Rangi w trybie multiplayer

+
Rangi w trybie multiplayer

W Gwincie Wiedźmińskiej Grze Karcianej będzie również tryb multiplayer. Zastanawia mnie kilka kwestii związanych z tym trybem:

- Czy dobór rywali będziemy w 100% randomowy, czy gra będzie dobierała rywali na podobnym poziomie umiejętności.- Czy będzie podział na grupy skillowe, czyli na rangi? Można podać przykład CS:GO, gdzie mamy rangi, które dla graczy są bardzo prestiżowe. W Rocket League struktura rang jest nieco inna, gdyż każda ranga ma podział na 5 mniejszych dywizji. Oczywiście rangi wiedźmińskie byłyby w trochę innym klimacie. Szkolący się wiedźmin nie przechodzi raczej stopni, niczym rycerz paź, giermek itd. Jak więc miałyby się nazywać się rangi? Może coś w stylu pokera w W1, gdzie byliśmy amatorem, zawodowcem, szulerem itd. Stopni karcianego fachu widziałbym jednak 10 lub więcej i pozostaje problem z nazwami rang. Nie muszą to też być rangi, mogą to być ligi.

- Jak miałoby wyglądać wbijanie rangi? Posłużę się przykładami z innym gier. W cs:go mamy niewidzialny balans punktów, w RL w zasadzie z meczu na mecz możemy zmieniać dywizję, a dawniej w FUT (nie wiem jak teraz) rozgrywało się 10 spotkań z ludźmi na tej samej lidze, była wymagana pewna ilość punktowa do utrzymania w lidze, a od innego progu punktowego zaczynała się strefa premiowana awansem.

- Mecze rankingowe wymagałyby godzin praktyki, by dostać się na najwyższy poziom, dzięki czemu rozgrywka w grę trwałaby dłużej niż tylko przejście kampanii single

- Widziałbym również mecze nierankingowe, które grałoby się z pełni losową osobą i nie niosłyby żadnych konsekwencji

Co byście na powiedzieli? Na forum dzisiaj pierwszy raz wpadłem, kilka tematów przeczytałem, newsów specjalnie nie śledziłem odnośnie Gwinta i nie jestem do końca na bieżąco. Jeśli możecie to mi nie piszcie, że się nie znam, niech nie robię więcej tematów itd. ponieważ tak po prostu wpadłem i napisałem przemyślenia z perspektywy osoby, która o trybie multiplayer w zasadzie nic nie wie. Pozdrawiam i dziękuję za wytrwanie do końca! Zapraszam do dyskusji :)
 
A ja do pytania bym dodał kwestie multikont. Co zrobić z ludźmi, którzy potworzą sobie kilka konta aby następnie grać sami ze sobą aby nabijać sobie rangi, robić questy, podwyższać stosunek win/lose itp rzeczy. Czy CDP RED ma pomysł na eliminację takiego zjawiska?? :(
 
Czy CDP RED ma pomysł na eliminację takiego zjawiska??
Nawet jeśli to jakoś zablokują, to problem zostanie, bo równie dobrze można umówić się z kolegą by ten nam się podkładał a potem my się mu podłożymy ileś tam razy.
 
Też jestem za dodaniem rang w multiplayer, to zawsze fajne urozmaicenie i dla niektórych motywacja dla wbijania kolejnych poziomów.
 
Jak dla mnie powinno występować przynajmniej podzielenie graczy na początkujących i stałych graczy.Uniemożliwiło by to niesprawiedliwe mecze.
 
Nawet jeśli to jakoś zablokują, to problem zostanie, bo równie dobrze można umówić się z kolegą by ten nam się podkładał a potem my się mu podłożymy ileś tam razy.

Na to jest proste rozwiązanie znane choćby z... cóż za niespodzianka, z Heartstone.
Dwóch znajomych graczy lub dwa multikonta mogą z sobą grać ile chcą, ale za to złota/ trofeów/ zaliczenia questów nie będzie.
Bez tego niejedna spółdzielnia b działała...
 
na początku hearthstone'a nie było ograniczenia co do ilości złota dziennego za gre ze znajomymi i ludzie nabijali sobie tego na multikontach mnóstwo. Mam nadzieję że twórcy znajdą jakieś rozwiązanie na to. w hs'ie rozwiązali to tak że można 100 golda max dziennie za gry zgarnąć.
 
A ja do pytania bym dodał kwestie multikont. Co zrobić z ludźmi, którzy potworzą sobie kilka konta aby następnie grać sami ze sobą aby nabijać sobie rangi, robić questy, podwyższać stosunek win/lose itp rzeczy. Czy CDP RED ma pomysł na eliminację takiego zjawiska?? :(

HS jest doskonałym przykładem co zrobić. Jak można "nabijać" sobie rangi jak masz nikłą szansę, że trafisz na Twoje drugie konto ? Oczywiste jest, że gry ze znajomymi nie będą w żaden większy sposób nagradzane. Blokowanie multikont byłoby krzywdzące dla osób, które chcą grać w Gwinta i mieszkają pod jednym dachem. Rozwiązań jest tak wiele (tj. przykład HS-a), więc REDzi na pewno coś wykombinują :)
 
Rangi - muszą być.

Nabijanie rang/nagród/innych rzeczy poprzez granie ze sobą samym - nie może być.

:)

Mam tylko nadzieję że wysilicie się bardziej niż blizzard w temacie rang. Tam to jest kwestia poświęcenia dużej ilości godzin w miesiącu (ktoś mający mało czasu na gre z tego powodu nigdy nie wyrobi się z wbiciem legendy nawet jeśli będzie dobrze grać)
 
Top Bottom