Quizz! Sprawdź czy jesteś spostrzegawczym graczem! Gruby Karczmarz zaprasza!

+
Quizz! Sprawdź czy jesteś spostrzegawczym graczem! Gruby Karczmarz zaprasza!

Wprost z królewskiego dworu przybył paniczyk, który w zgadywanki chce się bawić. Ot, chciałem go raz, dwa psami poszczuć, ale nie uchodzi… Przecież my nie zaściankowe capy, tylko Karczma przy Królewskim Trakcie!

Zapraszam do zabawy!
 

Guest 3992060

Guest
Przyjemny quiz, trafiłem 7/10. Bardzo klimatycznie napisany wstęp ^^
 
Pierwsze pytanie jest nieprawidłowe moim zdaniem. Kart dostajemy 10. Teoretycznie karta dowódcy też jest kartą, ale go nie dostajemy (nie dobieramy go z talii) więc nie powinien być liczony do kart które "dostajemy".
 
Już to wyjaśniałem, szkoda pary, karta dowódcy jest kartą i zlicza ją licznik, który wskazuje 11. W kolekcji kart, też jest kategoria - karty dowódców. Budując deck dostajemy x kart w tym kartę dowódcy, przy takiej interpretacji musielibyśmy uznać, że skoro dowódcy nie dobieramy, to nie jest kartą, a to byłby IMO błąd. PAX. Bo jak nazwiesz zagranego Eredina, jeśli nie kartą?
 
Ganisz Przecież napisałem, że jest kartą. Tu nie ma z czym polemizować. Natomiast forma pytania mi się nie podoba bo o "dostawaniu" w przypadku karty dowódcy nie może być mowy. Gdyby pytanie brzmiało w stylu "iloma kartami dysponujesz na początku 1 rundy" wszystko byłoby moim zdaniem OK. I nie odbieraj mojego wpisu za czepialstwo. Quiz mi się bardzo podobał i czekam na kolejne. Po prostu zwróciłem uwagę, na moim zdaniem źle sformułowane pytanie.
 
Last edited:
Faktycznie pierwsze pytanie mogło być lepiej Sformułowane.
Ogólnie Quiz świetny, dobra robota, strasznie podoba mi się stylistyka.

'Nooooo! Takiej osobowości, to ja się tutaj nie spodziewał! Mistrzu, tak wołać będziem, a dziewki i parobki nie odstąpią Cię na krok!' :)

 
Top Bottom