Pytania do twórców

+
Status
Not open for further replies.
Dopiero beta, mnóstw kart jeszcze wyjdzie. To, że teraz niektórych nie ma to nie znaczy, że nie będzie ich w przyszłości.
 
Akuumo;n7870360 said:
Puchaty86 Byłoby spoko... o ile cała plansza zmieściłaby się na telefonie. 6 rzędów, dodatkowo 2 talie na górze i dole. Wszyscy na pewno by się ucieszyli, ale z tego co Redzi mówili na razie koncentrują się na innych rzeczach, czyli np. balansie i becie na ps4 (gracze wciąż czekają na to drugie :p )

Venom97;n7870400 said:
Twórcy wielokrotnie już wspominali, że na razie skupiają się na zapowiedzianych platformach: PC, XBOX, później PS4.

Zresztą to nie jest taka łatwa sprawa z tym Gwintem na urządzenia przenośne. Aktualna plansza do gry zajmuje sporo miejsca i nie może być po prostu pomniejszona na ekrany smartfonów, bo byłaby za mała. Trzeba zastanowić się najpierw nad jakimś sprytnym i przejrzystym systemem, który by temu zaradził.

Jasne. Ale ja nie miałem na myśli smartfonów ale tablety. Coraz wiecej ludzi je posiada, są dostępne dla ucznniów w szkołach, to urządzenie staje się powszechnym. Moim zdaniem na razie rozwijanie Gwinta na konsole to ślepa uliczka, lepiej powalczyć o "apkę" dla ipodów i tabletów. Można tam wygrać rynek.
 
Quave20;n7872340 said:
Mianowicie czy w przyszlosci będą karty z postaciami z kultowego Wiedźmina pierwszego?

Oj już nie przesadzajmy z tą kultowością :p No i masz: Geralta, Zoltana, Jaskra, Shani, Triss, Wiedźminów, Foltesta, Radowida, Talara, Dagona, Krowę Czempionkę, Eredina. Im więcej będziemy dostawać kart, tym więcej będzie postaci z książek i wszystkich gier. No ale wiadomo wiedźmin 1 master race #klimat.
 
Karty Jaskółka i Grom to eliksiry. Dlaczego zamieć nie jest eliksirem skoro nawet na ilustracji jest fiolka. Czy to błąd czy nie? Kiedyś pewnie będzie ten dodatkowy znacznik "eliksir" wykorzystywany przez inne karty
 
Czy Gwint pójdzie na integrze?

Witajcie, przyczyn niezależnych od siebie musiałem pozbyć się swojego kompa. Planuję nabyć jakiegoś małego laptopa. O ile niskonapieciowy procesor nie powinien stanowić problemu, tak wymagania i minimalne i zalecane mówią o dedykowanej karcie graficznej. Czy integry pokroju HD520 pozwolą pograć bezproblemowo, czu jednak muszę szukać czegoś z dedykowaną kartą?
 
Ja używam Intel HD Graphics 3000 wbudowanej w i7-2630QM, nie mogę powiedzieć że śmiga ale da się grać, a to już bardzo stara integra.
 
Kolejność kart

Mam pytanko. Czy jak np: wybieram karty z talii wyciągając 3 z nich Branem to one są ustawione w kolejności losowania? Czyli czy będą losowane w takiej kolejności jak je zostawie już po wylosowaniu tych 3 kart?
 
Bran nie wyciąga kart z talii na stół/rękę, tylko do cmentarza. To oznacza, że musisz je resować i wtedy ty decydujesz, którą podniesiesz.
 
no tak.....ale ja wybieram z tych co są w talii....i myślałem że one są już w kolejności która się nie zmienia....Jak widzę na pierwszym miejscu np: kapłankę i jej nie przenoszę na cmentarz to myślałem że ona zostaje na tym 1 miejscu i zostanie wylosowana jako pierwsza
 
Tak powinno być, bo Bran nie ma w opisie, że po odrzuceniu 3 kart (przeniesieniu na cmentarz) talia zostanie przetasowana. Więc jeśli masz kapłankę na samej górze, to po użyciu Przełomu lub dobraniu w następnej rundzie, powinna pojawić się jako pierwsza. Tyle, że nie wiem, czy talia nie zostaje przetasowana, opisy kart nadal pozostawiają wiele do życzenia, a co gorsza, niektóre działają inaczej niż mogłoby się wydawać z tych opisów.
 
Aurelinus;n7920010 said:
Tak powinno być, bo Bran nie ma w opisie, że po odrzuceniu 3 kart (przeniesieniu na cmentarz) talia zostanie przetasowana. Więc jeśli masz kapłankę na samej górze, to po użyciu Przełomu lub dobraniu w następnej rundzie, powinna pojawić się jako pierwsza. Tyle, że nie wiem, czy talia nie zostaje przetasowana, opisy kart nadal pozostawiają wiele do życzenia, a co gorsza, niektóre działają inaczej niż mogłoby się wydawać z tych opisów.

Discard up to 3 cards from your deck and add 1 base strength to them. Then shuffle your deck.
Talia zostanie przetasowana i jest to w opisie. Nie wiem jak jest w opisie polskim, ale ze względu na mnóstwo błędów w polskich opisach informacji zasięgam wyłącznie z angielskiego opisu.
 
kotwica407;n7923490 said:
Discard up to 3 cards from your deck and add 1 base strength to them. Then shuffle your deck.
Błąd skrótu myślowego, powinienem był napisać "jeżeli". Nie mam gry pod ręką, nie pamiętam co jest faktycznie w opisie ani po polsku, ani po angielsku. Myślę, że adresat zrozumiał, i jeśli zobaczy opis to będzie wiedział o co kaman w tej karcie.
 
Aurelinus;n7920010 said:
Tak powinno być, bo Bran nie ma w opisie, że po odrzuceniu 3 kart (przeniesieniu na cmentarz) talia zostanie przetasowana. Więc jeśli masz kapłankę na samej górze, to po użyciu Przełomu lub dobraniu w następnej rundzie, powinna pojawić się jako pierwsza. Tyle, że nie wiem, czy talia nie zostaje przetasowana, opisy kart nadal pozostawiają wiele do życzenia, a co gorsza, niektóre działają inaczej niż mogłoby się wydawać z tych opisów.

Chyba twoja krytyka poskutkował i wprowadzili w nocy mikropatch, bo dziś Bran ma w opisie informację o tasowaniu kart. Dziękuje w imieniu całej społeczności.
 
Zanim zacznę wydawać prawdziwą kasę na Gwinta, mam parę pytań do Twórców:

1. Na jaki okres czasu przewidujecie utrzymywanie Gwinta przy życiu? (3 lata? 10 lat? Do czasu aż przestanie przynosić zyski? Dopóki istnieje firma, niezależnie od poziomu sprzedaży "Wirtualnych Towarów"?) Ile będzie trwać Wasza zgoda na Nasze granie w Gwinta?


Skąd pytanie? Kawałek z Umowy Użytkownika, którą wszyscy "klikamy" na początku a mało kto czyta:
3.1 Choć może się to wydawać dziwne, skoro w Gwinta można grać za darmo - nadal potrzebujesz do tego naszej zgody!

2. Czy będzie można grać w Gwinta (w finalnej wersji) z pominięciem Waszych serwerów? Coś na zasadzie "offline multiplayer", gdy już wyłączycie serwer Gwinta? Gdybym chciał pograć z kumplami w przyszłości?


Kawałek z umowy użytkownika:
10. Nie wolno Ci ingerować (…) przez stworzenie lub korzystanie z prywatnych serwerów lub analogicznych usług dotyczących Gwinta.

3. Czy będzie można kupić Gwinta (tak jak się kupuje np. Wiedźmina 3) i mieć "na zawsze" na swoim komputerze wraz z możliwością pogrania kiedy się chce i z kim chce, tak jak w przypadku np. gry Wiedźmin? Czy Gwint na zawsze będzie tylko wirtualną grą na serwerach Firmy, w którą będziemy mogli grać dopóki Firma będzie chciała?


Kawałek z Umowy Użytkownika:
11.3 Uzyskane przez Ciebie prawo do korzystania z Wirtualnych Towarów i Wirtualnej Waluty ogranicza się do (..) licencji na korzystanie z Wirtualnych Towarów i Wirtualnej Waluty wyłącznie dla celu osobistej rozrywki i niekomercyjnego użytku, wyłącznie w ramach Gwinta. Nie przysługuje Ci żadne prawo własności, prawo majątkowe lub inny tytuł prawny do Wirtualnych Towarów lub Wirtualnej Waluty; prawa do nich przysługują wyłącznie CD PROJEKT RED.

4. Czy jeżeli dojdziecie do wniosku, że Gwinta trzeba będzie zamknąć, będzie możliwość kupienia Gwinta (wraz z uzbieranymi kartami), na takiej samej zasadzie jak kupuje się np. grę Wiedźmin, i dalszego grania w domu, ze znajomymi?


Kawałek z umowy:
15.3 Zamknięcie Gwinta. Jeżeli będziemy musieli permanentnie zamknąć dostęp do Gwinta (z powodów innych niż naruszenie przez Ciebie istotnych postanowień umowy), poinformujemy Ciebie o tym przynajmniej ze 120-dniowym wyprzedzeniem poprzez umieszczenie wiadomości na stronie cdprojektred.com. Żebyś miał/a jasność – zamknięcie Gwinta jest raczej mało prawdopodobne.

Skąd te pytania?
Bo jeżeli zainwestuje w karty a Firma dojdzie kiedyś do wniosku, że Gwint nie zarabia tak jakby szefostwo sobie tego życzyło, i nie ma sensu, żeby chodził serwer z Gwintem, to nie będę mógł już w niego grać. Mówiąc krócej: zabierzecie mi zabawkę, w którą zainwestowałem $$$ i czas a ja nie będę mógł nic z tym zrobić. Kupując Gwinta tak jak np. Wiedźmina, gram kiedy chce i gdzie chce i żadnej zgody nie potrzebuję. I to chciałbym wiedzieć zanim wydam prawdziwe $$$ na tę grę. A zwłaszcza na karty, które zgodnie z umową, nie są moją własnością.

Była sobie niedawno świetna gra Witcher: Versus. Nikt nie przypuszczał, że ją zamkną a jednak zamknęli. Cała zbudowana postać i przedmioty zniknęły jednego dnia.... Szlag by mnie trafił, gdyby pewnego dnia ktoś mi wyłączył dostęp do kolekcji Gwinta, w którą zainwestowałem czas i $$$, chociażby dlatego, że przestało mu się to opłacać. Stąd pytanie numer 4.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Last edited:
Marcin_Momot Kiedy planujecie zrobić stream omawiający nadchodzące zmiany w Gwincie? Wiele osób czeka na informacje odnośnie długości obecnego sezonu, kolejnego patcha, przejścia do fazy open bety etc. Wcześniej streamy pojawiały się regularnie i spotykały się z bardzo przychylnym odbiorem społeczności.
 
slow_cheeetah;n8001600 said:
Marcin_Momot Kiedy planujecie zrobić stream omawiający nadchodzące zmiany w Gwincie? Wiele osób czeka na informacje odnośnie długości obecnego sezonu, kolejnego patcha, przejścia do fazy open bety etc. Wcześniej streamy pojawiały się regularnie i spotykały się z bardzo przychylnym odbiorem społeczności.

Następny stream odbędzie się w okolicach premiery kolejnej sporej łatki. W sekrecie powiem Wam, że stanie się to całkiem niedługo. Dokładniejszych informacji udzielimy wkrótce. :)
 
Dzień Dobry! Uwielbiam Gwinta, według mnie jest bardziej wciągający niż Hearthstone, ale mam 2 sprawy, które nie dają mi spać:
1. Dlaczego nie mogę zatrzymać wyszukiwania graczy?
2. Jaki jest sens robienia 3 różnych wersji nekkera, kiedy i tak ogólnie można ich mieć 3? Czy nie możnaby było mieć ich 9, a jeśli nie, dlaczego są 3 różne wersje? Czy to jest tylko zwykły zapychacz? Czy zamiast trzech wersji jednej karty nie możnaby dać jednej, a w zamian za to dodać inne karty, które miałyby inne funkcje?

Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam całe studio CDP.
 
kwiatu31;n8016640 said:
1. Dlaczego nie mogę zatrzymać wyszukiwania graczy?

Jeżeli nie możesz zatrzymać, to w 99% znalazło już przeciwnika, tylko jeszcze o tym nie wiesz.

kwiatu31;n8016640 said:
2. Jaki jest sens robienia 3 różnych wersji nekkera, kiedy i tak ogólnie można ich mieć 3? Czy nie możnaby było mieć ich 9, a jeśli nie, dlaczego są 3 różne wersje? Czy to jest tylko zwykły zapychacz? Czy zamiast trzech wersji jednej karty nie możnaby dać jednej, a w zamian za to dodać inne karty, które miałyby inne funkcje?

Bo wszystkie 3 razem tworzą jedną grafikę, która w całości świetnie wygląda na planszy.
 
Czy jest możliwość zagrania w Gwinta na różnych urządzeniach w ramach jednego konta? W moim przypadku na komputerze i laptopie. I jeżeli tak, to czy mógłby mi ktoś rozpisać jak to zrobić?
 
Gradiam;n8034180 said:
Czy jest możliwość zagrania w Gwinta na różnych urządzeniach w ramach jednego konta? W moim przypadku na komputerze i laptopie. I jeżeli tak, to czy mógłby mi ktoś rozpisać jak to zrobić?

Nie ma z tym problemu jezeli chodzi o różne komputery, bo dane przechowywane są na serwerach Redów. Ściągasz GoGa i Gwinta na każdej maszynie i logujesz się na swoje konto, po czym grasz. Nieważne gdzie się połączysz to zawsze będziesz miał aktualny status postepu itp.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom