Pytania do twórców GWINTA

+
Każdy utwór ze starej ścieżki dźwiękowej świetnie odwzorowuje każdą frakcję. No po prostu aż szkoda żeby to się tak marnowało. Czy macie jakieś jakiekolwiek plany co do starej muzyki z gwinta czy ta muzyka już wylądowała w koszu na zawsze?

Będziemy dodawać nową muzykę, natomiast nie będziemy wracać do starej.
 
Zobaczymy jakąś zmianę dotyczącą ładunków w KP?Obecnie ten archetyp jest niemal niegrywalny ,a taka zmiana na pewno polepszyłaby sytuacje KP.
 
Czy problemy trapiące graczy podczas mulliganu (na początku każdej rundy) zostały przez CDPR zauważone i zostaną naprawione?

Problem 1. Brak możliwości podglądu rzeczy takich jak zawartość cmentarza czy ilość pozostałych akcji dowódcy - wcześniej było to możliwe, a teraz, od paru miesięcy(!), nie można tego wcale zrobić.

Problem 2. Brak przerwy czasowej po wymianie ostatniej karty - wcześniej można było zauważyć "jaka nowa karta wpadła jako ostatnia" ale teraz (od czasu aktualizacji zwiększającej tempo gry) nie jest to zauważalne (bo dzieje się zbyt szybko).
 
Dlaczego jednostka z wytrzymałością nie traci jej po zablokowaniu jak dawniej? To błąd czy celowe działanie?
 
@Burza46
1. Czy zamierzacie zmienić talie podstawowe dla nowych graczy, np. dodać jakieś legendarne karty, wyrzucić wiedzminów, itd.? Grając w trybie sezonowym trafiam co jakiś czas na nowych i to strasznie smutne jak taki gracz wyrzuca wiedźminów za zawrotne 6 punktów, ponieważ nie ma co innego włożyć do decku.
2. Czemu banujecie permanentnie ludzi, którzy nie używając botów starają się zrealizować wiele kontraktów w trybie potyczki?
3. Kiedy gracze mogą spodziewać się ficzera, który będzie uzasadniał istnienie punktów za wykonywanie kontraktów? Czemu różni gracze mają różną ilość punktów zdolnych do zdobycia za kontrakty?
4. Jakie wydarzenia będą zamiast "Weekendu beczek premium"?
Pozdrawiam.
 
@Burza46
Pytanie odnośnie Porońca/Kłobuka. Po przejęciu go umiejętnością Ardala, póki nie przemienimy go - jego umiejętność normalnie działa. Po przemianie karta przestaje działać... Czy zostanie to naprawione czy też jest to celowy efekt ??
 
1. Czy następny Challenger to ostatni turniej organizowany przez CDPR przed World Masters?

2. Czy teraz / w następnym sezonie proladdera właściwie gra się o coś wartościowego poza reward pointsami? Wyniki tego sezonu i następnego jakkolwiek mogą dać szansę na udział w jakimś turnieju? Jest sens tryhardować czy można się w pełni skupić na zabawie :)?

3. Czy przed World Masters będzie jakaś nowa rozpiska turniejowa na następny sezon czy trzeba będzie poczekać na zakończenie cyklu turniejem World Masters przed rozpoczęciem nowego cyklu?
 
Last edited:
Czy postęp w zadaniach sezonowych będzie przechodził na następny rok? Tzn jeśli mam zadanie "Wygraj z prowadzeniem min. 20 pkt rundy w liczbie 5." i uda mi się na koniec sezonu wygrać tylko 3 to czy za rok zacznę to zadanie z wynikiem 3/5 czy 0/5?
 
Czy postęp w zadaniach sezonowych będzie przechodził na następny rok? Tzn jeśli mam zadanie "Wygraj z prowadzeniem min. 20 pkt rundy w liczbie 5." i uda mi się na koniec sezonu wygrać tylko 3 to czy za rok zacznę to zadanie z wynikiem 3/5 czy 0/5?

Tak :)
 
1. Czy następny Challenger to ostatni turniej organizowany przez CDPR przed World Masters?

2. Czy teraz / w następnym sezonie proladdera właściwie gra się o coś wartościowego poza reward pointsami? Wyniki tego sezonu i następnego jakkolwiek mogą dać szansę na udział w jakimś turnieju? Jest sens tryhardować czy można się w pełni skupić na zabawie :)?

3. Czy przed World Masters będzie jakaś nowa rozpiska turniejowa na następny sezon czy trzeba będzie poczekać na zakończenie cyklu turniejem World Masters przed rozpoczęciem nowego cyklu?

1. W pierwszym sezonie tak
2. Jeszcze się na tym zastanawiamy :)
3. Trzeba będzie poczekać na koniec cyklu
 
Dodacie rozbudowaną obsługę skrótów klawiszowych? Obecnie używanie spacji czy TABu usprawnia grę na PC, a przydałyby się skróty np. do swojego decku, cmentarza itp. Czy planujecie dodać w opcjach możliwość samodzielnego przypisania klawiszy?
 
@Burza46 @Alicja.

Obecny sezon kończy się 30 kwietnia i tego też dnia zapewne pojawi się aktualizacja rozpoczynająca nowy sezon i tryb sezonowy.

Myślę, że nie jest oczywistym dla wszystkich graczy, którzy nie mieszkają w Polsce, że 1-szy i 3-ci dzień maja są "u nas" dniami wolnymi od pracy. Dodatkowo większość Polaków bierze sobie wolne też 2-giego dnia maja.

W związku z tym kolejny dzień pracy "na pełnej parze" po 30-tym kwietnia wypada 6-tego maja (czyli prawie tydzień po).

Pytanie: Czy CDPR przygotował ekipę, która będzie pracowała w te dni normalnie wolne od pracy aby naprawić wszyskie błędy jakie pojawią się po wprowadzeniu aktualizacji 30 kwietnia? Czy też na poprawki będziemy musieli czekać tydzień co spowoduje, że po ewentualnych błędach gry fora wypełnią się postami niezadowolonych graczy oczekujących szybszych poprawek?

Jeśli będziemy zmuszeni czekać, to może warto przynajmniej uprzedzić o tym fakcie graczy w jakimś oficjalnym komunikacie?
 
Last edited:
@Burza46 @Alicja.

Obecny sezon kończy się 30 kwietnia i tego też dnia zapewne pojawi się aktualizacja rozpoczynająca nowy sezon i tryb sezonowy.

Myślę, że nie jest oczywistym dla wszystkich graczy, którzy nie mieszkają w Polsce, że 1-szy i 3-ci dzień maja są "u nas" dniami wolnymi od pracy. Dodatkowo większość Polaków bierze sobie wolne też 2-giego dnia maja.

W związku z tym kolejny dzień pracy "na pełnej parze" po 30-tym kwietnia wypada 6-tego maja (czyli prawie tydzień po).

Pytanie: Czy CDPR przygotował ekipę, która będzie pracowała w te dni normalnie wolne od pracy aby naprawić wszyskie błędy jakie pojawią się po wprowadzeniu aktualizacji 30 kwietnia? Czy też na poprawki będziemy musieli czekać tydzień co spowoduje, że po ewentualnych błędach gry fora wypełnią się postami niezadowolonych graczy oczekujących szybszych poprawek?

Jeśli będziemy zmuszeni czekać, to może warto przynajmniej uprzedzić o tym fakcie graczy w jakimś oficjalnym komunikacie?

Myślę, że gracze nie powinni się tym przejmować ;)
 
Myślę, że gracze nie powinni się tym przejmować ;)

Pojawienie się ewentualnych błędów wpłynie na grę, więc tym samym bedzie wpływało też na graczy.

Prosiłbym mimo wszystko o odpowiedź na moje pytanie, ponieważ chciałbym wiedzieć, czy jeśli w trakcie tego wolnego tygodnia pojawią się błędy, które uniemożliwią mi poprawną rozgrywkę, to mam sobie dać spokój z grą na tydzień, czy też mogę liczyć na szybką reakcję i poprawki, bo została zorganizowana jakaś prężna ekipa, która będzie pracowała w tym wolnym dla innych czasie.
 
Last edited:
Dajcie ludziom odpocząć w majówkę :cool:wszyscy brać się za piwko :beer: albo aktywnie na sportowo bo ładna pogoda a nie siedzenie przy kompie :D
A tak na poważnie to pytanko ode mnie: Czy tryb na arenie sezonowy będzie pojawiał się z każdym nowym sezonem?
 
Dajcie ludziom odpocząć w majówkę :cool:wszyscy brać się za piwko :beer: albo aktywnie na sportowo bo ładna pogoda a nie siedzenie przy kompie :D

To co dla jednych jest pracą (CDPR) dla innych jest formą odpoczynku (gracze). Nie wszyscy mają możliwość dłuższego pogrania w trakcie tygodnia pracującego, więc część z nich będzie chciała odpocząć w ten sposób. Nie można też siedzieć na grilu 24h/dobę.

Warto też wspomnieć, że Gwint jest grą online, dostępną również w niedziele i święta, na całym świecie. Obecna sytuacja jest wyjątkowa bo dotyczy samych twórców gry. Myślę, że pozostałą "resztę świata" może mało interesować fakt owego wolnego, skoro oni będą chcieli się dobrze pobawić. Przeto zapewnienie odpowiedniego wsparcia również w te "trudne dni" (zaraz po wyjściu aktualizacji) powinno być w obowiązku twórców, jeśli swój biznes traktują poważnie.

Inną opcją mogłoby być przesunięcie aktualizacji na inny termin, ale nie wiem czy na to nie jest przypadkiem za późno?

To kolejne kolejne pytanie do CDPR: Czy rozważacie taką możliwość (ze względu na zbieżność terminów dużej ilości dni wolnych od pracy i o ile nie macie sprawnej ekipy "reperującej") aby 30-tego kwietnia rozpoczął się jedynie nowy sezon rankingowy, a tryb sezonowy i poprawki balansujące zostały wprowadzone w kolejnym tygodniu?
 
Last edited:
Parę dni temu pierwszy raz spotkałem Ukrytego na rankingowej grze ;), od tego czasu sam nim trochę pograłem. Chłopaczyna kazał się podpytać czy są jakieś plany dotyczące zmian kart z "zemstą" bądź też samego lidera. Chyba słabo wypada na tle rywali.
 
Top Bottom