Pytania dot. działania mechanizmów gry / problemy z rozgrywką - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Pytania dot. działania mechanizmów gry / problemy z rozgrywką - temat zbiorczy

Zgodnie z naszą nową polityką dot. wątków Pomocy Technicznej (do przeczytania tutaj), w tym wątku można, co następuje:

Jeśli nie wiesz, co z czym się je, albo wydaje Ci się, że któryś z mechanizmów gry nie działa, jak powinien, tutaj jest odpowiednie miejce, aby o tym napisać.
 
Witam.
Mam problem z tajemniczym kupcem. Otóż powinien on posiadać w swojej ofercie wszystkie możliwe artefakty niestety moge ich znaleźć zaledwie kilka. Jakies porady?
Drugi problem to wczytywanie na arene trwa to troche ale nie to jest problemem. Problem polega na tym, iż w dalszym ciągu jest widoczny ekran wczytywania a już słyszę odgłosy rozmowy Geralta z "cieciem" na arenie.
 
Vithar said:
Witam.
Mam problem z tajemniczym kupcem. Otóż powinien on posiadać w swojej ofercie wszystkie możliwe artefakty niestety moge ich znaleźć zaledwie kilka. Jakies porady?

Z tego co kojarzę to tajemniczy kupiec ma najlepsze rzeczy w danym akcie, ale mogę się mylić. :)
 
Vithar said:
Witam.
Mam problem z tajemniczym kupcem. Otóż powinien on posiadać w swojej ofercie wszystkie możliwe artefakty niestety moge ich znaleźć zaledwie kilka. Jakies porady?
Drugi problem to wczytywanie na arene trwa to troche ale nie to jest problemem. Problem polega na tym, iż w dalszym ciągu jest widoczny ekran wczytywania a już słyszę odgłosy rozmowy Geralta z "cieciem" na arenie.

Co do drugiego problemu to może to Ci pomoże.

A co do kupca to nie wydaje mi się,żeby miał posiadać tak szeroki asortyment.Jest taki mod,który to zapewnia,ale w grze... :confused:
 
TAK jest mod który dodaje do asortymentu tajemniczego kupca wszystkie przedmioty ale normalnie w grze to kupiec posiada np. miecz który jest silniejszy od tych z danego aktu! im dalej jesteśmy w grze tym przedmioty są potężniejsze!
 
Myślałem, że kupiec ma wszystko od początku. Tak miałem wcześniej z całym mozliwym asortymentem i nie instalowałem żadnego moda.
 
Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem.
Dlaczego nie ma tak podstawowej opcji jak pauza? Co ze zmianą kamery, jest w ogóle możliwa?
pozdrawiam
 
O pauzie mogę Ci odpowiedzieć z marszu - w grze jej nie ma. Po prostu. Bo nie. Taka koncepcja autorów, że gra co najwyżej 'spowalnia' przy wywołaniu np. ekranu znaków; reklamacje do twórców za pomysł zdynamizowania i utrudnienia rozgrywki ;)
 
Scalam wątek.
Proszę używać odpowiednich tematów Pomocy Technicznej wg tego poradnika.

-anatom- said:
Dlaczego nie ma tak podstawowej opcji jak pauza? Co ze zmianą kamery, jest w ogóle możliwa?
O pauzie napisała już Undomiel - developerzy uznali, że lepiej jest bez niej. Czy słuszna decyzja, czy nie - można dyskutować. Ale tak po prostu jest.
Zmiana kamery jest niemożliwa - tylko TPP (chociaż można przerzucić kamerę albo za prawe ramię, albo za lewe). Może jakiś sprytny moder doda kiedyś nowe kamery, może twórcy w którymś patchu wprowadzą nowe - ale szanse na to są, cóż, niewielkie.
 
undomiel9 said:
O pauzie mogę Ci odpowiedzieć z marszu - w grze jej nie ma. Po prostu. Bo nie. Taka koncepcja autorów, że gra co najwyżej 'spowalnia' przy wywołaniu np. ekranu znaków; reklamacje do twórców za pomysł zdynamizowania i utrudnienia rozgrywki ;)

undomiel9 said:
O pauzie napisała już Undomiel - developerzy uznali, że lepiej jest bez niej. Czy słuszna decyzja, czy nie - można dyskutować. Ale tak po prostu jest.

I tu zgody być nie może - pauza oczywiście jest i okoliczność, że nie jest to pauza aktywna, nie przekreśla faktu, iż jest to najprawdziwsza z prawdziwych - pauza; która zupełnie wstydzić nie ma się czego przed wszelkimi innymi znanymi mi pauzami (wciskasz pause i jest pauza) ;)
 
Taka pauza jest w każdej grze, z którą do tej pory miałem do czynienia. Oczywista oczywistość.
 
Witam wszystkich,

Jeżeli pomyliłem działy to z góry przepraszam.

Chciałbym odpowiednio zaplanować rozwój mojej postaci stąd też moje pytanie.
Jaka jest maksymalna liczba talentów dostępnych w grze ?

Czytałem gdzieś, że jest w sumie 35 poziomów postaci. Czy przekłada się to również na 35 talentów do rozdania? Zależy mi na odpowiedzi, gdyż chciałbym wiedzieć czy mogę wybrać jedynie jedną scieżką rozwoju postaci czy też mogę, np. rozwinąć w pełni drogę rozwoju szermierza i np. kilka talentów poświęcić na drzewko magii czy też jest ich akurat tyle aby rozwinąć wszystkie umiejętności jednej tylko ścieżki.

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za poświęcony czas.
 
Jest ich... policzę...
1... 2... 3... hmm... mnóstwo.

Dobre dobre, ale na nowego usera to szkoda wyskakiwać z Bukowaniem :p
sz


Party pooper...
 
Podczas gry nie działa mi guzik Esc nie mogę zapisywać ani wczytywać stan gry jak i również wyjść z gry. Problem zaczął się w loc muinne po ubiciu dwóch krabopająków.
 
@up mam to samo. Zdarzyło mi się już kilka razy. Gra działa niby normalnie, ale w pewnym momencie przestaje reagować na escape. Również zaczęło się w Loc Muinne, ale nie miało związku z krabopająkami. Wkurzające bo grę trzeba zamykać "siłą" za pomocą Menadżera Zadań...
 
Witam wszystkich:)
U mnie wczoraj się pojawił problem z Esc'em jestem pod koniec II a. Wiekszy problem mam z tym, że mam już 25lv a od 20 nie mogę przyznawać talentów. Gre mam podciągnietą do patcha 2.1
 
Nie wiem nie mogę nic znaleźć na ten temat. Podczas licznych zapowiedzi Widzmina 2 była mowa o tym, że postępy w grze będzie można wysyłać na facebooka. Jakoś do dziś nie wiem czy to działa i jak to zrobić.

Tutaj http://www.youtube.com/watch?v=afFB0he7rGE w 10:20 minucie jest o tym mowa.
 
Nie ma takiej funkcji. Skończyło się na zapowiedziach - po prostu jej nigdy nie wprowadzono.
 
Cześć,

Następujący problem pojawił się po zainstalowaniu nowego patcha ER. Mianowicie, kiedy otwieram ekwipunek, ekran staje się czarny, widzę kursor i nic poza tym. Jedyna opcja to wyjść poprzez alt+ctrl+del. Mogę dodać, że pojawiał mi się patch0 error podczas instalacji, ale udało mi się to naprawić poprzez ściągniecie pierwszych dwóch paczek na nowo. Miałem też kilka modów zainstalowanych przedtem więc może być jakaś niekompatybilność.

Jakieś rady?

Edit: Instaluje wiedzmaka na nowo i powiem czy działa. A tak poza tym, czy jest tutaj search na tym forum?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom