przy dwóch to już ruletka. Dlatego trzymam kciuki że gra jednak wróci do korzeni czyli czas po zamkniętej becie a przed świątecznym patchem.
 
Jeszcze mi się przypomniało ważne pytanie - czy w nowym systemie talii będziemy mogli mieć więcej niż 1 kopię kart legendarnych i epickich?

I jeszcze jedno - czy wraz z Homecoming zaimplementujecie funkcjonalność, która pozwoli po "wysypaniu" się gry ponownie dołączyć do meczu? Znam naprawdę masę graczy, którzy przez errory znikąd przegrywa mecze (w tym ja).
 
Last edited:
Witam, mam parę pytań odnośnie kampanii "Wojna krwi" oraz ogólnie projektu Homecoming:
1. Czy za zakup lub postęp w kampanii "Wojna krwi" otrzymamy jakieś nagrody do trybu multiplayer?
2. Czy więcej kart otrzyma unikatowe animacje?
3. Czy planujecie usunąć trochę kart, aby wyrównać ich ilość u wszystkich frakcji?
4. Czy "Wojna krwi" będzie posiadała kilka poziomów trudności?
5. Ile średnio będzie trwało jednorazowe przejście "Wojny krwi"?
Serdecznie pozdrawiam i życzę owocnej pracy :)
 
Last edited:
Skoro Dagon nie będzie liderem i mają na swój sposób "wrócić" pasywki to czy to oznacza, że będzie wybór między liderem (np. Królowa krabo), a pasywką (np. Dagon który będzie ją reprezentował)?
 
Dla pełnej jasności, jeśli zdecydujecie się na same fragmenty to za złotą karę premium dostaniemy 1600 fragmentów(zamiast 800 fragmentów i 400 pyłu), za srebrną karę premium 800 fragmentó(zamiast 200 fragmentów i 300 pyłu), itd?

Szczegóły podamy wkrótce.
 
Skoro będzie automatyczne "resetowanie" kont, to czy zostaną zachowane inne waluty takie jak np. złoto, pył, fragmenty kart, beczki? Czy też wszystko zostanie wyzerowane, a jedynie fragmenty z kart zostaną dodane do konta?

Nic nie zostanie wyzerowane ;)
 
Mam kolejne pytania:
1. Wiemy, że liczba tutorów zostanie ograniczona. Czy w związku z tym, planujecie wprowadzić więcej umiejętności dobierających i zagrywających karty (co jednak sprzyja niezdrowym kombinacjom), lub ewentualnie dodać tutorom znacznie większe ograniczenia w wyciąganiu kart, bądź sprowadzić ich siłę bazową do minimalnej, aby zapobiec dużym combom? W mojej opinii jednostki wyciągające inne karty są fajne, ale obecnie jest ich za dużo, co w połączeniu z 25 kartami minimum prowadzi do zbyt szybkiego przewijania pewnych decków, które dzięki temu łatwiej dobierają potrzebne karty.
2. W związku z mniejszą ilością/jakością tutorów i ograniczeniem kart do 10, czy karty dobierające karty obu graczom (Albrich, Avallac'h) pozostaną w grze?
3. Nadal eksperymentujecie z systemem punktów, które wykorzystujemy do budowania talii czy jest już ustalony i tylko doszlifowujecie?
4. Ostatnie pytanie. Czy pula punktów, które będziemy wykorzystywać do budowy talii będzie wyznaczana przez naszego dowódcę/frakcje i czy łącząc karty pasującymi do siebie ich koszt będzie się zmniejszał? Czy system będzie podzielony w zależności od koloru karty np. złote za 16, srebrne za 8, brązowe za 4 itp?
Bardzo dziękuję i doceniam @Burza46 za Twoją aktywność na forum i chęć do odpowiadania dociekliwym graczom :)

1. Podamy szczegóły jak będziemy omawiać gameplay z Luigim
2. Zobaczymy
3. Jest ustalony i dopracowywany
4. Będzie podzielony na kolor i rzadkość :)
 
Czy przez nowe mechaniki jakie dojdą w HC (manualne aktywowanie umiejętności kart) wydłuży się limit czasu na ruch gracza, a co za tym idzie cała rozgrywka ? Czy ten limit zostanie nie zmieniony ?

Będzie limit, jaki zobaczymy.
 
D

Czy wprowadzenie tylko po dwie kopie kart brązowych nie spowoduje upodobnienia do HS i przez to także większego RNG i jeszcze większego podobieństwa do wyżej wspomnianej gry. Gram w Gwinta od zamkniętej bety i właśnie różnice przyciągnęły mnie do tej karcianki a z każdym kolejnym patchem coraz bardziej się zacierają, wprowadzenie kart z losowymi właściwościami, podobny deck builder, tego nie było na początku i boję się że po Homecoming po prostu zrezygnuję z gry jak pewnie wielu ze względu na to że moje umiejętności nie będą miały wielkiego znaczenia a zdobyłem rangę 18 w jednym sezonie i to grając codziennie od 6 do 18 rund żeby mieć przyjemność z grania, ostatnio zostaję przy 15 i tyle mi wystarczy. Ciężko jest wylosować z całego decku właściwe karty, przy trzech kopiach w talii zdarza się że coś nie pójdzie po naszej myśli ale przy dwóch to już ruletka. Dlatego trzymam kciuki że gra jednak wróci do korzeni czyli czas po zamkniętej becie a przed świątecznym patchem.

Z HC chcemy ograniczyć RNG, tyle mogę powiedzieć na tą chwilę.
 
Top Bottom