Pytania do twórców

+
Status
Not open for further replies.

Guest 3872667

Guest
Ciekaw jestem czy tak będzie, bo pozostaje kwestia kategorii wiekowej. Beta oznaczona jest PEGI12 więc są pewne restrykcje.

PEGI 12 - Gry wideo pokazujące przemoc o nieco bardziej realistycznym charakterze, skierowaną przeciw postaciom fantastycznym i/lub nierealistyczną przemoc wobec postaci o ludzkim lub rozpoznawalnych zwierząt, ponadto w tej kategorii wiekowej dopuszczalna jest nieco bardziej dosłowna nagość. Ewentualne wulgaryzmy muszą mieć łagodny charakter i nie mogą zawierać odwołań do seksu.
PEGI12 ?! Chyba sobie jaja robią...
 
PEGI12 ?! Chyba sobie jaja robią...

https://www.playgwent.com/pl na samym dole. Zresztą chyba nikt się nie spodziewał Gwintu z PEGI 18.:wondering:

---------- Zaktualizowano 19:46 ----------

Więc nie będzie też Biednej Pierdolonej Piechoty :(
Multi jak multi ale ciekaw jestem ja to załatwią w singlu. Świat wiedźmina bez przekleństw ? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Mi to w sumie nie przeszkadza. Grając w Wiedźmina głównie w wersji anglojęzycznej i porównując ją z wersją polską wydaje mi się, że w ang. wersji znacznie bardziej stonowali przekleństwa.
 
Mi to w sumie nie przeszkadza. Grając w Wiedźmina głównie w wersji anglojęzycznej i porównując ją z wersją polską wydaje mi się, że w ang. wersji znacznie bardziej stonowali przekleństwa.

Ja bym nie wytrzymał na angielskim dubbingu. O ile w przypadku wielu gier angielski dubbing jest dużo lepszy jakościowo to tutaj psuje klimat. Dodatkowo Geralt mówi jakby miał chrypę. Co do przekleństw to może dlatego, że nasz język jest dużo bardziej różnorodny pod tym względem ? Albo co chyba bardziej prawdopodobne nie chcieli aż tak przeładowywać gry wulgaryzmami. Szczególnie, że większość graczy raczej nie przeczytała książek.
Mnie multi nie martwi, bo brak przekleństw w samym gwincie przeżyję. Nawet tą piechotę im daruję. Ale single ma być z aktorami z W3, fabułą, decyzjami itd.
 
Last edited:

Guest 3872667

Guest
https://www.playgwent.com/pl na samym dole. Zresztą chyba nikt się nie spodziewał Gwintu z PEGI 18.:wondering:

---------- Zaktualizowano 19:46 ----------



Mi to w sumie nie przeszkadza. Grając w Wiedźmina głównie w wersji anglojęzycznej i porównując ją z wersją polską wydaje mi się, że w ang. wersji znacznie bardziej stonowali przekleństwa.
Też się nie spodziewałem 18+ ale,jeżeli mają zamiar wprowadzić okrzyki etc. To jednak warto,aby co jakiś czas te wulgaryzmy poleciały,nieprawdaż?
 
Chyba jedynymi postaciami w wiedźminaldzie, które kojarzą się z dużą dawką przekleństw byli Talar i Feldmarszałek Duda. Pozostali bohaterowie przeklinali, owszem, ale w określonych sytuacjach. Nie rzucali prostytutkami czy ich synami na prawo i lewo bez opamiętania. Myślę, że zarówno okrzyki jak i opisy mogą się obejść bez wulgaryzmów nie ujmując nic bohaterom. Jedynie wspomniani Talar i Duda mogą być problematyczni + nazwy typu BPP.
 
Okrzyki okrzykami, ale ma być też tryb fabularny... Zaprojektowanie przygód oddających klimat wiedźmiński bez rzuconych co jakichś czas przekleństw czy odwołań do seksu jest oczywiście wykonalne, ale istnieje zagrożenie, że będzie to wyglądało dość sztucznie.
 
Okrzyki okrzykami, ale ma być też tryb fabularny... Zaprojektowanie przygód oddających klimat wiedźmiński bez rzuconych co jakichś czas przekleństw czy odwołań do seksu jest oczywiście wykonalne, ale istnieje zagrożenie, że będzie to wyglądało dość sztucznie.

Istnieją całe wieki polskiej kultury przeklinania z której można czerpać, a które nie koniecznie będą aż tak bardzo wulgarne dla współczesnych. Co do seksu i kobiet to zobacz sobie jakie są różnice w podejściu do tematu w W3 w stosunku do pozostałych części serii. 1 i 2 są dziećmi swoich czasów z wylewającymi się na zewnątrz obfitymi biustami i zbieraniem seks kart. W W3 podejście jest o wiele dojrzalsze, stonowane, ale gra nie straciła nic na klimacie. Nie potrzebuję nagiej Triss czy Yenefer na karcie, ani rzucających zamiast przecinków przekleństwa postaci jeśli nie ma to fabularnego uzasadnienia.
 
W opowiadaniach było raptem parę mocniejszych przekleństw, w sadze niewiele więcej, a przecież to były dobre książki, nie? To REDzi w grach trochę podkręcili wulgaryzmy :p
 

Guest 3872667

Guest
W opowiadaniach było raptem parę mocniejszych przekleństw, w sadze niewiele więcej, a przecież to były dobre książki, nie? To REDzi w grach trochę podkręcili wulgaryzmy :p
Moim zdaniem w opowiadaniach i sadze ilość przekleństw była wyważona.(mniej więcej tak,jak to wygląda w świecie rzeczywistym,nie średniowiecznym)
Natomiast w grach REDzi musieli podkreślić realność świata przedstawionego oraz jego surowość przez co tych wulgaryzmów jest znacznie więcej.Takie zagranie pozwala grającemu wczuć się bardziej w klimat.
 
Moim zdaniem w opowiadaniach i sadze ilość przekleństw była wyważona.(mniej więcej tak,jak to wygląda w świecie rzeczywistym,nie średniowiecznym)

Moim zdaniem, choć oczywiście mogę się mylić przekleństwa w samych książkach były umieszczony żeby ukazać charakter danej postaci.
W czasach gdy Sapkowski wypuszczał wiedźmina przekleństwa nie były aż tak wszechobecne jak w dziś, a książki czytali ludzie, którzy rzadko mieli z nimi styczność.

Patrząc na książki, to członkowie wyższych sfer rzadko używają przekleństw, a gdy to robią na przykład gdy w sadze robił to któryś król, to Sapkowski chciał tu pokazać, że jest on osobą, która jest poza wyższymi sferami, bo jest on władcą również plebsów i zwykłych ludzi.
Bandyci w książkach często używali przekleństw. Najbardziej widać to gdy ktoś atakował Geralta, to zazwyczaj rzucał wiązanki, po to żeby ukazać kto jest po której stronie i że Wiedźmin stoi po tej dobrej stronie. Zazwyczaj Ci bluzgający na Geralta kończyli z odciętymi kończynami :)

Co do trylogii Redów przekleństwa były zawsze obecne. Choć trzeba przyznać, że w Dzikim Gonie jest ich chyba najwięcej. Nie uważam tego za coś złego, bo bardzo pasuje do klimatu wszystkich gier.
Dodatkowo jest to dosyć dobry zabieg marketingowy na dzisiejsze czasy.

Ale jest to tylko moja interpretacja i mogę być w błędzie :)
 
Co do trylogii Redów przekleństwa były zawsze obecne. Choć trzeba przyznać, że w Dzikim Gonie jest ich chyba najwięcej. Nie uważam tego za coś złego, bo bardzo pasuje do klimatu wszystkich gier.
Dodatkowo jest to dosyć dobry zabieg marketingowy na dzisiejsze czasy.

Wydaje mi się, że wynika to bardziej z ilości postaci.

Ogólnie rzecz ujmując nie będę rozpaczał jeśli nastąpi jakieś stonowanie wspominanych elementów, bo ani nie one będą stanowić o realności postaci i świata w kampanii, ani nie są ważne dla rozgrywki PvP.
 
Miałbym pytanie do twórców odnośnie bety: czy można się do niej zapisywać z tego samego IP ? Bo brat chciałby również, a nie wiemy właśnie czy nie wykluczy to nas obu z szansy dostania się we wrześniu.
 
No to powtarzam pytanie czy grafika zostanie czy zostanie zmieniona (wolałbym zmiany na taką samą jak w W3).
Czy zostaną dodane takie ala skiny do kart np. Geralt w podstawowej zbroi a na innej w zbroi cechy żmij stojący jedna nogą na gryfie?
 
Pytanie do twórców #2

Na jakiej podstawie będą wybierani gracze do bety ? wystarczy tylko zarejestrować się na playgwent.com i to tyle ?

Edit: Czy na początek gry także dostajemy talię Królestw Północy czy będziemy mieli wybór ?
 
Last edited:
Czy będzie możliwość wymieniania się kartami z innymi graczami w trybie wieloosobowym?
Jaki wpływ będzie miała rozgrywka dla pojedynczego gracza na tryb multi?
 
Last edited:
Pytanko do CDP RED, myślę że ważne. Otóż będą przypadki, iż niektóre karty, które będziemy mieli w ręce, będą widoczne/odsłonięte dla przeciwnika.

Czy będzie to jakoś nam sygnalizowane? Tak aby było wiadomo, które nasze karty przeciwnik widzi a które nie?
 
Ciekawe pytania

Mam kilka pytań związanych z Gwintem, może ktoś udzieli kilku porad hmm? :)

1. Czy będzie można grać w gwinta ze znajomymi?
2. Gwint: Wiedźmińska gra karciana będzie grą na przeglądarkę czy do pobrania? (PC)
3. Czy tylko jedną talią kart będzie można grać w Gwincie, czy będzie jakakolwiek możliwość zmiany? (lub dodania)
4. Czy będzie można zmienić ustawienia konta typu: Adres e-mail, nazwa użytkownika/gracza itp...?

Dziękuję :smile:
 
Nie potrafię w pełni odpowiedzieć na Twoje pytania, ale po obejrzeniu kilku filmów i pokazów:

1.Raczej na pewno
2.Gwint chce ubiegać się o esport, a więc raczej do pobrania
3.Tali na starcie będą 4 i będą dodawane nowe(mowa tu o frakcjach)
4.To już chyba standard w każdej grze czy choćby aplikacji

To tylko moje odpowiedzi po obejrzeniu kilku prezentacji i wysłuchania co mówili twórcy.
Na oficjalne musisz czekać na komentarz Redów, ale raczej będą się w większym stopniu pokrywać.

---------- Zaktualizowano 18:47 ----------

@RED

Czy postępy z Wiedźmina zapisane na koncie GOG będą miały jakiś wpływ na nasze konto w Gwincie?
 
1.Kiedy będzie ujawnione więcej kart z opisem ich umiejętności?

2. W jaki sposób będzie karana osoba, która nie użyje karty w określonym czasie? Musi być jakaś kara, bo nie używanie karty dawałoby przewage w przeciwieństwie do Hearthstone'a.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom