Pytania o zasady

+
Witam wszystkich ;) mam pytanie odnośnie pudełkowej wersji gry i kart rozwoju Yarpena. Krasnal posiada swojego podopiecznego Paulie Dahlbera który może ładować 2 karty pojedynczym znacznikiem, ma także kartę rozwoju Krasnoludzka chorągiew i teraz:
Jeżeli wybiorę komendę aktywuje wymienionego pomocnika i położę znacznik na krasnoludzkiej chorągwi to mogę ponownie aktywować mojego podopiecznego ładującego karty i po raz kolejny położyć znacznik na tej karcie i kolejnej efekt jest taki że mogę to robić w nieskończoność, i tu pytanie czy to błąd gry czy źle rozumiem tą mechanikę ?
Gdy przywołujesz towarzyszy to RAZ możesz użyć karty Krasnoludzka Chorągiew (oczywiście jeśli masz znacznik na niej) do przywołania jednego towarzysza (nie ważne czy go wcześniej wybrałeś). Tak jak napisałeś znacznik możesz położyć w tej samej kolejce, ale karty możesz użyć tylko raz.
Wygląda to tak:
Przywołuję 2 towarzyszy, kładę bądź mam położony znacznik na Krasnoludzkiej Chorągwi to używam jej i przywołuję znowu krasnoluda.
 
Last edited:
Cześć chciałbym zapytać co sądzicie o grze Jaskrem nim pokonać potwora w walce to cud a przyjaciele też tak średnio się przydają da się grać ale trzeba dużo kombinować i sprytem omijać przeszkody ciężko się nim gra i tu pojawia się moje pytanie:
-załóżmy, że jest walka ilu przyjaciół mogę wykorzystać w walce przy założeniu, że każda karta z rozwojem Jaska ma uniwersalny żeton?
-to samo Yarpen załóżmy, że szedłem w rozwój i mam nieźle go "wykoksanego" np. jest walka rzucam kośćmi mam 2 miecze i tarczę i do tego karty rozwoju (Topór z Mahakamu+2miecze, D'yaebl +1miecz i 1 tarcza, G'valchir +2 miecze lub tarcza, Duża tarcza + 2 tarcze itd. itd.) i na każdej mam z komendy żetony uniwersalne to podczas jednej walki mogę to wszystko używać? po zsumowaniu niezły wynik z 7 mieczy i tarcz od groma juz nie mowię o innych jego umiejętnościach. Tak się gra czy podczas walki mogę tylko uzyc jednej umiejetnosci czy moge wszystkich az potwór padnie. Mam wersję planszową.
Pozdrawiam :)
 
Last edited:
Top Bottom