Pytania do twórców GWINTA

+
Dlaczego gdy przeciwnik celuję w jedną kartę, trafia inną?
Czyżby lag to powodował?
 
Czy planujecie jakieś zmiany w ilości czasu na wykonanie ruchu ? Mam tu na myśli ograniczenie go lub wprowadzanie puli czasu na grę - np. 10 min dla każdego gracza na mecz.
Niektórzy naprawdę lubią niepotrzebnie przeciągać rozgrywkę.
 
5ander5;n9266331 said:
Czemu tak właściwie służy przycisk "Ukryj Okno" przy wyborze kart?
Jedyne co dla mnie robi to blokuję grę jak czasem niechcący je kliknę, bo wtedy znika karta i nic nie mogę zrobić.

Dzięki opcji „Ukryj okno” można tymczasowo ukryć karty i zobaczyć sytuację na planszy. Po lewej stronie planszy znajduje się opcja „Pokaż karty”, która pozwala na powrót do okna wyboru kart. :)

deRenald;n9282521 said:
1. Czy planujecie dodawać alternatywne obrazki do kart, bez zmiany ich działania i cech ?
2. Czy wrócą stare obrazki nekkerów i ich opcja "tryptykowa" (jak piechurzy, queensguard, tarczowniczki) ?
3. Czy planujecie dodać więcej muzyczek , nie tylko z W3 ale i wcześniejszych części Wiedźmina? Żeby można było sobie wybrać w opcjach którą ścieżkę chcemy mieć w tle?

Hekwit;n9284611 said:
Czy planujecie jakieś zmiany w ilości czasu na wykonanie ruchu ? Mam tu na myśli ograniczenie go lub wprowadzanie puli czasu na grę - np. 10 min dla każdego gracza na mecz.

Obecnie nie mamy takich planów.

5ander5;n9284251 said:
Dlaczego gdy przeciwnik celuję w jedną kartę, trafia inną?
Czyżby lag to powodował?

Jest to wyłącznie wizualny błąd i już nad nim pracujemy. :)
 
Mam takie pytanie odnośnie „coinflipu". Czy nie dało by rady ustawić tak mechaniki doboru przeciwnika aby oprócz kierowania się ilością punktów MMRu brała pod uwagę także to, kto rozpoczynał poprzednią rozgrywkę. Tak żeby każdy gracz jako pierwszy otwierał co drugi pojedynek. Raz zaczynam ja, raz mój przeciwnik. Proste, sprawiedliwe i podejrzewam, że wykonalne.
 
Mam troszkę inne pytanie a mianowicie, każda aktualizacja zmienia całkowicie rozgrywkę co czyni za każdym razem grę inna. Czy będzie możliwe w przyszłości rozegrać partie na starszych wersjach gwinta ?
 
Czy jest szansa że dodacie więcej avatarów?
Co drugi gracz ma Jaskra w swoim, i już się patrzeć na niego nie da :D
Chciałbym Eredina, ma więcej sensu od Imleritha, który nie jest wodzem.
 
Perceval5000;n9306551 said:
Mam troszkę inne pytanie a mianowicie, każda aktualizacja zmienia całkowicie rozgrywkę co czyni za każdym razem grę inna. Czy będzie możliwe w przyszłości rozegrać partie na starszych wersjach gwinta ?

Nie przewidujemy takiej możliwości.


5ander5;n9312531 said:
Czy jest szansa że dodacie więcej avatarów?
Co drugi gracz ma Jaskra w swoim, i już się patrzeć na niego nie da :D
Chciałbym Eredina, ma więcej sensu od Imleritha, który nie jest wodzem.

Tak, planujemy dodawać co jakiś czas nowe awatary.
 
Czy podana data zakończenia sezonu będzie w jakiś sposób skorelowana z datą wyjścia nowego patcha, czy są to dwa niezależne wydarzenia?
 
Burza46;n9318511 said:
Planujemy wprowadzić nowy tryb rankingowy, przeznaczony dla graczy, którzy zgromadzą ponad 4200 punktów rankingowych (lub 20 lub 21 rangę) przed końcem tego sezonu.
Czy to znaczy, że posiadając ową 20 rangę możemy spokojnie próbować wbijać 21 a pomimo złej passy i spadnięcia np. poniżej 2000 pkt i tak załapiemy się na nowy tryb?
 
Keymaker7;n9320911 said:
Czy podana data zakończenia sezonu będzie w jakiś sposób skorelowana z datą wyjścia nowego patcha, czy są to dwa niezależne wydarzenia?

Aktualizacja nastąpi po zakończeniu sezonu.
 
Właśnie obejrzałem nowy filmik na waszym kanale YT i mam pytanie:
Czy to ile zwycięstw odnieśliśmy daną frakcją będzie się liczyć od tego patcha, czy odkąd zaczęła się otwarta beta w ogóle?
Propsy za Starter Pack, zawsze fajnie dostać darmowe beczki ;D
 
5ander5;n9324131 said:
Właśnie obejrzałem nowy filmik na waszym kanale YT i mam pytanie:
Czy to ile zwycięstw odnieśliśmy daną frakcją będzie się liczyć od tego patcha, czy odkąd zaczęła się otwarta beta w ogóle?
Propsy za Starter Pack, zawsze fajnie dostać darmowe beczki ;D

Statystyki będą liczone od momentu wprowadzenia funkcjonalności.
 
5ander5;n9324131 said:
Propsy za Starter Pack, zawsze fajnie dostać darmowe beczki ;D

Nie wydaje mi się żeby to było darmowe, Vattier czy możecie coś powiedzieć o cenie tego pakietu startowego czy jeszcze nie?

 
Tommy_Astral;n9328871 said:
Nie wydaje mi się żeby to było darmowe, Vattier czy możecie coś powiedzieć o cenie tego pakietu startowego czy jeszcze nie?

Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że więcej informacji o pakiecie startowym podamy wkrótce :)
 
Czy zamierzacie zbuffować priscille? Przykładowo niech ma 10 pkt i tą samą umiejętność, nie będzie przegięta, (po czterech turach 22pkt). Bo jak ona wchodzi za 4 i po 4 turach kończy jej się umiejętność jest po prostu za słaba jak na złoto. Są karty które robią te 16 pkt od razu. Dlaczego Calveit nie daje goldów? To że tibor jest przegięty to nie wina Calveita XD Załóżmy została 1 karta w talii złota i co mi z calveita za 3 pkt XD Czy zamierzacie zrobić avatar Vernona Roche? Wydaje mi się że jest bardziej barwną postacią niż Iorweth i prędzej bym go zaliczył do ,,przyjaciół Geralta'' (i Imleritha). A poza tym fajnie by go było mieć XD

PS: Fajnie jakbyście zwiększyli nagordy za lvl bo na 98 lvl trzeba troszkę dłużej wbijać expa niż na lvl 2 a tu i tu Beczki x1 ;)
 
Last edited:
Witam! :) Mam kilka pytań dotyczących fabularnych dodatków. Przede wszystkim chciałem podziękować za w ogóle wprowadzenie takiego urozmaicenie do "Gwinta", normalnie jak 3 DLC do Wieśka.

1) Czytałem, że w kampanii "Wojna Krwi" będą elementy związane z rozwojem wojsk. To znaczy, że przewidujecie jakieś elementy strategiczne, zarządzania ?

2) Nie jestem szczególnie dobry w Gwinta, a przyznam, że lubię każdą waszą historię, będzie poziom trudności dostosowany do ludzi którzy przede wszystkim chcą poznać historię a grę w karty traktować w formie dodatku?

3) Czy Geralta, Regisa i Jaskra (o ile ci się pojawią :D) dubbingować będą ci sami aktorzy którzy użyczyli im głosów w grach?

4) Planujecie z każdą nową historią fabularną wprowadzać zupełnie nowe mechaniki i pomysły aby pod względem gameplayu każda różniła się od siebie? Czy główne różnice będą po prostu w lokacjach i historii?

5) Planujecie skończyć w konkretnym momencie wsparcie dla "Gwinta"? Czy będziecie wzbogacać tą grę dopóki gracze nie przestaną w nią grać? Szczególnie interesuje mnie kwestia tego jak długo będziecie rozwijać single playerowe aspekty rozgrywki.

6) W jakiej formie będzie można zakupić "Wojnę Krwi"? Jako oddzielną aplikację czy poprzez jakąś opcje w samym "Gwincie"? Oczywiście nie pytam o wersję fizyczną bo takowa zapewne się nie pojawi :p


7) Istnieje szansa na dodanie "Edytora przygód"? Jak wspominałem, fabularne dodatki do "Gwinta" to bardzo ciekawa sprawa, ale oczywiste jest, że nie będziecie tego ciągnąć przez lata, zwłaszcza jak pojawi się "Cyberpunk 2077", dodatki do niego i kolejne projekty. Tymczasem modyfikacje tworzone przez wiernych fanów umieją przedłużyć żywot gry o całe lata (Gothic dla przykładu). Niestety nie doczekaliśmy się REDKita do "Wiedźmina 3", ale może w formie bonusu moglibyśmy otrzymać edytor przygód do właśnie karcianki? Nie wiem na jakiej zasadzie musiałoby to funkcjonować, ale chyba warto nad tym pokombinować.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;)
 
Czy w przyszłości będą dostępne gadżety zwiazane ściśle z gwintem, koszulki lub ten super troll ?
 
Last edited:
Na jakich zasadach są przyznawane i odejmowane punkty MMR? Dostałem dzisiaj -3 za zwycięstwo a ktoś inny o prawie identycznym MMRrze dostał +38. Może ktoś klarownie wyjaśnić od czego konkretnie zależy punktacja? Mam wrażenie, że to totalny random.
 
Pytanie do twórców:

Czy zdajecie sobie sprawę, że zmiana z goldami (tracą niezniszczalność) kompletnie wywraca i niszczy różnorodną grę. Takie karty jak : Ciri, Ciri dash, Vilen, Tibor, Hjalmar, Regis z odliczaniem, Yen klątwy, Tris motyle, Baron, Priscilla, Kejran, Schirru, Dzik morski, Vabjorn będą NIEGRYWALNE w competitive bo:
1) Są dużym mięchem jak Tibor, Kejran, Hjalmar - gdzie na dobrą sprawę tracimy 2 karty na ich zagranie, a niszczy je pożoga czy bekker
2) Karty które były high risk high reward takie jak: Vilen, Schirru to teraz co najwyżej mogą siebie spalić przy myślącym przeciwniku
3) Karty które coś robiły przez rundę jak: Ciri, Yen klątwy, Tris motyle padną natychmiast od pogody, aoe spella czy wyłapią na pysk brązowym alzurem

Dodajmy do tej puli już i tak niegrywalne goldy ( a jest ich kilka), a pula grywalnych złotych kart spadnie do 40%. Jedynie karty które robią coś na wejściu jak np Igni, Duch lasu, Klucznik, Dijakstra, Filippa będą używane. Dojdzie do tego, że w każdej grze będą się przewijać te same złote karty.

Mechanika uzyskania przewagi kart (która w jakiś sposób mogła być odpowiedzią na przegranego coin flipa ) miała się słabo (gracz mógł mieć szpiega, Ocvista, który odpalał się w 30% oraz Ciri). Po tym patchu odpada nam granie złotej Ciri. Zamiast rozwijać tę ciekawą i uniwersalną dla każdej frakcji mechanikę to ją jeszcze bardziej zubażacie.

Uważam, że zmiany są konieczne, aby gra się rozwijała, ale może na początek po testujcie coś na spokojnie na PTR, potem zaproście tam graczy z TOPKI (a nie typowych Januszy, bo to dzięki nim mamy dziś np martwego Kambiego), którzy mają jakieś pojęcie o tej grze i wspólnie coś stwórzcie.
 
Top Bottom