Pytanie o dialogi w Redkicie

+
Witam, mam pewne problemy, mianowicie
1/ Jak zmienić rutynę NPC po dialogu na inną?
2/ Jak ustawić, żeby NPC do nas sam zagadał?
Z góry dzięki za odpowiedź. Szukałem na forum około godziny, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.
 
Witam, mam pewne problemy, mianowicie
1/ Jak zmienić rutynę NPC po dialogu na inną?
2/ Jak ustawić, żeby NPC do nas sam zagadał?
Z góry dzięki za odpowiedź. Szukałem na forum około godziny, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Przyznam szczerze, że nie rozumiem pytań. O jaką rutynę ci chodzi? I o jakie ustawienia z NPC-ami? Jakiś konkretny mod umożliwia wprowadzenie takich opcji? Jeśli tak, to dobrze by było podać jego nazwę.
 
Trochę minęło od założenia tematu ale mam nadzieję że jeszcze nie dostanę złotej łopaty za odpisanie tu.
Zakładam że znasz już podstawy tj. dodanie Action Pointów, przypisanie im NPC, utworzenie prostej sceny rozmowy itp. W razie czego na YT jest trochę filmików o tym.
1. Co do zmiany rutyny, możesz do tego użyć Quest bloku „Story Phase Setter”, wcześniej ustawiając dodatkowy timetable w pliku community z NPC.
2. Jeśli chodzi o dialog, zakładam że chodzi Ci o to aby NPC zagadał do nas dopiero gdy podejdziemy do niego na odpowiednią odległość.
Możesz to zrobić dodając „Trigger Area” poprzez kliknięcie PPM → Gameplay → Add Trigger Area. Następnie ustawiasz ją w miejscu w którym Geralt ma się znaleźć aby aktywować scenę.

Nie jestem pewien co do wszystkich właściwości z Triggera ale myślę że wystarczy że skupisz się na fragmencie który zaznaczyłem na czerwono. Ewentualnie dodać tag w drugiej komórce od góry.
Pamiętaj żeby dodawać unikalne tagi dla wszystkich nowych elementów.
Trigger.jpg


W startupowym queście dodaję blok „Phase” a wewnątrz niego blok „Pause” i blok „Scene” które łączę jak na załączniku.
1539163949565.png


Po kliknięciu na blok „Pause”, dodajesz warunek przesłania sygnału poprzez kliknięcie na zielony plus.
1539163960767.png

Następnie klikasz na czerwony grot i z rozwijanej listy wybierasz „CQuestInsideTriggerCondition”
1539163973370.png


Teraz szybki opis najważniejszych właściwości bloku:
1539163997510.png

triggerTag – wcześniej ustawiony tag Trigger Area
tag – tag postaci (gracza lub NPC) na którego będzie czekał Trigger Area
isInside – jeśli jest ustawiony na true, sygnał zostanie przepuszczony dopiero jeśli postać wejdzie do środka. W przeciwnym wypadku, sygnał nie poleci dopóki postać nie wyjdzie z Trigger Area.

Mając zaznaczony Trigger Area w edytorze, klikasz na zieloną strzałkę przy triggerTag i wpis powinien się sam uzupełnić.
1539164026206.png

Tag niżej zostawiasz na PLAYER jeśli to na Geralta ma czekać sygnał.
W bloku Scene jedyne co Cię interesuje to komórka scene po prawej stronie, do której przypisujesz wcześniej utworzony dialog.

Po odpaleniu, NPC powinien zajmować się swoim AP do czasu aż wejdziesz w Trigger Area. Wtedy odpali się dialog.
Możliwe że coś da się tu lepiej zrobić ale zakładam że z grubsza tak to będzie działać.
 
Top Bottom