Pytania do twórców GWINTA

+
Cześć, czy planujecie powiązać archetypy z bardziej defensywnymi / ofensywnymi / innymi strategiami ?
A oprócz tego łączyć bardziej umiejętności przywódców z tymi strategiami?
Myślę, że w innych grach karcianych strategie zdolności lidera / dopasowanie talli do stylu gry są bardziej powiązane niż w Gwincie ... Myślę też, że w obecnej wersji Gwint nie ma zbyt wiele talii zwiazanych ze strategiami obronnymi... Czy planujecie jakoś to zmienić ? :)
 
Czy można w Gwincie stworzyć taką zakładkę z kalendarzem, w której będą zaznaczone wraz z każdą pierwszą aktualizacją miesiąca wszelkiego rodzaju eventy z dokładną datą? Nie jest niespodzianką, że raz w miesiącu jest pojedynek frakcji oraz tryb sezonowy na arenie, więc może dałoby się to przedstawić już na początku miesiąca, żeby wiedzieć kiedy się na co nastawić? Można by tam też zaznaczać inne eventy jak challengery, wszelkie turnieje, premiery dodatków itd. Jeśli coś miałoby być niespodzianką jak np. event zmieniający wybór dowódcy jako pierwszego na arenie to można to wpisać jako "niespodzianka" i też z większym zaciekawieniem by się na to czekało. Uważam, że to fajny pomysł, żeby zachęcić graczy odpalających gwinta sporadycznie do tego, żeby niczego nie przeoczyli i zaglądali do niego częściej.
 
Witam serdecznie

Dzisiaj w końcu postanowiłem podjąć działania wobec jednej z frakcji czyli Scoia'tael.
Dlatego pytam się teraz, czy jest w planach jakikolwiek nerf dla tej frakcji, gdyż moim zdaniem, już od zarania dziejów ta frakcja jest jawnie niezbalansowana. Karty, które nawet jak zagrasz bez większego combo wchodzą za +/- 10 punktów, których nie da się skontrować, oraz mechanika zasadzek to przykłady jaką ta frakcja ma przewagę nad innymi na polu bitwy, rozumiem gdy gracz może zrobić niewiarygodnie dobre zagranie po otrzymanu dobrego dobrania oraz przeciwnika, lecz gdy oponent grający wiewiórkami gra karty od lewej do prawej i kończy turę posiadając 40 pkt i jednocześnie kontrując moje zagrania wygrywa mecz, to już coś jest nie tak. Osobiście grałem na scoia'tael niezliczoną ilość razy i wiem jak mniej więcej wszystko tam działa. Frakcja ta nie jest ciężka, wystarczy zagrać danym deckiem 2 razy by zapamiętać co się ma w talii i można swobodnie dojść do rangi Pro Rank gdy posiada się doświadczenie weterana i zna się aktualną metę.
Dlatego proszę, by jak już, odpisał mi sam Pavko Gale i bym mógł z nim na spokojnie przedyskutować ten temat, gdyż ta frakcja zaczyna być jedynym powodem dlaczego zaczynam grać o wiele mniej w gwenta. A mój staż w tej grze to blisko 600 godzin i jestem jej wielkim fanem, lecz jak trafiam na 8 graczy wiewiórek pod rząd, każdy gra podobną taktyką a ja nie jestem w stanie wygrać gry mimo najlepszych dobrań oraz rozdań, to mam ochotę zrobić sobie od niej przerwę.

Z poważaniem Michał z Niebieskich Pasów
 
Kiedy dostaniemy informacje o 2 sezonie Gwent Masters?

Czy w najbliższej przyszłości dodacie "spectator mode"? E-sportowe community dużo by na tym zyskało, w końcu by mogli zacząć streamować nieoficjalne turnieje.
 
Last edited:
Przed chwilą przeniosłem sporo postów do tematu z dyskusją, więc po raz kolejny przypominam. W TYM temacie ZADAJEMY WYŁĄCZNIE PYTANIA. Odpowiadają TYLKO I WYŁĄCZNIE REDZI.
 
Czy w związku z dodaniem gangu Salamandra do Syndykatu, planowany jest leader skin Azara Javeda w nieokreślonej przyszłości?
 
Dlaczego co każdy sezon ranga wzrasta o 4? Nie można jej zostawić takiej jaka jest? :/ Oraz fajnie by było gdybyście moglibyście stworzyć podczas adwentu w Gwincie "Kalendarz adwentowy" z nagrodami :D
 
Czy wiadomo już czy nowy dowódca z Żelaznej Woli trafi do starego drzewka KP? Czy powstanie nowe drzewko, ala Wojna Krwi, Krwawa Klątwa z nowymi dowódcami do różnych frakcji?
 
Dzień dobry.

W końcu udało znaleźć mi się czas na spisanie kilku pytań dotyczących Gwinta i byłbym bardzo wdzięczny gdybym uzyskał na nie odpowiedź od kogoś z ekipy REDów. Jeżeli któryś z użytkowników może mi odpowiedzieć proszę o PW, ale do rzeczy.

  1. Wygrane dzienne rundy z areny – Pytałem o to kiedyś przez FB, jednak nie uzyskałem odpowiedzi. Dlaczego rundy z areny nie zliczają się jako wygrane rundy dnia? I tak gramy z żywym przeciwnikiem i nie ma możliwości ustawiania meczów jak w przypadku gry ze znajomym. Niestety, sam jestem graczem który gra niewiele, ale staram się dziennie te 6/18 rund zaliczyć i przyznaję szczerze, że rezygnuję z areny głównie z tego powodu. Czy jest jakiś powód dlaczego arena nie wlicza się do dziennych rund?
  2. Zadania dzienne – bardzo chętnie przyjąłbym bardziej zróżnicowane zadania dzienne, obecnie i tak staram wymieniać je na te, które dają PN, ale w dalszym ciągu nie widać chociażby 'wygraj 5 rozgrywek frakcją syndykatu', mimo że mamy tą frakcję w grze już od jakiegoś czasu. Stworzenie zadań podobnych chociażby do tych z trybów sezonowych urozmaiciła by nieco codzienną grę dla ludzi którzy niezbyt mają ambicję na wspinanie się po rankingach. Przykładowe zadania: Zagraj X kart danego typu (taktyka, elf, zemsta)/ Wygraj X rozgrywek dowódcą krwawej klątwy/ Wygraj rozgrywkę w dwóch rundach. Oskryptowanie tego typu zadań na pewno nie będzie zbyt czasochłonne (przecież zliczacie wiele rzeczy do kontraktów i zadań sezonowych) a na pewno dodało by świeżości do gry. Czy jest w planach dodanie innych form dziennych zadań do rozgrywki?
  3. Kontrakty i nagrody za nie – po wprowadzeniu zadań dziennych ilość PN za kontrakty jest trochę nieproporcjonalna, skoro za wygranie 250 partii daną frakcją dostaję tyle punktów co za zagranie 30 kart neutralnych. Granie niektórych kontraktów wymaga bardzo dużo poświęconego czasu i nagrodzenie ich czymś innym niż surowe PN było by dużo bardziej satysfakcjonujące. Nie mówię że np. po wygraniu 250 partii Emhyrem gracz ma otrzymywać od razu 3 skórki dla postaci i nową planszę, ale tytuł 'Emhyr var Emreis' już by wyglądał przyjemnie. Ostatnio pojawiły się nazwy zdolności dowódców, więc wymyślenie kilku dodatkowych tytułów dla Waszego działu kreatywnego nie powinno być większym problemem. Czy planujecie zmodyfikować bonusy za kontrakty, czy raczej pozostawicie je w obecnej formie?
  4. Lokalizacja – ten punkt tak przy okazji kontraktów, gdyż jest trochę niespójnych tekstów w grze, co boli zwłaszcza, że to w naszej krajowej wersji. Same kontrakty z kategorii Mistrzostwo mają kilka form zapisu i to bije po oczach. "Wygraj 100 partii Emhyrem" / "Wygraj partie w liczbie 100 Gernichorą"/ "Wygraj 100 rozgrywek używając Dijkstry". Czasem wartość jest pogrubiona, czasami nie, brakuje trochę ładu i składu. Albo w kartach mamy opis o 'wzmacnianiu Piratów' gdy kategoria w grze nazywa się 'Korsarz'. Czy tego typu błędy w lokalizacji trzebagdzieś osobno zgłaszać czy macie to na uwadze i poprawiacie tego typu błędy na bieżąco?
  5. Okno tworzenia talii – Bardzo bym chciał sortować talie wg frakcji/nazwy/daty modyfikacji/ostatnich rozgrywek. Mając coraz większą ilość dowódców i talii człowiek gubi się która jest gdzie. Podczas wyboru talii, ostatnia jest na dole, podczas edycji u góry i znowu pojawią się problem z UX. Fajnie że można edytować talie z edycji potyczki, ale samo poruszanie się po taliach może być kłopotliwe, zwłaszcza przy dodaniu funkcji importu talii z zewnątrz. Dodatkowo, czy była by możliwość zgrupowania kart premium/zwykłych by skrócić listę dwukrotnie? Ilość kart rośnie i mam nadzieję że będzie jeszcze rosnąć, ale czasami szukanie odpowiedniej karty podczas tworzenia talii jest męczące przez to, że mamy wyświetlane karty jedna obok drugiej. Rozumiem, że są filtry i pole wyszukiwania, ale nie zawsze wiadomo czego się szuka ;) Tego typu rozwiązanie może być łatwiejsze do nawigacji chociażby dla użytkowników mobilnych na których się otwieracie. Tu akurat nie mam konkretnego pytania, ale poruszam wątek ;)

To na ten moment chyba wszystko. Do zobaczenia przy partyjce Gwinta.
 
Hej,
czy w niedalekiej przyszłości pojawią się jeszcze eventy jak w OB np. weekend beczek premium/złotych kart etc?
 
Dlaczego Iron Falcons, czyli nowa szajka Gascona, to w polskiej wersji generyczni Kondotierzy? Przecież "Żelazne Sokoły" brzmiałoby zarąbiście, byłaby też opcja na easter egga ze śpiewaniem "Hej Sokoły" w wersji premium.
 
Last edited:
Po kilku godzinach nowego sezonu na 5 miejscu rankingu pro-rank był gość B2017B który miał 0 zwycięstw i aż 8 porażek- czyli przegrał wszystko co tylko mógł. Tymczasem wiele osób które miało o wiele lepszy bilans zwycięstw było w rankingu niżej. Czy jesteście mi w stanie racjonalnie wyjaśnić jak to jest możliwe? I czy nie uważacie, że skoro takie patologie w rankingu są, to znaczy, że z jego liczeniem jest coś bardzo nie tak?

Update 13.10.2019
w dniu dzisiejszym z ciekawości spojrzałem, i w rankingu na pierwszym miejscu prorank jest gość o nicku shroud.17499 który ma zaledwie 34 wygrane i aż 48 przegranych! Drugi za nim w rankingu Kadiuss ma.82 zwycięstwa i zaledwie 47 porazek a już połowa sezonu. Czy nadal uważacie że te patologie są normalne?
 
Last edited:
Czy jest szansa na powrót do dawnej formy liderów? Brak powiązania umiejętności z dowódcą strasznie spłyca grę, i jest niezwykle nieintuicyjne.
 
Z wejściem nowego patcha, każdy gracz ma dostęp do wszystkich umiejętności dowódczych. Przed patchem, aby było to możliwe było trzeba odkrywać dowódców, albo tworząc karty, albo wykupując za punkty nagród. Obecnie po "wydatkach: z przeszłości zostały mi tylko skórki - do których osobiście nie przykładam prawie żadnej uwagi. Pytanie... czy będą rekompensaty za to? Czy karty dowódców, które uprzednio gracze wycraftowali wrócą do gry?
 
Krótkie pytanie. Co się stanie z rokiem dzika w "nowym" roku kogoś tam? Czy cała jego zawartość dalej będzie możliwa do odblokowania. Pozdrawiam
 
Witam Autorów oraz Miłośników Gwinta :cool:

Pytanka:

Czy Redzi planują refundację za usunięte karty liderów. Wykraftowałem prawie wszystkie w wersji premium i sporo pochłonęły skrawków i pyłu.

Dlaczego Redzi nie chcą zrobić tokenów premium. Mogły by być jako dodatkowe karty w beczkach lub do utworzenia lub zdobycia w jakikolwiek sposób np kontrakty , drzewka itp. Zawsze to jakiś dodatkowy kontent . Oczywiście domyślam się że graficy mieli ostatnio co robić lecz zwykły token w pełnej talii premium to jak piach w trybach dla estetów ;)

Skoro jest info , że sezony i ich drzewka będą się powtarzać co rok to czy jest możliwość aby np. w księdze nagród po lewej stronie było 12 zakładek z każdym sezonowym drzewkiem ( tylko jedno aktywne do zdobywania w danym miesiącu) a resztę można by tylko podglądać. Łatwiej można by zaplanować rozdawnictwo punktów na kolejne miesiące oraz poczytać sobie te opowiastki tam zawarte.

Czy są plany na rozbudowę drzewek sezonowych które będą przechodzić na kolejny rok dla osób które je zaliczyły w 100%

Dlaczego tak rzadko ktokolwiek w tym temacie odpowiada na pytania. "Na razie nie wiemy :shrug:" to też odpowiedź, która może kogoś usatysfakcjonować no chyba , że nikt nawet tego nie czyta :cry:

Zobaczymy ile potrwa czekanie na odpowiedź na moje pytania ;) :giveup:

Pozdrawiam Wszystkich :ok:
 
Top Bottom