QLAS - co Ty wiesz o ASie?

+
Status
Not open for further replies.
Ułożyłem pytanie dobrze, wystarczy się wczytać:p Przy 10 pozycjach znajduje się adnotacja "pierwsza dziesiątka". Dodatkowo wyróżnione są 2 pierwsze w tym TOP 10. Cała lista zaś jest uporządkowana chronologicznie, a nie pod względem wartości artystycznej. Dobrze wiem, o co pytam
 
Wklejam posta ponownie żeby podbić temat.
gower said:
Ułożyłem pytanie dobrze, wystarczy się wczytać:p Przy 10 pozycjach znajduje się adnotacja "pierwsza dziesiątka". Dodatkowo wyróżnione są 2 pierwsze w tym TOP 10. Cała lista zaś jest uporządkowana chronologicznie, a nie pod względem wartości artystycznej. Dobrze wiem, o co pytam
To mamy problem. Bo ja wiem że na drugim miejscu wg. Sapka jest Conan, a Aileane udzieliła poprawnej odpowiedzi.Dopisek:Uważam, że najsensowniej będzie zmienić pytanie i nie stopować quizu sporami.
 
OK, poprawna odpowiedź to oczywiście Ziemiomorze Ursuli Le Guin.[quote author=Sapkowski, "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini"]16. Ursula K. Le Guin, trylogia Ziemiomorze (Czarnoksiężnik z Archipelagu, Grobowce Atuanu, Najdalszy brzeg) uzupełniona dużo później tomem czwartym, Tehanu (nagrodzonym "Nebulą" w 1990); Rzecz absolutnie kanoniczna i już klasyczna. Na liście - zaraz po Tolkienie.[/QUOTE]Chciałbym zatem podkreślić, że pytanie było w pełni poprawne i zrozumiałe (mówiłem wyraźnie o TOP 10, czyli Tolkien, Le Guin, Leiber, Beagle...).Jednak słuchając Vox populi, zmieniam pytanie: Jak nazywał się Żyd, który w Trylogii husyckiej wezwał Golema do obrony przed pogromem?
 
165 - Vedymin112 - Nightbring3r90 - Ithlinne Aegli80 - Faramir52 - Emhyr var Emreis43 - mBartek40 - Tymoteusz16, Tymoteusz25 - Vatt`ghern24 - ser-ek23 - McSloniu19 - Aalaron18 - Filo9314 - BlackWolfff Wave11 - Melkor, mts199610 - eclip2, Firnomir9 - Jimp, kpt wlodzimierz,8 - domidawi6 - Heap, Rhou, Foltest I, Xathel5 - Ja-as, Beltusek,4 - mateolll, burbongw,3 - Milten Huzoslaw, M@stero,Chireadan z Gór Sinych2 - ElJapano, GeheINade,gower, Aileane1 - NiszczycielGwiazdCo zostało wyryte krasnoludzkimi runami na sihillu Zoltana?
 
Co wiem o ASie? AS to andrzej sapkowski jak rozumiem tak? no to wiem sporo to jest bardzo dobry pisarz bardzo go cenie i duzo ludzi tez ceni jeden z najwybtiwniejszych ludzi w polsce jacy byli i pewnie beda ma fajna strone napisal duzo ksiazek i ostatnio zmije tez ale tego akurat co tu wyzej jest to nie wiem ale pewnie ktos wie
 
166 - Vedymin112 - Nightbring3r90 - Ithlinne Aegli80 - Faramir52 - Emhyr var Emreis43 - mBartek40 - Tymoteusz16, Tymoteusz25 - Vatt`ghern24 - ser-ek23 - McSloniu19 - Aalaron18 - Filo9314 - BlackWolfff Wave11 - Melkor, mts199610 - eclip2, Firnomir9 - Jimp, kpt wlodzimierz,8 - domidawi6 - Heap, Rhou, Foltest I, Xathel5 - Ja-as, Beltusek,4 - mateolll, burbongw,3 - Milten Huzoslaw, M@stero,Chireadan z Gór Sinych2 - ElJapano, GeheINade,gower, Aileane1 - NiszczycielGwiazdO jakim oddziale wojskowym mówiło się, że idzie tam, skąd się nie wraca?
 
166 - Vedymin112 - Nightbring3r90 - Ithlinne Aegli80 - Faramir52 - Emhyr var Emreis43 - mBartek40 - Tymoteusz16, Tymoteusz25 - Vatt`ghern24 - ser-ek23 - McSloniu19 - Aalaron18 - Filo9314 - BlackWolfff Wave11 - Melkor, mts199610 - eclip2, Firnomir9 - Jimp, kpt wlodzimierz,8 - domidawi6 - Heap, Rhou, Foltest I, Xathel5 - Ja-as, Beltusek,4 - mateolll, burbongw,3 - Milten Huzoslaw, M@stero,Chireadan z Gór Sinych,gower2 - ElJapano, GeheINade,Aileane1 - NiszczycielGwiazdKto dowodził polskim patrolem pojawiającym się w "Żmii"?EDIT: Coś się zacięło widzę... Dajcie spokój, przecież łatwiejszego pytania za Żmii nie można już zadać...
 
gower said:
EDIT: Coś się zacięło widzę... Dajcie spokój, przecież łatwiejszego pytania za Żmii nie można już zadać...
Nie chodzi o samą trudność.Do quizu zagląda raczej niewiele osób, a ja np. jeszcze nie miałem okazji przeczytać Żmii (co więcej, nie zamierzam prędko tego zrobić, bowiem słyszałem iż jest raczej cienka, w porównaniu do innych dzieł AS'a), więc po prostu nie mam zielonego pojęcia jaka jest odpowiedź na to pytanie.
 
ja to samo, miałam ją w ręku, ale niezbyt mi się podobała. A z samym ASE'm miałam do czynienia od samego początku...
 
Skoro nikt się nie kwapi odpowiadać, to będzie podpowiedź. Nazwisko rzeczonego dowódcy pojawia się chyba na ostatniej stronie...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom