[Pytanie do RED'ów] Czy ktokolwiek testuje łatki

+
Krzysztof Gonciarz dobrze to ujął w swojej książce: REDzi mają do testowania powiedzmy 1000 osób, pracujących rok po 12 godzin dziennie. My tyle "roboczogodzin" wyrabiamy już w dniu premiery. Krótko mówiąc niemożliwe jest wyłapanie wszystkich błędów bo w testach musiałby brać udział milion graczy. A przykładowo battlefieldom które miały po 2 otwarte bety i w które grały tysiące graczy nawet to nie wystarczyło. Uważam, że wszystkie błędy do tej pory znalezione nie są tragiczne i nie uniemożliwiają gry więc nie ma tragedii. Pomyślcie o takim skyrim - czy też był w pełni grywalny od 1 dnia?
 
@piterk2006
Zgadzam się z tobą - bugi które ja spotkałem (dosłownie kilka) są mało istotne. Na taką skalę produkcji jest to bardzo dobrze, a nawet fantastycznie. Poza tym sama gra jest rewelacyjna - mam ponad 50 godzin za sobą, nie doszedłem do Skellige i co najważniejsze nie znudziło mi się wcale. Fabularnie również rewelacja.

Jedyne poważne zastrzeżenia mam co do optymalizacji na PS4, ale liczę na poprawę.
 
Włąsnie - wspierali moderów w pełni i ludzie wypuszczali "unofficial patche". Też uwielbiam TESy i Fallouty. Było przy nich dużo bugów ale też mnóstwo zabawy. Nawet Gothici sypały się. Trzeba wybaczyć to Redsom - wydaje mi się ze to przez mały zespół. Mam nadzieje ze wypuszczą jeszcze parę patchy do grudnia, które naprawia większość błędów i poprawia balans trochę ;p Grierka to TOP RPG ever i do tego polska nic tylko grac. Na nexusie już można znaleźć http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/109 balansującą odwary ;p
 
Mam nadzieje ze wypuszczą jeszcze parę patchy do grudnia

Właśnie tego się obawiam. Kocham RED'ów za to że ożywili świat wiedźmina kocham ich za pierwszą, lubię za drugą i ponownie kocham za trzecią część ale to nie znaczy, że chcę otrzymywać produkt gotowy kilka miesięcy po premierze.


Włąsnie - wspierali moderów w pełni i ludzie wypuszczali "unofficial patche"

I znowu wracamy do tematu REDkita lub innego narzędzia/narzędzi do naszego wsparcia ekipy. Domyślam się, że najszybciej dostaniemy taki program po 2 dużym DLC i mnie to martwi. Bo wołają głośno, że wiedźmin to gra graczy dla graczy a jednak pod całą ta przykrywką są problemy z którymi musimy walczyć. A musimy bo kochamy tą branżę i kochamy RED'ów i kochamy Wiedźmina. Chcemy aby byli jak najlepsi, więc pokazujemy co chcemy inaczej i z czym powinni się poprawić. Tak jak tutaj, prosta sprawa WYDAJESZ PATCH -> SPRAWDŹ CZY NAPRAWIA BŁĘDY I NIE TWORZY WIĘCEJ NOWYCH .
 
no nie wiem czy testują... mi 1.05 zrobił taki błąd, że w ekranach ładowania wywala grę do pulpitu :/
 
Jak dla mnie - ponownie już to mowie - problem był w tym że byli dość mocno ciśnięci (wtedy ja dołożyłem swoje) by to zrobić już! teraz!.

A w takim klimacie nie wiem czy ktoś miałby z nich odwagę np przed wydaniem patcha (sobota) napisać "gotowy ale potrzebujemy 2 tyg żeby gruntownie sprawdzić" bo chyba każdy z nas wie że skończyło by się to szturmem na siedzibę ;)

Wiem że teraz pomyślicie - aha cisnąłeś i teraz masz im za złe. Chodzi o to że Redzi tutaj nie pomyśleli - mogli zrobić jedynie +5 xp skasować climb bug i ew coś co b przeszkadzało w grze o czym nie wiem i tyle. Mogli napisać "macie qesty, możecie przejść fabułe reszta bedzie za 2 tygodnie" i pewnie nikt nie miał by pretensji.

Ps ktoś gdzieś pisał że nie fer porównywać CDP z EA bo inne kapitały wielkości itp.
Wolno a nawet trzeba jeżeli CDPr konkuruje z najlepszymi na świecie - i nawiązuje z powodzeniem realizacje- to trzeba ich z nimi porównywać.

Ogólnie mówiąć Wiedzmin 3 to dobra gra która wywala się na detalach które nie miały sprawa się zdarzyć, takich jak :
- błąd w tłoczni
- brak/mała komunikacja z graczami
-kulawy suport
-patche robione chyba "na szybko" psujące gre.I nie mówię już o braku expa czy alchemii u nas na ps4 w dniu premiery po w graniu patcha pierwszego po prostu gra się nie uruchamiała.
 
Last edited:
Nikt tutaj nie mówi, że CDPR ma poświęcać tygodnie na sprawdzenie każdego aspektu gry przed wydaniem patcha.
Ale jeżeli poprawia się receptury, to po skończeniu wszystkiego raczej powinno się sprawdzić działanie tych receptur w praktyce. Programista wrzuca patcha do testowania, wchodzi w receptury, próbuje zrobić kilka białych mew i orientuje się, że gdzieś jest błąd, bo nie można zrobić więcej niż jednej. Wszystko zajmuje chwile, a sprawdzana jest rzecz, w której było grzebane przy poprawkach i siłą rzeczy coś mogło się pomieszać. Mnie osobiście wydaje się to logiczne.

I prosze- nie traktujcię tego jako jakiś atak na CDPR (bo widze, że niektórzy podchodzą bardzo emocjonalnie do tematu ;) ) bo naprawde mam dla nich jedynie podziw za to czego udało im się dokonać przez te lata. I doskonale sobie zdaje sprawe, że na pewno charowali (i dalej charują), nad tym, żebym ja mógł mieć teraz prawie 200 godzin zabawy z W3 i jestem za to im wdzięczny. Ale nie mylny kontruktywnej krytyki z hejtem
 
Masz jakiś złoty środek? Musiałbyś sprawdzić każdy możliwy aspekt tak ogromnej gry.
chociaż żeby tylko patchowane aspekty testowali. Mogę sie oferowac do testowani jeżeli to takie problematyczne ;p pewnie teraz chaos tam jest bo z jeden strony patche z 2giej strony dlc (chociaż uwarzam ze juz gdzies na serwerze wisza i czekaja tylko na udostepnienie ewentualnie odkrycie z plików gry), a już za oknem ten nowy shooter.
 
Top Bottom