Pytania do twórców

+
Status
Not open for further replies.
Było mówione, że co dwa miesiące CDP RED planuje dodawać ok. 20 kart. Czy to oznacza patch z nowymi kartami w kwietniu?
 
Czyli na pytanie o zakończenie pierwszego sezonu rankingowego nie ma odpowiedzi...
U mnie sobie mocno grabicie panowie. Jak chcecie, to odpowiadacie na pytanie, widocznie to jest kłopotliwe, ale ja zawsze uważam, że prawda - nawet ta najgorsza - jest zawsze lepsza niż owijanie w bawełnę. Teraz jest wymówka w postaci turnieju ( do wyłonienia ludzi mogących wziąć udział w turnieju resetu nie będzie ) i oby to był jedyny powód przedłużenia ( tzn. planowanie turnieju od kilku tygodni ). Mineły 3 miesiące od startu pierwszego sezonu, a twórcy nawet nie raczyli podać powodu dla którego przedłużyli ten sezon aż o tyle. Jako klient który zainwestował już sporą ilość gotówki w kegi ( pewnie zakupiłem ze 150 ), czuję się mocno poirytowany i olewany, a mam o was jak najlepsze zdanie. Nie idźcie tą drogą.
 
Marat87;n8137030 said:
Czyli na pytanie o zakończenie pierwszego sezonu rankingowego nie ma odpowiedzi...

Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią, więc skoro REDzi milczą na temat nowego sezonu to zapewne już go nie będzie.


 
VonMaster;n8140550 said:
Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią, więc skoro REDzi milczą na temat nowego sezonu to zapewne już go nie będzie.

I połowa grających w gwinta wbije 15 rangę do resetu. A top 1000 będzie miało 5k mmr czyli więcej niż top 1 teraz. Nie mogę się doczekać(sarkazm).
 
Savro528;n8140660 said:
I połowa grających w gwinta wbije 15 rangę do resetu. A top 1000 będzie miało 5k mmr czyli więcej niż top 1 teraz. Nie mogę się doczekać(sarkazm).

A jakie ma to znaczenie w kontekście bety? Pierwszy sezon rankingowy i masa zmian w ciągu jego trwania, Redzi zebrali na pewno sporo informacji, dzięki czemu kolejne sezony będą dużo bardziej przemyślane, może mają już ustaloną konkretny czas i ilość rang. Jeśli mają swoje powody do nierozpoczynania nowego sezonu np jeszcze w zamkniętej becie to mi to nie przeszkadza. Wejdzie kolejny sezon, bardziej przemyślany i ustatkowany, a aktualny jest tylko testem działania rozgrywek rankingowych i służy tylko zebraniu informacji, a nie wyłonieniu najlepszych 1000 graczy itp.
 
Zastanawiam się, czy niektórzy nie bulwersują się o brak drugiego sezonu, bo pragną znowu wbić rangę i mieć jeszcze więcej beczek na open betę :p
 
Venom97;n8141560 said:
A jakie ma to znaczenie w kontekście bety? Pierwszy sezon rankingowy i masa zmian w ciągu jego trwania, Redzi zebrali na pewno sporo informacji, dzięki czemu kolejne sezony będą dużo bardziej przemyślane, może mają już ustaloną konkretny czas i ilość rang. Jeśli mają swoje powody do nierozpoczynania nowego sezonu np jeszcze w zamkniętej becie to mi to nie przeszkadza. Wejdzie kolejny sezon, bardziej przemyślany i ustatkowany, a aktualny jest tylko testem działania rozgrywek rankingowych i służy tylko zebraniu informacji, a nie wyłonieniu najlepszych 1000 graczy itp.

Nie służy wybraniu najlepszych 1000 graczy itd.? Ciekawe dlaczego zatem za top 1000/100/10/1 są dodatkowe nagrody. Przecież to tylko test. I tak, ma to bardzo duże znaczenie. Im dłużej ten sezon trwa, tym mniej jest miarodajny. Im więcej patchy ma w trakcie niego miejsce, tym gorzej dla ogólnej oceny tego, jak się sprawdził, bo wszystko mogło wyglądać zupełnie inaczej, gdyby cały sezon był na jednym patchu. Tym bardziej, że ogromny % graczy po wbiciu 15 rangi przestało grać, bo twierdzą, że nie mają już celu. Chociaż rozumiem przedłużenie sezonu, bo była sprawa z grzybkami bugującymi grę, na początku punkty rankingowe szły żałośnie powoli, to na zmienionych zasadach każdy gra wystarczająco długo. Topka siedzi na swoich miejscach i gra dopiero jak ktoś ich wyprzedzi. Jednak to wszystko jest nieważne. Ważne jest to, że Redzi po raz kolejny nie wiedzą, co robią. Wchodziły rankingi i od razu informacje "pierwszy sezon będzie najkrótszy, kolejne będą trwały po 2 miesiące"... a aktualnie co się dzieje? Jeśli pierwszy ma być najkrótszy, to czekają nas półroczne sezony. I to jest największym problemem. Podobnie zresztą jak ze wszelkimi zmianami w kartach przeszłymi i przyszłymi.
 
Savro528;n8142140 said:
. Wchodziły rankingi i od razu informacje "pierwszy sezon będzie najkrótszy, kolejne będą trwały po 2 miesiące"... a aktualnie co się dzieje? Jeśli pierwszy ma być najkrótszy, to czekają nas półroczne sezony. I to jest największym problemem.

Odnoszę wrażenie że niektórzy zapominają że to wciąż zamknięta beta i wiele zmian następuje w biegu, stąd powoływanie się na jakiś cytat nie jest tu najlepszym pomysłem. Ot, widać coś się zmieniło w planach i nie widzę sensu robić z tego afery.
 
shasiu;n8142240 said:
Odnoszę wrażenie że niektórzy zapominają że to wciąż zamknięta beta i wiele zmian następuje w biegu, stąd powoływanie się na jakiś cytat nie jest tu najlepszym pomysłem. Ot, widać coś się zmieniło w planach i nie widzę sensu robić z tego afery.

Tak samo jak w przypadku przerazy i isengrima, które to karty zostały zupełnie zmienione? Po to, by dwa patche później wprowadzić karty działające na tej samej zasadzie, ale dostające punkty za coś innego(brygada/eleyas/zwiadowcy)?
I ja też nie robię afery z tego, że nie ma konca sezonu. Robię aferę z tego, że tak trudno dać jakieś informacje. Gdyby tylko Redzi zamiast siedzieć cicho stwierdzili "no sezon będzie trwał do końca closed bety, bo coś" wszystko byłoby w porządku. Każdy przyjąłby to do wiadomości. Jednak jeśli są "zmiany planów" i zero informacji, to już jest coś nie tak.
 
Savro528;n8142250 said:
Tak samo jak w przypadku przerazy i isengrima, które to karty zostały zupełnie zmienione? Po to, by dwa patche później wprowadzić karty działające na tej samej zasadzie, ale dostające punkty za coś innego(brygada/eleyas/zwiadowcy)?

Tak, to się nazywa eksperymentowanie, bez testów nie da się przewidzieć czy coś będzie dobrze działało, czy nie.

Savro528;n8142250 said:
I ja też nie robię afery z tego, że nie ma konca sezonu. Robię aferę z tego, że tak trudno dać jakieś informacje. Gdyby tylko Redzi zamiast siedzieć cicho stwierdzili "no sezon będzie trwał do końca closed bety, bo coś" wszystko byłoby w porządku. Każdy przyjąłby to do wiadomości. Jednak jeśli są "zmiany planów" i zero informacji, to już jest coś nie tak.

Ale bierzesz pod uwagę że oni sami mogą nie wiedzieć jak długo będzie trwał sezon, bo nadal coś testują? Powiedzą że będzie do końca CB, a okaże się że mogą go skończyć wcześniej, a CB się przedłuży i znowu będzie "ale mówiliście tak, a teraz robicie tak".
 
Savro528;n8142140 said:
Ciekawe dlaczego zatem za top 1000/100/10/1 są dodatkowe nagrody.

Poważnie dostaje się dodatkowe nagrody za miejsce w rankingu? jakoś umknęła mi ta informacja, można prosić o jakieś info na ten temat.


 
Savro528;n8142140 said:
Tym bardziej, że ogromny % graczy po wbiciu 15 rangi przestało grać, bo twierdzą, że nie mają już celu. .

A jaki jest sens bycia beta testerem? Walka o podium czy testowanie gry?
Tester to taki królik doświadczalny, nic więcej. Podpalą mu ogon i patrzą czy przebiegnie 500m do kałuży. Przebiegł? Zwiążą dwie łapy, ogień od tyłu i niech znowu leci. A jak odpowie "pindole, nie kicam" to następnego wezmą. Królików tu cała masa a że część już nie chce kicać.....cóż.... hehe..będzie pochodnia :D
A na poważnie: Gra jest za darmo, więc Firma nic nie musi. O testowanie Gwinta też my prosiliśmy.
Właśnie, testowanie czy wbijanie rangi?
Powiem szczerze, że wbijam rangi i levele, żeby nastukać te parę więcej beczek w OB. Pomału, bez spiny. Testowałbym, jakbym miał więcej kart do dyspozycji, a tak…żeby mieć jako tako dobrą talię sprułem resztę frakcji i zrobiłem jedną talię porządną. Bo trochę tych kart trzeba było stworzyć z kawałków, których Firma zapomniała dać. Do testowania oczywiście. A ja beczek za $$$ kupować nie zamierzam, póki nie będę miał do kart prawa dożywotniego używania (temat wyżej w dziale wałkowany). Skoro tak, to gram tym co dali.
Przepraszam, testuję.
Marat87;n8137030 said:
Jako klient który zainwestował już sporą ilość gotówki w kegi ( pewnie zakupiłem ze 150 ), czuję się mocno poirytowany i olewany, a mam o was jak najlepsze zdanie. Nie idźcie tą drogą.
Gdzieś czytałem, że przy grze pracuje jakieś 100 ludzi, czy kilka tuzinów, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie kupa. Ale do kontaktu z graczami to chyba nie oddelegowali nikogo, bo jest o kant rzyci rozbić. A forum – jak najbardziej Firmowe, dział – „pytania do Twórców”, a jakże, tylko jakoś Twórców brak.
Standard, więc nie ma co się irytować. Wydany hajs potraktuj jako darowiznę. Bezzwrotną rzecz jasna. Kupione beczki przejdą Ci do OB + bonusowe za wbite rangi/levele. To wszystko.
Więc Królik – Tester niech się cieszy i gra, póki mu pozwalają a nie głupie pytania zadaje. ;)
 
Savro528;n8142140 said:
Nie służy wybraniu najlepszych 1000 graczy itd.? Ciekawe dlaczego zatem za top 1000/100/10/1 są dodatkowe nagrody. Przecież to tylko test. I tak, ma to bardzo duże znaczenie. Im dłużej ten sezon trwa, tym mniej jest miarodajny. Im więcej patchy ma w trakcie niego miejsce, tym gorzej dla ogólnej oceny tego, jak się sprawdził, bo wszystko mogło wyglądać zupełnie inaczej, gdyby cały sezon był na jednym patchu. Tym bardziej, że ogromny % graczy po wbiciu 15 rangi przestało grać, bo twierdzą, że nie mają już celu. Chociaż rozumiem przedłużenie sezonu, bo była sprawa z grzybkami bugującymi grę, na początku punkty rankingowe szły żałośnie powoli, to na zmienionych zasadach każdy gra wystarczająco długo. Topka siedzi na swoich miejscach i gra dopiero jak ktoś ich wyprzedzi. Jednak to wszystko jest nieważne. Ważne jest to, że Redzi po raz kolejny nie wiedzą, co robią. Wchodziły rankingi i od razu informacje "pierwszy sezon będzie najkrótszy, kolejne będą trwały po 2 miesiące"... a aktualnie co się dzieje? Jeśli pierwszy ma być najkrótszy, to czekają nas półroczne sezony. I to jest największym problemem. Podobnie zresztą jak ze wszelkimi zmianami w kartach przeszłymi i przyszłymi.

Dlaczego są dodatkowe nagrody za top 1000? Nie dla tego aby wybrać najlepszych graczy i ich nagradzać, ale żeby wszyscy grali właśnie rankingi na potrzeby testów (taka zachęta niweluje wizje przyszłego resetu konta). Warto też dodać, że Redzi nie patrzą tylko na tę tabelkę top 1000, którą my widzimy i na jej podstawie wnioskują działanie rankedów. Mają dostęp do dużo bardziej szczegółowych danych i to one są im potrzebne, a nie że top 100 już nie gra, bo jest problem z losowaniem tam równych przeciwników. Nie ma też co przytaczać wypowiedzi sprzed kilku miesięcy, bo sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Aktualnie nowy patch wejdzie chyba również później niż planowali ze względu na potrzebę poprawek niektórych kart. To na prawdę nie jest takie łatwe ogłosić publicznie wszystkim graczom, że sezon skończy się za 3/4/5 tygodni, albo że otwarta beta będzie wejdzie za miesiąc czy dwa. Takie nieprzemyślane wypowiedzi potem będą przytaczane jak np. "pierwszy sezon będzie najkrótszy, kolejne będą trwały po 2 miesiące". Redzi wiedzą co robić, a jak nie wiedzą to testują, a potem zmieniają i do oficjalnej premiery gry raczej się to nie zmieni.
 
Last edited:
deRenald;n8142860 said:
A ja beczek za $$$ kupować nie zamierzam, póki nie będę miał do kart prawa dożywotniego używania (temat wyżej w dziale wałkowany).

Nigdy nie będziesz miał takiego prawa. I to w żadnej grze która oparta jest w swoim działaniu o dedykowane serwery. Z prostej przyczyny. Nikt Ci nie zagwarantuje że firma nigdy nie zbankrutuje i będzie musiała serwery zamknąć. Tak samo gra może przestać być popularna (lub dochodowa) i bardziej opłacalne będzie jej zamknięcie.

Żadna znana mi firma zajmująca się grami, nie oferuje takich możliwości.
 
shasiu;n8142360 said:
Tak, to się nazywa eksperymentowanie, bez testów nie da się przewidzieć czy coś będzie dobrze działało, czy nie.



Ale bierzesz pod uwagę że oni sami mogą nie wiedzieć jak długo będzie trwał sezon, bo nadal coś testują? Powiedzą że będzie do końca CB, a okaże się że mogą go skończyć wcześniej, a CB się przedłuży i znowu będzie "ale mówiliście tak, a teraz robicie tak".

Możemy tak przerzucać piłeczkę w nieskończoność. Chodzi o zwykłą informację, że sezon został przedłużony, a devsi nie wiedzą kiedy się skończy i jak dla mnie, nie muszą nawet podawać wytłumaczenia ( choć byłoby mile widziane ). Mnie to zadowoli, znam swoje miejsce w szeregu jako tester.
 
Last edited:
Wiecie co Wam powiem? Dać informację w stylu: "zespół postanowił, że sezon będzie jednak trwać dłużej, ale nie wiemy dokładnie kiedy się zakończy, będziemy informować Was na bieżąco (HAHAHA)" nie jest raczej problemem. Nikt tutaj cudów i przeprosin nie wymaga, jedynie prostych informacji, co jest grane że nie trzymają się planu który nam przedstawili -,- Obecnie osobiście czuję się olewany, a co dopiero osoby które zadają podobne pytania i nie dostają odpowiedzi. To po co jest ten dział? On się od dłuższego czasu nie różni niczym od księgi życzeń i zażaleń, a powodem jest brak feedbacku ze strony twórców. Zamknijcie ten dział w diabły w takim razie skoro nikt nie chce z nami rozmawiać.
 
paku93;n8143260 said:
Nigdy nie będziesz miał takiego prawa. I to w żadnej grze która oparta jest w swoim działaniu o dedykowane serwery. Z prostej przyczyny. Nikt Ci nie zagwarantuje że firma nigdy nie zbankrutuje i będzie musiała serwery zamknąć. Tak samo gra może przestać być popularna (lub dochodowa) i bardziej opłacalne będzie jej zamknięcie.

Żadna znana mi firma zajmująca się grami, nie oferuje takich możliwości.
I to jest wielki błąd. Bo w tej sytuacji NIE ZAMIERZAM KUPIĆ ani jednej beczki.
Karcianki z natury rzeczy są kolekcjonerskie a jaki sens zbierać kolekcję kart, skoro kiedyś NIE BĘDĘ MÓGŁ ich podziwiać i grać kiedy chcę ?? A jaki sens, żeby tworzyć karty premium ? ŻADEN. Bo kupować karty „na jakiś czas aż się będzie komuś opłacać pozwalać mi nimi grać” jest dla mnie totalnym bezsensem i wyrzucaniem kasy w błoto. Bo jak kupię W3: Dziki Gon z dodatkami za 150zł to go mam do usranej śmierci i sobie gram, a tu jak kupię 60 beczek za 260zł to mam karty do używania NA JAKIŚ CZAS, przy czym nikt mi nawet nie raczy odpowiedzieć na JAKI. Bo poziom komunikacji międzi Tfurcami a nami, czyli ich beta testerami i PEWNYMI klientami jest żenujący. To ja taki interes kupowania NA JAKIŚ CZAS zabawki chędożę.

A co do dedykowanych serwerów, bankructw i opłacalności gry. Ja wiem, że różnie może być. I że nikt mi niczego nie zagwarantuje do końca świata. I wcale tego nie wymagam. Ale skoro mam KUPOWAĆ za $$$ od nich karty, to chciałbym je sobie zachować i nimi grać ZWŁASZCZA WTEDY, GDY FIRMIE SIĘ PRZESTANIE OPŁACAĆ utrzymywać serwery. Taka OPCJA WYKUPU na wypadek zamykania Gwinta. I nie wiem, czy w przypadku prawa do grania w domu, między DWOMA komputerami, czy też między mną a JEDNYM przykładowo kumplem, potrzebny był jakikolwiek zewnętrzny serwer. Czy wtedy na użytek rozgrywki za serwer nie może służyć którykolwiek z komputerów graczy. W końcu gra nie jest aż tak bardzo skomplikowana, zwłaszcza, gdy chodzi o obsługiwanie JEDNEGO MECZU naraz, a nie tak jak jest teraz, tysięcy czy setek naraz. Nie widzę żadnego problemu. Wystarczą tylko chęci i wtedy dla wielu graczy byłby sens i kupowania beczek i zbierania kart w wersji premium, co trwa duuużo dłużej. Nie mówiąc o dodatkowym zysku dla Firmy ze sprzedaży takiej opcji.
A to , że żadna firma nie oferuje takich możliwości nie jest żadnym ograniczeniem dla Redów. Gdyby chcieli, to by mogli.
 
Last edited:
deRenald REDzi nie są idiotami i czegoś takiego ci nie zapewnią, bo sugerowałoby to, że przewidują zamykanie serwerów. Jeżeli kupowanie beczek za pieniądze sprawia ci problem to nie kupuj i tyle. Póki co poziom komunikacji między tobą a resztą forum jest zerowy. Nikt oprócz ciebie nie widzi problemu w dotychczasowym modelu biznesowym (który obecny jest we wszytkich elektronicznych karciankach).

deRenald;n8143610 said:
Bo jak kupię W3: Dziki Gon z dodatkami za 150zł to go mam do usranej śmierci i sobie gram, a tu jak kupię 60 beczek za 260zł to mam karty do używania NA JAKIŚ CZAS, przy czym nikt mi nawet nie raczy odpowiedzieć na JAKI. Bo poziom komunikacji międzi Tfurcami a nami, czyli ich beta testerami i PEWNYMI klientami jest żenujący.

Wiele bzdur czytałem na tym forum, ale twoja wypowiedź jest chyba największą z nich. No zgadnij, dlaczego REDzi nie mówią, na jaki czas masz te karty? Może dlatego, że taki czas jest nikomu nie znany? Chyba, że jesteś tym jedynym człowiekiem na świecie, który rozpoczynając jakieś przedsięwzięcie zna moment jego końca. Jeżeli jesteś taki mądry, to napisz o tym pracę, opublikuj, a nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii będzie dla ciebie pewna.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom