Pytania do twórców GWINTA

+
Hej, mam kilka pytań
1. Czy w najbliższej przyszłości przewidujecie jakiś balans patch czy trzeba będzie jeszcze trochę na niego poczekać?
2. Czemu Skellige ma 1 kartę mniej niż reszta frakcji? Czy to kwestia wycięcia Hemdalla który ponoć miał być w grze? :p
3. Czy zamierzacie pokazać jakąś roadmape co do przyszłości gry czy będziecie o nadchodzących dodatkach/usprawnieniach informować na bieżąco?
Miłego dnia :)
 
Doby wieczór mam pytanie dotyczące naprawy błędów .

Czy wprowadzicie wcześniejszy algorytm wyszukiwania graczy w bitwach rankingowych , bo jak widać ten się nie sprawdza lepszy już będzie wcześniejszy który czasem wylosował słabszego gracza co w rezultacie odjeło punkty za wygraną bitwę niż obecny co nie przydziela przeciwnika albo jest tak niechlujnie zrobiony że szukanie zajmuje mu bardzo sporo czasu

Czy w listopadzie zdołacie naprawić błąd umożliwiający trzymanie kart w ręce w ilości ponad dziesięć ?
 
Czy jest szansa, że wykorzystacie modele postaci z TB jako dodatkowych dowódców w trybie arena?
 
Czy w grudniowej aktualizacji sprawicie że z beczek nie będzie tylu powtórek. Bo odważyłem się otworzyć kilka beczek i nadal dostaję wszystko co już mam a w kolekcji brakuje mi sporo kart. Mogłem otworzyć wszystkie beczki przed hc i zrobić całą kolekcje w premium.
 
Można się spodziewać jakiegoś hotfixa? ( W którym np. zbuffujecie karty od niszczenia artefaktów? Sugestia: Miotacze Petard mogliby mieć 2 albo i 3 punkty ale mieć jakąś taktyczną alternatywę w postaci 2 punktowego buffa albo damage) :)

EDIT: Jakim prawem typ mi gra brązowego ghula za 14? Chcecie żeby wszyscy grali tylko dwoma taliami ? o_O :)
 
Last edited:
Trochę pytań się nazbierało, więc z góry przepraszam za ścianę tekstu ;)

1. A cóż takiego nasz kochany Narrator zrobił że go w łańcuchach trzymają?! Rzecz to musiała być niebagatelna, skoro go taki kawał ciągną. Od razu widać że człek to niebezpieczny, a elegancki zarazem! I ten jego półuśmieszek! Wypisz wymaluj król zbrodni!

2. Kiedy możemy spodziewać się karty Narratora? Przecież trza go jakoś wykorzystać skoro już spętany, tyle szybko! Od takiego na chwilę wzrok odwrócić, a już czmychnie w siną dal!

Nie chcę spoilerować, ale... jeśli przejdziesz Wojnę Krwi dowiesz się kim jest nasz narrator ;)

Czy jest ewentualnie brana pod uwagę możliwość uruchomienia np. jako osobnej gry Gwinta takiego jak był w becie?

Nie bierzemy tego pod uwagę.

1. Czy jest dostępne/będzie dostępne drzewko nagród za poziom, sezonowe - takie jak było w Open Becie?

2. Co się dzieje z osiągniętą rangą na koniec sezonu?

3. Czy są nagrody na koniec sezonu?

4. Czy są przyznawane nagrody za rangi inne niż mozaiki?

5. Czy ilość zdobywanych "punktów nagród" została przetestowana? Odnoszę wrażenie, że odblokowanie wszystkich drzewek (zakładając odblokowywanie regularnie drzewek sezonowych) jest zadaniem bardzo trudnym, wręcz niemożliwym

1. Drzewka sezonowe będą dostępne w Księdze Nagród, ale jeszcze nie teraz.

2. Po zakończeniu sezonu gracz spada o kilka rang:
  • 500 najlepszych graczy Pro Rank pozostaje w Pro Rank, pozostali zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 1-4 zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 5-9 zaczynają od rangi 10
  • Gracze z rang 10-15 zaczynają od rangi 15
  • Gracze z rang 16-20 zaczynają od rangi 20
  • Gracze z rang 21-25 zaczynają od rangi 25
  • Gracze z rang 26-30 zaczynają od tej samej rangi

3-4. Na razie Drzewka Sezonowe nie są aktywne, więc mozaiki i punkty nagród to jedyne nagrody za sezon. Co do ilości punktów nagród jest ona następująca:
  • Pro Rank - 25 Punktów Nagród
  • Rangi 1-7 - 15 Punktów Nagród
  • Rangi 8-14 - 10 Punktów Nagród
  • Rangi 15-25 - 7 Punktów nagród
  • Rangi 26-30 - 5 Punktów Nagród

5. Taki był zamiar, chcieliśmy, żeby odblokowanie wszystkiego stanowiło wyzwanie.

Czy w grze będzie możliwość wydania złota na coś innego niż standardowe beczki ?

Będzie ;)

1. Czy w najbliższej przyszłości przewidujecie jakiś balans patch czy trzeba będzie jeszcze trochę na niego poczekać?

Większego patcha możecie się spodziewać w grudniu, ale w międzyczasie pracujemy nad błędami, które nie wymagają wypuszczania aktualizacji klienta.

Czy w listopadzie zdołacie naprawić błąd umożliwiający trzymanie kart w ręce w ilości ponad dziesięć ?

To nie błąd, ale zamierzona mechanika, nie planujemy jej zmieniać.
 
2. Po zakończeniu sezonu gracz spada o kilka rang:
  • 500 najlepszych graczy Pro Rank pozostaje w Pro Rank, pozostali zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 1-4 zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 5-9 zaczynają od rangi 10
  • Gracze z rang 10-15 zaczynają od rangi 15
  • Gracze z rang 16-20 zaczynają od rangi 20
  • Gracze z rang 21-25 zaczynają od rangi 25
  • Gracze z rang 26-30 zaczynają od tej samej rangi

O, to zmiana w stosunku do tego, co Paweł mówił na live streamie, tzn z Pro nie spada się do 1 rangi, a do 5? To sporo więcej wspinania z powrotem do Pro. Będę wdzięczny, jeśli będziesz mogła potwierdzić.
 
Zauważyłem pewną nie konsekwencję dotyczącą artefaktów - wydaje mi się, że to bug ale może się mylę.

Gdzieś wyczytałem, że artefakt uznawany jest jako karta-jednostka.
Mamy niejakiego LYRYJSKIEGO KUSZNIKA - "(...) Daj tej jednostce ładunki (1) za każdym razem jak zagrywasz jednostkę z rozkazem", który dostaje dodatkowy ładunek po zagraniu artefaktu (np. Włóczni)

Czemu w takim razie nie mogę zablokować artefaktu KONNICĄ DYWIZJI ALBA "Zablokuj wrogą jednostkę"?
 
1. Drzewka sezonowe będą dostępne w Księdze Nagród, ale jeszcze nie teraz.

Chodziło mi o to co dostajemy za awans w rankingu z rangi np. 19 na 18. Z tego, co zauważyłem, to chyba 1 punkt nagród. Zgadza się?

Na razie Drzewka Sezonowe nie są aktywne, więc mozaiki i punkty nagród to jedyne nagrody za sezon.

A czy z początkiem sezonu są nagrody za pominięte rangi?
 
Właśnie skończyłem Angren, mam w związku z tym dwa pytania:

- skąd zmiana rodzaju gramatycznego Angrenu? W książkach ewidentnie jest on rodzaju męskiego: "Bliżej niż stolica Nilfgaardu. Dokładnie rzecz biorąc, całkiem blisko. W Angrenie." - w Wojnie Krwi jest odmieniany po żeńsku ("W Angren").


- finałowa scena w Angrenie aż się prosi, żeby być idealną transkrypcją z Chrztu Ognia. Czym były podyktowane zmiany semantyczne tego fragmentu fabuły? Nawet dialogi są zmienione względem tych, które wydarzyły się w "rzeczywistości".

- powyższe dwa pytania zdają się wskazywać na źródło problemu - czy fabuła gry była tworzona po angielsku, a potem przetłumaczona na polski?
 
Dlaczego Avatary / ramki i inne bibeloty nie są podpisane, gdy najeżdża się na nie kursorem (kiedyś były), i czy planujecie to zmienić?
 
Czyli w rece mozna trzymac tylko 10 kart bo kazda kolejna sie niszczy ale jednak trzymanie 11 to zamierzona mechanika?
Czy w tej grze moze byc jeszcze wiecej niescislosci? Zatrudnijcie kogos kto mysli logicznie żeby uniknac takich niekonsekwencji bo chyba w tej chwili o grze decyduje ktos wcisniety na sile...

Kolejny przyklad kilka postow wyzej:

"Mamy niejakiego LYRYJSKIEGO KUSZNIKA - "(...) Daj tej jednostce ładunki (1) za każdym razem jak zagrywasz jednostkę z rozkazem", który dostaje dodatkowy ładunek po zagraniu artefaktu (np. Włóczni)

Czemu w takim razie nie mogę zablokować artefaktu KONNICĄ DYWIZJI ALBA "Zablokuj wrogą jednostkę"?"

I takich niekonsekwencji jest mnostwo. Pewnie tez zamierzone mechaniki.
 
Kiedy możemy spodziewać się poprawy wydajności? Po jednym meczu sprzęt robi się bardzo gorący (szczególnie laptopy) ?
 
Czy jest gdzieś wykaz nagród za wygrane rundy w ciągu dnia? Do tej pory za 6 rund zawsze było 100 sztuk złota o ile dobrze pamiętam, przed chwilą dostałem 2 pkt nagród. Informacji o to co możemy dostać za poszczególną ilość wygranych nagród brakuje.

PS. Tak oprócz pytania, polecam zajrzeć do tematu:

https://forums.cdprojektred.com/ind...zatku-zbierania-mojej-kolekcji-kart.10989994/

I zastanowić się nad stworzeniem jakiegoś poradnika, działu FAQ dla Gwinta, który będzie odpowiadał na najważniejsze pytania. Samouczek to niestety trochę za mało, zwłaszcza jeżeli chodzi o ekonomię w Gwincie. Ja i inni użytkownicy próbowaliśmy pomagać, ale biorąc pod uwagę fakt, że sami nie wiemy jakie są np. nagrody za wygrane rundy ciężko jest udzielić dobrych rad...
 
2. Po zakończeniu sezonu gracz spada o kilka rang:
  • 500 najlepszych graczy Pro Rank pozostaje w Pro Rank, pozostali zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 1-4 zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 5-9 zaczynają od rangi 10
  • Gracze z rang 10-15 zaczynają od rangi 15
  • Gracze z rang 16-20 zaczynają od rangi 20
  • Gracze z rang 21-25 zaczynają od rangi 25
  • Gracze z rang 26-30 zaczynają od tej samej rangi

Czy dobrze rozumiem, że nie ma możliwości spadnięcia poniżej 15 rangi jeśli choć raz uda nam się tą range osiągnąć? Nawet jeśli zrobię sobie kilkomiesięczną przerwę w grze? Czy dobrze zakładam, że brana pod uwagę będzie najwyższa ranga jaką udało nam się wbić, a nie aktualna na jakiej zakończymy sezon?

3-4. Na razie Drzewka Sezonowe nie są aktywne, więc mozaiki i punkty nagród to jedyne nagrody za sezon. Co do ilości punktów nagród jest ona następująca:
  • Pro Rank - 25 Punktów Nagród
  • Rangi 1-7 - 15 Punktów Nagród
  • Rangi 8-14 - 10 Punktów Nagród
  • Rangi 15-25 - 7 Punktów nagród
  • Rangi 26-30 - 5 Punktów Nagród

Czy dobrze zakładam, że brana pod uwagę będzie najwyższa ranga jaką udało nam się wbić, a nie aktualna na jakiej zakończymy sezon?
 
Gdzieś wyczytałem, że artefakt uznawany jest jako karta-jednostka.

Mamy niejakiego LYRYJSKIEGO KUSZNIKA - "(...) Daj tej jednostce ładunki (1) za każdym razem jak zagrywasz jednostkę z rozkazem", który dostaje dodatkowy ładunek po zagraniu artefaktu (np. Włóczni)

Artefakty nie są uznawane za jednostki, w przypadku Kusznika problem wynika z opisu, ponieważ jego umiejętność aktywuje się przy zagraniu KARTY z rozkazem, a nie tylko jednostki.

Dlaczego Avatary / ramki i inne bibeloty nie są podpisane, gdy najeżdża się na nie kursorem (kiedyś były), i czy planujecie to zmienić?

Myślimy nad tym ;)

powyższe dwa pytania zdają się wskazywać na źródło problemu - czy fabuła gry była tworzona po angielsku, a potem przetłumaczona na polski?

W naszej firmie pracują osoby z całego świata, stąd nie powinno nikogo dziwić, że większość dokumentacji powstaje po angielsku, żeby mogła być dostępna dla każdego.

Czy jest gdzieś wykaz nagród za wygrane rundy w ciągu dnia? Do tej pory za 6 rund zawsze było 100 sztuk złota o ile dobrze pamiętam, przed chwilą dostałem 2 pkt nagród. Informacji o to co możemy dostać za poszczególną ilość wygranych nagród brakuje.

Nagrodami za dzienne wygrane rundy są teraz Punkty Nagród, nie złoto. Do 18 wygranych rund 2 Punkty Nagród, później 1 .

Czy dobrze zakładam, że brana pod uwagę będzie najwyższa ranga jaką udało nam się wbić, a nie aktualna na jakiej zakończymy sezon?

Po zakończeniu sezonu brana jest pod uwagę ranga, która miałeś pod koniec sezonu, a nie najwyższa, i na tej podstawie przyznawana jest ranga w kolejnym sezonie oraz Punkty Nagród za poprzedni sezon.
 
Moje pytania zostały pominięte, więc zadam je ponownie:


Drzewka sezonowe będą dostępne w Księdze Nagród, ale jeszcze nie teraz.

Chodziło mi o to co dostajemy za awans w rankingu z rangi np. 19 na 18. Z tego, co zauważyłem, to chyba 1 punkt nagród. Zgadza się?


Na razie Drzewka Sezonowe nie są aktywne, więc mozaiki i punkty nagród to jedyne nagrody za sezon. Co do ilości punktów nagród jest ona następująca:

A czy z początkiem sezonu są nagrody za pominięte rangi?
 
Top Bottom