Pytanie do stałych bywalców GWINTA - obecny stan gry.

+
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności i mam pytanie do tych, co bywają tutaj regularnie (a na pewno przez ostatni rok z kawałkiem)...
Czy byłby kto łaskawy napisać w pigułce co zmieniło się w grze od września 2021 do dnia dzisiejszego? Oczywiście nie chodzi o dodatki w postaci nowych kart czy zmiany w interfejsie gry... ale może jest coś istotnego co mnie ominęło?
Sam zauważyłem jakby niektórych kart ubyło (?). Jestem trochę skonsternowany ponieważ przeglądam te swoje karciochy i jakby brakuje mi niektórych kart, a pamiętam, że nawet posiadałem je w wersji premium... czuję jakbym miał amnezję i zanik pamięci :shrug:.
Podobna sytuacja z tymi drzewkami nagród za klucze... przeglądając to miałem wrażenie, że o wiele więcej miałem odblokowanych ścieżek.
Zapisane decki wyparowały w 50% (?)...
Pomóżcie się odnaleźć :giggle:
 
Tak, coś istotnego cię ominęło. Nie wiem czy słyszałeś o Gwentfinity. Możesz o tym poczytać w tym jak i w tym artykule. W skrócie w 2024 nie będzie dodawania nowych kart ani oficjalnych rozgrywek e-sportowych a kwestia balansu zostanie oddana w ręce graczy. Z jednej strony smutna wiadomość, ale z drugiej strony może gracze coś zrobią z balansem i będzie się fajnie grało. Zależy jeszcze jakie narzędzia gracze dostaną do tego celu.

Zaś co do kart, to nie mogło ich ubyć. Wręcz przeciwnie, z dodatku na dodatek jest ich coraz więcej. Mogła się zmienić prowizja niektórych kart, czy nawet rework, w efekcie czego talie które zrobiłeś w 2021 są nieaktualne, bo mają np. za wysoką prowizję. Trzeba pozmieniać karty, tak żeby prowizja się zgadzała.

To co kupiłeś za klucze, pył czy fragmenty kart w drzewku nagród powinieneś mieć. Jeżeli jesteś pewny że miałeś ich więcej to mamy tu do czynienia z błędem.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Zapoznałem się obszernie z podanymi przez Ciebie linkami i cóż... wiadomość doprawdy smutna jeśli chodzi o Gwentfinity.
Co do ubycia kart możliwe, że źle się wyraziłem... miałem na myśli, że po prostu niektóre karty, którymi grałem półtora roku wstecz, są dla mnie niedostępne aktualnie... w związku z tym pytanie powinno brzmieć czy w tym okresie były reworki kart, które skutkowały tym, że niektóre karty były odbierane (resetowane)?
Pograłem tydzień żeby sobie przypomnieć jak najwięcej i niestety z przykrością muszę rzec, że zostałem oskubany z kart jeśli w tym czasie nie było intencjonalnych resetów kart. Mimo, że sam fakt jest dosyć przykry, to w przypadku zwykłych kart mam to w nosie zważywszy na fakt posiadania jeszcze prawie 200k skrawków, ale tych odebranych (niestety w większości) kart premium, to ciężko wybaczyć :rolleyes:.
Co do drzewek nagród to ciężko powiedzieć bo rework był na pewno, a takiej pamięci nie mam żeby pamiętać na co dokładnie wydawałem. Powiedzmy umownie, że drzewka w miarę się zgadzają.

PS: I chyba niektóre kontrakty nie działają... bo mimo, że mam Geralta z Rivii w kolekcji kart to nie zaliczyło kontraktu dotyczącego posiadania wszystkich "Wieśków" :p
 

Lexor

Forum veteran
Nie przypominam sobie aktualizacji usuwającej zdobyte karty z gry.

Dość sporo kart dostało nowe, całkowicie zmienione działanie - może dlatego nie możesz znaleźć tego co zapamiętałeś?

Co do kontraktu: aby zaliczyło kontrakt musisz kartę pozyskać samemu, a wersja, którą posiadasz, pochodzi z zestawu startowego.
 
@Lexor, moja pamięć jest fotograficzna, więc to co rzuciło mi się w oczy na początku to właśnie braki w kartach na podstawie grafiki. Na tej podstawie przeglądając wszystkie karty przypominałem sobie w jaki sposób kiedyś grałem daną kartą, bez porównania oczywiście jeśli zaliczyła rework działania. Niektóre karty były tak popularne w deckach, że niemożliwe jest to, że ich nie miałem skoro pamiętam rozgrywki :p.
Niestety nie mam jak tego udokumentować w odniesieniu do 1,5 roku wstecz... niestety.

PS: Dzięki za wyjaśnienie tego kontraktu, w takim razie oczywiście się zgadza.
Post automatically merged:

Porobiłem zrzuty ekranu wyrywkowo.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (1).png
    Zrzut ekranu (1).png
    2.4 MB · Views: 66
  • Zrzut ekranu (4).png
    Zrzut ekranu (4).png
    2.4 MB · Views: 66
  • Zrzut ekranu (6).png
    Zrzut ekranu (6).png
    2.4 MB · Views: 59
  • Zrzut ekranu (7).png
    Zrzut ekranu (7).png
    2.4 MB · Views: 55
  • Zrzut ekranu (9).png
    Zrzut ekranu (9).png
    2.4 MB · Views: 47
  • Zrzut ekranu (10).png
    Zrzut ekranu (10).png
    2.4 MB · Views: 46
  • Zrzut ekranu (11).png
    Zrzut ekranu (11).png
    2.4 MB · Views: 44
  • Zrzut ekranu (13).png
    Zrzut ekranu (13).png
    2.4 MB · Views: 41
  • Zrzut ekranu (14).png
    Zrzut ekranu (14).png
    2.4 MB · Views: 51
  • Zrzut ekranu (15).png
    Zrzut ekranu (15).png
    2.4 MB · Views: 63
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Może przez przypadek jakoś namieszałeś / coś namieszało Ci w ustawieniach automatycznego niszczenia kart?

Jakiś czas temu wprowadzili taką opcję (już nie można trzymać kart "w nieskończoność"), sprawdź jakie masz jej ustawienia.

Choć mimo wszystko, co byś nie wybrał, jeśli wcześniej miałeś daną kartę to powinno Ci zostawić przynajmniej jedną jej sztukę.
 
Automatyczne niszczenie standardowo w tej środkowej opcji.
Podejrzewam, że karty wyparowały przez błąd lub jakieś inne działania związane z aktualizacjami w korelacji z moim nielogowaniem przez 1.5 roku.
Mogę dodać jeszcze tyle, że gram przez Steam'a.
 

Lexor

Forum veteran
Ja mam ustawione oszczędzanie na premium (minimalne ustawienie niszczenia).

A może masz dwa różne konta?

Czytałem już o takich rzeczach, że gość nieświadomie korzystał równocześnie z dwóch różnych kont.
 
Ale jak dwa? Miałem progres na zakupionych podróżach z tych przed 1.5 roku wstecz, także musiałem grać na tym koncie wcześniej. Zasoby również w pokaźnych ilościach, niektóre decki też były zapisane.
Trudno... olać te karty premium bo pewnie i tak już nie da rady nic z tym zrobić. Resztę brakujących kart już wycraftowałem w zwykłych wersjach.
 
Nie wiem "jak" ale czytałem o takich przypadkach, że ktoś zalogował się na konto, pisał że nie widzi jakichś kart, a potem okazało się że zalogował się na jakieś inne konto, nie to na którym ostatnio grał, tylko na jakieś swoje z wcześniejszych czasów.
 
Gram w Gwinta z przerwami praktycznie od początku (plus beta) i zawsze na tym samym koncie. Po prostu nie posiadam innego i nigdy nie posiadałem żadnego kolona.
Co prawda tematu zaginięcia kart nie udało się rozwikłać, ale chyba szkoda czasu na osobiste śledztwa. Może jakiś DEV chciałby się tematem zainteresować i prześledzić logi (jeśli takowe w ogóle są) i zabezpieczyć grę przed takimi błędami.
Osobiście nie oczekuję i nie liczę na żadne rekompensaty, a to czego potrzebuję to sobie wycraftuję.
Dziękuję za dyskusję :giggle: pozdrawiam!
 
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności i mam pytanie do tych, co bywają tutaj regularnie (a na pewno przez ostatni rok z kawałkiem)...
Czy byłby kto łaskawy napisać w pigułce co zmieniło się w grze od września 2021 do dnia dzisiejszego? Oczywiście nie chodzi o dodatki w postaci nowych kart czy zmiany w interfejsie gry... ale może jest coś istotnego co mnie ominęło?
Sam zauważyłem jakby niektórych kart ubyło (?). Jestem trochę skonsternowany ponieważ przeglądam te swoje karciochy i jakby brakuje mi niektórych kart, a pamiętam, że nawet posiadałem je w wersji premium... czuję jakbym miał amnezję i zanik pamięci :shrug:.
Podobna sytuacja z tymi drzewkami nagród za klucze... przeglądając to miałem wrażenie, że o wiele więcej miałem odblokowanych ścieżek.
Zapisane decki wyparowały w 50% (?)...
Pomóżcie się odnaleźć :giggle:
Dodam jeszcze drobiazg - granie w trybie "trening" ponad 50% przeciwników to boty z nazwą o chińskich krzaczkach i AI o zdolnościach kury - marnowanie czasu.
 
Top Bottom