Pytania i odpowiedzi (wywiad z Redami - GC 2013).

+
Jakie prawdziwe miejsca, oprócz tych ukazanych w materiale "The Beginning", były dla Was inspiracją przy tworzeniu lokacji do Wiedźmina Trzeciego?
 
maritimus said:
Czy w premierowej wersji na PC możecie uwzględnić klucz Steam?
Ale po co? Przecież byłoby to działanie na własną szkodę, bo CD Projekt SA sam jest właścicielem platform dystrybucji (GOG i CDP.pl). To one będą wspierane w pierwszej kolejności, a przynajmniej powinny być.
 
Vojtas said:
Ale po co? Przecież byłoby to działanie na własną szkodę, bo CD Projekt SA sam jest właścicielem platform dystrybucji (GOG i CDP.pl). To one będą wspierane w pierwszej kolejności, a przynajmniej powinny być.
I kopia zapasowa wersji fizycznej na GOG lub CDP.pl była by baaardzo mile widziana.
 
wsad3a said:
I kopia zapasowa wersji fizycznej na GOG lub CDP.pl była by baaardzo mile widziana.
Nie przeczę. :) Ale to już jest biznes kierownictwa spółki, a nie Redanii.
 
Mnie jak i pewnie poprzedników nurtuje jedno pytanie, a mianowicie: czy świat został przeskalowany? Chciałbym się o tym jak najprędzej dowiedzieć, co by później lekkiego zawodu nie było ; )

Dodatkowo pewnie jeszcze bym zapytał, przewidywany start pre-orderów?
 
Cossy said:
Pytania do Redów:
1. Jak będzie wyglądać sprawa zmysłów Geralta. (Wzrok) Czy będzie jak w książce (wystarczy zmiana pola źrenicy) czy w grach (Kot)?

Tyle że w książkach wiedźmin też brał eliksiry pozwalające widzieć w ciemności. Raz wziął w opowiadaniu "Wiedźmin", przed walką ze strzygą, wypił je też w "Krwi elfów", przed walką z Michelletami.

Właściwe pytanie brzmi: czy będą dwa rodzaje eliksirów poprawiających wzrok, jak w jedynce (Kot i Wywar de Vries), czy tylko jeden, jak w dwójce. IMHO lepsze jest rozwiązanie z jedynki, nie podobało mi się, że w dwójce jedyny dostępny eliksir pozwalający widzieć w mroku miał działanie promieni rentgenowskich...
 
Niektóre pytania pojawiające się w tym temacie są bezsensowne i ma się ochotę takiego człowieka, które je wrzuca ochrzanić ;)

Moje pytania: - Kiedy gra wejdzie w status Bety ? jeszcze w 2013 roku, czy już w 2014 ?
- Kiedy gra zostanie poddana długiemu procesowi optymalizacji ?
 
BeksaLala said:
^up Michax to chyba logiczne, że każdy pracujący człowiek ma do wykorzystania 20 dni urlopu, jeśli pracował cały rok, więc to pytanie raczej nie jest...
chyba 24 dni? :)/> poza tym są ludzie pracujący na kontraktach, tam nie ma pojęcia 'urlop', tylko się pracuje lub nie...

moje pytania:

1: czy jest szansa, by alchemia znów była potężna od początku i przydawała się również tym, którzy wybiorą rozwój w kierunku miecza (a wiadomo z tego forum, że tych jest najwięcej), a nie tylko dla tych, którzy ją rozwiną do maksimum, zniechęcając do jej używania pozostałych?

2: czy jest szansa na rezygnację ze ścieżek rozwoju w ogóle i kreację wiedźmina takiego, jaki mi się podoba, nie tracąc przy tym wszystkich bonusów? ( w w1 by zdobyć jakikolwiek talent trzeba było przejść 5 poziomów, w w2 wszystkie:( )

3: czy będzie więcej umiejętności? rozumiem, ze większość to tylko + kilka punktów do statystyk, ale to też sprawiało radość:)/> zresztą w w2 z szumnie zapowiadanych 'zmieniających rozgrywkę' talentów też nic nie wyszło- większość to było + kilka punktów do statystyk, a było ich przerażająco mało...
 
Offtopowo, w zależności od lat pracy 20 albo 26 dni (ewentualnie 36, ale to nauczyciele akademiccy lub osoby z grupą inwalidzką).
 
zi3lona said:
Offtopowo, w zależności od lat pracy 20 albo 26 dni (ewentualnie 36, ale to nauczyciele akademiccy lub osoby z grupą inwalidzką).
No chyba nie Redzi :p Oni to są nie z tej Ziemi chyba :D
 
zi3lona said:
Offtopowo, w zależności od lat pracy 20 albo 26 dni (ewentualnie 36, ale to nauczyciele akademiccy lub osoby z grupą inwalidzką).
pewnie masz rację, 26:) ja tam nigdy nie wiem, mam fajnego szefa i zwykle mam w roku około 30:D
 
Ciekaw jestem:
a )Jak sobie REDzi wyobrażają rozwój wiedźmińskiej franczyzy, jeżeli w ogóle.
b )Czy w najbliższych latach będą oscylować wyłącznie między Cyberpunkiem a Wiedźminem, czy możemy się spodziewać zapowiedzi, albo chociaż wskazówek odnośnie kolejnych marek.
 
SMiki55 said:
Właściwe pytanie brzmi: czy będą dwa rodzaje eliksirów poprawiających wzrok, jak w jedynce (Kot i Wywar de Vries), czy tylko jeden, jak w dwójce. IMHO lepsze jest rozwiązanie z jedynki, nie podobało mi się, że w dwójce jedyny dostępny eliksir pozwalający widzieć w mroku miał działanie promieni rentgenowskich...
Przyłączam się. Moim zdaniem Kot powinien dawać wizję taką, jak w W1 (bez "walenia serca", oraz mieć długi czas działania), a Wywar de Vries mógłby robić rentgen, jak Kot w W2, i być bardziej krótkotrwały.
 
1. Czy jest szansa, że w W3 powróci opcja kamery izometrycznej - a w raz z nią możliwość sterowania samą myszką ?
2. Czy wygląd ekwipunku itp. będzie wzorowany na W1 (piękna kompozycja zielonego i pomarańczowego) lub W2 (ciemne połączenie czarnego i żółtego), czy może raczej zostanie zaprojektowane coś zupełnie nowego ?
3. Czy będzie możliwość noszenia mieczy na plecach "na krzyż", tak jak w W1 ?
 
1. Czy z racji tego, że na PS4 jest OpenGL, to w przyszłości w waszysch grach na PC również będzie on wykorzystywany i DX odejdzie wreszcie do lamusa?
2. Czy planujecie dalszą robudowę sieci waszych studji na terenie Polski?
 
Zmieniłem kolor na zielony, bo występku nie było a dość szybko usunąłem swoje brednie psujące atmosferę :D Ja nie będę pisał już tak fantastycznych offtopów w tym temacie ;)

Pozdrawiam !!! :D

Wystarczy jej nie psuć, powstrzymując się od rzucania nieprzyjemnych komentarzy.
zi3lona
 
Warzoch ale bardzo proszę, żebyś ograniczył się do zadawania pytań. Twoje komentarze kierowane do innych userów są naprawdę zbędne i nie poprawiają atmosfery.
 
Czy w celu zachowania zgodności z Sagą, gdzie syreny były nieco piękniejsze niż na dotychczasowych screenach :p, latające syreny mogą nosić nazwę "Nereidy"?

Język elfów, śpiewnej wersji używają syreny, morszczynki i nereidy.
— Miecz przeznaczenia, str. 212
 
SMiki55 said:
Czy w celu zachowania zgodności z Sagą, gdzie syreny były nieco piękniejsze niż na dotychczasowych screenach :p, latające syreny mogą nosić nazwę "Nereidy"?

To już było poruszane w innym temacie dotyczącym potworów. W którymś z wywiadów było powiedziane, że latające potwory to nie są "mermaids", czyli polskie syreny. Podejrzewam, że będą to angielskie "sirens".

Co do pytań:
Czy w nowej wersji silnika(RedEngine 3) poprawione zostało działanie LOD?
W W2 była to jedna z bardziej irytujących rzeczy, gdy trawa była renderowana tylko w promieniu kilku metrów od Geralta. Może nie rzuca się aż tak bardzo w oczy, ale jak już się to zauważy, to nie daje spokoju ;) Rozumiem, że to kwestia optymalizacji, ale na otwartych przestrzeniach w W3 taki LOD będzie jeszcze bardziej widoczny.
 
Top Bottom