Pytania do twórców GWINTA

+
Ja mam pytanie: Co dokładnie powstrzyma graczy po wprowadzeniu HC przed rozgrywaniem meczy w sposób taki jaki ma to miejsce obecnie na arenie, na której nie ma szpiegów?

Mam tutaj na myśli schemat (nudny i wypaczający idee gry, ale niestety skuteczny) passowania pierwszej rundy w przypadku zaczynania i generalnie sprowadzania meczy do jednej rundy.
 
@Burza46

Obejrzałem film z HC 3 razy i jedyne co mogę powiedzieć to że wizualnie wygląda to ok a nawet bardzo ok. Chciałbym bardzo zobaczyć stół Królestw Północy oraz Scoiatell, jeżeli stół scoia wygląda tak samo, a może nawet lepiej to będę bardzo zadowolony. Odnośnie dowódców wyglądają ok, chociaż dziwne uczucie kiedy ukryty nie znajduje się na karcie tylko na polu bitwy. Animacje są świetne. Chociaż moglibyście zmienić jakoś, (ciężko mi to nazwać.... strzałkę) chodzi mi o moment kiedy imlerithem wybierałeś cel. Efekt kuli ognia o której wspomniałeś rzeczywiście wygląda super, ale moim zdaniem ta (stara strzałka) w nowej oprawie graficznej prezentuję się średnio, ale to tylko moje zdanie. Liczę na to że w kolejnym filmie z HC omówicie ten nieszczęsny coinflip, który jak mówiłeś został naprawiony. To moje ogólne odczucia na ten wyczekany pierwszy film z HC. Mam nadzieję że to dopiero początek i jeszcze wiele rzeczy które wprowadziliście w HC pozytywnie mnie zaskoczą.

Pojawiło się też w mojej głowie kilka nowych pytań a mianowicie:

1. Skoro usuwacie srebrne karty i ograniczacie brązowe do dwóch, to czy możesz powiedzieć ile będzie łącznie kart w grze po HC ?
2. Czy jakikolwiek ślad po obecnej alchemii nilfgardu zostanie w gwincie po HC?
3. Kolejne informacje o HC będą się pojawiały w postaci filmów na yt, czy planujecie jakieś streamy tak jak to było kiedyś?
4. Czy dowódca będzie mógł tylko raz w grze aktywować swoją umiejętność? Czy będzie można go tak jakby wskrzesić lub powtórzyć jego umiejętność ?


PS. Challenger wypadł super i zrobił na mnie miłe wrażenie mimo tego że jestem fanem scoiatell oraz Królestw Północy. :D:D
 
Last edited:
1. Uważam, że nowe proste/podniszczone ramki kart są super, ale w pierwszej chwili trudno zauważyć, które to złote a które to brązowe i trzeba się dobrze przyjrzeć by zauważyć różnicę. Czy może zostanie to jeszcze poprawione?
2. Czy kolejne filmy z HC będą co tydzień? i czy masz już plan ile ma ich być?
3. Czy dowódcy będą mieć swoje karty dalej czy animowane avatary je zastąpią całkiem?
4. Czy teraz po pierwszym video z HC dostaniemy w najbliższym czasie informacje o Wojnie Krwi też jakieś? czy najpierw będzie kolejny film z HC?
5. Czy umiejętności kart, które widzieliśmy są już finalne? i co najwyżej po PTRach mogą dostać buffa lub nerfa?

Paweł, udało ci się, to co zobaczyłem wgniotło mnie w fotel i czekam strasznie na otwarty PTR teraz (albo chociaz na jakiś długi gameplay).
 
Dzień dobry.
Kilka pytań na początek nowego tygodnia:

1. Czas temu wspomniałeś Pożogę jako kartę, która wróci do swej dawnej formy. Czy to znaczy, że Pożoga będzie brązową kartą? I jeżeli tak, czy dalej będzie palić złote jednostki?
2. Czy umiejętność Komanda z Sinych Gór z zamkniętej bety (ponownie zagranie brązowej karty ze stołu) wróci jako umiejętność jakiejś jednostki w HC (bądź później)?
3. Pytanie mniej serio - wiedzą powszechną jest usunięcie z gry srebrnych szpiegów dających CA. Jednakże skoro srebrne karty „znikają” w całości, znaczy to, że CA szpiedzy będą teraz złoci? ;)
4. Kiedy gameplay z ST?

Pozdrawiam.
 
Ja mam pytanie o Homecoming. Bo jakiś film był cofnięty, bo był słaby, czy to był ten filmik, który teraz widzieliśmy? Bo poza ogólnym oglądem grafiki, to tam w zasadzie nie było żadnych informacji. Drugie pytanie dotyczy więc kolejnych odsłon homecomingu. Chodzi mi o to czy te filmiki będą regularne co tydzień np:? Czy będzie niedługo jakiś jeden, w którym będzie podsumowane co się zmieni?
 
Pytanie o Poziom:
Mam obecnie 100lvl. Jak wiadomo wyższego na dziś nie otrzymam, ale system gry pokazuje mi np 8500 pkt. doświadczenia ponad to co wystarczy do osiągnięcia 100 lvl.

Czy po wprowadzeniu wyższych lvl otrzymam od razu przeskok o kilka lvl wedle zdobytych pkt czy to przepada?
 
Pytanie, które na forum wywołuje z tego co widzę największe poruszenie wśród graczy:
Czy jest rozważana możliwość dania wyboru graczowi pomiędzy polem bitwy w 3d a 2d w HC, ewentualnie jakaś modyfikacja "skórek" bądź kolorów planszy?
 
Last edited:
Ogólnie pola bitwy wszytko co było zaprezentowane wygląda świetnie, szczególnie karty i wysokiej jakości efekty. Mam nadzieję, że reszta będzie na tym samym poziomie =].


1) Ciekawy jestem, czy dacie możliwość ustawienia nam swojej ulubionej skórki w grze? Na przykład ja widzę ulubioną skórkę, a przeciwnik swoją na swoim ekranie. Jakie sobie ustawiliśmy niezależnie od frakcji.

2) Czy planujecie w przyszłości zaprojektować pole bitwy widoczne na tawernowym stole, a figurki zostaną zastąpione odpowiednikami wystruganymi z drewna lub kartami ? Taki turniejowy stół w nowej oprawie dbającej o szczegóły i z tą ziarnistością, jaka jest teraz byłby świetny. I nie podzieli graczy =].
Mi to obojętne, i tak będę grał, ale każdy dostał by gwintową oprawę jaką chce, ten mroczną (monsters), ten zieloną (st), inny prosto z tawerny =]
 
Last edited:
Cześć @Burza46, przewidujecie zegar w grze pokazujący aktualną godzinę? Zdarza się chyba nie tylko mnie zasiedzieć do późna tracąc poczucie czasu, myślę że to dobry pomysł.
 
Last edited:
@Burza46

Pawle. Swoimi przemyśleniami na świeżo zdążyłem się już podzielić na Twitterze Mateusza Tomaszkiewicza. Teraz przyszedł czas na krótką refleksję na chłodno.

W pierwszej kolejności ukłon w Twoją stronę. Odwalasz kawał dobrej roboty dla Gwinta i nie pomylę się, jak powiem, że skupiasz sporą część community, co tej grze jest teraz bardzo potrzebne. Kiedyś kwestionowałem dodanie karty z Twoim wizerunkiem. Pomyliłem się, zasługujesz na to.

Po drugie myślę, że zrobiliście kawał świetnej roboty. Wizualnie Gwint zmierza w bardzo dobrym kierunku, a - co może jeszcze istotniejsze - otwiera Wam niesamowite możliwości "bawienia" się "polem bitwy". Wasza prezentacja sporo straciła na tym, że pokazaliście tylko potwory vs. potwory, mam nadzieję, że to szybko nadrobicie (choć osobiście bardziej czekam na "akcję" leaderów! :)). Tak naprawdę większość uwag jaka pojawia się w internecie dotyczy zmian kosmetycznych - strzałka, lepsze wyróżnienie stołu na karty, poprawki wizualne leaderów. Oczywiście pojawiają się też głosy bardziej krytyczne, dalej idące wskazujące na potrzebę zachowania leaderów jako karty, pozostawienie Gwinta w karczmie (jakby wszystkie pojedynki w W3 odbywały się w karczmie... ;-)) i myślę, że możemy je sprowadzić do jednego mianownika - zostawcie Gwinta jakim jest z drobnymi poprawkami. Nic zresztą w tych uwagach dziwnego sam boje się pewnych zmian, zwłaszcza ograniczenia do dwóch rzędów. Aczkolwiek jak uświadamiam sobie, jak zaczynacie "bawić się" dwoma rzędami (restrykcja na karcie Imlerith - zasięg strzału dwa rzędy) nie wiem czy po premierze moje obawy nie ulecą, a trzy rzędy nie zostaną słodkim wspomnieniem :)

No tak, ale ja tu swoje, tymczasem wątek wymaga - zadawaj pytanie. Także i zadam takowe:
- czy to co przedstawiliście to jest Wasza wizja tej gry, której chcecie się trzymać (niewliczając rzecz jasna tych kosmetycznych zmian)? Pytam, bo to co mi przeszkadza od close bety to niepewność. Chciałbym się pozbyć tego uczucia i Wam zaufać.

PS. pomyślcie o tym (a może już pomyśleliście), żeby na oficjalne zawody przygotować specjalny stół - np. ten w stylu karczmy. W końcu zawody w W3 w karczmach już się odbywały. Ale to taka drobna sugestia, Wasze możliwości "zabawy" stołem są na prawdę imponujące!

Pozdrawiam serdecznie!
 
@Burza46 Oglądając wczorajszy pokaz HC zauważyłem, że niektóre karty mają trochę oryginalne umiejętności, np. harpia caleano zjada jednostkę, nawigator dzikiego gonu wzmacnia karty z zemstą, Gryf jest kartą organiczną. Czy jest to ostateczna wersja czy może zamierzacie z biegiem czasu to zmienić, w miarę dodawania nowych kart? Moim skromnym zdaniem pożeranie własnych jednostek powinno być domeną trupojadów, w co idealnie wpasowuje się np. utopiec, który teraz będzie zadawał 4 punkty obrażeń wrogiej jednostce.
 
@Burza46

Czy to prawda, ze streamerzy i pewnie co niektorzy z lepszych graczy maja juz dostep do PTR?

Przeszlosc powinna nauczyc, ze jedni, jak i drudzy najprawdopodobniej nie oferuja zbyt wiele. Slyszelismy, ze "create" jest spoko, bo fajne zagrania na streamach beda, albo dana karta jest OP, bo przeciez "pro" gracz nie przegrywa przez wlasne bledy ;p Nie wszyscy sie nadaja, zeby testowac gre w taki sposob. Moim zdaniem w takich testach powinny uczestniczyc osoby z CDPR i gracze potrafiajacy wyciagac jakies logiczne wnioski, pasjonaci ktorzy chca sie aktywnie przyczynic do rozwoju gry, rownoczesnie potrafiacy podejsc do zmian z pewnym dystansem... generalnie myslacy ludzie ;p czyli bardzo ciezko o osoby z kwalifikacjami do takiej "pracy". Rozumiem, ze nie chcecie pokazywac wszystkim czegos, co nie jest jeszcze gotowe, ale tez nie widze generalnie zbyt duzego sensu w ptr dla malego grona osob. Raczej nie potrzebujecie pomyslow na kierunek rozwoju gry, a mala liczba osob nie jest w stanie dostarczyc ilosci danych potrzebnych do zbalansowania gry i wylapania bugow. Takze zamkniete ptr raczej nie ma zbyt wielkiego sensu dla mnie, lepiej po prostu na 2 tygodnie przed HC udostepnic PTR dla wszystkich w celach balansu i wylapania bugow. Tak to widze, w kadym razie powodzenia, cokolwiek tam nie robicie :)
 
@Burza46

Obejrzałem film z HC 3 razy i jedyne co mogę powiedzieć to że wizualnie wygląda to ok a nawet bardzo ok. Chciałbym bardzo zobaczyć stół Królestw Północy oraz Scoiatell, jeżeli stół scoia wygląda tak samo, a może nawet lepiej to będę bardzo zadowolony. Odnośnie dowódców wyglądają ok, chociaż dziwne uczucie kiedy ukryty nie znajduje się na karcie tylko na polu bitwy. Animacje są świetne. Chociaż moglibyście zmienić jakoś, (ciężko mi to nazwać.... strzałkę) chodzi mi o moment kiedy imlerithem wybierałeś cel. Efekt kuli ognia o której wspomniałeś rzeczywiście wygląda super, ale moim zdaniem ta (stara strzałka) w nowej oprawie graficznej prezentuję się średnio, ale to tylko moje zdanie. Liczę na to że w kolejnym filmie z HC omówicie ten nieszczęsny coinflip, który jak mówiłeś został naprawiony. To moje ogólne odczucia na ten wyczekany pierwszy film z HC. Mam nadzieję że to dopiero początek i jeszcze wiele rzeczy które wprowadziliście w HC pozytywnie mnie zaskoczą.

Pojawiło się też w mojej głowie kilka nowych pytań a mianowicie:

1. Skoro usuwacie srebrne karty i ograniczacie brązowe do dwóch, to czy możesz powiedzieć ile będzie łącznie kart w grze po HC ?
2. Czy jakikolwiek ślad po obecnej alchemii nilfgardu zostanie w gwincie po HC?
3. Kolejne informacje o HC będą się pojawiały w postaci filmów na yt, czy planujecie jakieś streamy tak jak to było kiedyś?
4. Czy dowódca będzie mógł tylko raz w grze aktywować swoją umiejętność? Czy będzie można go tak jakby wskrzesić lub powtórzyć jego umiejętność ?


PS. Challenger wypadł super i zrobił na mnie miłe wrażenie mimo tego że jestem fanem scoiatell oraz Królestw Północy. :D:D

1. Gdzieś to już podawałem około 493
2. Nie
3. Filmy a potem streamy, mam już konkretny plan :)
4. Jeśli umiejętność będzie na cooldownie to wielokrotnie :)
 
1. Uważam, że nowe proste/podniszczone ramki kart są super, ale w pierwszej chwili trudno zauważyć, które to złote a które to brązowe i trzeba się dobrze przyjrzeć by zauważyć różnicę. Czy może zostanie to jeszcze poprawione?
2. Czy kolejne filmy z HC będą co tydzień? i czy masz już plan ile ma ich być?
3. Czy dowódcy będą mieć swoje karty dalej czy animowane avatary je zastąpią całkiem?
4. Czy teraz po pierwszym video z HC dostaniemy w najbliższym czasie informacje o Wojnie Krwi też jakieś? czy najpierw będzie kolejny film z HC?
5. Czy umiejętności kart, które widzieliśmy są już finalne? i co najwyżej po PTRach mogą dostać buffa lub nerfa?

Paweł, udało ci się, to co zobaczyłem wgniotło mnie w fotel i czekam strasznie na otwarty PTR teraz (albo chociaz na jakiś długi gameplay).

1. Tak, wiemy o tym
2. Mam plan na filmy i streamy, natomiast zależy to tez od ilości materiału jaki otrzymam, pracuje już nad kolejnym :)
3. Avatary zastępują karty dowódców tylko na polu bitwy
4. HC i póżniej Wojna Krwi
5. Tak jak podkreślałem i ja i Luigi i ogromny napis WORK IN PROGRESS, nic w tym video nie jest finalne ;)
 
Dzień dobry.
Kilka pytań na początek nowego tygodnia:

1. Czas temu wspomniałeś Pożogę jako kartę, która wróci do swej dawnej formy. Czy to znaczy, że Pożoga będzie brązową kartą? I jeżeli tak, czy dalej będzie palić złote jednostki?
2. Czy umiejętność Komanda z Sinych Gór z zamkniętej bety (ponownie zagranie brązowej karty ze stołu) wróci jako umiejętność jakiejś jednostki w HC (bądź później)?
3. Pytanie mniej serio - wiedzą powszechną jest usunięcie z gry srebrnych szpiegów dających CA. Jednakże skoro srebrne karty „znikają” w całości, znaczy to, że CA szpiedzy będą teraz złoci? ;)
4. Kiedy gameplay z ST?

Pozdrawiam.

1. Złota, pali wszystko ;)
2. Zobaczymy :)
3. Nie :)
4. Pracuje nad tym :)
 
Ja mam pytanie o Homecoming. Bo jakiś film był cofnięty, bo był słaby, czy to był ten filmik, który teraz widzieliśmy? Bo poza ogólnym oglądem grafiki, to tam w zasadzie nie było żadnych informacji. Drugie pytanie dotyczy więc kolejnych odsłon homecomingu. Chodzi mi o to czy te filmiki będą regularne co tydzień np:? Czy będzie niedługo jakiś jeden, w którym będzie podsumowane co się zmieni?

Nie to inny film :)
Zero informacji? -- LOL
Kolejny osłony wkrótce ;)
 
Pytanie o Poziom:
Mam obecnie 100lvl. Jak wiadomo wyższego na dziś nie otrzymam, ale system gry pokazuje mi np 8500 pkt. doświadczenia ponad to co wystarczy do osiągnięcia 100 lvl.

Czy po wprowadzeniu wyższych lvl otrzymam od razu przeskok o kilka lvl wedle zdobytych pkt czy to przepada?

Wszystko się zmieni w raz z projektem Homecoming, omówimy to przy jednej z aktualizacji :)
 
Pytanie, które na forum wywołuje z tego co widzę największe poruszenie wśród graczy:
Czy jest rozważana możliwość dania wyboru graczowi pomiędzy polem bitwy w 3d a 2d w HC, ewentualnie jakaś modyfikacja "skórek" bądź kolorów planszy?

Nie będzie opcji 2D ani możliwości ręcznej modyfikacji kolorów :)
 
Top Bottom