Pytania do twórców GWINTA

+
Czy kupując Wojnę Krwi na Steam istnieje możliwość przeniesienia jej na gog.com (w ramach Gog Connect) i tym samym uzyskania bonusów dedykowanych Gwintowi (20 nowych kart w tym możliwość odblokowania ich wersji premium w samej grze, 5 beczek premium, 2 ramki i 2 avatary)?

Nie ma takiej możliwości. Kupując grę na Steam nie dostajesz dodatków do GWINTA.

I po co zostały usunięte srebrne obramowania kart? Przecież skoro i tak nie ma to znaczenia ile wkładamy do talii kart złotych i brązowych to przynajmniej dzięki srebrnemu obramowaniu łatwiej byłoby odróznić kartę Legendarną od Epickiej. Powrot do stylu Gwinta z W3 nie jest dla mnie sensownym argumentem.
Przy nowym systemie tworzenia talii, karty srebrne nie są już potrzebne.
Czy zamierzacie powrócić do Gwinta i go usprawniać?
To wciąż ta sama gra, Homecoming było jedynie aktualizacją do GWINTA (dużą bo dużą). Stara wersja gry nie powróci.
Planujecie dodać jakieś nowe kontrakty do gwinta?
Zobaczymy ;)
 
Czy to tylko moje wrażenie, czy spadła ilość kart z efektem dla losowego celu? Jak ostatnim razem zaglądałem było kilka takich a teraz ani widu, ani słychu. :)
 
Przy nowym systemie tworzenia talii, karty srebrne nie są już potrzebne.
Idąc tym tokiem myślenia to złote lub brazowe karty też nie są potrzebne. Równie dobrze wszystkie karty mogłyby być brązowe albo złote wystarczy tylko ten tyci klejnocik do rozróżniania kart. Dodanie dodatkowego obramowania zwiększyłoby czytelność ręki, kolekcji i talii i nie kosztowałoby to wiele pracy więc zapytam jeszcze raz. Czemu nie dodacie Srebrnych obramówek?

Według kolejności ich dobierania.
W takim razie czy dodacie jakiś przycisk do sortowania ręki w trakcie gry? Bo taka gmatwanina na łapie utrudnia trochę grę oraz lekko wydłuża. Mógłby on mieć 3 rodzaje działania: Sortowanie od lewej strony siła kart rosnąca. W 2 Od lewej siła kart malejąca i w 3 gracz może swobodnie zamieniać karty miejscami na ręce.
 
Last edited:
1. Czy grudniowa aktualizacja wprowadzi
a) jakiekolwiek zmiany wizualne (mam na myśli ten filtr pola bitwy mający wpływ na wygląd kart)
b) jakiekolwiek nowe filtry do kolekcji kart (błagam, chociaż filtr artefaktów/kart specjalnych)
c) usprawnienia jeśli chodzi o księgę nagród - dlaczego trzeba ręcznie liczyć punkty nagród w każdym drzewku? :O
2. Czy naprawione zostaną kontrakty dotyczące kolekcji kart?

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.
 
Gra wygląda świetnie! Jednak od siebie odpycha!
Gdzie jest rozbudowany samouczek jak z poprzedniej wersji? Chciałbym poznać na nowo frakcje bo wszystko jest przebudowane. Nie mam takiej możliwości bo jestem zmuszony do zakupienia płatnego dodatku. Jeśli tego nie zrobię to błąkam się jak dziecko w meczach i dostaję lanie od innych graczy. Gdzie jest klimatyczna stara dobra muzyka? Czemu nie można dokonać wyboru jaka nutka umila nam czas? Zrobiliście mroczny klimat ok szanuje, ale dajcie nam wybór. Redzi według mnie za bardzo staracie się wepchnąć na siłę płatny dodatek poprzez wykastrowany samouczek i niejasne zasady gry. Choć wierzę że zrobiliście świetną robotę i bardzo przyłożyliście się do tego to przez takie zagrania z waszej strony nie wydam na tę grę ani złotówki. Próg wejścia do gry jest nastawiony na starych wyjadaczy nie dla świeżaków. PS. idę zbierać karty i pograć w Gwinta w W3 tam jest radość z gry, a nie frustracja.
Wszystkiego dobrego. Trzymam za was kciuki i czekam na zmiany.
 
Zauważyłem, że wszystkie pytania poza moimi z poprzedniej strony tego tematu doczekały się odpowiedzi.
Kiedy mogę spodziewać się jakichś odpowiedzi na moje?

Dlaczego opcje wyszukiwania kart podczas tworzenia talii są takie ubogie?
Dlaczego nie ma opcji wyświetlenia tylko kart artefaktów?
Dlaczego nie ma opcji wyświetlenia tylko kart legendarnych?
Dlaczego nie ma opcji wyświetlenia tylko kart w nadmiarowej ilości egzemplarzy?
Dlaczego w oknie "zniszcz nadmiarowe karty" nie ma opcji wyboru jakości kart, które chcę zniszczyć (np. tylko karty rzadkie)?
Dlaczego nie ma opcji utworzenia nowej talii na bazie już istniejącej (np. w celu dokonania kilku zmian i ich przetestowania)?
Dlaczego nie ma opcji archiwizacji posiadanych talli (np. zapisu do/odczytu z pliku)?
Dlaczego nie ma opcji porządkowania listy posiadanych talii (np. tworzenia podkatalogów)?
Dlaczego nie ma opcji wyjścia z edycji talii bez jej zapisywania / anulowana wprowadzonych zmian?
Dlaczego przy wybieraniu kart na Arenie/z beczek nie ma ilości prowizji co po części ułatwiłoby orientację co do "jakości" kart?
 
Dorzucicie jakieś inne talie w trybie treningu? W becie mieliśmy większą różnorodność a w pełnej wersji tylko jedna talia - potwory na Królowej Krabopająków.
 
To nie błąd, ale zamierzona mechanika, nie planujemy jej zmieniać.[/QUOTE]

W zasadach gry, jest napisane że gracze mogą mieć maksymalnie 10 kart w ręce. Dlaczego teraz jak ktoś ma kart np 13 na ręce, piszecie że to nie jest błąd tylko zamierzona mechanika czy w związku z tym będą zmienione zasady gry?
Czy jednak jest to błąd i naprawicie karty Isabel z Hagge i Ciri szarże ?
Post automatically merged:

Czy w grudniowej aktualizacji dodacie na stałe do bazy danych możliwość przypisania , planszy do gry oraz skórki awatara, bo na chwilę obecną trzeba to ustawiać po każdym włączeniu gry.
 
Last edited:
Do poprzedniej listy pytań dorzucam jeszcze jedno:
Dlaczego w polskiej wersji gry jeden z tytułów podpinanych do nazwy użytkownika brzmi "of Rivia"???
 
Mam pytania dotyczące księgi nagród, a dokładniej drzewek sezonowych.
1. Kiedy będą dostępne drzewka sezonowe?
2. Czy do drzewek sezonowych będzie osobna pula punktów do zdobycia czy trzeba będzie wykorzystywać punkty zdobyte już wcześniej ?
 
Chciałbym zadać pytanie odnośnie trofeów na ps4. Podczas bety uzyskałem 33 rangę, teraz widzę, że są dostępne trofea takie jak "osiągnij 20 rangę". Czy jest jakakolwiek szansa na zdobycie tego tofeum.
 
W menu "zadania" oprócz zadań "dziennych" teraz wyświetlają się też te, które ustawimy jako "śledzone" - tyle tylko, że przy śledzonych nie widać ich postępu - to błąd czy zamierzenie?
 
Widzę, że w dzisiejszym patchu nadal nie wprowadzono możliwości usuwania wykonanych kontraktów jakie wcześniej się "śledziło". Kiedy można spodziewać się wprowadzenia niezbędnej opcji pozwalającej na usunięcie wykonanych kontraktów? Teraz jest to jeszcze bardziej wkurzające bo śledzone kontrakty wyświetlają się pod ikoną zadań i oczywiście od góry są te wykonane których usunąć w żaden sposób nie można.
 
Dobrze, miarka się przebrała. Tolerowałem wasze zachowanie przez ostatnie dwa miesiące. Mówiłem sobie:
"Nie przejmuj się, takie sytuacje już się kiedyś zdarzały. Jak opuszczali CBT to też przewrócili grę do góry nogami. Może te zmiany są dobre? Pogram chwilę, postaram się przekonać. Kto wie, nawet jak będzie fatalnie, to CDPR raczej posłucha ludzi i wycofa się z tylu niedorzecznych zagrywek."
I wiecie co? Ano prawie się udało, pozostaje tylko jedna sprawa, która kompletnie rujnuje moje podejście do waszego produktu. Proszę odpowiedzieć na moje pytania, ponieważ jestem wściekły (!). Właśnie siedzę przed komputerem i tak wyglądam -> :mad:

1. Zacznijmy od podstawy, dlaczego robicie graczom na złość? Co my wam zrobiliśmy? Ufaliśmy wam, postanowiliście zrobić najgorsze co można było. Zamroziliście grę na pół roku, mało osób się stawiało. Każdy zdawał sobie sprawę z tego, że jesteście dobrą firmą i nie staniecie po stronie Bethesdy, Blizzarda, EA czy... aż nie mogę napisać nazwy tych gwałcicieli fanów cyfrowej rozrywki... czy Ubisoftu. Wspólnie tworzyliśmy coś co zapowiadało się na najlepszą grę karcianą na rynku. Nasz związek trwał ponad dwa lata, przetrwaliśmy wiele kłótni małżeńskich, jednak zawsze nasze serca były sobie oddane. Powtórzę pytanie, dlaczego robicie nam na złość i siłą wprowadzacie mechaniki, które nikomu zdrowemu na umyśle się nie śniły?

2. Nawiązując do pierwszego pytania, patrząc na wasze działania wysnułem pewną teorie. Czy to prawda, że odpuściliście sobie robienie Gwinta, bo po prostu przerosła Was wizja kreacji rozgrywki w grach online? Właśnie z tego powodu wypuściliście Frankensteina pod pseudonimem Homecoming, aby ostatecznie zabić nasze dziecko?

3. Dlaczego usprawiedliwiacie swoje decyzje "powrotem do korzeni" wyraźnie sugerując tutaj singleplayer'ową wersje Gwinta z Wiedźmina 3? Czy wy zdajecie sobie sprawę, że to co się potencjalnie sprawdziło w grze single, niekoniecznie się zda w multiplayer? Gra jest zbyt nieczytelna, jednak to akurat nie jest problem największej wagi. Wystarczy, że wyrzucicie ten paskudny filtry z plansz albo dacie opcje wyłączenia ich w opcjach gry.

4. Moje ostatnie pytanie, a raczej prośba. Uargumentujcie rzeczowo dlaczego wprowadziliście limit kart na ręce. Nie wierze w waszą teorie o coinflipie i blokadzie dry passów. Ludzie, którzy wcześniej zachwalali swój produkt z powodu unikalnej mechaniki pasowania i tego, że każda decyzja ma znaczenie nigdy by tego nie napisali. To po prostu śmierdzi jakimś przekrętem i wydaję mi się, że wchodzi tutaj kilka opcji:

a) Konkurencja zapłaciła Wam, żebyście pogrzebali jedną ze sztandarowych mechanik produktu.
b) Tak jak pisałem wyżej, spisaliście już Gwinta na straty i zawijacie manatki, żeby dokończyć Cyberpunka.
c) Zostaliście zmanipulowani przez szpiega konkurencyjnej firmy, który zajął miejsce poprzedniego projektanta rozgrywki.
d) Robicie graczom na złość, bo chcecie zemsty za nasz bunt sprzed roku.

Niestety nie widzę innej możliwości, jeśli takowa istnieje to proszę o informację w odpowiedzi.

Ad. 4
Jestem już zdesperowany, każdą zmianę przełknę. Nawet tą hiper sprzyjającą kontrolnym talią metą. Błagam Was usuńcie limit kart na ręce. Straciłem poczucie przyjemności z gry w trakcie całej pierwszej i drugiej rundy. Dopiero w trzeciej odzyskuje swój stary pociąg do Gwinta... (No chyba, że gram przeciwko artefaktom, to muszę typa cisnąć całą pierwszą i drugą) Także... niestety jestem do tego zmuszony, błagam Was o likwidacje limitu kart na ręce. Jeśli tego nie zrobicie to... organizujemy masowy pozew sądowy waszego studia za gwałt na emocjach. Możecie się śmiać, ale my nie żartujemy. Takie sytuacje już się w historii zdarzały. My Wam zaufaliśmy, mieliście być tymi jedynymi, a nie tymi, którzy dołączą do reszty tego plugastwa współczesnych gier komputerowych! Dajemy wam czas do lutego 2019 roku.
 
Czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że są gracze; zarówno nowi jak i weterani (min. ja), którzy od 23 października do dziś albo nie mogą uruchomić gry albo borykają się z innymi bugami, które uniemożliwiają rozgrywkę?

Pisałem w swojej sprawie do supportu (cztery razy) i mój problem jest znany. Nie miałem również żadnych problemów z grą podczas otwartego, testowego PTR.
Pracujemy nad tym. Staramy się rozwiązać problemy uniemożliwiające grę najszybciej jak to możliwe.
Cześć.

Błąd polegający na tym, że nie mogę otworzyć swego profilu w grze nie został naprawiony.
Czy możemy spodziewać się hotfixów w najbliższych dniach czy następne poprawki dopiero w kolejnym patchu, który pojawi się "kiedyś tam"?

Pozdrawiam.
 
W takim razie czy dodacie jakiś przycisk do sortowania ręki w trakcie gry? Bo taka gmatwanina na łapie utrudnia trochę grę oraz lekko wydłuża. Mógłby on mieć 3 rodzaje działania: Sortowanie od lewej strony siła kart rosnąca. W 2 Od lewej siła kart malejąca i w 3 gracz może swobodnie zamieniać karty miejscami na ręce.

Nie mamy takich planów, szczególnie, że istnieją mechaniki (Kambi) korzystające z ułożenia kart w ręce.

Kiedy mogę spodziewać się jakichś odpowiedzi na moje?

Wybacz, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytania "dlaczego", ponieważ wymagałoby to wytłumaczenia decyzji wielu osób na wielu etapach produkcji. Jeśli masz dla nas sugestie, chętnie ich wysłuchamy. Niektóre z Twoich pytan zostały zaadresowany w ostatniej aktualizacji :)
 
1. Kiedy będą dostępne drzewka sezonowe?
2. Czy do drzewek sezonowych będzie osobna pula punktów do zdobycia czy trzeba będzie wykorzystywać punkty zdobyte już wcześniej ?

Drzewka Sezonowe będą dostępne w przyszłym roku (nie gwarantuję jednak, że już w styczniu) i będą korzystały z tych samych Punktów Nagród co inne drzewka.
 
Chciałbym zadać pytanie odnośnie trofeów na ps4. Podczas bety uzyskałem 33 rangę, teraz widzę, że są dostępne trofea takie jak "osiągnij 20 rangę". Czy jest jakakolwiek szansa na zdobycie tego tofeum.

System rankingowy został zmieniony, trofea odnoszą się do rang z wersji GWINTA po premierze.
 
W menu "zadania" oprócz zadań "dziennych" teraz wyświetlają się też te, które ustawimy jako "śledzone" - tyle tylko, że przy śledzonych nie widać ich postępu - to błąd czy zamierzenie?
Widzę, że w dzisiejszym patchu nadal nie wprowadzono możliwości usuwania wykonanych kontraktów jakie wcześniej się "śledziło". Kiedy można spodziewać się wprowadzenia niezbędnej opcji pozwalającej na usunięcie wykonanych kontraktów? Teraz jest to jeszcze bardziej wkurzające bo śledzone kontrakty wyświetlają się pod ikoną zadań i oczywiście od góry są te wykonane których usunąć w żaden sposób nie można.

Ukończone kontrakty powinny znikać, przyjrzymy się temu. A jeśli Ci się to przydarzyło prosimy o kontakt z pomocą techniczną.
 
Top Bottom