Pytania do twórców

+
Status
Not open for further replies.
deRenald zacznij żądać od sprzedawców żywności, aby zwracali ci pieniądze, bo po zjedzeniu ich produktu, nic z tego nie masz. Przestań narzekać. Natura gier online jest taka, że przestają istnieć.
 
@deRenald

Ale wyobraź sobie że dokładnie tak działają wszystkie karcianki elektroniczne. Ba na tej samej zasadzie działa elektroniczna dystrybucja gier, w tym cały steam. Masz konto Steam? Masz tam jakieś gry? Jeśli tak to chyba wiesz że one nie są twoje i mogą legalnie w każdym momencie zniknąć?

Wiedźmin 3 jest akurat wyjątkiem, wiele gier, nawet pudełkowych wymaga aktywacji na wspomnianym Steamie, albo innej platformie i w momencie kiedy przestanie ona istnieć, nie masz już możliwości w dany tytuł zagrać. No chyba że crack, ale to jest już osobna kwestia, bo do tego wcale nie musisz gry kupować i nazywa się to piractwo.

"to mam karty do używania NA JAKIŚ CZAS, przy czym nikt mi nawet nie raczy odpowiedzieć na JAKI." Na taki, jaki gra będzie istnieć. Nikt Ci tych beczek nie zamierza zabrać. Ale istnieje ewentualność że gra lub całe studio przestanie istnieć, może to się zdarzyć i za 50, albo i za 150 lat, ale taka ewentualność istnieje. Nie wygląda natomiast, aby Gwint był grą która ma umrzeć zaraz po premierze (a takich tytułów też pojawia się sporo).

Gra nie ma w ogóle trybu LAN, dane kont, w tym posiadanych kart są przetrzymywane na serwerach CDP. Jak ty sobie to wyobrażasz w ogóle żeby to rozwiązać? Żadna karcianka internetowa nie ma takiej funkcji (tak samo moby, gdzie jest nieco podobnie, zamiast kart kupujesz bohaterów, a też ich "fizycznie" nie posiadasz).

Mam wrażenie że twoja wiedza z dziedziny informatyki jest za mała żeby zrozumieć kuriozum jakie tutaj występuję, więc postaram się wytłumaczyć. Za serwer nie może służyć żaden z komputerów graczy, bo kolekcje kart (w tym i kupione karty za $$) nie znajdują się na żadnym z tych komputerów. I nie mogą się tam znajdować, bo to otwiera już bardzo prostą drogę do crackowania gry w postaci odblokowania wszystkich kart i serwerów pirackich, które będą oferowały rozgrywkę z możliwością odblokowania wszystkich kart. Takie działanie to nie był by dodatkowy zysk dla firmy tylko strzał w stopę i to z armaty.

Za to na pocieszenie mogę napisać że planowana jest także (a nawet jest już w produkcji), wersja singlowa gwinta i chociaż nie jest planowana jej wersja pudełkowa, to prawdopodobnie Redzi udostępnią instalator do pobrania, po zakupie i będzie można grać i instalować grę, jak w W3, bez dostępu do internetu. Tyle tylko że bardzo wątpię by znalazła się w grze opcja gry z przyjacielem, a już tym bardziej kartami jakie mamy w multi.
 
Trochę się zagalopowaliście. To jest temat do zadawania pytań twórcom gry więc ograniczcie się do tego bez względu na to czy odpowiedź zostaje udzielona czy też nie. Im więcej pojawi się tutaj postów nie na temat tym trudniej będzie deweloperom wyszperać w tym wszystkim pytania na które mogliby odpowiedzieć. Kolejne posty nie na temat będą kasowane.
 
Witam, to pierwszy mój wpis na tym forum :), a teraz do rzeczy: ostatnio grałem przeciwko Królestwom Północy, a przeciwnik wyciągnął ze swojej talii Kejrana - mam tą kartę w talii, ale ona nie jest neutralna - jak to się stało, błąd, oszustwo, czy może coś innego ?
 
Last edited:
Jak dostać się do PTR?

Czy są gdzieś zapisy na PTR, czy trzeba spełnić jakieś warunki aby tam grać, czy jest to losowe bądź celowe dobieranie osób?
 
Większa ilość złotych i srebrnych kart

Witam. Chciałbym się zapytać czy powiększycie w talii ilość złotych i srebrnych kart ?Np z 4 do 6. Czy jest taka opcja? Z góry dziekuje i pozdrawiam
 
Po pierwsze nie ten temat, nie ten dział. Po drugie CDP z reguły nie odpowiada na takie pytania. Po trzecie opcja istnieje, ale pewnie tego zrobią, bo 6 złotych kart to 25% talii.
 
nie wiem czy to dobry dział, ale zadam pytanie tutaj.

JAk to możliwe żeby dostać za grę rankingową 0 pkt? Wygrałem grę a w zakładce z pkt rankingowymi wyskoczył napis "bez zmian". Zdarzało się dostać 4 pkt, 7 pkt..ale zero?To jakiś błąd?
 
2jacks;n8163570 said:
nie wiem czy to dobry dział, ale zadam pytanie tutaj.

JAk to możliwe żeby dostać za grę rankingową 0 pkt? Wygrałem grę a w zakładce z pkt rankingowymi wyskoczył napis "bez zmian". Zdarzało się dostać 4 pkt, 7 pkt..ale zero?To jakiś błąd?

To żaden błąd. Ten system tak właśnie aktualnie działa. Czasami grasz gry tak naprawdę o nic, bo dostajesz za wygraną bez zmian, a jakbyś przegrał, to dostałbyś -100.
 
witam serdecznie
ostatnio grałem grę rankingową, ja gram talią potworów a przeciwnik grał talią skelige, i przeciwnik zagrał złotą kartę "duch lasu" która jest w talii potworów, wiem bo sam ją posiadam.
Czy to jest błąd czy można dobierać karty z innych tali ?
 
korozja666;n8181540 said:
witam serdecznie
ostatnio grałem grę rankingową, ja gram talią potworów a przeciwnik grał talią skelige, i przeciwnik zagrał złotą kartę "duch lasu" która jest w talii potworów, wiem bo sam ją posiadam.
Czy to jest błąd czy można dobierać karty z innych tali ?

Janek wrzuca wybraną kartę z ręki do talii i daje losową kartę tego samego typu do ręki z tali/ręki/stołu obu graczy. Zatem jeśli przeciwnik jankiem wyrzucił z ręki złotą karte, to mógł dostać inną złotą ze swojej talii do ręki albo własnie Ducha Lasu z Twojej talii.
 
Jeśli pytania w jakiś sposób się powtarzają to przepraszam, ostatnio miałem jednak spory zastój jeśli chodzi o śledzenie informacji z branży w tym z Gwinta. A poniższe zagadnienia przyznam, że nurtują mnie najmocniej.

1. Kiedy możemy spodziewać się pierwszej kampanii singlowej?

2. Wiecie już jaką liczbę przygód planujecie wypuścić? I jak długie mniej więcej one będą? Czy planujecie rozwijać Gwinta aż do rozpoczęcia promocji Cyberpunka?

3. Będziecie udostępniac jakieś narzedzia pozwalające tworzyć własne singlowe przygody w Gwincie?

 
Z tego co widzę, gra nie posiada żadnego zabezpieczenia przed nieuczciwymi graczami typu Anti-Cheat-System jaki działa na konkurencyjnej platformie. Kwestia jest też ważna wobec zbliżającego się turnieju, gdzie nagrody są wysokie i może dość do sytuacji podważania końcowych wyników. I dalej z tym związane, jest przyzwolenie Twórców Gwinta jak czytam na korzystanie ze skryptów Gwent Tracker, które pozwalają przeciwnikowi śledzić mnie m.in. moje postępy w grze bez mojej zgody. Ciekawe jak daleko sięga GT i czy moje dane na platformie GoG Galaxy są bezpieczne. Gram zazwyczaj na ps4, ale obecnie mam konto na pc ze zrozumiałych względów. Próbując zainstalować GT, aby dowiedzieć się czym to jest, wiodący antyvir na rynku zablokował i usunął jego pliki jako zagrożenie, złośliwe oprogramowanie. Dla mnie to jest jednoznaczne wykluczenie GT. A jak czytam to top gracze korzystają z tego nagminnie, czyli instalują sobie podejrzany skrypt i to jest norma? Ta moim zdaniem niezdrowa sytuacja tworzy też grupę uprzywilejowaną, lepszego sortu he he, bo obecni gracze xboxa oczywiście nawet jak by chcieli, to z tego dopalacza korzystać nie mogą.
 
Last edited:
Używam GT i nie czuję się bardziej uprzywilejowany. Gram różnymi taliami, co jakiś czas zmieniam karty i jest to dla mnie wygoda, gdy wiem co mi zostało do zagrania a nie zastanawiam się czy wymieniłem kartę x czy y. Tracker nie pokazuje kolejności zagrywania kart ani nie podpowiada jaką kartę najlepiej użyć (chyba, że jest coś o czym nie wiem). Moim zdaniem tak jak można podglądnąć cmentarz, powinna być dostępna opcja podglądu reszty talii. Mój antywirus nie wykrył zagrożenia, więc nie wiem jak to jest z tym szpiegowaniem. Konkurencyjna platforma to jest...?
 
Bruys zgadzam się że GT nie powinien być dozwolony, ale jest i ciężko w ogóle byłoby go zablokować gdyby taki pomysł się pojawił. Jest to również na ten moment coś czego niestety używać praktycznie trzeba (szczególnie na wyższych rangach) bo na dłuższą metę pomaga bardzo znacząco oszczędzając nasz czas podczas "trudnych" ruchów. Nie popadajmy natomiast w paranoję odnośnie "śledzenia postępów bez Twojej zgody" itp. Jeżeli tak bardzo się o to boisz to nikt Cię przecież do instalowania nie zmusza. Nie wiem też o jakiej konkurencyjnej platformie mówisz. Jakby na to nie patrzeć największą konkurencją dla Gwinta jest pewnie hearthstone, w którym deck trackery również istnieją i mają się dobrze.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom